Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Köşe Yazıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kose-yazilari/)
-   -   NEREDE BİR İRADE VARSA ORADA BİR YOL VARDIR! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kose-yazilari/617823-nerede-bir-irade-varsa-orada-bir-yol-vardir.html)

bird of paradise 05-01-2013 10:18 PM

Cevap: NEREDE BİR İRADE VARSA ORADA BİR YOL VARDIR!

superxySimge Fıstıkoğlu - Burası Haftasonu -Şanal Günseli-2.Bölüm - 29 Aralık 2012 - YouTubekrz56krz56

Işıklı yol 14-03-2013 11:15 PM

Teşekkürler gerçekten faydalı bir başlık olmuş. Severek okudum.

bird of paradise 17-04-2013 11:20 PM

Yaşamak Güzel şey

Yaşamak Güzel şey - YouTube

25889956kkrz67superxy

Nilüfer - Yaşamak Ne Güzel Şey - YouTube

bird of paradise 26-04-2013 02:15 PM

Borderline / Sınır Kişilik Bozukluğu

iyi hissetmek tv - 3 Ocak 2013, Borderline / Sınır Kişilik Bozukluğu - YouTube

Işıklı yol 26-04-2013 03:11 PM

Alıntı:

bird of paradise Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 839862)

çok teşekkürler. Borderline tedavisi almış biri olarak çok mesafe aldığımı görüyorum ve daha iyi olacağım. Çok teşekkür ederim. iyi ki varsın...

ßyKuS 26-04-2013 05:14 PM

bir kaç gündür sık sık aklıma irade konusu geliyordu. İrade'yi nasıl güçlendirebilirim diye düşündüğüm zaman farkettim ki iradenin zayıf olmasından şikayet eden insanların buna bende dahil aslında iradelerini kullanmadıklarını gördüm. 2 çeşit düşünce vardır. 1. bilinçli olarak düşündüklerin 2. bilinçsizce aklına gelen düşüncelerin. Bugüne kadar hep 2. yi dinlediğimi farkettim. Artık 2.ci sese pek kulak vermemeye istediğim şeyi yapmaya gayret ediyorum. Genelde istediğim şeyler beni zorlayan şeylerdi. [(Dedim ki kendime korkarak bir hayat geçiremem. Yapmam gereken birşey olduğunda kendime korkak diyince hemen bunu aksini ispatlıyorum kendime cesur olduğumu ve istersem herşeyi yapabileceğimi farkettim bu sayede :)] 2.ci ses ise beni o kadar çok rehavete tembelliğe düşürmüş ki bu gerçeği farkedemez hatta iradenin gücünü bile bu güne kadar farketmemi engellemişti. Artık irademi kullandığım zaman 2. sesin istemediği şeyleri bile kendime zorla yaptırabiliyorum.. Hep merak etmişimdir içindeki devi uyandır derken yazar neyi kastediyor diye. Sanırım dev ''irade'' idi.. İrade ile yapamayacağınız şey yok peki kullanmaya cesaretiniz var mı?. Böyle bir konuyu güncellediğiniz için çok teşekkür ederim. Bir ara irade konusunda uzun uzun yazabilirim.. Sevgiyle Kalın.

bird of paradise 26-04-2013 11:35 PM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 839869)
bir kaç gündür sık sık aklıma irade konusu geliyordu. İrade'yi nasıl güçlendirebilirim diye düşündüğüm zaman farkettim ki iradenin zayıf olmasından şikayet eden insanların buna bende dahil aslında iradelerini kullanmadıklarını gördüm. 2 çeşit düşünce vardır. 1. bilinçli olarak düşündüklerin 2. bilinçsizce aklına gelen düşüncelerin. Bugüne kadar hep 2. yi dinlediğimi farkettim. Artık 2.ci sese pek kulak vermemeye istediğim şeyi yapmaya gayret ediyorum. Genelde istediğim şeyler beni zorlayan şeylerdi. [(Dedim ki kendime korkarak bir hayat geçiremem. Yapmam gereken birşey olduğunda kendime korkak diyince hemen bunu aksini ispatlıyorum kendime cesur olduğumu ve istersem herşeyi yapabileceğimi farkettim bu sayede :)] 2.ci ses ise beni o kadar çok rehavete tembelliğe düşürmüş ki bu gerçeği farkedemez hatta iradenin gücünü bile bu güne kadar farketmemi engellemişti. Artık irademi kullandığım zaman 2. sesin istemediği şeyleri bile kendime zorla yaptırabiliyorum.. Hep merak etmişimdir içindeki devi uyandır derken yazar neyi kastediyor diye. Sanırım dev ''irade'' idi.. İrade ile yapamayacağınız şey yok peki kullanmaya cesaretiniz var mı?. Böyle bir konuyu güncellediğiniz için çok teşekkür ederim. Bir ara irade konusunda uzun uzun yazabilirim.. Sevgiyle Kalın.

Sevgili Peygamberimizin(sas) insanlığa getirdiği mesajın varlık anlayışında insan, yaratılmışların en saygını (eşref-i mahlukât) ve varlığın özüdür (zübde-i âlem) demiştir. Allah bütün insanlara olmasını istediğimiz özelliklerin zaten kendimizde olduğunu peygamberimiz aracılığıyla tüm insanlara bildirmiş, seninde kendinde fark ettiğin gibi bizde var olan yeteneklerimizin ve gücümüzün ortaya çıkmasına engel olan iç sesimiz değiştirebilmek çok önemli ve , Sen bunu fark edip değiştirebiliyorsan büyük ilerleme gerçekleştirmiş sin 956k tebrikler kardeşim...

Bu konudaki paylaşımlarını da bizimle paylaşırsan sevinirim.t678

bird of paradise 30-06-2013 09:45 PM

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanlarındandır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır.
Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadır.
Kartalın yaşı 40′a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir.
Gagası uzar ve göğsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır. Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır.

Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartal burada iki seçimden birini yapmak zorundadır:
- Ya ölümü seçecektir,
- Ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.

Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.

Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde, yuvasında kalır. Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar.
En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar. 5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.

Kendi yaşamımızda sık sık bir yeniden doğuş süreci yaşamak zorunda kalırız.
Zafer uçuşunu sürdürmek için, bize acı veren eski alışkanlıklarımızdan, geleneklerimizden ve anılarımızdan kurtulmak zorundayız.

Ancak geçmişin gereksiz safrasından kurtulduğumuzda, deneyimlerimizin yeniden doğuşumuzun getireceği olağanüstü sonuçlarından tam olarak yararlanabiliriz.

National Geographic – ‘’ Kartallar ve İnsanlar ‘’

"En küçük olumsuzlukta pes eden insanları düşününce kartalın çabası takdire şayan bence"...

Değişmek 30-06-2013 10:57 PM

Alıntı:

bird of paradise Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 844632)
Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanlarındandır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır.
Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadır.
Kartalın yaşı 40′a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir.
Gagası uzar ve göğsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır. Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır.

Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartal burada iki seçimden birini yapmak zorundadır:
- Ya ölümü seçecektir,
- Ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.

Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.

Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde, yuvasında kalır. Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar.
En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar. 5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.

Kendi yaşamımızda sık sık bir yeniden doğuş süreci yaşamak zorunda kalırız.
Zafer uçuşunu sürdürmek için, bize acı veren eski alışkanlıklarımızdan, geleneklerimizden ve anılarımızdan kurtulmak zorundayız.

Ancak geçmişin gereksiz safrasından kurtulduğumuzda, deneyimlerimizin yeniden doğuşumuzun getireceği olağanüstü sonuçlarından tam olarak yararlanabiliriz.

National Geographic – ‘’ Kartallar ve İnsanlar ‘’

"En küçük olumsuzlukta pes eden insanları düşününce kartalın çabası takdire şayan bence"...

etkileyici bi kartala imreneceğimi tahmin etmezdim

bird of paradise 18-07-2013 11:15 PM

KADERE RAZI OLMAK

-Simge FISTIKOĞLU konuğu Cemalnur SARGUT ile Tasavvuf Üzerine- - YouTube

SEVGİLİDEN GELEN BELA OLAMAZ...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:56 PM.