Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Keşfettiğiniz Diğer Etkiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/)
-   -   Renkli Giysiler Giyme İsteği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kesfettiginiz-diger-etkiler/463156-renkli-giysiler-giyme-istegi.html)

purplepuppet 30-12-2009 12:31 AM

Renkli Giysiler Giyme İsteği

telkin dinlemenin onuncu günündeyim
uzun zamadır kıyafetlerımde tercih ettiğim siyah ve gri renkten uzaklaşmaya başladım artık daha renkli kıyafetlere yönelir oldum

derya hanim 30-12-2009 05:32 AM

Cevap: Renkli Giysiler Giyme İsteği

Aynen katiliyorum .Siyah tercihimdi hatta hic unutmam psikologum sormustu ,neden siyah giyiyorsun diye .Matemdeymisim ;onun dedigine gore .Aman bir uzulmustum yaptigi yoruma ,ben ruh halime gore siyah tercih etmistim. Ne kadar guzelmis mor renk makyaj ,ne kadar guzelmis sari renk kazak .Insanin kendine yakistirmasi yeterliymis .Bazen arkadaslarimin fikirlerini aliyorum .hani icim acildi ,renklerin guzelliginin farkina vardim ya ,elime ne gecerse giymeyim ,herkese de her renk gitmiyor. Esmer oldugumdan ve daha once acik renkler giymedigimden ne renk gider diye soruyorum. Atakan bey beni biraz masrafa soktu ,renkli kiyafet almam lazim . Tesaduf gecenlerde para olumlamasi yapmistim , icime islemis olacakki , dikkatli harciyorum .Az ama oz alisveris yapmanin keyfindeyim .

KURDELE 30-12-2009 09:13 AM

derya hanım bu az ve öz alışveriş yapmanın sırrı neyse banada söylermisin?Bir türlü beceremedim ben bunu.Alışverişe yanlız çıktığım zaman kaybediyorum kendimi geneldede eşimle çıkıyorum oda elimi sıkı sıkı tutuyor niye böyle sıkıyosun elimi dediğimde seni durdurmaya çalışıyorum diyor.En büyük sorunum bu benim konuyu dağıttım biraz kusura bakmayın

spestnaz 30-12-2009 09:17 AM

ben hep renkli giyerdim siyahı hep kötü bildim, bir baktım siyah güzel o kadar kötü değil smil56 şimmdi siyah giyiyorum sapkal89

Elektra 30-12-2009 09:50 AM

Her renk güzeldir aslında siyah rengine asaletin rengi derler ve resmiyet için lazım olan bir renk. Ben en çok mavi , gri ve yeşili severimm. Gri ve yeşil askeriye renkleri olduğundan belki de..y789Her zaman bu renkleri sevdim

aybükem 30-12-2009 10:10 AM

bende hep siyaha yönelmiştim ama renkli kıyafetler aldım pempe beyaz sarı rengarek sevgiler

derya88 30-12-2009 10:50 AM

ya pembe gibisi varmı ,hele mor benim favori renklerimdir. ama tüm renklerden giyisi almaya çalışıyorum çok şükürrrr sevgiyle kalın...

imported_Angel 30-12-2009 03:45 PM

Ah işte tam benim konum...zamanında doğru giyinmenin yollarını öğrenmek ve kime ne renk gideceğini öğrenebilmek için yerli ve yabancı image makerların makalelerini okuyup çeşitli resimleri toplayıp inceleyerek ve kendi üzerimde de sayısız denemeler yaptım...artık bana neyin yakıştığını biliyorum ve alışverişe çıkarken neye ihtiyacım olduğunu ve ne renk olacağını önceden belirleyip çıkıyorum böylece hem zamanım hem param bana kalıyor...insanın kendine yakışanı önceden bilebilmesi çok güzel birşey....isteyene özellikle yakışan renkler konusunda ufak ipuçları verebilirim...

spestnaz 30-12-2009 05:08 PM

Alıntı:

imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 577219)
Ah işte tam benim konum...zamanında doğru giyinmenin yollarını öğrenmek ve kime ne renk gideceğini öğrenebilmek için yerli ve yabancı image makerların makalelerini okuyup çeşitli resimleri toplayıp inceleyerek ve kendi üzerimde de sayısız denemeler yaptım...artık bana neyin yakıştığını biliyorum ve alışverişe çıkarken neye ihtiyacım olduğunu ve ne renk olacağını önceden belirleyip çıkıyorum böylece hem zamanım hem param bana kalıyor...insanın kendine yakışanı önceden bilebilmesi çok güzel birşey....isteyene özellikle yakışan renkler konusunda ufak ipuçları verebilirim...

ben isteriiimm sokağa ot gibi çıkmak istemiyoruumm blissy

imported_Angel 30-12-2009 05:37 PM

Alıntı:

spestnaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 577226)
ben isteriiimm sokağa ot gibi çıkmak istemiyoruumm blissy

estağfurullah :)
önce şunu söylemekle başlayım..biz türklerin ten renkleri sıcak ton dediğimiz tondan ibaret genelde...yani soğuk ton porselen beyazı teni olan çok az insan var..açık tenli olanlarımızın teninde bile az da olsa sarı tonu var..

o yüzden giyimde kullanılcak renklerde önerim soğuk tonları tercih etmek olacaktır...örneğin mavi gibi...tabi başka renkler de var..

kaçınman gereken renkler (eğerki porselen beyaz tenli ve mavi gözlü falan değilsen) kırmızı, açık pembe, sarı, turkuaz, bej, toprak tonları, turuncu, fıstık yeşili gibi sıcak renkler solgun ve hasta gösterir

ikinci önemli husus da örnekte verdiğim mavinin açık mı koyu mu olacağı...
bunu da senin sahip olduğun saç renginin açıklığı koyuluğu belirliyor..
mesela sarışın veya kumralsan buz mavisi gibi mavinin açık tonlarını...koyu kumral kahve veya siyah saçlıysan mavinin daha koyu tonlarını önerebilirim

:) ayakkabı rengi seçiminin de saç renginle aynı olması veya yakın olması gerektiği görüşündeler uzmanlar...mesela siyah saçlıysan ayakkabılar da siyah olucak gibi....yada illa daha renkli birşeyler istersen 2-3 rengin birarada kullanıldığı ayakkabılar olabilir ama üstünde mutlaka ki siyahlık olsun..hiç değilse tabanı siyah olsun...

bana tam olarak saç rengini göz rengini ve ten rengini söylersen daha iyi yardımcı olabilirim..anahatlarıyla söyledim bunları :)

gardrobundaki kıyafetlerin hangisi sıcak renk hangisi soğuk renk bunu ayırt edemiyorsan kolay bir ipucu vereyim...mutlaka ki bir altın rengi ve bir gümüş rengi takı ve benzeri zincir gibi birşey vardır elinde....aynı kıyafetin üstüne hem altın hem gümüş rengi şeyi koy...diyelim altın rengi olan takı kıyafet üzerinde daha iyi durdu...o zaman kıyafet soğuk renktir ve giyilebilir..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:39 PM.