Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hatalı Alanlarımız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hatali-alanlarimiz/)
-   -   Tarihimiz.... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hatali-alanlarimiz/4513-tarihimiz.html)

mirza_ben87 14-02-2008 08:09 PM

Tarihimiz....

Zaten hayatımı mahveden geçmiş. Birçok hatam oldu geçmişte onlardan bir türlü kurtulamadım.onlardan kurtulmanında bir yolu yok heralde. ben bulamadım

pofuduk 05-12-2008 11:10 PM

Çok umutsuzsun, şimdiye kadar bulamadın, belki de hep aynı yolları denedin, edison ampülü 1000 ci denemesinde bulmuştu, yani bu onun 999 kere başarısız mı olduğunu gösterir?Belki de her hatasında öğrendiği için 1 den 1000'e kadar artan oranda bir başarı vardı ve 1000ci denemede başarı oranı %100'e ulaştı ve buldu...

Benim sana bir abla olarak nacizane tavsiyem, sıkıntılarını paylaş, içine atma, çevrende sürekli birileri olsun ve gerekiyorsa bir psikiyatristin yardımını almaktan utanma,çekinme...

Daha 21 yaşındasın, daha ne yaşadın ki...Önünde yaşanacak nice güzel günler olacak, buna inan ama çözümünü bulursan...
Sevgiyle.

hayatın_ritmi 20-08-2009 10:56 PM

Cevap: Tarihimiz....

Alıntı:

mirza_ben87 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 35438)
Zaten hayatımı mahveden geçmiş. Birçok hatam oldu geçmişte onlardan bir türlü kurtulamadım.onlardan kurtulmanında bir yolu yok heralde. ben bulamadım

Artık geçmişini arkanda bırak kardeşim, eğer arkana bakarak yol alırsan,önünü göremez düşersin..sung66Ve sen hatalarının farkındasın,bu da ilk adımı attığının göstergesidir.Allah yar we yardımcın olsun senin we hepimizin...actionsmile

fgceker 21-08-2009 01:08 AM

Alıntı:

mirza_ben87 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 35438)

Canım hangimizin geçmişinde hatalar yok kisevincli Yaptığımız hatalar olmasaydı bugün bulunduğumuz yerlerde olabilir miydik sence.Hatalar bizi olgunlaştırıyor,hatalar bizi kötü yollara sapmaktan koruyor....
Hatalar sayesinde büyüyoruz...düşe kalka...Eğer bebekler her düştüklerinde hata yaptım bir daha denememeliyim deselerdi yada sürekli geriye bakıp her yeni adımında düştüğünü söyleyip dursalardı tekrar deneyecek cesareti asla bulamazlardı ve insanoğlu için en doğal şeylerden biri olan yüremeyi asla öğrenemezlerdi....girlhahagirlhaha

Edison yaptığı 999 deneyde başarısız olmamıştır,yada hata yaptım bir daha denememeliyim dememiştir tam tersine bugünde ampul'ün bu yolla icat edilemeyeceğini öğrenmiş oldum demiştir.girlhahagirlhaha

Her başarısızlık,yaptığımız her hata bizi doğruya ve başarıya bir adım daha yakınlaştırır.Bu yüzden hatalarımızdan almamız gereken dersleri alıp yolumuza devam edebilmeliyiz.Geçmişin gölgesinde yaşayan geleceğin güneşli parlak günlerini kaçırmaya mahkum kalır bunu sakın aklından çıkartma canım.YAPMAN GEREKEN TEK ŞEY YÜZÜNÜ GELECEĞİN PARLAK GÜNEŞİNE DÖNMEK....kiss3

chelik 21-08-2009 01:38 AM

Bu konuyu üç gruba ayırdığımızda neredeyse dil bilgisi kurallarını anımsatır bizlere.

Geçmiş Zaman
Şimdiki Zaman
Gelecek Zaman

Sondan başladığımızda karşımıza bilinmezlik çıkar. Ancak bizlerin yürüttüğü tahminler, arzuladığımız amaçlar yada hayaller, ideallerimiz, isteklerimiz ve planlarımız, bu büyük güç gibi görünen bilinmezliği zayıflatmaya yeter. Üstelik insan sürekli okuyor, düşünüyor ve araştırıyorsa, (kısacası kendini eğitiyorsa) bu bilinmezlik artık etkili değildir insan karşısında. Onu kaygılandıramaz, kıstıramaz yada durduramaz. Ama bazı kimselerin iddiası gibi müneccimlikte yoktur ve kimse geleceği bilemez, göremez. Henüz oluşmamış bir şey bilinemez. Çünkü adı üstünde o daha yoktur! Sadece tahlil edilir.

Şimdiki zamana bakalım. Çoğu insanla bu konuda anlaşamayız. Geçmişi de geleceği de boş verip anı yaşamaktan bahseder ve bunu idealize ederler.
Oysaki anı (şimdiki zamanı) yaşamakla yetinmek, ne geçmişten ders almaktır ne de geleceğe yön verebilmektir. Her şeyi oluruna bırakmaktır. Bunu söyleyenlere göre olacak olan olacaktır. Ya olacak olan şey, senin şimdiki rahatını bozacaksa? İşte bu olumsuz olgu yada olaylara karşı tedbirsizliktir. Umursamaz gibi gözüken şimdiki zamanın bireyi, böyle bir durumda darmadağın olur. Çünkü bir depreme hazırlıksız yakalanmaya benzer bu durum.

Peki ya geçmiş zaman?

Bazı kimseler ise şimdiki zamanı farkedemez. Geleceği zaten önemsemez. Geçmişe takılıp kalır. Ve derki kendi kendine; Keşke böyle olmasaydı!
Oysa ki hayatta keşkelere yer yoktur...

Geçmişle ilgili kafamızda oluşturduğumuz o hasret dolu, eskiye özlemi anımsatan karamsar fotoğrafa bakarak, geleceğin gözümüzün önünden akıp gitmesine seyirci kalamayız. İşte o fotoğrafı kaldırıp atma zamanıdır. Geçmişteki tecürebeleri bir araya toplayıp kılavuz hazırlama ve bu kılavuzla geleceğe yön verme zamanıdır. Geçmiş ve şimdiki zaman, geleceği tayin eder ve geçmişi olmayanın geleceği de olmaz. O sebeple keşke böyle olmasaydı demeyelim. İyiki de böyle olmuş diyelim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:50 AM.