Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim > Genel Sağlık

Uyarılar

DOĞRU ZANNEDİLEN YANLIŞLAR VE ANNE BABA TUTUMLARI

Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim ve Genel Sağlık DOĞRU ZANNEDİLEN YANLIŞLAR VE ANNE BABA TUTUMLARI Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Çocuk – Ebeveyn arasındaki iletişim, tutum ve davranışlar; çocuğun kişisel gelişimini, tutum ve davranışlarını etkilemektedir. Çocuklar üzerindeki gelişimi yapılandıran, geliştiren ve tamamlayan farkında olsa da olmasa da ailenin çocuklarına karşı olan tutum ve davranışlarıdır. Anne – Babaların tutumlarını gözden geçirecek ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Genel Sağlık telkin cd indir izle İstanbul Genel Sağlık nerededir kimdir Genel Sağlık çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Genel Sağlık hipnoz Genel Sağlık olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Genel Sağlık hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Genel Sağlık kuantum düşünce kitap haberi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-03-2018, 04:08 PM   #1 (permalink)

Tesekkür: 1
0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ada.basar.35 is an unknown quantity at this point
Standart DOĞRU ZANNEDİLEN YANLIŞLAR VE ANNE BABA TUTUMLARI

Çocuk – Ebeveyn arasındaki iletişim, tutum ve davranışlar; çocuğun kişisel gelişimini, tutum ve davranışlarını etkilemektedir. Çocuklar üzerindeki gelişimi yapılandıran, geliştiren ve tamamlayan farkında olsa da olmasa da ailenin çocuklarına karşı olan tutum ve davranışlarıdır.

Anne – Babaların tutumlarını gözden geçirecek olursak, yapılan araştırmalara göre 4 farklı alt başlık olduğu bilinmektedir.

Demokratik
Otoriter
Koruyucu
İzin Verici
Tutumlar incelendiğinde ailelerden beklenen en ideal aile tutumu demokratik ailelerdir. Demokratik ailelerin çocukları daha öz güvenli, kendini ifade edebilen, duygularını açıkça dile getiren bir aile modelidir. Bu tür bir tutumun gelişimi aile tutumlarının davranışa dönüşmesi ile mümkün olmaktadır. Örneğin demokratik aileler; çocuğun ayrı bir kişi ve kişiliği olduğunu kabul eder. Bu durumda çocuk öncelikle ilk eğitim yeri olan ailede kendisini var eder. Aile bununla da kalmaz bu kişiliği desteklemek adına kuralları çocuklarında kararlarını dikkate alarak birlikte alırlar. Çocukların fikirlerini etkin bir şekilde dinleme fırsatı vererek bunu teşvik ederler. Çocukları ile duygusal paylaşım içerisindedirler ve çocuklarına da duygularını doğru ifade edebilme şansı vererek aralarındaki bağlılığı daha sağlıklı hale getiriler.

Otoriter aileler, demokratik ailelere kıyasla çocuklarını bir birey olarak ele almazlar. Aksine “benim dediğim gibi yap, ben senin anne-babanım” gibi ifadeleri sıklıkla kullanarak çocuklarına seçme şansı tanımazlar. Çocuğun sahibiymiş gibi davranan ebeveynler tutumlarında da davranışlarında da otoriterliklerini korumak pahasına tek yönlü iletişim kurarlar. Belirledikleri kurallara koşulsuz itaat beklentisi içerisindedirler. Tabii ki çocuğun üzerinde yoğun bir baskı vardır. Ebeveynler bunun bazen farkında bazen de farkında değildirler. Otoriterliğin en belirgin ve net davranışlarından biri de sözel ve fiziksel cezalardır. Otoriter ailelerde çocuklara verilen cezalar, genellikle uyarılmadan söylenmeden çocuğun en ufak bir yanlış davranışlarında kolaylıkla başvurulan bir yöntemdir.

Koruyucu tutum sergileyen aileler, çocuğun kendi başına yeterli olamayacağını düşünen aile kitlesidir. Bu aileler çocuklarına aşırı müdahalelerde bulunmaktan kaçınmazlar. Çocuğa sorumluluk vermekten kaçınırlar. Bu tutumun birçok nedeni olabilir. Örneğin, bebeklik döneminde geçirilen hastalıklar, bebeğin planlanandan çok daha ileri bir zamanda olması, ailenin tek çocuğu olması, yaşanılan bölgenin çocuk yetiştirmek için yeterince güvenli olmaması, ebeveynlerin zorlu bir çocukluk geçirmesi, ailelerin çocuklarına karşı koruyucu bir tutum sergilemeye neden olur.

İzin verici tutum içerisinde olan aileler genel olarak otoriter ailenin zıttı olarak her şeye çok kolay bir şekilde “evet” derler. Bu ailelerde demokratik ailelere kıyasla çocukla ilgilenmek yerine her konuda aşırı özgürlük tanırlar. Çocuğun her yaptığını doğal ve normal bir olaymış gibi karşılarlar. Karar mekanizmaları çocuğun eline verilen “izin verici” tutumlar ailelerin bir yerden sonra çocukları ile baş edemeyecekleri noktalara gelmelerine neden olur. Bu aileleri dışardan gözlemlemek ve fark etmek çok kolaydır. Genellikle çocukları “şımarık” izlenimi verilen ya da genel bağlamda böyle değerlendirilen ailelerdir.

Gelişim sürecinde olan çocukların hayatlarındaki birçok dönüm noktalarında ailelerin tutumları oldukça etkilidir. Bu tutumlar her dönemeçte farklı etkiler ve sonuçlar doğurmaktadır. Aile tutumlarını genel olarak ele aldığımızda daha öncede belirttiğimiz gibi demokratik aile tutumu diğerlerine kıyasla daha işlevsel metotlar içermektedir. Hem de çocuk-aile ilişkilerinin daha kolay olmasını sağlar.

Kaynakça:

Baumrind, D. (1971). Current patterns of parental authority.

Developmental Psychology, 4 (1), 1-103.

Cummings, E. M., Braungart-Rieker, J. M., and Rocher-Schudlinch, T. (2003). Emotion and personality development in childhood. Handbook of psycholog. Vol(6). 222-224.

Web sitesini ziyaret edebilir, diğer blog yazılarını okuyabilirsiniz .

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

ada.basar.35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks