Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Hipnoz

Uyarılar

Hipnoz hipnoz kekemelik, psikoterapi hipnoz, bilinçaltı hipnoz, hipnoz hipnoterapi, hipnoz telkin, tıbbi hipnoz, meditasyon hipnoz, psikolog hipnoz, hipnoz tedavi, hipnoz sigara, hipnoz tedavisi, hipnoz, hipnoz sigara bırakma, depresyon hipnoz, psikoloji hipnoz, hipnoz, hipnoz telkinleri, kekemelikte hipnoz, telkinli hipnoz,

HİPNOZ DENEYİMLERİ

Alternatif Kişisel Gelişim ve Hipnoz HİPNOZ DENEYİMLERİ Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız CANLARIM bu gün içinizden 25 kişi adil maviş'in seminerine katıldı..beklentilerimiz, sıkıntılarınızın, girdiğiniz translarla dökülüp gitmesiydi..şimdi ilerleyen günlerde nelerin sizlerden gittiğinin, öncelikle hayatınızın hangi alanlarında rahatladığınızın farkındalığı gelişecek..sizlerden bir ricam daha var..tüm deneyimlerinizi buraya yazmanız.. biliyorsunuz ben adil mavişin seminerine 3 ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Hipnoz telkin cd indir izle İstanbul Hipnoz nerededir kimdir Hipnoz çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Hipnoz hipnoz Hipnoz olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Hipnoz hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Hipnoz kuantum düşünce kitap haberi

Anketimiz: Adil Maviş seminerinden
süperdi,çok memnun kaldım. 17 37.78%
iyiydi memnun kaldım. 12 26.67%
eh işte idare ederdi. 3 6.67%
bilmem ki... 11 24.44%
çok kötüydü,boşuna pazar günüm gitti. 2 4.44%
Katılımcı sayısı: 45. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

HİPNOZ DENEYİMLERİ

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 29-06-2008, 11:50 PM   #1 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart HİPNOZ DENEYİMLERİ

CANLARIM
bu gün içinizden 25 kişi adil maviş'in seminerine katıldı..beklentilerimiz, sıkıntılarınızın, girdiğiniz translarla dökülüp gitmesiydi..şimdi ilerleyen günlerde nelerin sizlerden gittiğinin, öncelikle hayatınızın hangi alanlarında rahatladığınızın farkındalığı gelişecek..sizlerden bir ricam daha var..tüm deneyimlerinizi buraya yazmanız..

biliyorsunuz ben adil mavişin seminerine 3 hafta önce katıldım..hipnoz uygulayıcılarına tam bir güven duymadığım için tek başıma transa girmedim..toplu translara katılmakla yetindim..ve iki günlük seminer boyunca adil beyim ne yaptığını/ yapmadığını izledim..

bu gün itibariyle kendimde gördüğüm değişikler, zaman zaman tekrarlayan içsel konuşmalarım 3 haftadır yok..artık tahat uyuyorum, insanlarla birlikte olmaktan sıkılmıyorum..kendimi çok rahat ifade edebiliyorum..dik yürümem içimdeki korkağı saklamak için değil, yürüyüşüm dik olduğu için ( lafa bak saatini ayarla, neyse daha başka ifade edemedim kendimi) başka korkularım varmı? kaldımı bilmiyorum..bütün bunlar yaşadığım süreç içinde ortaya çıkacak..artık hakkımı ararken kavga etme ihtiyacı hiç duymuyorum..( kavga görürsem pilavdan dönenin kaşığı kırılsın, benimle kavgaya tutuşan enayiliğine doymasın. girdiğim translar kavgasızda işlerimi halledebilmeme vesile oldu..ama beni pısırık yapmadı..gerekirse of anam of karşıma çıkan yandı kül oldu..) evimde işlerimi daha severek yapıyorum ( bu sıcakta yaptığım ütüler hariç) geçen yıl zorunda kalmadıkça kimseye reiki semineri vermiyordum( tanıdıklarıma veriyordum) sitemizdeki telkinlerden sonra ve atakanın yüreklendirmesinden sonra tek kişilik seminerler veriyordum. ..yine en kalabalık seminerim 5 kişi olur çünkü az kişiyle yapılan seminerlerin daha verimli olduğuna inanıyorum ama artık 100 kişilik seminerler bile verebileceğimi düşünüyorum.( sitemizden indirdiğim telkinlerimizi dinlerken, kendime hiç sormadım seminerlerim biraz daha kalabalık olabilirmi diye, bu soruyu hipnoz seminerinden sonra sormayı akıl ettim.bu yüzden hipnoz sonrası deneyimi olarak yazıyorum).eskiden edindiğim bilgileri rahatça hatırlıyorum, yeni bilgilerimi ise daha kolay özümsüyorum.. haaa peki tüm blokajların çözüldümü diye sorarsanız...hayır..elletmedimki..travmatik çocukluğumdan gelen bazı blokajlarım varki..onların 20-30 kişilik grup içinde açılmasını istemedim...bu yaşıma kadar onlarla yaşayabildim..onlarla birkaç ay sonrasına, yani ben ve şaman hipnoz uygulamayı öğreninceye kadarda yaşayabilirim..belkide bunu bilmem şu an içimde hissettiğim huzur duygusunu arttırıyor..bu huzur duygusuyla ben her şeyle başedebileceğimi biliyorum..artık geri dönmeyeceğimide..umarım sizlerin deneyimleri daha elle tutulur gözle görülür cinsten olur..bunun gerçekleşmesini candan ciğerden istiyorum hepinizi seviyorum...saygılı sevgiler

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 30-06-2008, 12:02 AM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light
Standart Ynt: HİPNOZ DENEYİMLERİ

Hayal abla bende bugün seminerdeydim.Şu anda memnunluk ve memnunsuzluk arasında kaldım diyebilirim.Sanırım daha az kişiyle (kendi adıma söylüyorum)hipnoz semineri daha iyi olur.Çünkü herkes birebir çalışmak istiyor ama kalabalıkta bu mümkün değil.Adil bey bugün çok yoruldu saat 17.00 de bitmesi gereken seminer saat 19.oo gibi bitti sanırım.Toplu seanslarda insanın aklında(yine kendi adıma söylüyorum)"acaba işe yaradımı?""ben hipnoz oldum mu?""transa girdim mi?"diye sorular takılıyor.Mesela ben kilo problemim için gittim ama bana özel çalışma yapmadı bu toplu seansta yapılacak çalışma değil çünkü kilo problemi olan 1- 2 kişi benlki onlarda bunu sorun etmiyorlar.

Ama Adil bey'in dediğine göre tek çalışma yapsada bilinçaltımızı açtığı için bizlerde yararlanmışız.Belki sabaha etki eder belki 1 hafta sonraya etki eder.Eğer bana faydası olursa burdan paylaşırım.
duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 12:07 AM   #3 (permalink)
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute

Abla sen bu işlerde baya bi uzmansın. Hatta reiki eğitimi veriyorsun.

Hipnoz konusunda da eğitim verebilirsen ne güzel olur.

Herkesin karakteristik özelliklerini en ince ayrıntısına kadar çözümleyebildiğine göe, bunu sen çok daha güzel yaparsın. super

Çok zor bir konu olmadığı kanaatindeyim, ya da senin için zor değildir en azından.

Sağlıcakla...

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 12:08 AM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

duru79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,619
358 Mesajinıza toplam 2,162 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
duru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of lightduru79 is a glorious beacon of light

Hayal abla sana ve shamancığıma çok teşekkür ederim bu semineri düzenlediğiniz için.
duru79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 01:24 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

serpil22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,267
708 Mesajinıza toplam 7,105 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
serpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond reputeserpil22 has a reputation beyond repute

canım hayal ablammm seminer bitti ve ben onun sarhoşluğuyla kendimi evimde buldum.yaptığım 3 saatlik yolculuğu bile anlamadım.fakat acaip başım ağırdı gelirken ama çok güzeldi emin ol.değişimleri burada paylaşıcam allahın izniyle şuanda hiç birşey bilmiyorum kafamın içi allak bullak bir sabah olsunda bakalım neler olacak???sana ve özlemciğime çok teşekkür edrim
Alt 30-06-2008, 02:17 AM   #6 (permalink)
hayalayaz
Guest

bu kadar kısa sürede paylaşımlarda bulunduğunuz için hepinize teşekkür ederim..

Alıntı:
serpil22 Nickli Üyeden Alıntı
canım hayal ablammm seminer bitti ve ben onun sarhoşluğuyla kendimi evimde buldum.yaptığım 3 saatlik yolculuğu bile anlamadım.fakat acaip başım ağırdı gelirken ama çok güzeldi emin ol.değişimleri burada paylaşıcam allahın izniyle şuanda hiç birşey bilmiyorum kafamın içi allak bullak bir sabah olsunda bakalım neler olacak???sana ve özlemciğime çok teşekkür edrim
serpilciğim bende tek başıma transa girmedim sadece toplu translara katıldım..bizde en az 20-25 kişydik..ben kendi adıma toplu translarda ne kadar telkini aldım kabul ettim bilmiyorum ama, hayatımdan memnunum..umarım sende hatta hepiniz ilerleyen günlerde aynı memnuniyeti yaşarsınız..
Alıntı:
bymehmet Nickli Üyeden Alıntı

Abla sen bu işlerde baya bi uzmansın. Hatta reiki eğitimi veriyorsun.

Hipnoz konusunda da eğitim verebilirsen ne güzel olur.

Herkesin karakteristik özelliklerini en ince ayrıntısına kadar çözümleyebildiğine göe, bunu sen çok daha güzel yaparsın. super

Çok zor bir konu olmadığı kanaatindeyim, ya da senin için zor değildir en azından.

Sağlıcakla...

mehmetciğim ben reiki ile beraber verdiğim enerji sistemi eğitimlerinin sayısını bile bilmiyorum..ama hipnoz çok farklı bir konu..eğitim verebilirmiyim? belki ilerleyen zamanlarda..neden olmasın..ama eylülde uygulamak için katılacağım seminerden sonra en azından hipnozu uygulayacağım kesin. tabii bilgileri pekiştirmek için eylülden sonrada zamana ihtiyacım olacaktır ben bir konuyu iyice uygulayabildiğimden emin olmadan sorumluluk almam..artı ben bir adil maviş olmak için kırk fırın ekmek yemem lazımdır diye düşünüyorum..sonuçta adil mavişin yıllar süren bir eğitim aldığı ve öğrendiği gerçeğini gözardı edemeyiz..ama bu gün şamanla ikimiz bir karar aldık bu işin uygulamasını öğrenip, isteyen arkadaşlar için beşer altışar kişilik gruplar kurup, ihtiyaç olduğu kadar seanslar uygulayacağız..bu iş bu şekliyle bizlerin bütçesini aşıyor..buna daha bize uygun bir şekil vermek ancak kendimiz birbirimize uyguladığımız zaman mümkün diye düşündük..fakat dediğim gibi bunu konuşmak için bile çok erken.

sizlerin telkinlerden ne kadar etkilendiğiniz ilerleyen günlerde daha iyi ortaya çıkacaktır..bende ilk gün eve yürüyerek geldim.ve sarhoş gibi zik zak çiziyordum..bendeki ilk belirti adil beyin içmemizi telkin ettiği suyu içmeden uyuyamadım..sonrası zaten sonraki günlerde ortaya çıktı ve çıkmaya devam ediyor..sizlerdede aynısının olduğunu düşünüyorum..eh kilo için daha fazla seans gerekiyorsa biz öğreneceğiz işte, beni evde bekleyen burma bıyıklı kocalarım yok..gelirim size ihtiyacınız olduğu kadar kalırım ve sizi transtan transa sokarım..bilinçaltınızda hiçbi şeycik kalmaz ama bana ve şamana biraz zaman tanıyın olurmu..maalesef adil mavişten başka kimse bizlere bu eğitimi vermiyor..herkes sen doktor değilsin diyor..bende bu saatten sonra tıp fakültesine gidemeyeceğime göre beklicez adil beyimizin eylülde vereceği seminerleri..zaten ben benim çöplüğü şamandan başkasına temizletemem.bu çöplüğü temizleyecek kadar sabır ancak şamanda olabilir..hiç bir şey için üzülmeyin..biz hayatım değişti milletiyiz ve bu güne çözümler üreterek geldik..hepinize saygılı sevgiler..
Alt 30-06-2008, 09:39 AM   #7 (permalink)
hayalayaz
Guest

DİSİK'in HİPNOZ DENEYİMİ
l
günaydın hayal abla.dünki transtan bahsetmek istiyorum sana.öncelikle sabah gittiğimde büyük bir heyecanım vardı hepimiz gibi,herbiriyle tanışamasamda herkes çok iyi ve cana yakındı.hele özlem hanım çok içtendi ve gerçekten çok ilgiliydi onada çok teşekkür ederim.
seminere gelince ablacım,bütün gün oradaydık adil bey durmadan konuştu,sabah ilk olarak bir toplu trans yaptı ama ben transa girememiştim öğlen başıma bir ağrı saplandı,adil bey sordu başı ağrıyan var mı diye sanırım transa girememekle bir alakası var.böyle birşey olunca dolayısıyla ben her zamanki gibi karamsarlığa düştüm ama öğleden sonra yaşadığım şeyden çok etkilendim.tam olarak trans mıydı diye sorarsan inana bana oradaydım ve adil bey ne derse duyuyordum ama sanki vücut benim yönettiğim bir vücut değildi bu beni çok korkuttu önce çünkü istem dışı derin nefes alıyor ve başımı sallıyordum ve o ne derse ben öyle hissediyordum.yani üzerine ağırlık çökecek ve ellerin kolların karıncalanacak diyor dediği anda oluyordu,kafam benim iznim olmadan istem dışı geriye gidior ve öylece duruyordu ve ben bana düşünmemi söylediği şeyleri düşünüyordum alıştıktan sonra bıraktım kendimi korkum geçti ama hala bu gerçekten oldu mu yoksa ben şartladım mı kendimi ayırt edemiyorum kafam bu konuda karıştı o andan itibaren.sonra adil beyin dediği bir denemeyi yaptım.akşam yorgun olacağımızı söylemişti adil bey gerçekten öyleydim ve sabahta uyanamayabileceğimizi,uykuya doyamayacağımızı,neyse asıl enteresan olan gece yatarken sabah saat altı da uyanacağım dedim,rüyamda sadece birinin beni uyandırdığını hatırlıyorum aniden gözümü açtım ve ben uyandıktan sonra alarm çalmaya başladı çok zor kalktım hala uykum var mesela.birde ilgisi var mı ama gece bacağıma kramp girdi.kendimi nasıl hissettiğime gelince dün kıpır kıpır heyecan dolu çıktım seminerden şuan nötr bir ruh halim var.kendimdeki gelişmelerden haberdar edeceğim sitemizi.sana da herşey için çok teşekkür ediyor,herşeyin gönlünce olmasını diliyorum hayal ablacım,saygılar,sevgiler...
Alt 30-06-2008, 10:19 AM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
46 Mesajinıza toplam 145 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
capella is an unknown quantity at this point

akşama yazıcam

çok güzeldi
&quot;sevgide güneş gibi ol,dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,hataları örtmede gece gibi ol,tevazuda toprak gibi ol,öfkede ölü gibi ol. <br />her ne olursan ol;ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol. &quot;<br />Mevlana<br /><br />
capella isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 10:34 AM   #9 (permalink)
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

ben de çok uzun yazıcam ablacığım,şimdi uyandım hemen siteye girdim,oh ablam hipnoz deneyimlerimiz ile ilgili ayrı bir konu açmış yaşasın ne ince düşünceli dedim
Şimdilik söyleyebileceğim :İnanılmazdı
Hayal ablam sana imzalı kitap aldık dünün anısına ;adil bey seminerlerinde kitap dağıtmıyormuş ama saolsun bu seminerde hepimize "Kendi Kendine Hipnoz ile Kolay Öğrenme" kitabı dağıttı ,zaten o da seminere girmeen ben de apayrı bir mutluluk yarattı
Şimdi kahvaltı edip kendime geleyim hemen yazıcam ;hala dünün etkisindeyim şaşkın
Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 10:58 AM   #10 (permalink)

Tesekkür: 2
3 Mesajinıza toplam 18 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KALPTEN is an unknown quantity at this point

Günaydın arkadaşlar bende dün seminerdeydim, bir türlü transa giremedim sorun bende mi diye bir kaç kez adil beye sordum o da yok bendedir ben seni transa sokamamışım diye cevap verince öyle kaldım(ama bunu söylerken de hep gülüyordu). Hatta seminer boyunca sürekli (beni hatırlayanlar varsa) e ben ne olacam e ben ne olacam deyip durdum. Beni de tek olarak transa almasını çok istedim ama olmadı. Bu arada seminere eşimle katılmıştım o da transa giremedi ama daha dün ondaki farklılıkları gördüm, o da bu sabah uyanınca aynı şeyi söyledi bu seminer bana çok faydalıydı dedi acayip kendimi iyi ve zinde hissediyorum dedi. ama bende hala bir değişiklik yok. Ben 1.derecede en çok bir türlü veremediğim 90 kilo için gitmiştim bakalım ilerleyen zamanda ne olacak. Adil beyin dediği gibi gece sürekli uyandım öreğin saat 23.00 te yattım 24.00 uyandım ve uykumu almıştım sonra dedim aaa daha saat 24.00 mü bir daha yattım sonra 1-2 saat sonra yine aynı duygu ile uyandım. Yeni gelişmeler olursa tekrar yazacam. Öpüyorum herkezi. Hayal abla ve şaman sizlerede verdiğiniz çaba için teşekkürlerimi sunmak istiyorum sizi çok seviyorum.
KALPTEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks