Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/)
-   -   Düşünceyle zayıflama (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/618509-dusunceyle-zayiflama.html)

hakankoc928 04-05-2011 10:02 PM

Düşünceyle zayıflama

Düşünceyle zayıflama

Zayıflamak aldığından daha fala enerji harcamak ve eneji depolamaya gereksinim duymamaktır.

Bir şeyi gerçek olarak yapmakla düşüncede yapmak arasında çok az bir fark olduğu ispatlanmıştır .

Beyin görme ile hatırlama , hayal etme arasındakı farkı ayıramadığı manyetik rezonans aletleri ile tespit edilmiştir.

Düşünce maddeyi etkiler. Suyu dondurma deneyleri ile ispat edilmiştir.

Her düşünce farklı hormon üretir ve hüçre yapısını değiştirir.

Sürükli yoğun üretilen düşünce hüçrenin değişmesine ve bölünmesine sebep olur.

Şişmanlığın , Şeker hastalığın , Ulserin , Kalbın , Klorestrolun , Kanserin vs nedeni yoğun aynı düşüncenin bilinç altı faliyetidir.

Duygu ve düşünce bağımlılık yapar. Uzun süre aynı duygulanım içinde olursanız , o duyguyu yaşamak iştersiniz . İnsan davranışını yönlendirende budur .Yaşlandıkça algı kalıpları değişmesi imkansızlaşır. Pardıgmayı değiştirmek çok zordur . Bu ölüme neden olan şeydir yani rasyonel alanın tükenişi .

Olumsuz düşünce ve duygu ilgi alanına giren herşeye zarar verirken , olumlu düşünce ilgi alanına fayda verir. Kalbın mühürlenmesi duygu ve düşünce bağımlılığın aşılamamasıdır.

Kendi kendine telkinle zayıflamak .

Reçete

1 - Soğuklukla yağları eritme

Ortam çok soğuk üşüyorum üşümek ve titremek istiyorum . Özgürüz . ( günde yüz on dört kez tekrarlanacak )

Donuyorum donmalıyım çok soğuk titriyorum . Özgürüz . ( günde 99 kez tekrarlanacak )

Dondum erimeliyim , yağlarım beni ısıtsın . Isıtıyor titredim . Özgürüz . ( 40 kez )

2 - Hareketle harcama

114 katlı binaya tırmanıyorum . Çok yoruldum . Ayaklarımda kuvvet kalmadı . Mutluyuz . ( 114 kez )

99 metre yüzüyorum kollarımda kuvvet kalmadı dayanmalı boğulmamalıyım . Mutluyuz . ( 99 kez )

40 gündür dağda geziyorum çıkmadık kaya , inmedik kuyu bırakmadım. Tüy gibi hafifim . Mutluyuz . ( 40 kez)

3 - Az kalori alma

Yediğim her şey saman gibi 1 gr kalorisi yok , içtiğim suda bile daha çok kalori var . Para çok . ( 114 )

Karnım dolu hiçbir şey yemem mümkün değil , yer yok . Para çok . ( 99 )

Karnım aç değil , hiçbir şey yemeğe ihtiyacım yok , istemiyorum . Para çok .( 40 )

Bunları yaptım günde 300 g yani bir ayda 9 kg verdim . ( 33 )

Not :Telkini kestikten sonra kilo kaybınız devam ederse doktora başvurun .

hakankoc928 04-05-2011 10:18 PM

Cevap: Düşünceyle zayıflama

arkadaşlar madem böyle bir şey var boşa kürek çekmeyin
düşün yeter

Berilce 05-05-2011 11:04 AM

Düşünceyle zayılama yöntemini, siz kendinize uygulayıp, sonuç alabildiniz mi acaba?

Berilce 05-05-2011 11:14 AM

Pardon, dikkat etmemişim, kilo verdiğinizi yazmışsınızy789

nlg 05-05-2011 12:27 PM

arkadaşlar bu sayede bende senelerdir kilomu muafasa edenlerdenim benim yaptıgım sadece şu kendime şöyle bir telkin veriyorum benim vucudum idial kilosunu her zaman muafaza eder ve kilo almayı red eder gardolabım daki giysilerimi hep giyebilim bu bana uyar diyorum ve kışın biraz kilo alsamda baharda kendini toparlıyor vucudum ve spor diyet yapmıyorum biliyorum ki ben ideal kiloda kalırım

sweeet 05-05-2011 07:51 PM

inanmak çok öenmli arkadaşlar başka insanların söylediklerine(tabi olumsuz olanlara)kulak asmamak, inanmak, hatta telkinin yanı sıra mümkünse size destek olacak kişilerle iletişimde bulunmak faydalı olabilir. Ben annemde bunu uyguluyorum kendisi telkin dinlemiyor ama ona düşüncelerini değiştirmesi konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben ona sürekli iyi gidiyorsun devam et, umudunu yitirme, istedikten sonra neden kilo veremeyesin, çok da kolay verirsin, kararlı ol gibi bir sürü şey söylüyorum. O da beni dinliyor -ki ilerleme var- birlaç kilo verdi bile. Başkasının telkini bile işe yarıyorken kendiniz inanırsanız daha kolay başarırsınız.

hakankoc928 05-05-2011 10:08 PM

70 yıldır yemek yemeden, su içmeden yaşayan 83 yaşındaki Hintli yogi bunu düşünce ile yapabiliyorsa
kilo vermede buna benzer fazla yağlarımızı eriterek enerjiye dönüştürebiliriz

sweeet 07-05-2011 05:07 PM

Vay canına! Ne kadar ilginç, eski bir habermiş:

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2010/0...emini_sasirtti

işte burda, aynen şaştım kaldım ben de :))

papatyagibiyaşamak 07-05-2011 07:28 PM

Alıntı:

nlg Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 797846)
arkadaşlar bu sayede bende senelerdir kilomu muafasa edenlerdenim benim yaptıgım sadece şu kendime şöyle bir telkin veriyorum benim vucudum idial kilosunu her zaman muafaza eder ve kilo almayı red eder gardolabım daki giysilerimi hep giyebilim bu bana uyar diyorum ve kışın biraz kilo alsamda baharda kendini toparlıyor vucudum ve spor diyet yapmıyorum biliyorum ki ben ideal kiloda kalırım

Tebrik ederim arkadaşım seni.25889Bravo... Peki bunu nasıl yapıyorsun?..
Bende kilo vemrek, ideal kilomda hep kalmak istiyroum ama yapamıyorum, düşünce gücümle senin gibi nasıl kendimi inandırabilirim?.. :(

Hakan arkadaşım sana verdiğin telkinler için çok teşekkür ediyorum, inanıyorum evet insan düünce gücüyle zayıflayabilir. Zamanı geldiğinde deneyeceğim...happy6

arca 08-05-2011 12:59 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798023)
Vay canına! Ne kadar ilginç, eski bir habermiş:

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2010/0...emini_sasirtti

işte burda, aynen şaştım kaldım ben de :))

Çok ilginç gerçekten mucize diye buna denir....

nlg 08-05-2011 09:38 AM

Alıntı:

papatyagibiyaşamak Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798029)
Tebrik ederim arkadaşım seni.25889Bravo... Peki bunu nasıl yapıyorsun?..
Bende kilo vemrek, ideal kilomda hep kalmak istiyroum ama yapamıyorum, düşünce gücümle senin gibi nasıl kendimi inandırabilirim?.. :(

Hakan arkadaşım sana verdiğin telkinler için çok teşekkür ediyorum, inanıyorum evet insan düünce gücüyle zayıflayabilir. Zamanı geldiğinde deneyeceğim...happy6

papatyagibiyaşamak canım ben bunu kendimi hiç zorlamıyorum yaparken özellikle yemeyimi yerken bende kilo alma korkusu olmaz sevgiyle ve zevkle yerim biliyorumki vucudumun bu enerjiye ihtiyacı var ve yaşamam için sağlıklı olabilmem için yemek yemem lazım ve şunuda itiraf edeyim baya kuru yemiş yerim ve cevremdeki arkadaşlarım ya sen bunları yiyorsun nesıl formunu koruyorsun diye sorarlar galiba senin yedigin şeyler kilo yapmıyor derler evet cünki korkarak yemiyorum zevk alarak yiyorum ve biliyorum ki metebolizmam yediklerimi eritir ve dediğim gibi ben kendimi her zaman takdir ederim ve severim cünki vucudumuz bu hepimizde olan bir şey bana özel degil nasıl kotlarsak öyle calışır mesela ay ben hasasım cok cabuk hastalanırım diyen biri sizçe ne yapıyor kendini kotluyor ve şartlandırıyor emir veriyor bilinç altına hastalan diye ve gercektende bu insanlar kuru havadan nem kapar ve hastalanırlar kambur kıralı belki okuyanınız olmuştur robert koller çağların sırrı kitabından kıral kambur ve kendini hayal ettiğikusursuz bir heykelini yaptırıyor ve hergün karşısına geçıp kendini hayranlıkla seyrediyor bir müttet sonra bakıyorki kamburu yavaş yavaş yok olmaya başlıyor ve bir gün gercektende tıpki heykeldeki gibi kusursuz bir görüntüye sahip oluyor demem şü ki arkadaşlar önce inanacaksınız yemeyinizi korkarak degil şölen havasında yiyin çünki yemeyinize yüklediğınız kilo alırım enerjisi size kilo aldırıyor art56art56

papatyagibiyaşamak 08-05-2011 03:36 PM

Tavsiyelerin için teşekkürler çok doğru söylüyorsun gerçekten nlg :) Bundan sonra bende sevgiyle ve zevkle yiyeceğim... :)) Teşekkürler..

beyaz kebuter 09-05-2011 04:04 PM

merhaba telkinlerin reçetesini 1.2.3 diye sıralamışsınız hepsinimi yoksa içinden seçtiğimiz birinim söyliyeceğiz.lüfen tam olarak bütün davranışları açıklarmısınız yüksek seslemi ,içimizdenmi gözlEr açık vEya kapalı fark EdeRmi? çok teşekkür edeRim iyiki varsınız..

hakankoc928 21-05-2011 06:09 PM

En Uzun Süre Aç Kalma Dünya Rekoru

Çılgın Rus, en uzun süre aç kalma dünya rekorunu kırdı !
Diab, rekor denemesi sırasında kendini kapattığı odanın restoran karşında olmasına rağmen, Ortodoks orucunu hiçbir şey yemeden, konuşmadan ve yıkanmadan en zor şartlarda yerine getirdi. Diab'ın 48 gün boyunca sadece su içtiği ve bazen de beraberinde bulundurduğu sülükleri bedenine yapıştırarak kan aldırdığı bildirildi. Rekor denemesi öncesinde toplam ağırlığı 98.5 kilo olan Diab'ın, açlık süresi içinde 20 kilo vererek ağırlığını 75.5 kiloya düşürdüğü, tansiyonunun ise normal seyrettiği tespit edildi.
Çok mutlu olduğunu belirten Diab, aç kalarak doğal yolla kilo vermenin faydalarına değinerek, 'Amacım rekor kırmak değildi. Sadece insanlara kötü alışkanlıklarından vazgeçmeleri için örnek olmak istedim. Aç kalmaktan korkmayınız. Aç kalmak büyük bir nimettir, bunu değerlendirmek lazım' dedi.

beyaz kebuter 28-07-2011 12:29 AM

harika bir paylaşım çok teşekkürler hemen deniycem ve inanıyorumki iyide sonuç alıcam.yanlız srmak istediğim bir şey var reçetede 3 ayrı telkin var bunlardan birinimi seçicez yoksa 3 çünüdemi uygulayacağız lütfen beni aydınlatırmısınız benim için çok önemli.çok teşekkürler.

ecot640 28-07-2011 12:41 AM

merhaba ben kendim de bir konu acmıstım ama burada da yazayım. inanmanın kilo vermede etkisi acayip büyük. ve kendinizi istediginiz vücutta imgeleyin cok ise yarıyor

harikasin 19-09-2011 01:50 AM

happy6Hakankoc su telkinle yaziflama konusunu biraz daha acarmisin, telkinler hepsi bir defada mi soylenecek, sesli /sessizmi, vs.
meraklan cevabini bekliyoruz

RimA Vita Perfetto 26-09-2011 03:55 PM

tebrik ediyorum .. yaratıcılığınızı. düşünce sistemimi değiştirsem yeter.. sporumu da yaparım ama bu düşünceler beni daha çok yorar.. paylaşımdan ziyade bi de düşünce gücünün ne kadar önemli olduğunu gösterdiğiniz için de ayrıca teşekkürler...

Lusid 15-02-2012 09:55 PM

Bende biraz göbek var. Evde spor yapmaya çalışıyorum. Düşünceyle zayıflama yöntemini de uygulayacağım. Küçük şekerlerden alacağım. Şeker sanki yağları yakıyormuş gibi düşeneceğim ve gece yatmadan önce yutacağım. Şekeri yutarken "bu şeker aslında yağları yakan bir hap, bu hap sayesinde hızla kilo veriyorum ve göbeğim eriyor" diye kendi kendime telkin vereceğim. Kendi kendime telkin verirken zayıflamış halimi hayal edeceğim. Beslenmeme de dikkat ediyorum tabi. Amacım ayda 2 kilo vermek. Aslında spor salonunda terlemek en garanti ve eğlenceli yöntem ama maddi olarak ona sıra gelmiyor. bisiklet

frezya 16-02-2012 12:15 AM

Alıntı:

Lusid Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 820523)
Bende biraz göbek var. Evde spor yapmaya çalışıyorum. Düşünceyle zayıflama yöntemini de uygulayacağım. Küçük şekerlerden alacağım. Şeker sanki yağları yakıyormuş gibi düşeneceğim ve gece yatmadan önce yutacağım. Şekeri yutarken "bu şeker aslında yağları yakan bir hap, bu hap sayesinde hızla kilo veriyorum ve göbeğim eriyor" diye kendi kendime telkin vereceğim. Kendi kendime telkin verirken zayıflamış halimi hayal edeceğim. Beslenmeme de dikkat ediyorum tabi. Amacım ayda 2 kilo vermek. Aslında spor salonunda terlemek en garanti ve eğlenceli yöntem ama maddi olarak ona sıra gelmiyor. bisiklet

idea3 İlginç bir yöntem gibi.Ben de mi denesem acaba Lusid ?

Lusid 17-02-2012 09:03 PM

Ben deniyorum bakalım. Tavsiye ederim. y789

Nidaerd 18-02-2012 02:33 AM

Bir yda 9 kilo mu? eğer ben bir ayda 9 kilo versem 1.5 ayda tamamen istediğim Nida'ya kavusmus oluruum :) bunları kesınlıklee uygulıcaam :)

frezya 18-02-2012 02:24 PM

Alıntı:

Lusid Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 820632)
Ben deniyorum bakalım. Tavsiye ederim. y789

Var mı bir gelişme?Kaç gün oldu başlayalı?Bir de ben şekerle değil de,narla denemek istiyorum:)Hap niyetine uyumadan önce 5 tane yutayım diye düşündüm.İşe yarar umarım.Seni de takipteyim girlhaha

sweeet 18-02-2012 06:50 PM

Nar daha sağlıklı bence :))

Lusid 09-03-2012 11:15 AM

Duş alırken akan suların yağları da silip süpürdüğünü hayal edebilirsiniz. Ama sabırlı olun. Bunu aylarca uygulayın. Tabi diyet yapmayı da unutmayın. y789

lamekan_33 25-06-2012 09:30 AM

erçekten bu şekilde zayıflayanlar var mı acaba_? yardımcı olursanız sevinirim.Ve burada söylendiğine göre 2 ayda 18 kilo vermek mümkünmü sağlıklı mı_?

lamekan_33 25-06-2012 09:31 AM

gereçekten dicektim:)))

lamekan_33 25-06-2012 09:31 AM

gerçekten:)))

serper 31-08-2012 03:13 PM

ben spor salonunu gidiyorum da ne oluyor sadece sıklaşıyorsunuz, bırakınca hoooppp gevşiyorsunuz.

cansuyu 01-09-2012 11:48 PM

bu belki de spor salonuna gitmenin kendimizle ilgilenmek, olumlu yönde gelişmek adına gerçek bir karar olmasıyla ilgilidir..sporun süreklilik isteyen bir yaşam biçimi oluşu bir yana, düşünsel olarak baktığımızda egomuza ben kendimi önemsiyorum mesajı gönderdiğimiz en üst noktalardan biridir..
ve bu karardan dönmemiz de egomuz tarafından artık kendimizi önemsemediğimiz şeklinde algılanamaz mı acaba????

hayatcı 15-02-2013 04:15 PM

Gerçekmi denicemm? ?

hayatcı 16-02-2013 11:53 PM

??? DENİYEN VARMİ? ??

Işıklı yol 17-02-2013 12:18 AM

Biliyor musun ben bu konuda ne düşünürüm? İnsanlar bir şeylerin olmasına karar verirler ve yaparlar değil mi? Oysa dinimizde niyet esastır. Yani mesela oruca niyet edersin. Namaza niyet edersin. Zekat verirken bile niyet etmek vardır. Ben bunu hayatımda esas alırım her zaman. Hatta ben diyet yapmaya karar verdiğimde bile buna niyet ederim. Niyet beyine verdiğin komuttur. Yani gün içerisinde acıkırken ramazan ayında bütün gün aç durursun ama o kadar da aç hissetmezsin. Neden? Çünkü sen gece yatmadan önce niyet ettim bu günkü orucumu tutmaya şeklinde beyine bir komut vermişsindir. Beyin bunu bir emir olarak algılar ve bedene emir verir. Akşama kadar su içmeyecek, yemek yemeyeceksin onun için acıkma ve susama. En azından acıksak bile gidip yemeyi düşünmeyiz bile. İşte tıpkı bunun gibi, sen de zayıflamaya niyet edebilirsin. Mesela bunu her gün yap. Ben bugün akşama kadar vücudumun ihtiyacı olan besini almaya, fazlasından kaçınmaya niyet ediyorum. Bugün çok fazla acıkmayacağım. Sadece acıktığımda ve ihtiyacım olan miktarda besleneceğim. Fazlasını canım istemeyecek. Ve bu esnada ise vücudum gerekli enerjiyi vücudumda fazladan depolanmış olan yağlardan sağlayacak. Şimdi buna niyet ediyorum ve beynime bu komutu veriyorum. Tüm eski yeme alışkanlıklarımı iptal ediyor ve bu yeni düşüncemi hayata geçirmeye niyet ediyorum. Gibi ne dersin denemeye değer değil mi? Ben bu donuyorum açım kısmını sevmedim çünkü çocukluğumda çok aç kaldım ben ve çokta üşüdüm. Bu duyguyu ne maksatla olursa olsun tekrar yaşamak istemiyorum. Daha okurken bile benim içim bir tuhaf oldu :) Bu yüzden denemeyi düşünmüyorum. Ayrıca birde sor bakalım ailene sen küçükken, her ağladığında sna yemek vermişler mi? Bu davranış biçimi seni her duygusal ihtiyacında yemeye yönlendirir. Her ödülün yemek mi olmuş? bu seni sevilmek ihtiyacında yemeye götürür. Öyleyse bunlarıda iptal edebilirsin. Beyin komutlarla çalışır. Ona emir ver, bunu yerine getirecektir. Fakat öncelikle önceki düşünceni iptal etmeli ve yeni davranışını ona telkin etmelisin. Kolay gelsin.

Işıklı yol 17-02-2013 12:24 AM

Ben 36 saatlik açlıklar yaptım sağlık amaçlı. Şöyle ki bugün akşam en geç saat 19 da yemek yiyorsun. Ve niyet ediyorsun. Ben maddi ve manevi arınmam için 36 saatlik açlığa niyet ediyorum sabah kahvaltı yok akşama kadar yemek yok hatta akşam bile yemiyor sadece su içiyorsun. Çok ilginçtir ne acıkıyor nede susuyorsun. Çünkü beyne verdiğin komut derhal beyin tarafından vücuda iletiliyor ve derhal kontrol altına alınıyor. İşte bunun gibi, zayıflamaya sağlık huzur ve kolaylıkla zayıflamaya niyet edebilirsin diye düşünüyorum.

Işıklı yol 17-02-2013 12:32 AM

Bugün çok fazla acıkmayacağım. Sadece acıktığımda ve ihtiyacım olan miktarda besleneceğim. Bu negatif komut içeriyor burayı değiştirmeliyiz açlığa odaklanmamalıyız. Bunun yerine bugün gün içinde kendimi daima tok hissedeceğim. Acıktığım da ise sadece vücudumun ihtiyacı olan miktarı yiyeceğim.. gibi

shadow_walker_ 17-02-2013 01:53 AM

Alıntı:

beyaz kebuter Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803570)
harika bir paylaşım çok teşekkürler hemen deniycem ve inanıyorumki iyide sonuç alıcam.yanlız srmak istediğim bir şey var reçetede 3 ayrı telkin var bunlardan birinimi seçicez yoksa 3 çünüdemi uygulayacağız lütfen beni aydınlatırmısınız benim için çok önemli.çok teşekkürler.

bende bunu merak ediyorum ona göre başlayacağım ...

hayatcı 17-02-2013 11:42 AM

İşikli yol gerçekten benim yoluma işik tutuyorsun çokteşekkürler üşüyùp çocukken aç kaldiğina üzüldm: ( çocukten her ağladiğim yemek vermiyolardi çok şükür: ) hatta ben çok cilizdim kilo verme yanliş birşey değil hem dini hemde sağlik açisindan veermek en iyi karar şuan niyet ediyorum

Işıklı yol 17-02-2013 12:22 PM

Peki bir soru daha, sen yemediğinde ne oluyordu? Yediğinde ne oluyordu? Ailen açısından. Bir diğeri ise hangi durumlarda yemek yiyorsun. Yemeğe başladığında duramıyor musun mesela ya da abur cuburla yani sağlıksız besinlerle mi besleniyorsun? Birde şunu yap bu konularda kendine yalan söyle:) ne gibi yani sen durmadan diyebilirsin ki " ben şekerli besinleri hiç sevmem, biraz abartsam midem bulanır." Mesela ben bunu hep yaparım. kendimi bu şekilde kodlarım." ben şerbetli tatlıları yiyemem, midem bulanır bir taneden fazlası bile benim midemi bulandırmaya yeter. Yaş pastayı hiç sevmem mesela. Kreması ağzımda kaygan bir tad oluşturur. Bu beni tiksindirir" gibi. Öyle ki buna arkadaşlarımda inanır, onlar benm tabağıma yaş pasta koymazlar, şerbetli tatlı koymazlar. Derler hemen Işık sevmez onun tabağına koymayın, öteki der onun payını ben yerim. Ha buna bir zaman sonra zaten kendinde inanırsın. ve cidden o besinleri görmek bile istemezsin. Balığı çiğ yerim öyle severim, yeşilliğe bayılırım, otçuyum ben eti pek severek yemem. tavuğu da pek sevmem. Tam bir peynir manyağıyım. Peynir reyonlarında çok zamanım geçer. Pazarda yeşilliklerin olduğu bölümde beni görmelisin ayaklarım yerden kesilir. Ben salatayı kebaba değişirim. İşte böyle iç sesin senin gerçeğindir. Yalanda olsa söyle bunları hatta bunları başkalarının yanında söyle ki onlarda bunu başka yerlerde tastikleyerek senin inancını kuvvetlendirirler. Örnek "bir deli bir kuyuya taş atmışta kırk akıllı çıkaramamış" "kırk gün birine deli dersen deli olurmuş gibi. bunlar da bu inancı kuvvetlendiren ata sözlerimiz.

Işıklı yol 17-02-2013 12:25 PM

Fakat tadımlık yemelisin kendine eziyet etmemelisin bu konuda abartmayalım. Bütün sevdiğin şeyler başkalarına yediripte kendinde sevmediğin şeylere kendini mahkum etme:) sevgimle

Işıklı yol 17-02-2013 12:29 PM

Niyet konusuna gelince bunu her sabah yap. her namazda ayrı niyet edilir. Niyet seni o ibadetin içine girdiğinin, dış dünyayla bağlantını o zaman için kopardığının beyne komutudur. Tıpkı bunun gibi. Hatta ben bu konuyu esprili bir dille söylerim arkadaşlarıma " Niyet ettim, Allah rızası için diyet etmeye:)" Bu Allahım ben diyet yapmaya niyet ediyorum bana bu konuda yardımını esirgeme diyebiliriz. Belkide

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:31 PM.