Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ev Hali (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/)
-   -   Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/463567-ev-temizleme-konusunda-haftalik-cizelge-yapacagim-fikrinizi-almak-istiyorum.html)

imported_Angel 28-01-2010 12:00 PM

Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum..

bu konuyu özellikle ev temizliğini kendisi yapan veya ev hanımı olan arkadaşlara sormak istiyorum...

evimin sürekli temiz kalması için haftanın her bir gününü bir işe ayırmak istiyorum...her hafta dönüşümlü olarak bunu yapacağım..

ancak kararsız kaldığım şey...acaba hergün evin bir bölümünü (yani odasını) temizlemek mi daha pratik ?
yoksa evin bölümlerine göre değil de, bir gün camlar diğer gün halılar öbür gün mobilyalar şeklinde mi yapmalıyım ?
hangisi daha uygun ?

imported_Angel 29-01-2010 08:01 PM

Cevap: Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.

kimse evini temizlemiyor mu ? dusun2

gülpor 29-01-2010 10:41 PM

Cevap: Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.

slm... bunun çözümü düzenli olarak 2 saatimizi temizliğe ayırmak...kendi adıma bende uygulayamıyorummy789

imported_Angel 29-01-2010 11:02 PM

2 saat de olsa hergün o kadar vakti ayırabiliriz sanırım ama esas sorun haftanın her günün evin bi bölümünü mü temizlemeli ? (oda olarak yada bölüm olarak )

veya bir gün camlar..diğer gün mobilyalar..diğer gün halılar şeklinde mi bölüştürmeli ? hangisi daha pratik bunda çok kararsız kaldım..

mesela atıyorum..pazartesi oturma odasını, salı günü banyoyu temizlemek vs mi daha iyi...yoksa pazartesi camlar, salı halılar, çarşamba mobilyalar şeklinde falan mı ?

gülpor 29-01-2010 11:05 PM

Alıntı:

imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581965)
2 saat de olsa hergün o kadar vakti ayırabiliriz sanırım ama esas sorun haftanın her günün evin bi bölümünü mü temizlemeli ? (oda olarak yada bölüm olarak )

veya bir gün camlar..diğer gün mobilyalar..diğer gün halılar şeklinde mi bölüştürmeli ? hangisi daha pratik bunda çok kararsız kaldım..

mesela atıyorum..pazartesi oturma odasını, salı gübü banyoyu temizlemek vs mi daha iyi...yoksa pazartesi camlar, salı halılar, çarşamba mobilyalar şeklinde falan mı ?

valla Ben dağınıklık toplamaktan bir türlü mesaiye başlayamıyorum canım yasevinclidağınıklığa bir önerin var mı!?

ama sen haftanın günlerini kendi uygun saatlerine göre temizliğe ayırabilirsinn...

imported_Angel 29-01-2010 11:08 PM

Alıntı:

gülpor Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 581966)
valla Ben dağınıklık toplamaktan bir türlü mesaiye başlayamıyorum canım yasevinclidağınıklığa bir önerin var mı!?

bu pek öneri sayılmaz ama yine de söyleyim...birşeyin işi bittiğinde yerine geri koyuyorum..ama öyle üstünkörü değil..tekrar kullanmak istediğimde nasıl bulmak istiyorsam o şekilde y789

ha bir de dağınıklık da eksi enerji yayarmış yorgunluk yaparmış bunun hakkında uzun bi yazı bulup paylaşmıştım...ondan da etkilenmiş olmamın payı var..aklıma getirdikçe dağınıklıktan vazgeçmemde etkili oluyor :)

gülpor 29-01-2010 11:14 PM

[quote=imported_Angel;581967] birşeyin işi bittiğinde yerine geri koyuyorum..ama öyle üstünkörü değil..

quote]
haklısın!ah işte işi bittiğinde ,herşeyi yerine koyabilsem...araya hep işler giriyo...ayrıca ev sakinlerinin biten herşeyinide Ben koyduğum için :)Ben bazen bizim evde herşeyin hareket ettiğini düşünmeye başladımmsevincli

gülpor 29-01-2010 11:16 PM

Angel, dağınıklıkla ilgili yazıyı nerak ettim doğrusu...

imported_Angel 29-01-2010 11:20 PM

burda canım :)
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...ye-etkisi.html
baya uzun bi konu hepsini okumaya üşenmezsen :)

gülpor 29-01-2010 11:23 PM

teşekkür ederim...zevkle okuycam,umarım faydalanırım:)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:38 AM.