Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Eğitim Öğretim Sınavlar Klubü > Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) > İngilizce Odası

Uyarılar

İngilizce Odası İngilzce Odası

Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set -

Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) ve İngilizce Odası Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set - Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: Lusid Nickli Üyeden Alıntı Arkadaşlar 10 kelimeyi deneyin, başarı oranınızı paylaşın, testte 7-10 doğru yapacağınızı düşünüyorum. Herkes 7-10 doğru çıkarırsa 100 kelimelik set hazırlayacağım. Neden günde 10 kelime yaptım? 1 kelimeyi önerdiğim şekilde çalışmanız ortalama 5-10 dakikanızı alacaktır, soyut ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var İngilizce Odası telkin cd indir izle İstanbul İngilizce Odası nerededir kimdir İngilizce Odası çekirdek inanç temizliği İzmir bursa İngilizce Odası hipnoz İngilizce Odası olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi İngilizce Odası hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 İngilizce Odası kuantum düşünce kitap haberi

Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set -

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-02-2012, 08:28 PM   #21 (permalink)
Çevirmen

kutayhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,973
1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutayhun is on a distinguished road
Standart Cevap: Uykuda İngilizce Öğrenin - Mini Set -

Alıntı:
Lusid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar 10 kelimeyi deneyin, başarı oranınızı paylaşın, testte 7-10 doğru yapacağınızı düşünüyorum. Herkes 7-10 doğru çıkarırsa 100 kelimelik set hazırlayacağım.

Neden günde 10 kelime yaptım?
1 kelimeyi önerdiğim şekilde çalışmanız ortalama 5-10 dakikanızı alacaktır, soyut kelimeyi karikatür çizerek somut hale getiriyoruz. Böylece unutmamız zorlaşıyor. Hatta benim adım gibi bildiğim kelimeler var, unutamıyorum. Anında aklıma geliyor. Uykudu öğrenme yöntemini de kullandık. Böylece uyurken onlarca kez dinlemiş olacaksınız ve kalıcı hafızaya kaydedilecek.

@kutayhun
1 günde 100 kelime diye derste hazırlanır ancak kalıcı olmaz. Çünkü soyut 100 kelimeyi somut elle tutulur hale dönüştürmek en az 500 saatinizi alır ( 1 kelimeye 5dk ayırırsanız ). Yani 1 günde 100 kelime öğrenmek mümkün değil, üstün yetenekliyseniz ya da fotografik hafızanızı eğittiyseniz başka. 1 günde 100 kelime çalışırsınız, öğrendiğinizi düşünürsünüz ama kısa sürede yarısından fazlası aklınızdan uuçarrrr... Bu setin amacı 1 gecede 10 kelimeyi ve söylenişini kalıcı olarak öğretmek. İngilizce olsun, Türkçe olsun, Matematik, Coğrafya olsun kelimeleri, sayıları, formülleri "görsel" hale dönüştürme yöntemini her zaman kullanıyorum. Ve sadece bu şekilde öğrendiklerimi unutmuyorum. Önceden izlediğiniz filmi düşündüğüzde akla ilk olarak kelimeler mi gelir görüntü, ses, duygular mı?

Günde 10 kelimeyi küçümsemeyin, her kelimeyi somut bir varlığa dönüştürmeye çalıştım. Bu teknikle 100 günde 1000 kelime öğrenebiliriz... 1000 kelime, 1000 kelime... Süper bence, daha hızlı öğrenirim diyene de gülerim. Acele giden ecele gider

"Duyduklarımı unutuyorum, gördüklerimi hatırlıyorum, uyguladıklarımı ise; ANLIYORUM...!" Bu yöntemle de kelimeyi göreceksiniz, kelimeyi yaşayacaksınız ve unutmayacaksınız.

Sevgiler

dil tarih matematik gibi değildir... diğer brançlarda üst beyin öğrenir ama dil öğrenimi altbeyinde gerçekleşir... uykuda öğrenme ya da callan gibi metotları araştırın.. uykuda öğrenmenin dil öğretimine uygulanması şuan çok farklı....

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 01-02-2012, 08:37 PM   #22 (permalink)
Üsteğmen

Lusid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 263
179 Mesajinıza toplam 592 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Lusid is an unknown quantity at this point

@kutahyun

Accelerated Word Memory Power seti var, Melik Duyar'ın. Kelimeleri bu teknikle öğretiyor. Ben tekniği geliştirdim, karikatürleri sizin çizmenizi istedim, Melik Duyar hazır veriyor. Ve sete uykuda öğrenmeyi ekledim. Uykuda öğrenmeyle ilgili çok bilimsel yazı yok ama bununla ilgili kitaplar var ve dil öğrenimin de kullanılıyormuş. "Yaa bu kitaplar böyle diyorsa ben de uykuda öğrenirim dedim ve hazırladım. Kendim kullanacağım ygs geçsin. Sizinle de şimdiden paylaştım.

Piyasada benim yöntemimden daha etkili ingilizce öğreten bir set varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Link verebilirsiniz, herkes yararlansın, satın alırız. Ben de ingilizceyi öğrenmeye çalışıyorum.

İster matematik olsun ister ingilizce, beynin iki lobu öğrenme işinin içine katılırsa kalıcı öğrenme gerçekleşir. "Sağ beyin yaratıcılığı, duygusallığı, seslere ve renklere, hayal gücüne, sezgilere ve soyut algılamalara daha yatkın çalışırken; sol beyin mantıklı, sistematik ve analitik düşünmeye, yazı ve sayılara, ölçme değerlendirme ve eleştirmeye daha yatkın olarak çalışmaktadır."

Ek olarak size karşı sinirli ve ukala değilim kutahyun. Öyle anlaşılmasın

Setimi denemeden karar vermenize de şaşırıyorum.

Bu yöntemimle haziran ayında 300 kelime öğreneceğim ve gözlerim kapalı, kulağım tıkalı hepsini ezbere söylerken video çekip burada paylaşacağım.
Lusid isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-2012, 08:49 PM   #23 (permalink)
Çevirmen

1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

seti denemeye gerek yok.. çünkü.. diyorum ki herhangi basit bir çabayla 10 kelime zaten öğrenilir.... bende sinirli değilim ama yarım saatte yapılacak bir şeyi 1 haftada yapmak çok komik..... açıkça dedim günde yüz kelime öğreten yaparsan eyvallah diyeceğim dedim... ayrıca ben de uykuda öğrenmek için set hazırladım ama... sadece kelime değildir dil... okuma anlama duyma konuşma yazma pratikleriyle bir bütündür.. en son da gramer gelir... sen yap... abi ilerleyince ein o takdir edicem... ayrıca telkin 440 dakika mı ne.... sen de gördüğün üzere çok uzun bir süre....
Alt 01-02-2012, 09:07 PM   #24 (permalink)
Üsteğmen

179 Mesajinıza toplam 592 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

@kutahyun

Normal ders çalışma yöntemi : Yazılanları okumak, çözmek + tekrar

Bu sette çalışma yöntemi : Yazılanları okumak, çizmek. Tekrar etmekten kurtuluyoruz. Tekrarı uykuda yapıyoruz.

Ve bu setin amacı sadece kelimeyi ve söylenişini öğretmek, "kalıcı" olarak. Ben bu yöntemle 1 yıl önce öğrendiğim kelimeyi hala hatırlıyorum. Sete 1 saat ayırın, uykuda dinleyin. Bunu göreceksiniz. 1 yıl sonra da kelimeler aklınıza gelecek, tabi yazdığım şekilde çalışılırsa.

Başlığı "Uykuda İngilizce Kelime Öğrenin" olarak yazmam gerekirdi, yanlış anlamanız bu yüzden sanırım.

Daha fazla cevap yazmama gerek yok, artık deneyen arkadaşların test sonuçlarını bekliyorum. Haziran ayında 300 kelimeyi ezbere söyleyip videoyu bu konu altına ekleyeceğim. Sizden de video bekliyorum ama ben :)
Alt 01-02-2012, 09:31 PM   #25 (permalink)
Çevirmen

zaten benim dinlemememin temel nedeni.. ben kelimeleri zaten biliyorum.... benim içni dinlemeye gerek yok... çünkü ben keliemleri eş anlamlılarını o kelimelerin başka anlmalarını zaten biliyorum takriben 20binden fazla ingilizce keliem biliyorum.. o yüzden teşekkür ederim....
Alt 01-02-2012, 09:42 PM   #26 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1,794
728 Mesajinıza toplam 2,085 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
acemisirine is an unknown quantity at this point

sevgili hocam sizin icin gecerli olmayabilir ama ögrenmek isteyenler icin denemeye deger diyorum..

siz ingilizce ögretmenisiniz ve kelime hazineniz zaten boldur.. Ayni sekilde ki bir uygulamada almanca dersi icin

olsaydi emin olun bende onu dinlemezdim cünkü Almanya´da yetistim, alman kültürü icindeyim, almanca

konusuyorum ve almanca kelimelerin eskilerini yenilerini gencler arasinda konusulani, büyüklerin konustuklarin

evde konusulani okulda is yerinde yani cesitlerine kadar biliyorum o yüzden ayni sekilde sizin gibi gerek

görmezdim.. Bu ara türkce icin olursada hayir demem, onu bile yapmak isterim cünkü benim yazim cook

iyi ama konusmamda sorun var, onu düzeltmek icin fena olmazdi :)) gelelim ingilizceye, bayagidir

kullanmadigim ve uygulamaktanda zarar gelmiyecegini düsündügüm bir deney..

Bilmeyenler icinde denemekten zarar gelmez diyerekde desteklerdim ki destekliyorum da, denemek

istiyorum.. Hem sevgili Lusid´in deneyini hemde sizin varsa bir deneyiniz her ikisinide yapmaya hazirim..

Faydanin nereden gelecegini bilemeyiz.. :)))))

emegi gecen herkese sonsuz saygilarimla
acemisirine isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2012, 02:08 PM   #27 (permalink)
Yüzbaşı

728 Mesajinıza toplam 2,085 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

dün denildigi gibi calismami yaptim, basta da belirttigim gibi sevgili Lusid ben 7-8 saat uyuyabilen biri degilim en fazla 4-5 saat ve bu 4-5 saatte ne kadar dinledimse artik kelimeleri o kadar bilincatlim dinledi, tekrar etti ve hafizaya kayt etti..

Testi 15 dakika arayla 2 kere cözdüm ve hic bir yanlisim yoktu..

Simdi kagidimda yazdigi gibi bi hafta sonra nasil olacak bakalim..
acemisirine isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-02-2012, 03:32 PM   #28 (permalink)
Üsteğmen

Çok sevindim. 1 hafta sonra dersi çalışmadan önce testi tekrar çözün bakalım 1 haftada kaç kelime aklınızda kalmış. Bence en az 7 kelimeyi hatırlayaksınız ki, mini setin farkı asıl burada ortaya çıkacak. Merakla bekliyorum.
Alt 02-02-2012, 03:42 PM   #29 (permalink)
Yüzbaşı

cebtelefonumu kurdum tarihi bakalim hayirlisi ile ne olacak :)))
Alt 02-02-2012, 03:46 PM   #30 (permalink)
Üsteğmen

Denediğiniz için teşekkürler

Bookmarks

Etiketler
hızlı ingilizce, ingilizce, subliminal ingilizce, uykuda öğrenme