Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Spor ve Zinde Egzersiz Klubü > Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri > Extreme Sporlar

Uyarılar

Bungee Jumping Deneyimim

Sağlıklı Zihin Sağlıklı Beden Cd'leri ve Extreme Sporlar Bungee Jumping Deneyimim Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Geçen sene yapmış olduğum Bungee Jumping deneyimimi anlattığım mesaj bir kaza eseri silinmişti.. Bu nedenle arşivde bulunması açısından ve denemek isteyenlere bilgi olsun diye tekrar anlatıyorum. Aslında Bungee Jumping yapmak uzun süredir aklımdaydı ancak İstanbul da yapacak yer bulamıyordum.Kilyosda olduğunu ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Extreme Sporlar telkin cd indir izle İstanbul Extreme Sporlar nerededir kimdir Extreme Sporlar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Extreme Sporlar hipnoz Extreme Sporlar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Extreme Sporlar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Extreme Sporlar kuantum düşünce kitap haberi

Bungee Jumping Deneyimim

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-06-2007, 01:39 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Bungee Jumping Deneyimim

Geçen sene yapmış olduğum Bungee Jumping deneyimimi anlattığım mesaj bir kaza eseri silinmişti..
Bu nedenle arşivde bulunması açısından ve denemek isteyenlere bilgi olsun diye tekrar anlatıyorum.
Aslında Bungee Jumping yapmak uzun süredir aklımdaydı ancak İstanbul da yapacak yer bulamıyordum.Kilyosda olduğunu duymakla birlikte gidememiştim.

Eylül ayında Lara’da bir baktım ki bir siren sesi ve Bungee Jumping kulesi…
Bunun üzerine önce keşif için gittim…Meğerse bu kulenin yani antalya lara beach'tekinin dünyadaki en yüksek 3. olduğu söyleniyor (55 mt)...Yani vinç değil..

Görevli ile konuştuğumda risklerin ne olduğunu sordum
-Yolda yürümekten bile daha güvenli
Deyince ertesi gün atlamaya karar verdim…

Öğlen Bungee Jumping yapilan plaja gittiğimde önce tartıda tartildim…Belirli bir kilodan fazla olanlara farklı bir ip bağlıyorlarmış…
Sonra bir kağıt imzalamam istendi.Herhangi bir sağlık sorunumun olmadığı ve tüm riskleri bilerek bu atlayışı yapacağıma dair.

Bu kağıdıda imzaladıktan sonra belime ve ayaklarıma iplerin bağlanacağı giysiler bağlandı.Bu giysileri bağlaren gerçekten özeniyorlar.Yani iplerden kurtulmanız imkansız gibi bir şey…

En sonda atlayışı yapacağım görevli ile asansöre binip yukarı çıkmaya geldi sıra.Merak edenler için atlayış için 25 ytl ödedim..Ancak eylul sezonu olduğu için bu kadar uygun.Yazın biraz daha pahali olabilir.Yani bir 35-40 ytl isteyebilirler…

Neyse asansörde çıkarken yukarı çıkıp atlamaktan vazgeçenler oluyor mu diye sordum.Görevli genç vazgeçenler olduğunu söyledi.Bunlar arasında bayanların mı yoksa erkeklerin mi daha çok vazgeçtiğini sorduğumda ise şaşirtici bir cevap aldim.En çok erkekler vazgeçiyormuş…

Bu arada dileyenler sadece yukarıda ki kuleyi gezebiliyorlar.5 ytl ödeyip kuleyi geziyorsunuz.Yukarıyı gezmenin ne heyecanı var derseniz bunu yukarı çıktığınızda anlıyorsunuz.Ayağınızı bastığınız yer tel örgülü yani delikli…Bu nedenle yürürken ne kadar yüksekte olduğunuzu hissediyorsunuz ve sanki düşecekmişsiniz gibi bir ürperti oluyor.Bu nedenle atlamyacak olsanız bile Lara’ya giderseniz mutlaka bu kuleyi gezin…

Neyse kuleye çıktığımızda görevli genç benim üzerimde ki elbiseye bir güvenlik kancası taktı ve kendisi en uca gidip benim atlayacağım ipi hazırlamaya başladı…
Ben orada bir yandan aşağıyı görüyorum her şey küçücük gözüküyor.Sağ tarafımda deniz ve kumda oturan insanlar küçücükler rüzgar esiyor..

Tabii ki birazdan atlayacağım ve bir ürperti kapladi içimi…
Neyse çocuk hazirliği bitirdi ki geldi yanima…Beraber atlayacağım en uç noktaya doğru gittik…
Atlayacağım ipi ayağıma bağladı ancak güvenlik için yukarıya asılı kancada takılı…
Dikkatimi çeken bir noktada zavalli görevlinin aynı zamanda atlayacak olanlara terapi uygular bir hali olması..
Aşağıya bakmayın şöyle uca gelin çok beklemeyin gibi telkinler veriyor…

En fazla kaç dakika bu atlama noktasında bekleyen oluyor diye sordum.Genç 10 dakika bekleyen oluyor dedi..
Ancak çok beklemenin kolaylaştırmadığı aksine zorlaştırdığını ekledi…

Uç noktaya geldim…Yukarida ki güvenlik askisi çıktı.Artık en uç noktada ben vardim bir de aşağı doğru sallanan kalın ip hafifden ağirliğini hissediyordum.

Ayaklarım doğal olarak o kadar yüksekte olmanın verdiği his ile titiremeye başlamıştı.Heyecan ve adrenalin gittikçe artiyordu…

Ben küçüklükten beri pek balıklama atlayamam bu nedenle kafa üstü değilde ayaklarım aşağı gelecek şekilde atlayabilrmiyim diye sordum.
Genç kendimi bir kule gibi birakmami ve kafa üstü bir şekilde atlamami söyledi.Ayak üstü atlarsam ipin dolanabileceğini belirtti.Gerçi bunun bir riski yokmuş ancak kendimi kule gibi birakmam daha iyi olurmuş..

Ben şimdi yüksek sesle beşten geriye doğru sayacağım ve sizde kendinizi birakacaksiniz dedi…

Bunun üzerine hazir olduğumu söyledim…

5 den geriye doğru saymaya başladı…

1 dediğinde ben kendimi bir kule gibi öne doğru düşerek biraktim…O an hissettiğim heyecan gerçekten çok büyüktü…Bilerek o kadar yüksekten kafa üstü kendinizi birakiyorsunuz.Bir yaniniz -Hayiiiiirrr derken ona karşi çikiyorsunuz.Ve bu muhteşem bir duygu..

Aşağı doğru düşüyordum üstelik kafamın üzerinde…Birkaç saniye düştükten sonra ip beni tuttu ve bungee jumpingde bilinen klasik salinimlar gerçekleşti…

Daha sonrada beni aşağı hava yastiğini indirdiler…Aşağida bekleyen diğer görevli inerken dikkatli olmami söyledi… sağ salim indik…

Bir kez daha bungee jumping yapmayi düşünebilirim ancak ilk sefer ki kadar heyecanli olur mu bilemiyorum…

Bu resimlerde ilgili firmanin sitesinden alinti...Benim atladigim kulenin resimleri..

Bu kuleden atlayış yapıp video kaydi yapan var mi diye bir araştirdim.Bu videoyu buldum.
Benimde atladığım nokta burasıydı...

http://www.dailymotion.com/relevance...ster-on-bungee

Konu ile ilgili bir alinti yazi..

BUNGEE JUMPING

Partilerde, konserlerde, festivallerde, üniversite şenliklerinde, motivasyona yönelik şirket toplantılarında veya pikniklerde heyecanı en üst noktaya taşıyabilmek için mobil vinçlerle Bungee Jumping aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz. Vincin ulaşabildiği her mekanda yaz-kış, gece-gündüz Bungee Jumping yapılabilir. Bungee Jumping’in hem atlayanların hem de izleyenlerin adrenalin seviyesini yükseltmesi, Bungee Jumping aktivitesinin ilgi odağı olmasını sağlar.

Organizasyon, açılış ve tanıtımlarınızda Bungee Jumping ile davetlilerinize nefes kesici şovlar sunabilirsiniz. Deneyimli ekibimiz sizin için helikopterlerden, sıcak hava balonlarından ve hatta binalardan atlayarak organizasyon ve tanıtımlarınıza unutulmaz dakikalar katabilirler. Gösteri atlayışlarıyla medyanın organizasyonunuza olan ilgisini arttırabilirsiniz.
High Works, Bungee Jumping konusunda teknik danışmanlık ve eğitim hizmeti de vermektedir. Antalya Lara Beach'te bulunan 58 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin ilk sabit Bungee Jumping kulesinin teknik danışmanlık hizmeti Yüksek İşler tarafından verilmiştir.

Bungee Jumping’in Tarihi

Bungee Jumping’in kökeni Pasifik Okayanusu’ndaki Pentecost Adaları’nda yaşayan yerliler tarafından binlerce yıldır yapılan Naghol(Gkol) adı verilen bir törene dayanır. Her sene Nisan ayındaki ilk hasattan sonra hazırlıklar başlar. 20-30 metre yüksekliğinde bambu kuleler inşa edilir ve yağış sezonunda esneklikleri artan sarmaşıklar toplanır. Her atlayıcı kendi sarmaşığını seçmekle sorumludur. Kabilenin yaşlılarına danışarak uygun kalınlıkta, uzunlukta ve yeterince esnek olan sarmaşıkları seçmeye çalışırlar. Kabilenin 7’den 70’e tüm erkekleri ayaklarına bağladıkları sarmaşıklarla bu kulelerden atlayarak omuzlarını toprağa değdirmeğe çalışırlar. Pentecost erkekleri bu tören sayesinde bir sonraki sene için toprağın verimini arttırdıklarına ve kabile kadınlarına erkeklerin üstünlüğünü ispatladıklarına inanırlar. Küçük erkek çocuklar için de bir çeşit erkekliğe geçiş törenidir.

Pentecost yerlilerinin bu marjinal töreni 1954 yılında National Geographic belgesel ekibi tarafından tüm dünyaya tanıtılmıştır. 1990’lı yıllarda adayı ziyaret eden ve Naghol törenlerine katılan Kal Muller ilk ilkel Bungee atlayışını gerçekleştiren beyaz olmuştur. Günümüzde bölgeye tur düzenleyen şirketler aracılığı ile Naghol(Gkol) törenlerini izlemek mümkündür.

1977 yılında Pentecost yerlilerinden etkilenen Oxford Dangerous Sports Club üyesi David Kirk ve üç arkadaşı Bristol’daki Clifton Asma Köprüsü’nden kendi hazırladıkları örgü lastikler ile atlayarak modern Bungee Jumping’in ilk adımını atmış oldular. İlk Bungee Jumping’ciler olarak tarihe geçseler de İngiliz Polisi’nden kurtulamadılar ve tutuklandılar. İngiliz otoritelerinin katı tutumu yüzünden 1990’ların başına kadar Bungee Jumping İngiltere’ye geri dönemedi.

İlk ticari Bungee Jumping operasyonu 1988 yılında Yeni Zellandalı A.J.Hackett tarafından 45 metre yüksekliğindeki Kawarau Köprüsü üzerinde başlatıldı.
Bungee kelimesi ilk modern atlayışı yapan Oxford Dangerous Sports Club üyeleri tarafından kullanıldı. “Bungee”, İngliz argosunda “India Rubber” (Hint Lastiği) anlamına geliyordu. Sonraki yıllarda dünyanın çeşitli bölgelerinde Bungy, Benji ve Bunjee kelimeleri de kullanılmıştır.

1990’ların başından itibaren Bungee Jumping tüm dünyaya hızla yayılmıştır. Pentecost yerlilerinin bamboo kulelerinin yerini çelik konstrüksüyon kuleler, teleferikler, helikopterler, vinçler, binalar, köprüler ve sıcak hava balonları almıştır.

Atlayış Koşulları

Atlayışı yapacak kişinin aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahip olmaması gerekmektedir.
- Kalp rahatsızlıkları
- Epilepsi (Sara)
- Tansiyon bozukluğu (Yüksek tansiyon)
- Ortopedik rahatsızlıklar
- Psikolojik ve nörolojik rahatsızlıklar
- Hamilelik
- Alkol veya uyuşturucu bağımlılığı

Atlayışı yapacak kişi, atlayıştan önce bu durumlardan herhangi birine sahip olmadığını sözlü ve yazılı olarak beyan eder.

Sağlık ve Güvenlik

50 metrelik bir Bungee atlayışında yüksek teknoloji ürünü malzemeler sayesinde vücudunuza sadece 2,5-3 G’lik bir ivme etki eder. Bu değerler atlayış koşullarını sağlayan sağlıklı bir insan için tamamen tehlikesizdir.
Bungee Jumping aktivitelerinde kullandığımız lastikler Fransa’da saf lateks liflerden üretilmiştir. Üretici ISO 9002 belgesine sahip olup, her lastik LEM-APAVE (Fransa) Laboratuarları’nda test edilerek sertifikalandırılımıştır. Lastikler ağırlık limitleri içindeki atlayışlarda %300 oranında esnekliğe sahiptirler. Her lastik için tüm atlayışların kaydedilği bir lastik karnesi tutulur ve kullanım ömrünü tamamlayan lastik kullanımdan kaldırılır.

Diğer güvenlik ekipmanları (emniyet kemerleri, karabinalar, perlonlar ve strapler) CE ve UIAA standartlarına sahiptirler. Tüm güvenlik malzemeleri bir Bungee atlayışında oluşacak şokların onlarca katına dayanacak şekilde üretilmiştir. Bungee Jumping sırasında oluşan kuvvetler, güvenlik malzemelerinin (karabinalar, perlonlar ve strapler) çeker değerlerinin oldukça altındadır. Tüm güvenlik ekipmanları her aktiviteden önce ve sonra kontrol edilir.

Atlayışı yapacak olan kişiye ayak kolonları (ankle straps) ve ikinci emniyet olarak tüm vücut emniyet kemeri (full-body harness) giydirilir. Atlayıştan önce tüm bağlantı noktaları hem yer ekibi, hem de atlayış ekibi tarafından iki kez kontrol edilir.

HighWorks Bungee Ekibi

HighWorks Bungee Ekibi, elastik ip sporları konusunda uluslararası standartlarda gerekli eğitimleri almış, yüzlerce atlayış yapmış deneyimli doğa sporcularından oluşmaktadır. Ekibin başında, ticari Bungee Jumping operasyonlarında en az 5 senelik tecrübeye sahip bir Jump Master bulunur. Tüm ekip üyeleri "acil ilk yardım" ve kurtarma eğitimleri almıştır.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 08:54 AM   #2 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
57 Mesajinıza toplam 165 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kadirayvaz is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Bungee Jumping Deneyimim

Bu olayın hep artıları anlatılmış.İnsana neler kazandırdıkları.Ya bir şekilde kişi atlamak için bir sebep bulurda atladığında umduklarını bulamaz veya çok düşükte olsa bir aksilik olursa.Al sana ömür boyu sürecek bir fobi.Öyle kolay kolayda çözümlenemeyecek bir fobi.Ben böyle düşünüyorum.
Alt 20-08-2010, 10:22 AM   #3 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
Adritik is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: Bungee Jumping Deneyimim

İstanbul Bungee Jumping Festivali

Arkadaşlar İstanbul Beşiktaş ta 2010 Eylül ayında 2 günlük Bungee Jumping Festivali düzenleniyormuş, katılımcılar önceden bilet temin ederek rezervasyonlu şekilde atlamaya gidiyor.
ilgisini çekenler için aşağıda linkleri paylaşıyorum.

http://www.kampist.org/bungee-jumping/bungee-jumping-basvurulari (başvuru formu burada var)

http://www.facebook.com/event.php?eid=151715154841741&ref=ts

Bir de fikri olan bilen duyan var ise lütfen paylaşsın İstanbul'da atlayış yapabileceğim başka yer var mı?
Adritik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-08-2010, 01:54 PM   #4 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute

Alıntı:
Adritik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar İstanbul Beşiktaş ta 2010 Eylül ayında 2 günlük Bungee Jumping Festivali düzenleniyormuş, katılımcılar önceden bilet temin ederek rezervasyonlu şekilde atlamaya gidiyor.

http://www.kampist.org/bungee-jumping/bungee-jumping-basvurulari (başvuru formu burada var)

Bir de fikri olan bilen duyan var ise lütfen paylaşsın İstanbul'da atlayış yapabileceğim başka yer var mı?

İstanbul da sabit bir yer yok arada böyle organizasyonlar olabiliyor.Bilet fiyatlarını oldukça yüksek tutmuşlar.
Ben Lara da 25 tl ye atlamıştım.
Edit:Video da hediye ediyorlarmış bu durumda düşünülebilir.
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-08-2010, 03:01 PM   #5 (permalink)
Teğmen

parici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 376
132 Mesajinıza toplam 556 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
parici is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Adritik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

paylaşımın için sağol ön kayıdı yaptırdım bile
sevgiyle kal
Alt 21-08-2010, 05:26 PM   #6 (permalink)
Teğmen

bycomedy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 121
54 Mesajinıza toplam 203 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bycomedy is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Bungee Jumping Deneyimim

bungee jumping yapanlar %100 bel fıtığı oluyorlarmış diye duydum bu konuda bilgili bir arkadaşımdan,ne kadar doğru bilmiyorum tabi

Bookmarks

Seçenekler
Stil