Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   İğneden Korkma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/igneden-korkma/)
-   -   iğne korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/igneden-korkma/1740-igne-korkusu.html)

bigci 12-07-2008 07:54 PM

Ynt: iğne korkusu

bende igne degil ama serum fobisi var :P tedavi oldugum süre içersinde ametimde 32 gün süre içersinde günde 2 kür serüm yedim :P bunun bi tedavisi varmı peki misal igne olurken 0 dan 10 a kadar sayın ve unbutun diyosunuz ama peki serumda bu ne kadar geçerli o kolunuzda asılı kalan b işey :(

sevgi gülpınar 12-07-2008 10:04 PM

öncelikle bigci sana sölüyorum .igne korkun yokmuş ama serum ondan daha kolay vallahi.. 44.çünkü serum kolunda oluyo ama o serumun ucundaki iğne çıkartılıyo ve bir plastik uc kalıyo kolunda bu okadrda acı vermiyor..sadece basta damar yolunu acarken acıyo bnce igneden bile daha iyi bence. kiss3

bigci 12-07-2008 10:39 PM

o kadar çok serum yedimki artık korkuyorumm :'( damar yolunu felan acıyo dibine kadar saplıyoo igne sadece ucu :D igneden korkmuyom ama serumm :(

seameer 27-02-2010 01:27 PM

Cevap: iğne korkusu

iğneden korkuyorum bende kan aldırmaya gidince ağlayasım geliyo ve işlem bittikten sonra bayılıyorum..kendimi kandırmayı çok denedim ama olmuyo gelde anlat kendine :/

cagsen 02-03-2010 02:54 PM

ben sonasamasındayım o ıgne korkusunun iğne ile üzerime geliyorlar ya kan almak ıcın falan o an çıldırabilirim sanki o iğnenın bana batacagını düşünmekten kendimi alamıyorum iğne öncesinde hüngür hüngür aglıyorum (rezillik falan umurumda olmuyor) kendım kan aldırmaya gıdıyorum adam tam alacak kanı öyle bir his oluyorkı içinde sanki adamı kolundan tutup fırlatabılırmısım gıbı gelıyor kendim gitmesem zorla götürülsem öylebiyere kesin parçalarım iğneyi yapacak olanı nasıl yenilir bu korku bilmiyorum inanın hissettiğim korkunun yanında bu yazdıklarım cok hafif kalıyor

piila 17-10-2010 11:43 PM

bendeki korku öyle birşey ki çocukluğumdan beri(yani kendi irademle) hiç iğne olmadım şimdiye kadar hiç kan vermedim hatta öyle birşeyki doktora bile gitmiyorum çok çok mecbur kalmadıkça oda kendimi bildim bileli 2 olmadı 3kezdir.kan grubumu parmaktan olduğu için öğrenebildim(üniversite için lazımdı) oda yine yusuf yusuf halde korkudan rengim kalmayarak bu arada yaş 24

Işıldayan Safir 10-12-2010 12:30 AM

İğne korkusu çok zor bir durum gerçekten. Her şeyden korktuğum gibi iğneden de korktuğum olmuştur. Belki çocukken her gün iğne yediğim içindir. Babamın anlattığına göre 100 tane iğne vurulmuşum. En son iğnem vurulduktan sonra da babamın kucağında eve giderken yolda bayılmışım. :)

Ondan mıdır bilemiyorum ama çocukken iğneden çok korkardım. Hatta birinci sınıftayken ilk dönem aşıdan kaçmıştım. :) 2. dönem kaçma girişimim başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Çünkü yakalanmıştım. :)

Kan aldırmaktan da çok korkardım. Aslında iğneden ziyade canımın acımasından korkuyordum belki de.

Nasıl aştığıma gelince... Lise 1 deyken aşı yapmaya gelmişlerdi. Yine içime vesveseler girmeye başladı ama bu sefer uymadım. İlk kim yaptırmak ister diye sorduklarında hemen yaptırıp kurtulmak için öne çıkmıştım. Ondan sonra korkmadım.

Umarım korkusu olan herkes bu durumu aşar.

Sevgilerimle. actionsmile

aytmatow 20-05-2013 10:15 AM

Cevap: Ynt: iğne korkusu

Slmlar İğne korkusu bendede var Bir çözüm varmı ilaçla diye psikiyatriste sordum
ilaçla filan diye pek yapacak bir şey yok dedi terapi filan dedi ama çok etkili değil dedi.Şu an arayış içindeyim yabancı sitelerden konuyu araştırdım bazı
antidepresanların işe yaradığını yazmışlar ama ilaç ismi yazmıyorum
ayrıca kesin çözüm olsa çözümü yazardım .
*Bu telkin cd lerini kullanan varmı en azından terapi olarak işe yarar
*İğneden herkes korkar zatende ama işte korkular bazan sınırları aşıyor
*bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşsın lütfen bildiğiniz
*Terapi
*telkin cd leri
vs vs bildiğiniz işe yarar ne varsa paylaşaılm

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:53 PM.