Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Keşfettiğiniz Diğer Etkiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/)
-   -   bu normal mi? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/662-bu-normal-mi.html)

eluş 18-01-2007 11:12 AM

bu normal mi?

ya sanki ben daha sinirli oldum ya da hemen tepki veriyorum bu niye.telkinler bana yaramadı mı? 88

hayatimdegisti 18-01-2007 11:25 AM

bu normal mi?

Bu çok normal...Ben dahil bir çok üyemiz ilk etapta bunu hissettiler.
Nedenine gelince...Daha önce yay benzetmesi yapmıştık bununla ilgili.Suçluluk duyguları hayatımız boyunca tepkilierimizi içe atmamıza neden olur.
Bir çok söyleyeceğimizi şeyi içe atarız.Bu duygudan kıurtulunca tepkilerimizi daha rahat verebiliriz.İlk etapta bir yayın hızla salınması gibi tepkiler artasa da zamanla bu sinirlilik hali geçer net tepkiler vermeye başlarsınız

eluş 19-01-2007 10:11 AM

bu normal mi?

teşekkürler gerçekten çok rahatladım.sınıfta öğrencilerime daha çabuk kızdığımı farketmiştim. üzülüyordum.neyse bari.daha kontrollü olurum sanırım zamanla.

burdayım2006 06-02-2007 04:59 AM

bu normal mi?

ben de alınganlasmaya basladım, eskiden alınıp kırılmadıgım seylere cok üzülüyorum yada cabucak sarsılıyorum. Acaba telkinleri bırakmalı mıyım diye ciddi ciddi düsünmeye basladım arkadaslar, ne dersiniz..

hayatimdegisti 06-02-2007 10:27 AM

bu normal mi?

"Yüksek Ökçeler " isimli bir kitabı vardır Ömer Seyfettin'in bu kitapta evin hanımı yüksek ökçe ile gezermiş.Ancak bir gün doktor sağlılığına zararlı olduğu için yüksek ökçeyi yasaklamış.

Kadın evde dolaşırken bir bakmış çok sevdiği hizmetçisi kendisi hakkında dedikodu yapıyor hırsızlık yapıyor.Aşçısı aynı şekilde vs...
Aslında önceden hırsızlık yaparlarmış yine ama kadın yüksek ökçeli olduğu için ses çıkınca hemen o gelmeden belli etmezlermiş.

Çevremize tepki göstermeden önce aldığımız verileri işleriz.Aslında her insanın sözle söylediğinin yanırısıra beden dili ile anlatmak istediği yada sözün ardında gizli bir anlam ve enerji verdir

Böylece insanlarda göremediğiniz bazı şeyleride görmeye başlarsınız.Tavırları hareketleri size kırıcı gelebilir.

Daha sonra bu belli bir dengeye oturur.Artık kızmamaya başlarsınız.

Gerçek dünya böyle bir şey işte.
Bu aslında alınganlık değil sadece insanların daha önce görmediğiniz yüzlerini görmeniz.Zamanla buna alışırsınız.
Yüksek Ökçeler

Hatice Hanım’ ın batı hayranlığı yüksek ökçeli ayakkabı merakıyla dile getirilir. Bu merak Hatice Hanım’ ın rahatsızlanmasına da sebep olmuştur. Devrin bu çarpık merakı Ömer Seyfettin’ in kendi kaleminde şekilcilik boyutuyla kendi uslubuyla dile getirilir.

Hikayenin sosyal bozulma olarak değerlendirilecek küçük bir anekdotta, yalıda çalışan ve çalışmak için alınan hizmetkarların hırsızlık yapmalarıdır. Hatice Hanım’ ın yüksek ökçeli ayakkabıları bu anekdotun hikayenin başında ortaya çıkmasını engellemiştir. Batı hayranlığının timsali olan yüksek ökçeli ayakkabılar ne zaman terkedilmiş o zaman da yalı içerisinde görülen diğer aksaklıklar Ömer Seyfettin’in üzerinde durduğu önemli temalar haline gelir.

Bu çalkantılarda zamanla etkilenen Hatice Hanım’ da artık gözünün görmediğinden vicdanım rahat düşüncesi ile eski hayatına tekrar geri döner.

tresor 03-05-2007 10:23 AM

Ynt: bu normal mi?

Merhaba atakan bey,

su anda ıstanbuldan mısafırlerım var , yanında buyudugum ınsanlar, uzun zamandır onlarla beraber degıldım, gunluk konusmalardan bılınc altımda olusturulan korkuların, kendını yetersız hıssetme , degersızlık ve kıtlık bılıncının ne sekılde bılıncaltıma kayıt edıldıgını daha ıyı goruyorum. allaha sukurler olsun bu konuya uyanmıs, uzun zamandır uzerınde calısıyordum, yoksa boyle bır aıleden cıkıpta su anda oldugum duruma gelmek normalde mumkun olamazdı. Mp3 lere devam edıyorum dedıgınız gıbı egoya agırlık verdım sımdı, daha ıyı hıssedıyorum , bır de 3. gunun sonunda senelerdır soyleyemedıgım tepkıyı ve dusunceyı mp3 lerın etkısıyle olsa gerek mısafırlerıme sınırlenmeden soyledım. O kadar rahatladım kı anlatamam.. sımdıye kadar gırtlagıma tıkanıp soyleyemedıklerımı sınırlenmeden sakın bır sekılde soyleyebılmek benım ıcın buyuk bır adım.. cok cıddı bır saskınlıga ugradılar ama hırcın davranısları degıstı kedı gıbı oldular cilgin897 iyi kı varsınız

yakamozdüşleri 03-05-2007 10:42 AM

valla kendi adıma bende itiraf etmem lazım ki eskiden sakladığım böyle içimi acıtan ne varsa savunmada kalıp hep içime atardım şimdi pasif kalmıyorum bende biraz fevrilik oluşturdu gibi ama zamanında tepki var bu benim yapamadığım bir şeydi. Bu da bir koruma duvarı sağladı bende bu da beni hiç rahatsız etmiyor doğrusu sadece biraz hassas olduğu söylüyorum doz aşımlarında öyle yani hayırlsıı

empati72 27-02-2008 12:07 PM

Yaa ben iki hafta ego güçlendirici ve suçluluk telkinlerini dinledim, birbuçuk haftadırda bunların yanısıra kendine güven, sosyallik artırıcı ve sosyal fobiyi dinliyorum ama neden hala kendimden memnun değilim bad45. Başarısız biri değilim bunu biliyorum ama neden hala benle eşit deneyime sahip yada benden daha deneyimsiz insanların yanında kendimi ezik hissediyorum. Yada onlar bişey sorduğunda bildiğim şeyi bile tereddütle söylüyorum. Bunu özellikle iş ortamımda yaşıyorum. Bunu aşamadım malesef bir türlü:(. Yardımcı olursanız sevinirim...

shamanic 27-02-2008 01:58 PM

empati.. kendine biraz daha zaman ver bence... ark5

köklü değişimler bir anda gerçekleşemiyor malesef...

içinde yılların birikimi var..
diyelimki 25 yaşındasın.. 25 yılın kalıplarını 2 ayda değiştiremeyebiliriz....

eski alışkanlıklarımızın temelleri değişse bile
hayatımızda ki etkilerini hemen bırakmayabilirler...
yani içsel olarak evet böyle yapmalıyım derken.. vücut dilin başka bir şey anlatabilir..
işte bu dengenin oturabilmesi içimizdekini yaşamımıza yansıtma aşamasında sabırlı olmalıyız
ve kendimize güvenmeliyiz.. hemde her zamankinden daha fazla..

ama bir gün herhangi bir olay karşısında doğallıkla olmayı hedeflediğin gibi davranırken bulacaksın kendini..

şu anda yapman gereken en önemli şey kendini içsel olarakta
motive ederek arzuladığın noktaya ulaşacağına inanman..

sevgiler.. hismiley

empati72 27-02-2008 02:37 PM

Teşekkürler shamanic. İçimi rahatlattın.Söylediğin gibi aynen öyle oluyor. Şöyle davranmalıyım derken kendimi daha ezik davranırken buluyorum. Yada kendimi yaa neden böyle davranıyorum diye yargılarken buluyorum. Zaman ve sabır... yrl78. Bahsettiğim telkinleri eşit ağırlıkta dinliyorum bu konuda bir öneriniz olabilirmi? Yani aynen devammı etmeliyim yoksa ağırlıkla dinlemem gereken varmı acaba. dusun . başarıcam başka yolu yok. başarıcam başka yolu yok. başarıcam başka yolu yokkk wave

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:00 AM.