Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > İlginç Bilgiler

Uyarılar

İlginç Bilgiler komik ilginç bilgiler, yeni ilginç bilgiler, ilginç komik bilgiler, çok ilginç bilgiler, ilginc bilgiler, ingilizce ilginç bilgiler, ilginç bilgiler haberler, önemli ilginç bilgiler, ilgili ilginç bilgiler, ilginç bilgiler, ilgiç bilgiler, hakkında ilginç bilgiler, hayvanlar alemi ilginç bilgiler, türkçe ilginç bilgiler, en ilginç bilgiler, ilginç bilgiler 2, ses ilginç bilgiler, dünyadaki ilginç bilgiler, bilmediğimiz ilginç bilgiler, ilginç bilgiler olaylar, fen ilginç bilgiler, ilginç bilgiler oku, bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, dünyadan ilginç bilgiler, dünyadaki en ilginç bilgiler, müzik ilginç bilgiler, matematik ilginç bilgiler, bilim ilginç bilgiler, ilginç bilgiler

İLGİNÇ

Serbest Kürsü ve İlginç Bilgiler İLGİNÇ Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız arkadaşlar bu videoyla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum dogrusu.. dusun...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var İlginç Bilgiler telkin cd indir izle İstanbul İlginç Bilgiler nerededir kimdir İlginç Bilgiler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa İlginç Bilgiler hipnoz İlginç Bilgiler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi İlginç Bilgiler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 İlginç Bilgiler kuantum düşünce kitap haberi

İLGİNÇ

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-02-2007, 09:31 AM   #41 (permalink)
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point
Standart İLGİNÇ

arkadaşlar bu videoyla ilgili yorumlarınızı merak ediyorum dogrusu.. dusun

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-02-2007, 01:54 PM   #42 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1
152 Mesajinıza toplam 344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
etterna_ is an unknown quantity at this point
Standart İLGİNÇ

Çok ilginç. Kadın nasıl oldu da hiç bi acı hissetmedi. Anlamakta güçlük çekiyorum

Bu güzel paylaşım için teşekkürler lalezar. 96
Alt 24-02-2007, 03:44 PM   #43 (permalink)
Yüzbaşı

152 Mesajinıza toplam 344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart İLGİNÇ

ÖNEMLİ SATIR BAŞLARI
*Hipnoz bir gece uykusu değil, trans biçimidir. Bu nedenle hipnoz esnasında konuşmakta olan doktorunuz da dahil, olan biten herşeyi duyarsınız. Bu çok normaldir.
*Hipnoz insan ve hayvanlar için doğal bir uygulamadır.
*Hipnozdan çıkamamak, uyanamamak diye birşey yoktur. Zaten hipnoz uyku değil, trans halidir.
*Hipnoz kişinin isteği doğrultusunda telkin alması ve istediği kişisel değişiklikleri yapabilmek için, destek görmesidir.
*Dişhekimi korkusunu yenmek için kullanılan yegane yöntem hipnozdur.
*İstenmeyen şeyler hipnoz halinde bile yaptırılamaz. Eger yapılıyor gibi görünürse, o şeyler o kişinin zaten yapacağı şeylerdir.
*NLP, Meditasyon, Yoga ve benzeri birçok yöntemin asıl kaynağı hipnozdur.

*SİGARA BIRAKMANIN EN KOLAY YOLU HİPNOZDUR.
* Daha iyi ders çalışmak,
*özgüveni yükseltmek
*Zayıflamak ve şişmanlamak,
*Dişhekimliği, jinekoloji ve genel cerrahi
*psikoloji ve psikiyatri (Anksiyete bozukluk, fobiler, obsesyonlar)
hipnozun en çok kullanıldığı alanlardır.
*SİGARAYI BIRAKMANIN EN KOLAY YOLU HİPNOZDUR(bakınız hastalık)
*ZAYIFLAMANIN EN KOLAY YOLU HİPNOZDUR.
*DERS ÇALIŞMANIN E KOLAY YOL HİPNOZDUR.
*SİGARAYI BIRAKMANIN EN KOLAY YOLU HİPNOZDUR
*SINAV STRESİNİ YENMEKTE, DAHA İYİ KONSANTRE OLMAKTA VE ÖZGÜVEN ARTIRMAKTA EN BAŞARILI YOL HİPNOZDUR.
TANIM
Hipnozu bazı yazarlar "Çevreye farkındalığın azaldığı ve dikkatin belirli bir noktada toplanabildiği bir bilinç değişikliği durumu" olarak tanımlarken, bazıları "Bilincin kaybolmadığı, yapay bir uyku hali" olarak ele almaktadırlar.

alıntı
Alt 24-02-2007, 04:54 PM   #44 (permalink)
Üsteğmen

111 Mesajinıza toplam 419 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
skorpy is an unknown quantity at this point
Standart İLGİNÇ

ya etterna kızma bişey söyliycem avatarını biraz daha iç acıcı yapsan ben o resme bakınca mutsuzluk hayal kırıklığı hüzün hissediyorum ne dersin saygılar
Alt 24-02-2007, 05:01 PM   #45 (permalink)
Yüzbaşı

Standart İLGİNÇ

tabi değiştiririm
Alt 24-02-2007, 05:12 PM   #46 (permalink)
Yüzbaşı

Standart İLGİNÇ

valla iyi fikirmiş scorpy
bana çok masum geliyodu o kızın yüzü.Ama sıkılmaya başlamıştım. 44
Alt 24-02-2007, 05:29 PM   #47 (permalink)
Üsteğmen

111 Mesajinıza toplam 419 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Standart İLGİNÇ

anlayışınız için teşekkür ederim ben bu sitedeki herkesi seviyorum yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Alt 24-02-2007, 05:37 PM   #48 (permalink)
Yüzbaşı

Standart İLGİNÇ

arkamı döndüm ama
Alt 24-02-2007, 05:40 PM   #49 (permalink)
Üsteğmen

Standart İLGİNÇ

olsun bu avatar ötekinden güzel bence
Alt 26-02-2007, 02:55 AM   #50 (permalink)
Yüzbaşı

Standart İLGİNÇ

Danışanlarıma öğrettiğim Otohipnoz:
KAYNAK:mükemmel sağlık -recai yahyaoğlu-mozik yay.
Sessiz, sakin; kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir ortamda bulunun. Bu bir tür meditasyon olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Meditasyonla veya hipnozla oluşan trans durumu farklı değildir. Sırt üstü yatabilir yada dik bir şekilde oturma pozisyonunda bulunabilirsiniz.

Sağ elden başlanılır ve en az üç – beş defa “sağ elim ılık” denilir. Bu telkin esnasında zihin sağ elde yoğunlaştırılarak sağ el düşünülür. Sonra “sol elim ılık” daha sonra “her iki elim de ılık” üç – beş defa tekrarlanılır. Her tekrarda zihin tekrarlanılan yerin görüntüsünü alır. Her iki el yada diğer bölgelere telkin verilirken her iki el birlikte düşünülür. Ellerden sonra kollara başlanılır. “Sağ kolum ılık” üç – beş defa, “sol kolum ılık” üç – beş defa her “iki kolumda ılık” üç – beş defa tekrarlanır. “Sağ ayağım ılık, sol ayağım ılık, her iki ayağımda ılık, sağ bacağım ılık, sol bacağım ılık, her iki bacağımda ılık” üç – beş kez tekrarlanılır. El, kol, ayak ve bacaklardan sonra göğüs boşluğuna geçilir.” Göğüsüm rahat ve yumuşak”, “kalbim düzenli ve rahat”, “nefesim geniş ve düzenli” denilerek hepside üç – beş kez tekrarlanılır. Zihnen bu tekrarlarda telkin verilen vücut kısımlarının düşünülmesi, örneğin kalbimizi sanki avuçlarımızda atışlarını görüyormuş gibi düşünmemiz ve hissetmemiz gerekir. Göğüsüm rahat ve yumuşak derken tüm göğüs kafesi zihinde canlandırılmalı rahat ve yumuşak olduğunun farkına varılmalıdır.

Göğüs boşluğundan sonra “omuz adalelerim gevşek ve rahat”,” boyun adalelerim gevşek ve rahat” denilerek her ikisi de üç yada beş kez tekrarlanır. Ağız , dil ve en son olarak da alnım ılık ve rahat diye telkine devam edilir. Yine bu telkinler de en azından üç yada beş kez tekrarlanılarak yapılmalıdır. Bu arada seans ortalarına doğru göz kapaklarının iyice ağırlaşmış olduğu telkini de yapılır. Bir çok kişi böyle bir uygulamanın ardından hemen ilk seanslarda tam istediğini gerçekleştiremeyebilir. Sabırla uygulamaya devam edildiğinde; birde şimdinin gücü kullanılarak şimdi yapıyormuş gibi; beş on yıl sonra veya çok yakın zamanda yapmayı istediğiniz şeyleri gerçekleştirmiş gibi hayal gücünü kullanarak kendinizi zihninizde canlandırdığınızda mükemmel derecede anlamlı sonuç alabilirsiniz. Seans sonlarına doğru vücudunuzda düşüncelerinizin ve hayal gücünüzün meydana getirdiği farklı ruh halinin mutluluğunu lütfen doyasıya yaşayın.

Zaman İlerledikçe

Otohipnozda tecrübe kazanıldığında bir süre sonra uygulamanın sonlarına doğru tüm vücudun kaskatı kesildiği müşahede edilir. Eller, kollar ve göz kapakları da dahil vücudun hiçbir kısmı harekete geçirilemez hale gelir. Hatta insan; sırt üstü yattığı yerden yaklaşık yarım metre kadar yukarıya doğru yükseldiğini ve kaskatı havada donmuş gibi durduğunu hisseder .Artık farklı bir bilinç haline geçilmiştir. Bu halde solunum, kalp atışları ve tüm metabolizma yavaşlar. İnsan bu farklı bilinç boyutunda arzu ettiği şekilde veya daha önce hipnoz yapıldığı zaman kendisine verilen telkinler istikametinde kendisini yönlendirebilmektedir. Bu halde iken zihinde yaratılan net görüntü gerçeğin güçlü bir hammaddesidir.

Bu yöntemle insan; kendisine yönelik gerçekleştirmek istediği düşüncelerini kendisine inandırabilir hatta onları yapmış gibi yaşayarak geleceğe dair kendinde muhteşem bir güven oluşturabilir. Yapmak istemediği davranışlardan kurtulmaya ve yapmakta zorlandığı ama daha güzel yapmak ihtiyacını duyduğu davranışları gerçekleştirerek kişiliğinde belirgin farklılıklar meydana getirebilir. Tamamen insan kendisi üzerinde kontrolünün en çok yoğunlaştığı bir hale girmiştir. Bilinç altı tamamen açılmış verilecek emir ve telkinleri hiç sorgusuz kabul edecek durumdadır. Aslında bu hal insanın en zayıf olduğu haldir.

Otohipnoz da dış telkinler değil iç telkinlerle elde edilecek sonuç yönünde çalışılarak çok önemli başarılar elde edilir.

Bu yöntem insanın aslında kendisi üzerinde ne kadar olağan üstü bir güçle etkin olabileceğini göstermektedir. Tüm bunlar yeniden farklı bir kimlik geliştirerek bilgisayarımızın hard diski olan bilinçaltımızı yeni baştan programlamamızdan başka bir şey değildir

Bir deneyim

Kendisi henüz on dokuz yaşında iken kitabı yayınlanmış ve halen ikinci kitabı olan bir roman üzerinde çalışan yazar olan danışanım kendilerine uyguladığım hipnoterapi deneyimlerini kaleme alarak bir seans sonrasında bana takdim ettiler.Benim için önemli bir armağandı bu yazdıkları.Bu deneyimleri sizlerle de paylaşmak istedim.Noktasına ve virgülüne dokunmaksızın aynı şekilde sizlere sunuyorum.

Hayalle gerçek arasında

Gözlerimi kapayacakmışım...

Sonra, bir telkin eşliğinde her türlü stres, baskı ve gündelik gürültülerden uzaklaşarak,beynimin en ücra köşelerinde, sonsuzluğa açılan kapıdan dışarı çıkacak ve kollarıma bir çift kanat takıp hayal dünyamda özgürce uçacakmışım.Bunu başarabilirmişim.İçimde uçmayı hatta koşuşturmayı, gür bir sesle haykırmayı gerçekleştirebilecek güçte bir istidat mevcutmuş.Şimdi ben kulaklarıma ince bir tığ gibi vuran telkinin eşliğinde bu gücü bu istidadı harekete geçirecekmişim...İnanmam dedim içimden.Öyleydi de bugüne kadar neden bunu yapmamıştım....Neden hep şu karanlık dehlizlerde, günü birlik zihnimi bulandıran streslerden, şehrin dayanılmaz gürültülerinden, insan seslerinden, kalabalıklardan neden kaçamamıştım ? Neden açıp hayallerimin kapılarını şu nezih ve muhteşem tabiatın şefkatli bağrına koşamamıştım...? İnanmam dedim...Ama denerim...Ve her şeye rağmen deneyeceğim...

Sabit bir noktaya kilitledim gözlerimi.Anlamsızca baktım...Bu güne kadar hiç böylesine anlamsız bakmamıştım.Sevdiğim bir insanın yüzüne, beğendiğim bir manzaranın ahengine.Kuşların kanatlarına, tabiatın güzelliğine bakarken içimde yoğun bir sevgi seli oluşurdu.Bu sevgi, estetik ve hareket ise gözlerimden ruhuma ve kalbime akar beni bu varlıklarla gönüldaş yapardı.Peki ama şimdi niçin bakıyordum şu bomboş duvara? Bunu anlamıyordum.

İçimden geçen vesveseleri bastırmaya çalışırken, boşlukta düşmeyi bekleyen bir yıldız gibi duran gözlerimde bir ağırlık hissettim.Sanki bir el bastırıyormuş gibi ve sanki gözlerimi bir daha hiç açamayacakmışım gibi bir şey bu...

Telkinlere yavaş yavaş adapte olmaya başladım.Yaşadığım alemden başka bir yöne, zengin bir hayaller ülkesine daldığımı fark ettim.Bir kapı açıldı engin tabiatın alnına...Yavaşça girdim içeri...Gözlerimin üzerindeki ağırlık arttıkça hayata bakışımın değiştiğini ve tatlı bir uyuklama halinin bütün vücudumu sardığını hissettim.

Yeşil... her yer yemyeşil... bu kadar renkli ağaçları, çeşit çeşit çiçekleri bir arada hiç görmemiştim daha önce.

Ve yeşili hayatım boyunca hiç bu kadar dinlendirici bulmamıştım.Tabiatın ruhumla ilişkisini, beynimdeki bütün hücrelere ağır ağır sızdığını hiç fark etmemiştim....

Her yer rengarenk...Ve ben ayaklarımı okşayan çimenlerin üzerinde yavaş yavaş yürüyorum.Bir güneş var gökyüzünde bir de tabiatın eşsiz varlıkları...Başımı bir an çeviriyorum yukarıya ve güneşe haykırıyorum...

Görüyor musun akıp giden yeşili ?!
Görüyor musun kanatlarımın nasıl yükseldiğini?
Ve hissediyor musun? Hayata karalar giydiren ben şimdi ise her yerde yeşili görüyordum.
Duyuyorsun değil mi sesimi? Her halde anlıyorsun da...!

Güneş gözlerimin içine akıyor adeta...Bana gülüyor hatta.

Haydi yürü...Biliyorum çok kere ağladın...Yalnızdın...Hayatın çıkmaz daracık sokaklarında kaybolmamak için bir o yana bir bu yana çırpındın yıllar yılı...Artık hiçbir şey etkilemeyecek seni ! Hiçbir şey.Yalnız değilsin.Bir an uzaklaş gürültülerden...Bütün tabiat varlıklarını al yanına...Kuşları, böcekleri, ağaçları...Haydi yürü...! diyordu.

Yürüdüm...Yollar beni engin bir okyanusa getirdi...Aman Allah’ım ! Ne kadar da güzel bir şey !Yeşilden maviye geçmek ! Renkler bir bir akıyor sanki ruhuma...Kumsaldayım...Deniz...Sularına narinciye çiçekleri daldırdığım çocukluk arkadaşım.Bir boşluğa boylu boyunca uzanmış ağır ağır akıyor....Cömert olduğunu düşünüyorum denizin...Kendi etiyle kendi kanıyla beslediği balıklara, karideslere, yengeçlere, deniz süngerlerine...bakıyorum.Alçak gönüllü olduğu kadar da eli bol demekten kendimi alamıyorum....Bir kayıkçı beliriyor ötelerde.O da denizin servetiyle geçinip gidiyor belki...Ağır ağır çekiyor kayığını..Denizin tam göğsünde yürüyor.Ne kadar da özgür...! Ne kadar da şanslı...! Denizle dost olabilmek her kese kısmet olur mu? Kaç kişi gündelik gürültülerden kaçıp ta denizin mavi gözlerine el sürebiliyor şu toplumda?
Kumsala oturuyorum...Parmaklarımla dokunuyorum sulara...Buz gibi soğuk...Ana gibi şefkatli...Bütün sıkıntılarımdan arındığımı hissediyorum.Beynimi tırmalayan, ruhumda derin izler bırakan her şeyi denizin sularına terk ediyorum...Evet, evet, arınmışım sanki...Kendimi kuş kadar hafif hissediyorum.Sanki bu dünyada yaşamıyorum.Hayallerin ülkesine taşınmışım.Bütün sevdiklerimi yanıma alarak çok ötelere gitmişim.Bedenime musallat olan ağrılardan kurtulmuşum.Bu ülkede kendimi ne kadar da mutlu hissediyorum.

Bir noktada kayıp uykuya dalan gözlerim çevik bir çocuk gibi dolaşıyor...Telkinlerden artık her şeyin bir sonu olduğunu bu seyahatin de bitimine yaklaştığımı hissediyorum.Ayrılmak elbette zor.Ancak her şeye rağmen zihnimde; çıkarcı ilişkilerin, bencil duyguların, sadist ruhların barındığı şu alemden ne zaman kaçmak, kurtulmak istesem buraya, bu ülkeye kaçarım diye düşünüyorum artık.

Ayaklarımı bir kez daha daldırıyorum denize..Sonra kayıktaki adama bakıyorum.O da kıyıya.Yolun sonuna yaklaşmış...Son kez ıslatıyorum parmaklarımı.Balıklara bakıyorum...Sonra....Sonra el sallıyorum denize..
Ve hoşça kal diyorum güneşe...
Artık gitme vakti.Geldiğim yerden, çimenlerin üzerinden yürüyerek uzaklaşıyorum denizden...
Lermontov’un şu dizeleriyle ayrılıyorum oradan.

Bir yelkenli görünüp yok oluyor
Denizin mavisinde
Bu uzak diyarda ne arıyor?
Neler bıraktı ülkesinde?

Oynaşıyor dalgalar, uğulduyor rüzgar
Eğiliyor ve çatırdıyor direği
Ah, o mutluluktan kaçmıyor
Ama mutlulukta değil ki dileği

Bu vedalaşma serüveninin ardından yavaşça açıyorum gözlerimi...Bütün yorgunluğumu atmış, dinç ve sakin bir halde ayağa kalkıyorum....
Evime dönerken, sanki on yıllık bir enerji topladığımı hissediyorum...”Hipnoz” dedikleri buymuş demek.Yıllar önce bir fütüroloğun, “Gelecekte çeşitli rahatlama teknikleri, psikoterapi ve benzeri sağaltım şekilleri gündemin en geçerli tedavi yöntemleri olacak, zira insanlık git gide elem ve streslerin eşiğine itiliyor.!” Sözünü şimdi daha iyi anlıyordum.

İnanıyordum ki ben bu sınırsız coğrafyalarda ruhumu hayallerimin götürebildiği yerlere kadar götürecek, geçmişin üzüntü ve kederlerinin geleceğin endişe ve belirsizliğinin ruhumda ve bedenimdeki tahribatını zihnimde yapmış olduğum bu seyahatle gidermeye çalışacaktım

Bookmarks