Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Kitaplar

Uyarılar

Kitaplar Kitap Önerileri

küçük bir yardım...

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Kitaplar küçük bir yardım... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız selam arkadaslar the key kıtabını nerden indirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler.....

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Kitaplar nerededir kimdir Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kitaplar hipnoz Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

küçük bir yardım...

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-07-2010, 01:55 AM   #1 (permalink)
Üsteğmen

strongman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 27
218 Mesajinıza toplam 839 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
strongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the rough
Standart küçük bir yardım...

selam arkadaslar the key kıtabını nerden indirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

strongman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-07-2010, 03:56 AM   #2 (permalink)
Üsteğmen

inferius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 740
313 Mesajinıza toplam 1,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
inferius is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: küçük bir yardım...

vay adını ilk defa duydum bu kitabın
merakımı mazur gör acaba konusu nedir ??
paylaşan olursa zekle okurum
=Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! istediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir. (Şems - i Tebrizi)=
inferius isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2010, 02:31 AM   #3 (permalink)
Üsteğmen

218 Mesajinıza toplam 839 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
strongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the roughstrongman is a jewel in the rough

Alıntı:
inferius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
vay adını ilk defa duydum bu kitabın
merakımı mazur gör acaba konusu nedir ??
paylaşan olursa zekle okurum
kısa özetini buldum da ama nerden indireceğimi bilmiyorum dedıklerı kadarıyla baya okunan bir kıtapmış bi bakalım belki yardımcı olacak hayırsever bir arakdaş çıkar

The Key (Joe Vitale) Özeti, Konusu, Karakterleri, Yorumları
PEGASUS YAYINLARI

Siz hayatınızdaki her şeyi baştan aşağı değiştirip, yeni bir yaşam mı istiyorsunuz? Hayatta her şey istediğim şekilde olsun mu diyorsunuz? İşte size bunu başarmanın garantili gizli Anahtarını Joe Vitale açıklıyor
Dünya'da Milyonlarca insanın hayatını değiştiren The Key(Anahtar) artık Türkçe'de

Hayatınızı sonsuza kadar değiştirecek, kendi potansiyelinizi tam olarak kullanabilmenin gizli anahtarını Joe Vitale açıklıyor
Siz işiniz, finans ya da kişisel ilişkiler konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir şeyleri gerçekleştirmede ümitsiz bir durumda mısınız? Rüyalarınızın gerçekleştirileceği konusunda kaygılara mı sahipsiniz? Eğer bütün bunlarla boğuşmaktan yorulduysanız ve sınırsız başarının gerçek sırrını öğrenmek istiyorsanız, The Key kitabı size olasılıkların yeni bir dünyasının kapılarını açacak
The Key zenginlik, sağlık, başarı, mutluluk ve yaşamdan beklediğiniz herhangi bir şeyi elde etmek için kayıp sırrı ortaya koymaktadır Vitale 10 tane başarı garantili yöntem vererek kendi içinizdeki gizli kapıların açılmasını sağlayacak Potansiyellerinizi kullanabilmek için kayıp sırrı keşfederek yaşamda istediğiniz her şeyi kendinize çekeceksiniz Anahtarı çevirin, özgürlük ve tatminin ilk adımını atın
Joe Vitale, "The Key" ile kesinlikle hayatınızı değiştirecek

Siz de onlarca kişisel gelişim kitabını, çekim yasası kitaplarını büyük bir heyecanla devirip, çevrenizdekilere heyecanla anlatanlardan mısınız? Aldığınız bilgilerin gücünü hisseden ve herkesle paylaşmak isteyenlerden misiniz? Kendinizi birçok kez çekim yasası var mı yok mu tartışmasının ortasında buldunuz mu?

Size küçük bir sır, çevrenize bu bilgilerin nasıl işlediğini ve neler yapılabileceğini göstermenin en güzel yolu, önce kendi hayatınızda değişimleri yaratmaktır
Peki, okuduğunuz tüm kitaplara rağmen halen istediğiniz değişimleri yapamıyor ve istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz?

İşte ihtiyacınız olan anahtar bu kitapta Joe Vitale "The Key" kitabında sizi harekete geçirecek ve sonuçlarınızı değiştirecek anahtar noktaları açıklıyor ve başarı ve mutluluk için önünüzdeki sis perdesini kaldırıyor
Dünyanın en tanınmış kişisel, kurumsal ve ruhsal gelişim uzmanlarıyla çalıştım, The Secret'taki hocalardan eğitimler aldım Bob Proctor'u bizzat tanıyan ve birlikte çalışan biri olarak söyleyebilirim ki Joe Vitale kesinlikle hayatınızı değiştirebilecek bir guru The Key, Vitale'nin en iyi kitabı ve istediğimiz her kapıyı açmamızı sağlayacak bir eser Artık anahtar sizde
Timur Tiryaki The Key Başarı Akademisi Bob Proctor'un Türkiye Ortağı ve Danışmanı

Bu kitabı Tavsiye ettiğim gibi kullanın Size yemin ederim ki yaşamınızın her alanında sürekli olarak garip ve muhteşem şeyler olmaya başlayacak Yepyeni bir dünyanın kilidini açacak olan işte bu kitaptır
Bob Proctor
Alt 26-07-2010, 03:08 AM   #4 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 147
29 Mesajinıza toplam 93 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ziko is an unknown quantity at this point

vaybe bayağı bi iddalı kıtaba benzıyo hemen arastırmak lazım.
ziko isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-07-2010, 03:18 AM   #5 (permalink)
Teğmen

29 Mesajinıza toplam 93 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

The Key The Missing Secret for Attracting Anything You Want by Joe Vitale - 5 Star Review.pdf - 4shared.com - document sharing - download bi dene ben beceremedım(:
Alt 26-07-2010, 05:56 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

kardes bu ingilizcemi?
Alt 26-07-2010, 08:58 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen

313 Mesajinıza toplam 1,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
happyboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kardes bu ingilizcemi?
sanırım inglizce..
ve bnde 2 sayfalık birşey çıktı
çzemedim açıkası
=Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! istediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir. (Şems - i Tebrizi)=
Alt 26-07-2010, 09:46 PM   #8 (permalink)
Teğmen

selam, valla arkadaşlar bende beceremedım dıye topu size attım galiba sizde yan çizdiniz bu konuda bi gelişme varmı buldunuzmu başka sitelerden bulamadıysanız saafların yolu gözuktü bana,...
Alt 26-07-2010, 11:37 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen

arkadaslar kıtabın kendısını bulamadım ama o kıtabın içeriğiyle ilgi bazı önemli kısımları çok değerlı bir arkadas yazmış paylaşmak istedim umarım işinize yarıyacak..

Sizlere söz verdiğim gibi, kitapdan işaretlediğim kısımları yazacağım, bugün itibariyle başladım :) hepinizi seviyorum ve kocaman öpüyorum.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

OPTİMİST ÖĞRETİ :

Kendinize Söz Verin;

O kadar güçlü olacaksınız ki kimse aklınızın huzurunu bozamayacak.
Karşılaştığınız herkese sağlıktan, mutluluktan ve başarıdan bahsedeceksiniz.

Tüm arkadaşlarınıza içlerinde bir şeyler olduğunu hissettireceksiniz.

Her şeyin güneşli tarafına bakacaksınız ve iyimserliğinizin gerçeğe dönüşmesini sağlıyacaksınız.

Sadece en iyisini düşünecek, sadece en iyisi için çalışacaksınız ve sadece en iyisini bekleyeceksiniz.

Başkalarının başarısına karşı sanki kendi başarınızmış gibi hevesli olacaksınız.

Geçmişin hatalarını unutacaksınız ve geleceğin daha büyük başarıları için çalışmaya devam edeceksiniz.

Yüzünüzde her zaman neşeli bir ifade olacak ve karşılaştığınız her canlıya bir gülümseme vereceksiniz.

Kendi gelişiminize o kadar çok zaman ayıracaksınız ki başkalarını eleştirmeye vakit bulamıyacaksınız.

Endişelenmek için fazla büyük, öfkelenmek için fazla asil, korkmak için fazla güçlü ve acının varlığına izin vermek için fazla mutlu olacaksınız.
Kendiniz hakkında iyi düşüneceksiniz ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle değil müthiş eylemlerle ilan edeceksiniz.

İçinizdeki en iyi olana sadık kaldığKendinize Söz Verin;

O kadar güçlü olacaksınız ki kimse aklınızın huzurunu bozamayacak.
Karşılaştığınız herkese sağlıktan, mutluluktan ve başarıdan bahsedeceksiniz.

Tüm arkadaşlarınıza içlerinde bir şeyler olduğunu hissettireceksiniz.
Her şeyin güneşli tarafına bakacaksınız ve iyimserliğinizin gerçeğe dönüşmesini sağlıyacaksınız.

Sadece en iyisini düşünecek, sadece en iyisi için çalışacaksınız ve sadece en iyisini bekleyeceksiniz.

Başkalarının başarısına karşı sanki kendi başarınızmış gibi hevesli olacaksınız.

Geçmişin hatalarını unutacaksınız ve geleceğin daha büyük başarıları için çalışmaya devam edeceksiniz.

Yüzünüzde her zaman neşeli bir ifade olacak ve karşılaştığınız her canlıya bir gülümseme vereceksiniz.

Kendi gelişiminize o kadar çok zaman ayıracaksınız ki başkalarını eleştirmeye vakit bulamıyacaksınız.

Endişelenmek için fazla büyük, öfkelenmek için fazla asil, korkmak için fazla güçlü ve acının varlığına izin vermek için fazla mutlu olacaksınız.
Kendiniz hakkında iyi düşüneceksiniz ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle değil müthiş eylemlerle ilan edeceksiniz.

İçinizdeki en iyi olana sadık kaldığınız sürece tüm dünyanın yanınızda olacağı inancıyla yaşayacaksınız.

“Optimist Öğreti” ilk kez 1912 yılında Christian D.Larson’un Your Forces and How to Use Them adlı kitabında yayınlandı. Bugün, kısaltılmış bir versiyonu dünyada pozitif bir farklılık yapmayı hedefleyen ve dünya çapında bir grup olan Optimist International tarafından kullanılmaktadırınız sürece tüm dünyanın yanınızda olacağı inancıyla yaşayacaksınız.
Aprilrose
19-04-2010, 10:57

Arınma Metotu 1

Buradasınız

Mutluluk dışsal şartlardan ziyade aklın içsel eğilimine dayanmaktadır.
- Benjamin Franklin -

Bir gün Austin Teksas'a gittim ve Mucizeler Koçluğu ve yönetici danışmanlığı programını yürüten personel ile buluştum. Onlarla paylaşacağım bazı heyecan verici haberlerim vardı ve bazı şaşırtıc haberler de ben oradayken geldi.

Sabah Today programından aradılar ve o sıralarda hazırlanmakta olan Zero Limits aldı kitabım hakkında bilgi istediler. Bu yeterince önemli ama daha sonra duyacaklarımız kadar önemli bir haber değildi.

Personel ile öğle yemeğindeyken ayağa kalktım ve onlarla paylaşmak istediğim bir şeyden bahsettim. Duvardaki beyaz tahtaya bir nokta koydum ve etrafına bir çember çizdim.

"Siz buradasınız" dedim.

Onlara beyaz tahtanın alışveriş merkezindeki tüm mağazaların listelendiği bir kroki olduğunu ve yerinizi anlatan küçük bir çerçeve içinde şöyle yazdığını söyledim. "Siz buradasınız"

"Buradan nereye gitmek istiyorsunuz" diye sordum.

Yukarı dedi biri.

Beyaz tahtanın bile yukarısına dedi bir başkası.

Hepsi güzel diye devam ettim. Hepimiz yukarı doğru hareket etmek istiyorsunuz. Daha fazla satış, daha fazla sonuç ve daha fazla bolluk istiyorsunuz. Doğru mu ?

Hepsi de aynı görüşteydi.

Bunun üzerine tahtaya bir başka nokta koydum, daha yukarı ve onu da daire içine aldım.

"Bu gitmek istediğiniz yeri temsil ediyor."

Sonra anahtar soruyu sordum : "Bulunduğunuz yerden olmak istediğiniz yere nasıl gidersiniz ?"

Bir an için hiç ses çıkmadı, ama sonra konuşmaya başladılar :
"Doğrudan giderim" "Hemen birşey yaparım" "daha fazla satış başvuruları yaparım" v.s.

Bunların hepsi de güzel dedim. Hepsi pratik yanıtlar. Ama sizden The Secret filmine ve benim The Attractor Factor (Çekim Yasasının Sırr) kitabına göre düşünmenizi istiyorum ve ekledim. İstediğinizi ifade etmenin en büyük sırrının ne olduğunu düşündüğümü size söyleyeceğim.

Sessizdiler, nereye varmak istediğimden emin değildiler.

"İçinizde sırrı bilmek isteyen var mı ?"

Hepsi kahkahalarla güldüler. Kesinlikle bilmek istiyorlardı.

Önce siz buradasınız noktasını gösterdim. "İSTEDİĞİNİZİ ELDE ETMENİN SIRRI BU ANIN TAM ANLAMIYLA DEĞERİNİ BİLMEKTİR. BU ANA MİNETTAR OLDUĞUNUZDA, SİZİ BEKLEYEN BİR SONRAKİ ŞEY BU ANDAN TAŞACAKTIR. GEREKEN HAMLEYİ YAPMAK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN İLHAMI ALACAKSINIZ. BU SİZİ YUKARI GÖTÜRECEKTİR. AMA DAHA YUKARI NOKTAYA GİTMENİN TEK YOLU BU NOKTADA MİNETTARLIKLA YAŞAMAKTIR "

Tamamen tatminkarım, sadece daha fazlasını istiyorum.."

İşte başarının anahtarı budur, diye açıkladım.

İhtiyaç duymadan daha fazlasını istemektir.

Minettar olmak ve bunun insanı nasıl en yukarıya taşıdığı hakkında konuşmaya devam ettim.

ÇOĞUMUZ, DİĞER NOKTAYA ULAŞINCA MUTLU OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜRKEN, ŞU ANDA MUTLU DEĞİLİZ. AMA BÜYÜK ŞAKA DİĞER NOKTAYA ULAŞTIĞINIZDA MUTLU OLMAYACAĞINIZDIR !

KROKİDEKİ BİR BAŞKA NOKTAYA BAKACAKSINIZ. MUTLULUĞUNUZU KENDİNİZİ DAHA İLERİYE KAMÇILAMAK İÇİN KULLANACAKSINIZ. SORUN ŞU Kİ; BU ŞEKİLDE OLMASI GEREKMEMEKTEDİR.

Şimdi sadece mutlu olun ve şimdiden aradığınız mucizeler ortaya çıkacaktır.

Tüm yapmanız gereken "Siz buradasınız" diyen noktayı sevgiyle ve minettarlıkla kucaklamak ve size yapmanızı söylediği şeyi yapmaktır.

Her şey için şükran duymaya başlayabilirsiniz, bir kalem ya da bu kitap veya çorpalarınız için bile, içsel konumınızı değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda şükran duyacağınız pek çok şeyi kendinize çekmeye başlarsınız.

Aprilrose
19-04-2010, 11:46

Bu adım tamamen minettar olmakla ilgilidir. Bu metodun aradığınız mucizeleri elde etmeniz iin kendinizi arındırmada ne kadar önmli olduğnu anlatamam.

Bir gün Robert Ringer teleseminerinde benimle söyleşi yaptı. Kendisi sayısız kitabın yazarıdır. Minnettarlığın başarının bileti olduğu konusuna o da katıldı.

Dünün bir bölümünü çok sevdiğim bir arkadaşımla geçirdim. Hayat ve ruhaniyet hakkında uzun uzun konuştuk. İnsanların çoğunun şu anın içinde olmadığını söyledim. Bir sonraki anlaşmayı, bir sonraki arabayı, evi zammı, çeki arıyorlar - güç noktasının gerçek mucizenin tam burada olduğunu ne yazık ki fark etmiyorlar.

Nesneleri arayış büyük bir yanılsamadır. Yaşam oyununun bir parçası olduklarını bildiğiniz sürece hiç birinde yanlış olan bir şey yoktur. Ama çoğu insanlar bunun sonsuz mutluluk getireceğine inanmaktadır. GETİRMEYECEK !

Çünkü ona ulaştığınız ya da kendinize çektiğiniz an da, başka bir şey isteyeceksiniz. Bir sonraki anı kovalamaya başlayacaksınız. Ustalık neşe içinde daha fazlasını isterken şu an'da olabilmektedir. İhtiyaç yok. Bağımlılıkyok. Sadece daha fazlasını kabul ederken şimdiden minnet duymak var !

Ben anı kaybetmemek için elimden geleni yaptım. Tabi ki hala da yapıyorum. Öğreniyorum da.. Ama şimdide kalmak için elimden geleni yapıyorum. Çünkü eğer bunu yaparsam bir sonraki anın kendi kendisiyle ilgileneceğini biliyorum. Bu ana olabildiğince katıldığım sürece, bir sonrakiler sadece iyi ve çoğu zaman da daha iyi bile olabilecektir...

Aslında şu anda kaldığınız zaman, yaşamdaki iyi şeylerin çoğunu kendinize çekersiniz ve onlara daha uzun süre değer verirsiniz.. ANAHTAR ŞU ANDA BURADA OLMAKTIR, FARKINDALIK VE ŞÜKRANLA....

Bu arınma metodu tamamen şu anda şükran içinde olabilmektir. Ancak bunu gerçekleştirdiğniz zaman, şükran duyacağınız daha fazla şeyi kendinize çekmeye başlarsınız. Tercih ettiklerinizin daha fazlasını çekmek için kullanılan anahtarın güçlü sırrı işte budur. Herşey şükranla başlar.

Bütün acı ve sıkıntılara rağmen şükran duymak için daima bir şeyler vardır. Her zaman. Bu görmeyi seçme meselesidir. Bu kitaba şükran duyabilirsiniz.. Başınızın üzerindeki çatıya, arkadaşlarınıza, koltuğunuza, yaşamınıza... Bir yerden başlayın. Çünkü şükran duymak bir mucizeyi kendinize çekmenin EN HIZLI YOLUDUR.

Aslında şükran duymak mucizenin halihazırda gerçekleşmekte olduğunu bilmenizi sağlar. Tam şu anda Sokrates'in dediği gibi, "Elindekinden memnun olmayanlar, elinde olmasını istediklerinden de memnun olamazlar."

Aprilrose
19-04-2010, 12:34

Arınma Metodu 3

İçsel inançları değiştirmeyi tercih etmek.

İlk başta açık görünmüyor gibi görünse de, insanlar aslında mutsuzlar, çünkü böyle olmayı istiyorlar ya da seçiyorlar.
- Bruce Di Marcio -

İnancın yönlendirdiği bir dünyada yaşıyoruz. İNANDIĞINIZ ŞEY, ELDE ETTİĞİNİZ ŞEYDİR. Eğer böyleyse sonuçları değiştirmek için, inançları nasıl değiştirirsiniz ?

Arınmak için bulduğum en güçlü araçlardan biri Tercih adı verilen basit bir sorgulama sürecidir. Bu süreç Bruce Di Marcio tarafından bulunmuş ve popüler olmuştur. Bruce'in bir öğrencisi ile çalıştım ki bunlardan biri yazar Mandy Evans'dır.

Mandy ve ben 30 yıldan fazla bir süre beraber çalıştık. Ne zaman kendimi "net" hissetmesem, onunla bir tercih seansı yaptı. Para, sağlık ve ilişkilerle ilgili sınırlayıcı inançlarımı arındırmamda bana yardım etti. Karım öldüğü zaman Mandyi aradım. Gelirimin artmasını istediğim zaman onu çağırdım. Kilo kaybetmek istediğim zaman yine Mandyi çağırdım.

Mandy harika biridir. Bana ve diğerlerine yardım etmek için kullandığı araç gerçek bir hediyedir. Bu, temeli sevgiye dayanan basit bir sorgulama sürecidir. Neden mutsuz olduğumuzu anlamamış için tasarlanmıştır.

İstediğiniz şeyi elde edemediğiniz zaman buna eşlik eden bir duygu olur. Bunu ister öfke, ister hüsran, keder, depresyon, üzüntü ya da başka bir şey olarak adlandırın, hepsi mutsuzluk kelimesinin varyasyonlarıdır.

Mandynin yaptığı hissetme şeklinizin nedenlerini araştırmanıza yardımcı olmaktır. Araştırdıkça temizlersiniz. Temizledikçe özgürleşirsiniz. O noktada artık mucizeler gerçekleşmeye başlar.

Mandyden metodunu size anlatmasını istedim. İşte yazdıkları...

(Devam edecek...)

Aprilrose
19-04-2010, 13:57

MUTSUZLUĞU SORGULAMAK İÇİN TERCİH METODU DİYALOĞU NASIL KULLANILIR ?
Mandy Evans 2007

Sizi aşağı çeken saklı inançlarınızı keşfettiğinizde, ilişkilerinizden mali durumunuza kadar yaşamınızdaki her şeyi geliştirebilirsiniz. İnançlarınızın ne olduğunu bildiğinizde, net bir ışık altında onların sizin için hala gerçek olup olmadıklarını sorgulayabilirsiniz.

Sakatlanma korkusu, öfke ya da suçluluk gibi acı veren duygulardan, onlara neden olan ve bulundukları yerde tutan inançları bularak ve söküp atarak kendinizi kurtarabilirsiniz.

Şartların ve durumların değişiminden dolayı duyduğunuz yenilmişlik hissi ile mücadele etmek yerine sizi olduğunuz yere çivileyen inançları değiştirebilirsiniz.b

Sınırlayan ya da bozguna uğratan bir inanç mutsuzluğa neden olur ya da yüreğinizin istediğini bilmekten ya da takip etmekten sizi alıkoyar. Onlar ulaştığınız her hedefe renk ya da şekil verirler, hatta kurmaya cesaret ettiğiniz hayallare bile. Mutluluğu engelleyen inançlar diğer her şey içinde en sınırlayıcı ve en bozguna uğratıcılarıdır.

Mutlu ve net olduğunuzda ise, öfkelendiğinizde ya da korktuğunuzda yaptıklarınızdan sizi bambaşka bir yere götüren seçimler yapar ve hareket geçersiniz. İnanılmaz derecede farklı bir yolculuktan sonra başka bir yere varırsınız.

Ben tercih metodunu insanlara mutluluğu, yaratıcılığı ve başarıyı engelleyen inançlarını bulmaları ve söküp atmaları için yardım etmede kullanıyorum. Bu methodun anahtar faktörü bir soru - cevap tercih diyaloğudur - kendinizle bir çeşit inanç söyleşisidir.

Başlarken, kendinizi olduğunuz gibi kabul edin. Duygularınızı ve inançlarınızı derinlemesine araştırırken eğer kendinizi yargılarsanız, net olarak göremezsiniz, ya da kendinize gerçeği söylemezsiniz. Kendinize zaman ayırın. Duygularınız ve inançlarınız hakkında olabildiğince çok şey öğrenin. Her soruyu kendisinden önceki sorunun cevabı takip eder.

Yanıtlarınızı yazmak çok iyi olur. Eğer bir günlük tutarsanız, gelişiminizi izleyebilirsiniz.

Belki aklınız biraz karışabilir. İnançlarınız değiştikçe gerçceğinizin yorumu da sizi terk edecek ve yeniden şekil alacaktır. En azından yönünü değiştirecektir !

Bu sorular ve cevaplar bazen dolalı olabilirler. Onlara kendi duygularınızı ve kendi inançlarınızı sorduğunuzda daha anlamlı olurlar.

İşte net olmak içcin kendinize sorabileceğiniz Tercih Metodunun altı temel
sorusu :

Nelerden mutsuz olursunuz ? Ya da örneğin nelerden öfkelenirsiniz ? Suçluluk duyarsınız, endişelenirsiniz ? Bu soru duygularınıza ve duygularınızın ne ile ilgili olduğuna dair açık olmanıza yardımcı olur.

Neden onlardan mutsuz olursunuz ? Kötü hissetmenizin nedenleri ne hakkında kötü hissettiğimizden farklıdır? Nedenlerimiz inançlarımızdır.

Eğer o şeyler hakkında mutsuz olmazsanız neyin başınıza gelmesinden endişelenirsiniz ? Bu garip gibi gözüken soru yok olcak duygu hakkında, duyduğunuz korkuyu ya da endişeyi bulmanıza yardımcı olur. Acı versi bile... bir duygudan vazgeçmeşe çoğu zaman gönülsüz oluruz.

Buna inanıyor musunuz ?

Buna neden inanıyorsunuz ?

Eğer buna inanmazsanız neyin başınıza gelmesinden endişelelinyorsunuz ?
Bazen sınırlayıcı ya da mutsuzulğa neden olduğunu kanıtlasa bile uzun süredir taşıdığımız inanca tutunuruz. Sizin endişeleriniz neler ? Size hala gerçeklermiş gibi gözüküyorlar mı ?

İşte size kendimle yaptığım bir tercih metodu diyaloğunun bir örneği. Duygularımı ve hayatımı değiştirmem için üç soru yetti. Dünyada açlık çeken insanlar için zaten kendimi çok kötü hissettiğimi biliyordum. İkinci sorudan başladım...

Neden bunun hakkında kendini kötü hissediyorsun ?
Cevap:Kimse ilgilenmiyormuş gibi görünüyor, bu son derece gereksiz.

Eğer kendini kötü hissetmezsen neyin başına gelmesinden endişeleniyorsun?
Cevap: Bunun hakkında hiç bir şey yapmamaktan.

Buna inanıyormusun ?
Cevap: Hayır ! Soruyu sorduğum anda, en kötü hissedeceğimi düşündüğümü en az hissettim. Aslında, gerçekten kendimi kötü hissettiğim zaman bunun hakkında hiç düşünmemek, daha az birşeyler yapmak isterdim.

Anında kendimi daha iyi hissettim. Şimdi çok daha fazla çalışıyorum, daha çok parasal katkıda bulunuyorum ve farklılık yaratmak için yollar arıyorum.

Tüm yaşamımda öğrendiğim her şeyi yeniden gözden geçirmem ve sadece tek bir öğüt vermem istenseydi şu olurdu - MUTSUZLUĞU DAİMA SORGULAYIN ! KÖTÜ HİSSETMEYİ ASLA GERÇEKMİŞ GİBİ KABUL ETMEYİN !

Mutluluk yaşam oyunundaki en büyük ödüldür ve siz bunu kendi başınıza kazanabilirsiniz !

Mandy Evans.

[Only Registered Users Can See Links]
Alt 26-07-2010, 11:56 PM   #10 (permalink)
Üsteğmen

İSTEDİĞİNİZİ ELDE ETMENİN SIRRI BU ANIN TAM ANLAMIYLA DEĞERİNİ BİLMEKTİR. BU ANA MİNETTAR OLDUĞUNUZDA, SİZİ BEKLEYEN BİR SONRAKİ ŞEY BU ANDAN TAŞACAKTIR.

DİĞER NOKTAYA ULAŞINCA MUTLU OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜRKEN, ŞU ANDA MUTLU DEĞİLİZ. AMA BÜYÜK ŞAKA DİĞER NOKTAYA ULAŞTIĞINIZDA MUTLU OLMAYACAĞINIZDIR !

Nesneleri arayış büyük bir yanılsamadır.

Aslında şu anda kaldığınız zaman, yaşamdaki iyi şeylerin çoğunu kendinize çekersiniz ve onlara daha uzun süre değer verirsiniz..

mutluluğu, yaratıcılığı ve Başarıyı engelleyen inançlarını bulmaları ve söküp atmaları için yardım etmede kullanıyorum. Bu methodun anahtar faktörü bir soru - cevap tercih diyaloğudur

MUTSUZLUĞU DAİMA SORGULAYIN ! KÖTÜ HİSSETMEYİ ASLA GERÇEKMİŞ GİBİ KABUL ETMEYİN !

teşekürler happyboy bu okuduğum bölümde en çok sevdiğim bunlardı
aslına bakarsan bugn aykut oğutun şükretme egzersizi ile güne başladım günüm hala devam ediyor ve sürekli şükrüme karşılık şükredicek daha çok şeyle karşılaştım...halada öyle
zaten
şükür nimeti ziyadeleştirr bunun en baba örneği

valla keyifle yazıyorum şükürler olsn
iyiki varsınız

Bookmarks