Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü > Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler > Kekemelik

Uyarılar

kekemelik çözüm yöntemleri

Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler ve Kekemelik kekemelik çözüm yöntemleri Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: karavan Nickli Üyeden Alıntı Merhaba, Ben bıu konuda sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. İlgilenmek istersen hatta bu konuda yardım istiyen tüm kekemelik sorunu yaşayan arkadaşlarıma hazırım. Sevgi ile kalınız. her türlü yardıma açığım yardım ederseniz sevinirim...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kekemelik telkin cd indir izle İstanbul Kekemelik nerededir kimdir Kekemelik çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kekemelik hipnoz Kekemelik olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kekemelik hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kekemelik kuantum düşünce kitap haberi

kekemelik çözüm yöntemleri

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14-08-2011, 01:08 PM   #11 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 18
18 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maxaslan is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: kekemelik çözüm yöntemleri

Alıntı:
karavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Ben bıu konuda sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
İlgilenmek istersen hatta bu konuda yardım istiyen tüm kekemelik sorunu yaşayan arkadaşlarıma hazırım.
Sevgi ile kalınız.
her türlü yardıma açığım yardım ederseniz sevinirim

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

maxaslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-08-2011, 02:22 PM   #12 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 2,333
384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice

Alıntı:
maxaslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
her türlü yardıma açığım yardım ederseniz sevinirim
Slm kardeşim

Beni ekle sana yardımcı olucam.

karavan1953@hotmail.com
Alt 14-08-2011, 10:36 PM   #13 (permalink)
Teğmen

18 Mesajinıza toplam 41 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
Slm kardeşim

Beni ekle sana yardımcı olucam.

karavan1953@hotmail.com
arkadaşlar ilk günümüz çok güzel geçti serdar abi gerçekten çok yardımcı oldu sözünün eri bir insanmış insanlara olan güvenim tekrar yerine geldi bakalım yarın hangi olayı ele alacağız kötü anılarımı silerek olaya başladık unutamadığım bir olayı bu gün duyarsızlaştırdık çocukluğumdaki olayı şimdi hatırlayınca sanki hiç olmamış gibi geliyor babama sordum babam olayı hatırlamıyor bile güldü geçti eft gerçekten bilen insanların elinde gerçekten işe yarıyor teşekkürler serdar abi
Alt 16-08-2011, 12:15 PM   #14 (permalink)
Üsteğmen

384 Mesajinıza toplam 1,998 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
karavan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nicekaravan is just really nice

Alıntı:
arkadaşlar ilk günümüz çok güzel geçti serdar abi gerçekten çok yardımcı oldu sözünün eri bir insanmış insanlara olan güvenim tekrar yerine geldi bakalım yarın hangi olayı ele alacağız kötü anılarımı silerek olaya başladık unutamadığım bir olayı bu gün duyarsızlaştırdık çocukluğumdaki olayı şimdi hatırlayınca sanki hiç olmamış gibi geliyor babama sordum babam olayı hatırlamıyor bile güldü geçti eft gerçekten bilen insanların elinde gerçekten işe yarıyor teşekkürler serdar abi
Sevgili maxaslan,

Ne garip dimi insanların sözünde durması bile artık bir meziyet halini almış.
Bana olan güvenin için sana teşekkür ediyorum.
Bu şekilde yardım etmek istediğimde ne yazık ki insanlar haklı olarak yanlış anlıyorlar.Acaba altından ne çıkacak kaygısı yaşıyorlar ve uzak durmayı yeğliyorlar.Bu da beni üzüyor haliyle.

Gelelim senin konuna.EFT gerçekten özellikle benim uyguladığım haliyle inanılmaz neticeler aldığımız bir teknik.Pek çoğumuz hatıralarımıza yüklediğimiz olumsuz anlamların acısını çekerek yaşıyor ve hayatı kendimize zehir ediyoruz.
Benim yaptığım ise bu olumsuz anlamları olumlular ile değiştirmek hatırladığımız zaman artık bizi rahatsız etmiyecek hale getirmek.Çocukluğumuzda yaşadığımız acı hatıraların etkisi altındayız ve bu gümüzü bu hatıralarla berbat ediyoruz.
Seninle de yaptığımız gibi bu hatıralara yüklediğin olmumsuzlukları düzelterek bugüne kadar gelicez.
Öncelikle hatıralarının seni rahatsız eden yönlerini değiştiricez sonrası zaten malum.
Onları asla silemeyiz onları hep hatırlıyacaksın ama artık seni hiç rahatsız etmiyecek.
Sadece mutlu bir gülümsemeyle izliyeceksin hepsi bu.

Dilerim senin bu yazın diğer arkadaşlar için de bir güven vesilesi olur onlara da yardım edebilme şansını yakalarım.

Sizleri seviyorum.
İyiki varsınız.
Hepiniz güzel yaşamaya layıksınız.
Alt 18-08-2011, 11:12 PM   #15 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
Sevgili maxaslan,

Ne garip dimi insanların sözünde durması bile artık bir meziyet halini almış.
Bana olan güvenin için sana teşekkür ediyorum.
Bu şekilde yardım etmek istediğimde ne yazık ki insanlar haklı olarak yanlış anlıyorlar.Acaba altından ne çıkacak kaygısı yaşıyorlar ve uzak durmayı yeğliyorlar.Bu da beni üzüyor haliyle.

Gelelim senin konuna.EFT gerçekten özellikle benim uyguladığım haliyle inanılmaz neticeler aldığımız bir teknik.Pek çoğumuz hatıralarımıza yüklediğimiz olumsuz anlamların acısını çekerek yaşıyor ve hayatı kendimize zehir ediyoruz.
Benim yaptığım ise bu olumsuz anlamları olumlular ile değiştirmek hatırladığımız zaman artık bizi rahatsız etmiyecek hale getirmek.Çocukluğumuzda yaşadığımız acı hatıraların etkisi altındayız ve bu gümüzü bu hatıralarla berbat ediyoruz.
Seninle de yaptığımız gibi bu hatıralara yüklediğin olmumsuzlukları düzelterek bugüne kadar gelicez.
Öncelikle hatıralarının seni rahatsız eden yönlerini değiştiricez sonrası zaten malum.
Onları asla silemeyiz onları hep hatırlıyacaksın ama artık seni hiç rahatsız etmiyecek.
Sadece mutlu bir gülümsemeyle izliyeceksin hepsi bu.

Dilerim senin bu yazın diğer arkadaşlar için de bir güven vesilesi olur onlara da yardım edebilme şansını yakalarım.

Sizleri seviyorum.
İyiki varsınız.
Hepiniz güzel yaşamaya layıksınız.
sağolsun serdar abi yardım ediyor sadece bana olsa herkese yakında serkan abiye kanat takacam çok iyilik sever bir insan bana katlanıyor daha ne olsun :D hergün 2 saat zaman ayırıyor 3 günde olan değişikliğe inanamazsın bu gün eft faydasının olup olmadığını görmek için bir tanıdık arıyayım dedim tabi tanıdıkla konuşmak daha rahattır serkan abi dediki benim telefon numaramı vereyim beni ara ibr anda biraz panikledim sonuçta ya 3 gündür uğraşıyorum sende değişme yok boşa uğraşmıyalım derdiye ödüm sıttı serkan abiyi aradım şaşırdı kendimi daha sakin ve rahat hissediyorum daha rahat konuşuyorum sonuçta herşey enerji duygularımız , hislerimiz bunların akışı düzeltildimi herşey düzelmeye başlıyor bir hafta sonraki halimi merak ediyorum doğrusu :D
Alt 07-09-2011, 09:33 PM   #16 (permalink)
Üsteğmen

Alıntı:
sağolsun serdar abi yardım ediyor sadece bana olsa herkese yakında serkan abiye kanat takacam çok iyilik sever bir insan bana katlanıyor daha ne olsun :D hergün 2 saat zaman ayırıyor 3 günde olan değişikliğe inanamazsın bu gün eft faydasının olup olmadığını görmek için bir tanıdık arıyayım dedim tabi tanıdıkla konuşmak daha rahattır serkan abi dediki benim telefon numaramı vereyim beni ara ibr anda biraz panikledim sonuçta ya 3 gündür uğraşıyorum sende değişme yok boşa uğraşmıyalım derdiye ödüm sıttı serkan abiyi aradım şaşırdı kendimi daha sakin ve rahat hissediyorum daha rahat konuşuyorum sonuçta herşey enerji duygularımız , hislerimiz bunların akışı düzeltildimi herşey düzelmeye başlıyor bir hafta sonraki halimi merak ediyorum doğrusu :D
Sevgili kardeşim maxaslan,

Bunları duymak gerçekten güzel.
Telefonla beni aradığında gerçekten şaşordım.
Hiç takılmadın.
Açıkça söyliyueyim sana da dedim ya şöyle düşündüm "Ya bu oğlan kekeme filan değil heralde benimle kafa buldu "diye düşünmeden edemedim açık söyliyeyim.

Elbette epey zaman harcadık kolay olmadı hele senle:)) karşılığını almak güzel tabi.

Kendine iyi bak.
Antalyaya geldiğinde bekliyorum.

Adımı da yanlış yazma bidaha:))) Serdar yaz.
Alt 29-05-2012, 10:38 PM   #17 (permalink)
nox

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 2 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nox is an unknown quantity at this point

@spawnix

hocam kurallara uymaya çalışıyorum.
1.yavas konusmmak. (mumkun oldugunca yavas konusmaya calisiyorum, cok fazla yavas olunca robot gibi konusuyom rahatsiz olmaya basliyorum.)

2.nefes alma konusunda diyafram nefesini alip konusmaya calisiyorum.

3.kendini zorlama kismi, bu kisimda eger takilmaya başladıysam, 1.kurala donuyorum, yavaş konuşmaya ve nefes alıp konuşmaya çalışıyorum ama yinede kelime çıkmıyor. bir kere heyecan yapmış oluyorum. karnım kasılıyor. nefes alıp tekrar rahatlamaya çalışıyorum. karsimdaki baska birseyle ilgilenmeye başlayınca kızıyorum.

konuşmak için çabalıyorum daha kotu oluyom, kelime çıkıyor ama karşımdaki anlamıyor.

3-4 haftadır bu tekniği sürdürüyorum ama ben mi hata yapıyorum anlamadım.

daha once loggita ve çeşitli tedavi yontemlerini denemiş ve artik pes etmiş biriydim. @spawnix, yani bizden birinin bu sorunu yenmiş olduğunu gorunce yine umitlendim. yapmak için çabaliyorum ama bir yerlerde yanlış yapıyorum galiba.
nox isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-08-2013, 08:40 AM   #18 (permalink)

fairplay is an unknown quantity at this point

Arkadaşlar ben bu konuda bilgi açısından tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Ama ben onun gibi sistemi uygulamada fazla başarılı olamadım, bu sizi umutsuzluğa düşürmesin, doğru yöntemi yeni buldum, yeni başlıyorum. Peki neden çok bilgiliyim, yediğim kazıklar çok fazla, tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir. Size tecrübelerimi yazacağım.

Öncelikle kesinlikle 10 günde kekemeliğe son, 15 günde kekemeliğe son gibi kurumlardan uzak duruyoruz. Onlara gittim, gidenler de bilir. "Eğitimci" ünvanı ile o kurumlarda çalışan insanlar aslında 1-2 ay bu işin eğitimini alıp kurum açma sertifikası alıyorlar. Bu kurumlar tek amacı para kazanmak, sizi de müşteri olarak görüyorlar.

İkincisi, içerisinde konuşma terapisti bulunmayan, psikologlarla eğitim vermeye çalışan kurumlar da hakeza. Onlar da bu konuyla ilgili üniversitede eğitim görmüyorlar.

Ve işte ne yapmalı; çözüm "konuşma terapisti" gibi duruyor. Konuyu kuran arkadaşımız da oraya gitmiş olacak ki onların altın kurallarıyla aynı. Yeni yeni ülkemizde mezunlar veren bir dal var. İlk olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bu bölüm çıktı, yeni de Hacettepe Üniversitesi'nde de bu bölüme alım başladı. Toplam 2 üniversite ve günümüzde 300'e yakın mezun var. Bu yüzden çok fazla bulamazsınız. Ama büyükşehirlerde yine internetten rahat bulabilirsiniz. Ben yeni buldum ve yeni başladık. Ama araştırmalarım gösteriyor ki en pratik olanı bu.

Gelecek yazımda da bu sorunun çözümü için bilimsel 8 yöntemi paylaşacağım ama bunu bir öğretim üyesinin sitesinde görmüştüm, konuşma terapistleri bile bilmiyor bu yöntemleri.
fairplay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-08-2013, 11:02 PM   #19 (permalink)

fairplay is an unknown quantity at this point

Kekemelik(Akıcı Konuşma Bozukluğu) Tedavisi

Kekelemek konuşma üzerinde sahip olduğuz kontrolün kaybıdır ve çok kompleks bir problemdir.
Kekemelik şikayeti yaşayan kişilerin, uzun yıllar çaresizlik içerisinde ve bir türlü iyileşmemenin verdiği psikolojik bunalımlarının bilincinde olarak, bu problemle daha etkili bir şekilde çözebilmek için, daha doğru adımlar atmayı ve sistemli çalışmayı içeren, çeşitli çalışma yöntemlerinin avantajlarını kullanıp dezavantajlarına kompanse eden bir konsept geliştirdik. Mevcut terapi yöntemlerinde:
1. Nefes terapisi ya da diyafram solunumu: bu yöntemle hızlı elde edilen sonuçlar maalesef her zaman kalıcı olmuyor.
2. Psikolojik tedaviler: bu yöntemde tek başına yeterli olamıyor, çünkü kekemelik yaygın olarak bilinenin aksine sadece psikolojik bir sorun değildir, daha kapsamlı olarak ele alınması gereken bir konuşma bozukluğudur.
3. Yoga ve meditasyon: bu teknikler ile elde edilen sonuçlar, stres yaratan ortamlarda kekelemeyi engelleyememektedir.
4. Hipnoz terapisi: genellikle başlangıçta etkisini gösterse bile, özellikle stresin artması ile kalıcı tedavi yöntemi olarak etki gösterememektedir.
5. Ritim yöntemi: terapide başarı oranı yüksek olmakla birlikte, günlük yaşama aktarmakta güçlükler yaşanmaktadır.
6. Yavaşlatılmış konuşma: ritim yöntemi gibi terapide başarısı çok yüksektir ve günlük yaşama aktarmakta güçlükler yaşanmaktadır.
7. Sus terapisi : Terapi seansı dışına çıkarılması çok zor bir yöntemdir. Alışkınlıkları yasaklayarak onları değiştirmek sadece kısa vadeli etki göstermektedir.
Terapi ortamında yapılan çalışmalar çok kısa sürede etki gösterse bile, kekemelik bütün olarak kısa sürede tamamıyla çözülebilmesi zor bir konuşma bozukluğudur. Öğretilen yöntemlerin büyük bir çabayla ve sabırla çalışılması gerekir. Terapi süreci, tamamen kişinin terapide öğrendiklerini günlük yaşama ne kadar oranda kalıcı bir şekilde aktarabildiğine bağlıdır.
Kişiler için yılların verdiği konuşma alışkanlıkları yanlış duruş, yanlış solunum, kendilerinin geliştirdiği yanlış kompanse etmeye yönelik hareketler, terapide öğrenilen tekniklerin günlük yaşantıya aktarılması güçleştirmektedir. Bunun için bu tekniklerin kişi tarafından içselleştirilmesi gerekmektedir.
Bizim konseptimiz:
Mevcut terapi yöntemlerinin avantajlarını birleştirerek, grup ve bireysel ortamlarda daha yoğunlaştırılmış çalışmalarla, etkili kalıcı ve günlük yaşama aktarılabilir şekilde geliştirilmiştir. 7 günlük yoğun terapi sürecinde Dil ve Konuşma Terapisti, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı, Fizyoterapist ve Psikolog eşliğinde gereken teknikleri öğretilip benimsetilir, kişisel korkular ve endişelerle yüzleştirilir ve böylece problemin özüne inip kalıcı sonuçlar elde edilir.
Yanlız bırakmıyoruz!
Terapi süreci tamamlandıktan sonrada düzenli grup toplantılarıyla (istek üzerine bireysel seanslarla bilgilerinizin tazelenmesi) deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmak için tekrar bir araya geliyoruz.

Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Doç. Dr. Songül AKSOY
fairplay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-12-2013, 12:19 AM   #20 (permalink)

1 Mesaja İyi ki varsın denildi
İSMAİL9142 is an unknown quantity at this point

kardeş sanal ortamda muhabbet
İSMAİL9142 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil