Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

 Alternatif Kişisel Gelişim ve  Kendimizi Tanıyalım   KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! Yaşam yolculuğunda yönünüzü amacınız belirler. Eğer peşinden tutkuyla gidecek bir amacınız yoksa adımlarınız kör kuyuya taş atmaktan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! telkin cd indir izle İstanbul KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! nerededir kimdir KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! hipnoz KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 21-09-2011, 05:19 PM   #1 (permalink)
Administrators
Zerynthia
 
Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Bulunduğu yer: Mutlulukya
Mesajlar: 6,023
Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

KUYULARA ATMAYIN!

KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

Yaşam yolculuğunda yönünüzü amacınız belirler. Eğer peşinden tutkuyla gidecek bir amacınız yoksa adımlarınız kör kuyuya taş atmaktan farksız olur. İşte hayata bakışınızı sorgulamanızı sağlayacak bir yazı...

AMACIN NE KUZEN?

Şu sıralarda iş dünyasının en sıcak konularından biri "Y Kuşağı". Bizim kuşak (yani X’ler) onları istihdam ediyor etmesine ama bir yandan da düşünceli. Ne yapsak da bunlara takım elbise giydirsek, internette daha az zaman geçirmelerini sağlasak, 9-6 çalışmanın erdemlerini anlatsak, biraz edep öğretsek... diye kendini paralıyor.

Malum, yeni nesil bizlerden çok farklı. Yaşam tarzları, hayattan beklentileri, iletişim tarzları bambaşka. Onlar X Kuşağı’nın çocukları ama belli ki ailelerinden yalnızca "değerleri" alıyorlar. Yani; sevgi, saygı, adalet duygusu, merhamet vs... Yürümeyi öğrenmeden bilgisayarla tanıştıkları için, değerlerin üzerine koydukları ne varsa internetten geliyor artık. Zorlama, rutin, kural silsilesi olunca "kal geliyor" bu arkadaşlara.

Onlar "bağımlılar" ama "birbirlerine"... Bu bağı koparmak da artık mümkün değil. En faşist, en baskıcı, en antidemokratik ülkeler bile online ve mobil iletişimi engelleyemiyor, suyun önüne çekilmeye çalışılan her türlü set anında yıkılıyor.

Bu bir Y Kuşağı yazısı değil!

Y Kuşağı ile başladık ama bu bir "Y Kuşağı kimdir, nedir, ne yapar, ne yer, ne içer?" yazısı değil. Bir "kuzen yazısı".

Bizim aile oldukça geniş ve doğurmayı seven akrabalar sayesinde 50 civarında kuzenim var. Kısa süre önce onlardan biriyle sohbet ediyorduk. Kuzen 20 yaşında. Üniversitede, istemediği bir bölümde okuyor. Ailesi "Bizim çocuk üniversite okuyor" desin diye girdi o bölüme. Güzel sanatlara ilgisi vardı aslında. Ancak "aile baskısına" karşı koyamadı (bu devirde hala bu tür baskılar olmasına şaşıranlarınız olabilir ama değişim bazı alanlarda o kadar da hızlı olmuyor).

Kuzende, "aşkını tutkuya çevirme" durumu da yoktu belli ki. Hayallerinin peşinden gitmeye cesaret edemedi ve "elindekine razı oldu." İki yıl geçtikten sonra elindekinin de onun için hiçbir şey ifade etmediğini anladı. Ne derslere doğru dürüst giriyor ne de sınavlara. Okulu 2 yıllık ama 12 yıl da geçse mezun olma çabası olmayacak.

Havada Uçuşan Hayaller

Şimdilerde kafası karışık. Üniversite sınavına bir kez daha girmeyi düşünüyor. Yurtdışına gidip dil eğitimi almak gibi bir düşüncesi daha var. ABD’den yeşil kart almak da alternatifler arasında... Peki bu düşüncelerini hayata geçirmek için ne yapıyor? Hiçbir şey!

Kuyuya atılan bir taş gibi, karanlıkta önünü görmeden, kuyunun dibinde ne olduğunu bilmeden hızla düşüyor.

Kuzenin temel sorunu "amaçsızlık". "Kafa karışıklığı hikayelerini" ve "türlü bahanelerini" dinledikten sonra ona sorduğum tek soru buydu: Amacın nedir? Hayatta ne yapmak istiyorsun?

Ortada sorun yokken neden boşandın?

Kuzenden kısa süre ayrılıp bir "koca" parantezi açalım. Birkaç yıl önce bir arkadaşım büyük bir aşkla evlendiği eşinden ayrılıyordu. Üstelik evlendikten 2 yıl sonra. Başta anne babası olmak üzere kimse bu ayrılığın nedenini anlayamamıştı. Aile fertleri mevzuya kendi yorumlarını katarak şu soruları sormuşlardı:

Babası: "Yoksa seni aldattı mı?"
Annesi: "Şiddet mi görüyorsun?"
Kızkardeşi "Başkasına mı aşık oldun?"
Erkek kardeşi: "Bir yamuğu mu var?"

Arkadaşım tümüne (ve bizim sorularımıza) tek bir yanıt verdi: Amacı yok!

"En sefil insan amaçsız olandır."

"Amaçsız bir insan gelir geçer duyguların ve tanımlayamadığı dürtülerin etkisiyle oradan oraya savrulan ve kendi hayatının kontrolünü tamamen kaybettiği için her türlü kötülüğü yapmaya muktedir biridir. Hayatınızı kontrol etmeniz için bir amacınız olması gerekir. Üretken bir amaç..."

20. Yüzyıl’ın en önemli filozoflarından Ayn Rand "amaçsız insanı" böyle tanımlıyor. Hatta çok sevdiğim bir cümlesi daha var: "En sefil insan amaçsız olandır."

Rand’a göre, amaç insanın hayatındaki bütün ilgilerini düzene sokuyor, değerlerini önem sırasına koymasını sağlıyor, kişiyi anlamsız iç çelişkilerden uzak tutuyor ("Ne olacak benim bu halim" gibi), hayattan keyif almasını ve bu keyfi hayatının her alanına taşımasını sağlıyor.

Amaçsız insanın sonu, kaos içinde kaybolup gitmek... Değerlerinin ne olduğundan habersiz yaşamak... Nasıl karar vereceğini bilememek... Kendisi için neyin önemli olduğunu bilemediği için rastgele etkilerin ve anlık kaprislerin insafına kalmak... Hiçbir zaman bulamayacağı bir değeri ararken hayatını harcamak...

Çevrenize bakın, hiçbir şeyden zevk almadığını düşündüğünüz insanlara siz de benim kuzene sorduğum soruyu sorun: Hayattaki amacın nedir?

Yazan: Şirin Mine Kılıç
Kaynak: monster.com.tr

KUYULARA ATMAYIN! 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
Işıldayan Safir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-10-2012, 03:27 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı
 
ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2011
Mesajlar: 636
Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough
Standart Cevap: KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

"En sefil insan amaçsız olandır." evet öyle benim gibi :( amaçsız onu bunu yapıcam diyorum ama hiçbirşeyi doğru düzgün yapamıyorum,yada yaptıklarım yarım kalıyor. En iyi yaptığım şeyde kendimi karalamaktan başka birşey deil. Birşey den daha eminim ki o da amaçsızlık. Çok güzel bir paylaşım sevgiyle kalın :)
ßyKuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-10-2012, 08:06 PM   #3 (permalink)
Administrators
Zerynthia
 
Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Bulunduğu yer: Mutlulukya
Mesajlar: 6,023
Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

Yorumunun her harfine katılıyorum canım.
__________________
Işıldayan Safir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 25-10-2012, 08:33 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı
 
heromaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2012
Bulunduğu yer: Kocaeli
Mesajlar: 603
Tesekkür: 543
534 Mesajinıza toplam 1,586 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
heromaster will become famous soon enoughheromaster will become famous soon enough
Standart Cevap: KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

İnsanın dünyaya gelmesinde de bir amaç var.

Yaratılışın bir amacı var.

Tüm yaratılanları bir amacı var.

Allah bizleri niçin yarattığının farkına vardırsın...(Amin)..

Sevgi huzur ve ışıkla..:)
__________________
[CENTER]


Her aldığım nefes bana Allah-ı hatırlatıyor.
Her nefes aldığımda onun sevgisini içime çekiyorum.
Şimdi olduğu gibi


heromaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!

 Alternatif Kişisel Gelişim ve  Kendimizi Tanıyalım   KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! Yaşam yolculuğunda yönünüzü amacınız belirler. Eğer peşinden tutkuyla gidecek bir amacınız yoksa adımlarınız kör kuyuya taş atmaktan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! telkin cd indir izle İstanbul KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! nerededir kimdir KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! hipnoz KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN!olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 KÖR KUYULARA TAŞ ATMAYIN! kuantum düşünce kitap haberi porno porno izle sincan escort
WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:36 PM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1