Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Geliştiren Yazılar

Uyarılar

İyilik yapmanın 4 kuralı

Serbest Kürsü ve Geliştiren Yazılar İyilik yapmanın 4 kuralı Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız R.Şanal Günseli'nin anlatımı ile: Bazen kendimizi parçalarız,üzeriz,oturur düşünürüz.. deriz,"etrafımdaki insanlara o kadar iyilik yapıyorum ,o kadar verici ve düşünceli bir insanım ,bana yapılan her kötülükte karşı tarafı ona inat iyiliğe boğarım ..ama neden sonunda tükenen ben oluyorum?iyiliklerim,yardımlarım görülmüyor karşı taraftan ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Geliştiren Yazılar telkin cd indir izle İstanbul Geliştiren Yazılar nerededir kimdir Geliştiren Yazılar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Geliştiren Yazılar hipnoz Geliştiren Yazılar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Geliştiren Yazılar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Geliştiren Yazılar kuantum düşünce kitap haberi

İyilik yapmanın 4 kuralı

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-10-2008, 11:56 AM   #1 (permalink)
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of
Standart İyilik yapmanın 4 kuralı

R.Şanal Günseli'nin anlatımı ile:

Bazen kendimizi parçalarız,üzeriz,oturur düşünürüz.. deriz,"etrafımdaki insanlara o kadar iyilik yapıyorum ,o kadar verici ve düşünceli bir insanım ,bana yapılan her kötülükte karşı tarafı ona inat iyiliğe boğarım ..ama neden sonunda tükenen ben oluyorum?iyiliklerim,yardımlarım görülmüyor karşı taraftan ? Hatta karşı taraf beni görünce neden köşe bucak kaçıyor? Yardım etmek istediğim insanlar neden ben yardım etmek istedikçe kaçar veya beni terslerler? "

Siz de Şanal Bey'in anlattıklarına katılıyormusunuz ,okuyunca :) Şanal Bey diyor ki :

"Şimdi size açıklıyorum neden böyle olduğunu ,neden insanların size böyle davrandığını..

İyiliğin 4 Altın Kuralı vardır..Siz onları uygulamıyorsunuz o yüzden insanlar siz iyilik yaptıkça bazen sizden kaçacak delik araralar ...Peki bu kurallar nedir ?

1) İstemeyene iyilik yapılmaz ( Kişi eğer kendi davranışlarıyla veya sözleriyle ifade etmişse bunu iyilik yapmayın..Bırakın o yaşamdan alması gereken dersleri alsın ,tekamül ederken yaşayarak öğrenmesi gerekiyor demektir.Veya değişime hazır değil demektir.)

2)Hakeden kişiye iyilik yapılır ( Tabii ki evrende her yaratılan insan iyiliği hakediyordur ancak ,çoğu insan benliklerinden kopuk yaşıyor ve başka bir kimlikteler.Onlar sizin iyiliğinizin ışığını görebilecek durumda değillerse ,onlara devamlı iyilik yapmaya çalışıp üzerlerine giderek sadece kendi enerjinizi tüketmiş olursunuz.)

3)Gerekenden fazla ölçüde iyilik yapılmaz.Bu demektir ki Fazla iyilik = Kötülüktür.. (Yine bu kural da enerji dengesi ile ilgilidir ve o kişinin ihtiyacı olan iyiliği yaptıktan sonra durun..Siz onun ihtiyacını karşılamışsınızdır.)

4)
İyilik bilgiyle yapılır.(Bir konuda bilginiz yoksa o konuda yardım edebilirim diye söz vermeyin.Gerçek iyilik ancak doğru bilgiyle yapılan iyiliktir.Yanlış bilgiyle yapılan iyilikler o kişiye yarar değil ,zarar getirir.)

İyiliğin bu 4 kuralını daha bu yaşımda yeni öğrendim ve ben de tamamıyle Şanal Bey'e katılıyorum.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-10-2008, 12:06 PM   #2 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future
Standart Ynt: İyilik yapmanın 4 kuralı

Alıntı:
pamukk Nickli Üyeden Alıntı

İyiliğin bu 4 kuralını daha bu yaşımda yeni öğrendim ve ben de tamamıyle Şanal Bey'e katılıyorum.

Evet, gerçekten çok doğru...Ben de bu kuralları yaşayarak öğrendim..Artık,isteyene,hak edene,gerektiği ölçüde, ve bilgim dahilinde, iyilik yapıyorum...
Paylaşım için teşekkürler pamukk...
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-10-2008, 12:19 PM   #3 (permalink)
Teğmen

eylülzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
34 Mesajinıza toplam 112 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
eylülzen is an unknown quantity at this point

Güzel bir paylaşım teşekkürler oysa bunları ben daha öncede biliyordum aslında her zaman iç sesimiz bize yolu gösteriyor fakat bu günlerde anlıyorum ki bilmek başka şey anlamak idrak etmek başka birşey pek çok şeyi biliriz hatta o konularda karşımızdakine ders bile vermeye kalkışırız ama gerçek anlamda hayatımıza geçirmemişizdir dolayısı ile yansıtamayız ve insanlar bizden kaçar umarım bildiğimiz doğru bilgileri hayatımıza geçirmek hepimize nasip olur
eylülzen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-10-2008, 12:39 PM   #4 (permalink)
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

Evet eylülcüm biz herşeyi öğrenip okuyoruz ,tekrarlıyoruz ezberliyoruz ,hepsini bilinçli zihnimizle yapıyoruz ,davranışlarımızı değiştirebilmek için bunu bilinçlatımıza geçirebilmemiz lazım ,sonra tekrar bilinçli hayatımıza davranışlarımızla aktarmamız lazım yoka kendimizi değiştiremiyoruz evet başkalarına dersler versek de Değişime içimizden başlayıp çevremize yayacağız .. Şimdi böyle bilgileri okuyunca herşey nasıl yerli yerine oturuyor diyorum geriye bakınca hayatımda, neleri yanlış yapmışım ,az ya da eksik yapmışım..demek bu yüzden bu böyle olmuş diyorum.Birşeyleri öğrenip kendimizde değiştirene kadar habire önümüze ders olarak çıkıp duruyor

Yeni bir hayat'cım rica ederim , çok güzel yazmışsın

"Artık,isteyene,hak edene,gerektiği ölçüde, ve bilgim dahilinde, iyilik yapıyorum..." bunu olumlama yapıyp ezberlemek lazım hem unutmayız da super wave
Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-12-2008, 01:27 AM   #5 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 16
11 Mesajinıza toplam 34 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sevgiylekal is an unknown quantity at this point

allah razı olsun
sevgiylekal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2009, 10:03 AM   #6 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 197
110 Mesajinıza toplam 584 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
olsun is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: İyilik yapmanın 4 kuralı

ACI-mak ve MERHAMET kelimeleri anlam olarak karıştırılıyor.
ACI-mak:ACI vermek ACI duygusunu vurgular.Herhangi bir durum veya kişiye ACI yükler.ACI pekştirilir ve ACI devamlılık ,yoğunluk kazanır.Bu her iki taraf için de geçerlidir.Gönderilir ve alınır (Çekim yasası,bumerank olgusu niteliği taşır)
MERHAMET:MERHEM olmak.
İYİleşme ,iyileştirme,yardım ve destek olgusudur.İYİ:olumluluk üzerine yoğunlaştırır.Niyet İYİ üzerinedir.
İYİ yi ancak kişi kendi yaparsa olur.Başarı kişseldir.
'YOL GÖSTERİLEBİLİR FAKAT YOLU YÜRÜYECEK OLAN KİŞİNİN KENDİSİDİR'.
MERHEM:YOLU GÖSTERMEKTİR.GERİSİ KİŞYE ÖZGÜDÜR.
Hatta kişinin ÖZGÜNLÜĞÜ o kişiye alternatiflerin seçeneklerin ve yaratıcılığın:kendisinin özgün olduğunu daha da farklı (belki daha iyi)yollar bulabileceğinin özgürlüğünü hatırlatmaktır.

'YOLU BİLMEKLE YOLDA OLMAK ARASINDA DA FARK VARDIR:CESARET:KORKUSUZLUK:SEVGİ
sevgiyle,nuten
olsun isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-01-2010, 02:53 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen

muraturkom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
353 Mesajinıza toplam 1,516 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
muraturkom is an unknown quantity at this point

Kesinlikle katılmıyorum. İyilik yaptığımız faaliyette muhattap olandan önce kendimize faydalıdır. Onun bunu anlaması yada birtakım önkoşullara bağlı iyilik olamaz. Kişilerin taktirini bireysel anlamda bulamasanız bile, toplumdaki size bakış açısının çok yukarılarda olduğunu hissedeğimizi düşünüyorum. Yapılan her iyiliğin kat kat fazlası bize ummadığımız bir zamanda geri dönecektir."İyilik et, denize at, balık bilmezse Hâlik bilir" " İyi dost kötü günde belli olur."" iyilik yap iyilik bul.""
  • Aşağılık insanlara iyilik etmek, denize su taşımaya benzer Servantes
  • Başa kakılan bir iyilik daima hakaret yerini tutar Racine
  • Başkalarında iyilik, kendinde ise kötülük ara Benjamin Franklin
  • Bir dana binlerce inek arasında kendi anasını nasıl seçer ve bulursa, insanın yaptığı iyilik ve kötülüklerde eninde sonunda gelir onu bulur Pançantra
  • Bir fenalık ettinse, arkasından bir iyilik icrasına çalış ki, o fenalık defterinden silinsin Hadis-i Şerif
  • Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir Hadis-i Şerif
  • Bir kimseye edilecek iyiliğin en mükemmeli o kimseyi minnet altında bırakmayanıdır Balzac
  • Deryaya bıraksan eylik zayi olmaz Süleyman Baba
  • Her iyilik bir sadakadır Hadis-i Şerif
  • Her şeyden önce iyi olalım, ondan sonra mutlu oluruz JJRousseau
  • İnsan, hayatında yaptığı iyilikler kadar mutlu olur Şehabeddin Ahmed
  • İnsanların yaptıkları fenalıklar arkalarından yaşar, iyilikler çok zaman kemikleriyle beraber gömülür Şheakspeare
  • İnsanoğlu hilebazdır, kimse bilmez fendini, Her kime iyilik edersen, sakla ondan kendini La-Edri
  • İyiliği, yalnız iyiler anlar, kötülüğü herkes Cenap Şehabettin
  • İyilik, insanlık sanatıdır Nizami
  • İyilik, iyilikten, kötülük de kötülükten doğar Buda
  • Milletlerin gelenekleri başka başkadır, fakat iyilik her yerde birdir Heine
  • Vahşi hayvan tuzakla, insanoğlu iyilikle avlanabilir Şirazi
  • Yaptığın iyiliği hatırlama, gördüğünü unutma Chillon
  • Yalnız iki erdem var Ah bunlar bir birleşse: İyilik hep büyük olsa, büyüklük de hep iyi Schiller
  • Zerre kadar iyilik eden mükafatını, zerre kadar kötülük eden de cezasını görür Zilzal Suresi,7-8

https://skydrive.live.com/?cid=2232b...4&sc=documents

hayat hiç bir zaman adil değildir.
muraturkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2010, 01:29 AM   #8 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 21 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elvisci is an unknown quantity at this point

GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİİR YAZI. TEŞŞEKKÜRLER
elvisci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2010, 01:50 AM   #9 (permalink)
Teğmen

lovetime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3
3 Mesajinıza toplam 12 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lovetime is an unknown quantity at this point

hakedene iyilik yapılması gerekli
lovetime isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2010, 02:44 AM   #10 (permalink)
Teğmen

ankhca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 445
42 Mesajinıza toplam 368 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ankhca will become famous soon enoughankhca will become famous soon enough

Çok güzel paylaşım hepsine katılıyorum yanlız isteyene yardım etme konusu beni düşündürdü. Bizim toplumumuzda insanlar yardım isteme özürlü ya gurur yapıyor ya utanıyor yada başka birşey tam bilemiyorum.

Yaşadığım bir olayla bunu anlatabilirim yaşadığım mahallede bir aile vardı 3 tane özürlü 2 tanede normal çocukları vardı evleri harap haldeydi. Özürlü çocuklar buna imkan vermiyordu kırıp döküyor yangın çıkarıyorlardı. Ben hergün onların evinin önünden geçiyordum. Bir gece rüyamda en ufak normal olanı gördüm harap bir yerdeydik ve onun elini fare ıssırıyordu. Çok etkilenmiştim sabah gene evlerinin önünden geçerken anneye sordum nasıllar o nasıl diye inanılmaz bişey 1 gün önce elini fare ıssırmıştı sonra sordukça çocuğun okula gidecek kıyafetleri cantası ve bir çok şeyinin olmadığını onunda o yüzden utandığını söyledi çok üzülmüştüm açıkcası karşılayacak durumumda yoktu ama genede iş yerimdeki herkesi seferber ettim bütün ihtiyaçlarını karşıladık.

İyilik söylenmez biliyorum ama bunu söylememdeki amaç bazan bakar ama görmeyiz ikincisi eger görüyorsak da istemeleri gerekirmi.
ankhca isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks