Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

bilimsel yöntem sigarayı biraktırır !

 Sigara ve Sağlığnıza Etkileri ve  Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz?   bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! [b] Kulaktan dolma, sağdan soldan tavsiye yöntemlerle veya irade gücünüzle sigarayı bırakmak yerine, bilimsel yöntemlerle başarısı kanıtlanmış yöntemler denemeyi seçin ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! telkin cd indir izle İstanbul bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! nerededir kimdir bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! hipnoz bilimsel yöntem sigarayı biraktırır !olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? Gerçekten Bırakmak İstiyormusunuz?


Reklam Alanı

bilimsel yöntem sigarayı biraktırır !

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 03-09-2008, 03:48 AM   #1 (permalink)
Yüzbaşı
 
bigci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: cenneti cehennem yapan yerden sensizlikden
Mesajlar: 897
Tesekkür: 13
219 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bigci is an unknown quantity at this point
Standart bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ![b]
Kulaktan dolma, sağdan soldan tavsiye yöntemlerle veya irade gücünüzle sigarayı bırakmak yerine, bilimsel yöntemlerle başarısı kanıtlanmış yöntemler denemeyi seçin

Sigara dumanına maruz kalmanın çocukların matematik ve okuma becerisini üç ay gerilettiğini belirten Prof. Dağlı, Sigarayı bırakmak için, uzun dönem sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerin kullanılmasını öneriyor

Hamile bir kadın Sigara içtiğinde bebeğin kalp hızı artar. Anne ile bebek arasındaki kordondan nikotin, karbonmonoksit (egzoz gazı) ve diğer zehirli maddeler bebeğe geçer. Üstelik Sigara içen kadınların bebekleri daha düşük kiloyla doğar.

Sigaranın doğurganlık, gelişim ve sperm kalitesi dışında erkeklerde ereksiyon sorunu yarattığını da belirten Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sigara ve Sağlık Komitesi Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, nikotin içermeyen ve bilimselliği kanıtlanmış ilaçlarla birlikte grup terapileri alınmasının Sigarayı bırakmada etkili olduğunu söylüyor.

Bebek ve çocukların yanında Sigara içilmesi, nasıl sonuçlara yol açar?
Sigara içen kadının bebeğinin kalp hızı artar. Anne emzirince nikotin, kimyasal maddeler bebeğe geçer. Hamileyken Sigara içenlerin çocukları daha küçük akciğer hacmiyle doğar ve bu 11 yaşına kadar devam eder. Cocukları Sigaradan korumak için asla yanlarında, aynı evde Sigara içilmemeli. Başka odada içmek de çözüm değil. Tam olarak Sigarasız olmayan hiçbir mekân yeterince güvenli değildir. Asla çocuğunuzla restoran ve toplu yerlere Sigara içiliyorsa girmeyin.

Sigara, kadınları nasıl etkiliyor?
Gebeliği önleme hapı kullanan ve Sigara içen kadınlarda kalp krizi, felç, kalp damar hastalıkları 10 kat daha fazla görülür. Sigara içen kadınların doğurganlığı içmeyenlerinkinin yüzde 72’si kadardır. Gebeliği önleyici hap kullanmayı bıraktıktan sonra gebe kalmak bir yıldan daha fazla sürer.

Döllenmiş yumurtanın Sigara içen kadınların rahmine tutunma olasılığı daha düşük. Sigara içen kadınlarda tüp bebek yönteminin başarısı daha düşük olur, daha erken menapoza girilir ve bu kadınlarda kemik yoğunluğu yüzde 5-10 daha düşüktür. Rahim başı kanserlerinin yüzde 19’u ve vulva kanserlerinin yüzde 40’ı Sigara içmeye bağlıdır.
Hamilelik sırasında Sigara içildiğinde anneyle bebek arasındaki kordondan nikotin, karbonmonoksit (egzoz gazı) ve diğer zehirli maddeler bebeğe geçer. Erken doğum olasılığı içen kadınlarda daha yüksektir.

Sigaraya küçük yaşta başlamak gelişimi ve çocuğun psikolojisini nasıl etkiler?
Anne-babası Sigara içen çocukların Sigara içme olasılıkları içmeyenlere göre yedi kat fazladır. Sigara dumanına maruz kalan çocukların okul başarısının etkilendiği saptanmıştır. Sigara dumanı solumak matematik yeteneği ve okuma başarısını üç-dört ay geriletir. Ayrıca Sigara içmeyi seçmiş gençlerin diğer risk taşıyan etkinliklere katılma olasılığı da yükseliyor.

Kalp ve damarlar nasıl etkileniyor?
Sigara damarların iç yüzeyindeki düzgünlüğü ve parlaklığı kaybettirir. Damar içi, kireçle tıkanmış su borusu gibi tıkanmaya başlar. Damar içinde pıhtılaşmayı sağlayan hücreler de mini pıhtılar oluşturur. Atar damarların tıkanması halinde besledikleri organ beslenemez. Kol ve bacaklarda gangrenler oluşur ve bazen bu uzuvların kesilmesi gerekir. Aynı durum koroner arter denilen kalbi besleyen damarlarda olursa kalp beslenmesi bozulur ve kalp krizleri oluşur.

Sigara içen bir insan Sigaranın vücudundaki zararlarını nasıl görebilir?
Göz sulanması, kaşıntı, burun akıntısı, balgamlı öksürük, eforla zorlanma görülür. Damar tıkanıklığı olursa, bacak ağrıları, ereksiyon güçlüğü, göğüs ağrısı, balgamda kan olur.

Sigarayı bırakmak için etkili yöntemler nelerdir?
Yoksunluk belirtileri Sigaraya tekrar başlamaya neden olabilir. Yoksunluk belirtilerinin hekim gözetiminde ilaçlı tedaviyle önlenmesi, alışkanlık ve psikolojik boyutunun desteklenmesi bırakma olasılığını artırır.

Sigarayı bırakmada nikotini yerine koyma tedavileri denilen, sakız, cilde yapıştırılan bantlar, burun spreyleri kullanılıyor. Ayrıca nikotin içermeyen yeni tedaviler de var. Bupropion etken maddeli ilaç bunlardan biri. Variniklin etken maddeli ilaç ABD ve AB ülkelerinde kullanımda. Türkiye’de gelecek yıl kullanıma girmesi bekleniyor. Bu ilaç, nikotinin beyne yapışarak zevk verici hormon salınımını engelliyor ve böylelikle Sigara içerek ortaya çıkan ödüllendirme ve yoksunluk mekanizmalarına izin vermiyor. Bu tip tedaviler bilimselliği kanıtlanmış yöntemlerdir. Mutlaka hekim denetiminde yapılmalıdır. Sigara bıraktırma bir tedavidir ve hekim olmayanların uygulamaması gerekir.

İlaç ve grup terapisi etkili
Bu ilaçların etkinliği ne düzeyde?
Bir sene sonunda Sigara bırakmış olarak kalma oranı yüzde 25-30.

Grup terapileri de işe yarıyor mu?
12-13 kişiden oluşan gruplarla yapılan davranışsal tedaviler yararlı oluyor. Genellikle ilaçla birlikte uygulanması yararlıdır.

Bırakmanın en kolay yolu ne?
Aniden karar vererek beyinde bitirmek ve tıbbi yardım istemek.

IQS, lazer, ışın tedavisi vb. yöntemler de kullanılıyor. Etkinlikleri nedir?
Bu yöntemlerin yararlı olduğu bilimsel olarak ispat edilmemiştir.

Bırakmak isteyen ne yapmalı?
Bilimsel çalışan bir hekim denetimindeki Sigara bırakma kliniğine başvurmalı, ispat edilmemiş yöntemlere güvenmemeli.

Doğru adresler nelerdir?
Üniversitelerin göğüs hastalıkları veya psikiyatri klinikleri, göğüs hastalıkları hastaneleri ve devlet hastanelerinin göğüs hastalıkları kliniklerine başvurabilirler.

Başkasının dumanı da kanserojen içerir

Sigaranın akciğerlere zararları nelerdir?
Sigara akciğerin elastik dokusunun tahrip eder. Balon gibi şişip sönerek çalışan akciğerler elastik yapılarını kaybederlerse şişip kalırlar ve nefes verme sırasındaki havayı dışarı atma işini tam gerçekleştiremezler. Anfizem ve sonunda gelişen solunum yetmezliği bu nedenle olur. Sigara içindeki 81 kanser yapıcı madde insan hücresinde bulunana DNA nın parçalanmasına ve tamir sırasında yanlış yapılmasına ve dolayısıyla kanserlere neden olur.

Sigara içinde bulunan maddeler ayrıca astımı kolaylaştırır ve astım nöbetlerini artırır.

Sigara, içmeyen ama aynı ortamda bulunanları da aynı derecede mi etkiler?
Sigara içmemeyi seçmiş kişilerin Sigara içenlerin üfledikleri veya Sigaralarının yanması ile ortaya çıkan çevresel tütün dumanını solumak zorunda kalmalarına pasif Sigara içiciliği denir. Çevresel tütün dumanının içinde daha çok kanser yapıcı ve daha yüksek oranda nikotin vardır. Bu dumanı soluyan çocuklarda astım nöbetleri iki kat daha sık ve ağır olur.

Sigara içen biriyle uzun yıllar yaşayanlarda veya işyerlerinde Sigara içilen kişilerde kanser oranları daha yüksektir. Sigara içmeyen bireyler Sigara dumanına maruz kaldıklarında Sigara içenlerin hastalıklarına yakalanırlar. Birincil insan hakkı olan sağlıklı yaşam, için Sigara içenlerin içmeyenlerin haklarına saygı göstermeleri gereklidir. Dahası bunun yasalarla mutlak surette düzenlenmesi gerekir. Sigara içilen alanların havalandırma sistemleri ile ayrılmasının kanser yapıcı kimyasal maddeleri temizlemediği gösterilmiştir. Sağlıklı solumak ve hasta olmamak için kapalı alanların mutlaka tamamen Sigarasız hale getirilmesi gerekir.


ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
__________________
hayatta asla pisman olmadım asla bir olay karsısında gözlerimi kırpmadım ÇÜNKÜ ben hep yalnız kazandım...!!
bigci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


bilimsel yöntem sigarayı biraktırır !

 Sigara ve Sağlığnıza Etkileri ve  Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz?   bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! [b] Kulaktan dolma, sağdan soldan tavsiye yöntemlerle veya irade gücünüzle sigarayı bırakmak yerine, bilimsel yöntemlerle başarısı kanıtlanmış yöntemler denemeyi seçin ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! telkin cd indir izle İstanbul bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! nerededir kimdir bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! hipnoz bilimsel yöntem sigarayı biraktırır !olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 bilimsel yöntem sigarayı biraktırır ! kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:06 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1