Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   İlginç Bilgiler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ilginc-bilgiler/)
-   -   86 kadın bir adamla evli (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ilginc-bilgiler/614594-86-kadin-bir-adamla-evli.html)

RenaC 12-08-2010 03:24 PM

86 kadın bir adamla evli

http://img221.imageshack.us/img221/2540/69670lf9.jpg

Biz evlenmek için bir eşi bulamıyoruz, Nijeryalı Ebubekir 86 kadını kendine eş yapmış. Ama hemen boşaması lazım. Neden mi?

Nijerya'da şeriat mahkemesi 86 karısı olan Nijeryalı Muhammed Bello Ebubekir'i uyardı. Şeriat kurallarına göre bir erkek sadece 4 kadınla evlenebilir. 84 yaşındaki Nijeryalı Ebubekir eşlerinin sayısını 4'e düşürmezse idam cezasıyla yargılanacak.

Nijerya'da 86 kadınla evli 84 yaşındaki adamın durumuna, İslam kurallarına göre sadece 4 eşe izin veren şeriat mahkemesi el koydu. Muhammed Bello Ebubekir, eşleri arasından sadece 4'ünü seçmesi, aksi takdirde ölüm cezasına çarptırılacağı konusunda uyarıldı. Ebubekir ise Kuran'da 4 kadından fazlasıyla evlenmek konusunda herhangi bir yasak bulunmadığını belirterek şeriat mahkemesinin kararına direniyor. Eski bir din adamı olan Ebubekir'in eşlerinden 170 çocuğu olduğu tahmin ediliyor.

İngiliz BBC televizyonuna röportaj veren 84 yaşındaki Ebubekir, "10 eşi olan adam yaşlanınca kalpten ölür. Benim gücüm Allah'tan geliyor. 86 eşimle başa çıkabiliyorum" dedi.

Ebubekir'in yaşadığı ve Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Nijer Bölgesi'nde 2000 yılından bu yana şeriat kuralları uygulanıyor.

internethaber

inferius 12-08-2010 03:53 PM

Cevap: 86 kadın bir adamla evli

vayy maaşallahhh vaysevinclisevincli

Işıldayan Safir 12-08-2010 03:56 PM

Kudurmuş adam resmen. Onunla evlenen kadınlara da yazık. Olayın İslamiyetle bağlantısı ayrı bir konu ama bence bunun tek bir adı var oda sapıklık...

Paylaşım için teşekkürler.

RenaC 12-08-2010 04:21 PM

Bu adamla bu kadar kadın sapıklığına kurban gittiyse bu adamın sapıklığının derecesi wuuuuwwww :D Bide hepsi ile başa çıkabiliyorum demiş Allahımmm başımızdan ırak eyle :)

Alexandra 12-08-2010 04:42 PM

Ay Kabus gibi bu nedir böyle? Allahım sen verdiğin aklı alma. Yahu millet bir tanesiyle başa çıkamıyor, bu adam nesine güveniyor? Sağır mıdır, dilsiz midir? Hay bi de kendisine benzeyen 170 tane daha yapmış. Yarabbim sen bizi koru.

Ay yanlış insanlar çoğalıyor gibi bir his var içimde.

Aman yarabbi, ben de şok etkis yaptı bu haber. Reddediyorum,gördüğümü, duyduğumu, okuduğumu reddediyorum.
Eyvahlar olsun.
Afedersiniz ama bu kadınların da aklına limon suyu....
Aaaaaaaaa, olmaz efendim, olamaz.........
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Alexandra 12-08-2010 04:55 PM

Ay Kabus gibi bu nedir böyle? Allahım sen verdiğin aklı alma. Yahu millet bir tanesiyle başa çıkamıyor, bu adam nesine güveniyor? Sağır mıdır, dilsiz midir? Hay bi de kendisine benzeyen 170 tane daha yapmış. Yarabbim sen bizi koru.

Ay yanlış insanlar çoğalıyor gibi bir his var içimde.

Aman yarabbi, ben de şok etkisi yaptı bu haber. Reddediyorum,gördüğümü, duyduğumu, okuduğumu reddediyorum.
Eyvahlar olsun.
Afedersiniz ama bu kadınların da aklına limon suyu....
Aaaaaaaaa, olmaz efendim, olamaz.........
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zahiri 12-08-2010 05:02 PM

wuhuuu bu nedir dayi ?:p:D:D

allahm sn esirge:p

parici 12-08-2010 05:48 PM

PESS YUUHH VE YİNE PESS YANİ :)
BİRİLERİ OLAYA EL KOYMASA AMCA 100 E TAMAMLAYACAKMIŞ MERDEYSE sevincli

bigokyanus 12-08-2010 05:51 PM

Belki adamın yegane başarısı budur , belki kendine yalnızca 100 eşi hedef koymuştur. Rabbim ıslah etsin ve hayra, doğruya uyandırsın. O evlenmek ister onunla evlenenleri incelemek lazım.

tanyeri 12-08-2010 07:12 PM

bütün sapıklar desin o zaman benım su kdr karm var dıe...bence kadınların haberı yoktur adamın o kdr eşli oldgndan...ama adam kandırıyorsa kadınları başta,kadınlar müslüman oldukları için mecbur adamın nikahı altına giriyorlardır.Allah gözünü doyursun ıslah etsin..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:44 PM.