Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ev Hali (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/)
-   -   Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ev-hali/463567-ev-temizleme-konusunda-haftalik-cizelge-yapacagim-fikrinizi-almak-istiyorum.html)

imported_Angel 31-01-2010 03:06 PM

Cevap: Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.

gerek kalmadı sorunumu hallettim...ilgilenen herkese teşekkür ederim..

muraturkom 31-01-2010 04:21 PM

Cevap: Ev temizleme konusunda haftalık çizelge yapacağım.. fikrinizi almak istiyorum.

Ev temizliğinde işlem sırası beni aşıyor. Ancak zamanı yönetmekle ilgili bir bağlantı verdim. Sıkılmazsan okuyabilirsin.

kişisel gelişim-PİRAMİTGENÇ •piramitgenç-kendini kullanma kılavuzu kitap 1/5 : Kişisel Gelişim Yazıları

Sayfanın altında zaman yönetimi ve diğer sayfada da devamı var.

derya hanim 31-01-2010 11:31 PM

Cuma gunu yazacaktim guzel bir plan sifremi yanlis girdim .Yeni sifre ile ugrastim olmayinca iki gun siteye girmedim moralim bozuldu.gerek kalmadi demissin istersen yazarim kendi calisma sistemimi.

gülpor 01-02-2010 12:48 PM

Derya hanımcım ben istiyorum çalışma planınızı mümkünseekahvesmileysevgiler...

derya hanim 01-02-2010 03:37 PM

Haftanin 5 gunu yapilacaklar ; evi supur ,evi sil ,ortaligi topla her ne kadar topla topla bitmesede :)yataklari topla (sabah kahvemi ictikten sonraki ilk isim) ozellikle tuvalete ozon dok etrafini hazir islak mendille sil .Mutfak dolaplarini bezle dolas . 1 gun arayla koltuklari sil ister deri olsun ister kumas bez gecir sabunlu su ile .Lavabolara ilac puskurt yada cok kirliyse ozonla silebilirsiniz .Tv tozunu iyice almali. Haftada 1 gun dipten koseden , yani koltuk altlarini supuruyorum .Halilari balkona .Buzdolabi bosaltilacak silinecek .Yorganlar balkonda havalanirken carsaflar degisecek .Tuvalet ve banyonun duvarlarina ilac puskurtup silinecek . Ayda 1 kere yapilanlar ;Camlar silinirken ,tuller yikanacak tulleri islak asarim kendi kendine camda kururlar utu bile gerekmez .Mutfak dolaplarini bosaltip iclerini silinecek ,buzdolabi ve ocak cekilip arkalari ve kenarlari silinicek . Mesela bazi ev isleri var onlara liste yapamiyorum .Ornegin kapilar onlari gunluk degil bazen gunde 1 kac defa siliyorum cocuklarim kucuk ,cabuk batiyor .Yerleri bazen 2 defa silerim icecek dokuyorlar vs.. ama haftalik listemde detayli silip detayli supururum.
Hergun hali cirpip ,hergun cam silip ,hergun koltuklari cekip supuren ,elinde butun gun bezle misafirinin basinda bekleyenler var onlardan degilim cok sukur.

gülpor 01-02-2010 03:59 PM

Alıntı:

derya hanim Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 582246)
Haftanin 5 gunu yapilacaklar ; evi supur ,evi sil ,ortaligi topla her ne kadar topla topla bitmesede :)yataklari topla (sabah kahvemi ictikten sonraki ilk isim) ozellikle tuvalete ozon dok etrafini hazir islak mendille sil .Mutfak dolaplarini bezle dolas . 1 gun arayla koltuklari sil ister deri olsun ister kumas bez gecir sabunlu su ile .Lavabolara ilac puskurt yada cok kirliyse ozonla silebilirsiniz .Tv tozunu iyice almali. Haftada 1 gun dipten koseden , yani koltuk altlarini supuruyorum .Halilari balkona .Buzdolabi bosaltilacak silinecek .Yorganlar balkonda havalanirken carsaflar degisecek .Tuvalet ve banyonun duvarlarina ilac puskurtup silinecek . Ayda 1 kere yapilanlar ;Camlar silinirken ,tuller yikanacak tulleri islak asarim kendi kendine camda kururlar utu bile gerekmez .Mutfak dolaplarini bosaltip iclerini silinecek ,buzdolabi ve ocak cekilip arkalari ve kenarlari silinicek . Mesela bazi ev isleri var onlara liste yapamiyorum .Ornegin kapilar onlari gunluk degil bazen gunde 1 kac defa siliyorum cocuklarim kucuk ,cabuk batiyor .Yerleri bazen 2 defa silerim icecek dokuyorlar vs.. ama haftalik listemde detayli silip detayli supururum.
Hergun hali cirpip ,hergun cam silip ,hergun koltuklari cekip supuren ,elinde butun gun bezle misafirinin basinda bekleyenler var onlardan degilim cok sukur.

Derya hanımcım çok teşekkür ederim...valla süpersiniz diyorum,bu çalışma sistemini uyguladığınız için...bende deniycem umarım başarırımrt67

derya hanim 01-02-2010 04:30 PM

Bu listeyi yapmadan once hangi isi hangi gun yapacagim ,nasil yetistirecegim diye kafayi yerdim .Bazen sabah kalkinca canim istemiyor ev supurmeyi ama yapmam lazim listemin disina cikamam .Yinede hani kafamda takili ya supurecegim ,aliskanlik yapmisim bir kere o zaman ufak bir kagit parcasina bugun yapilacaklar diye yazip buzdolabina asarsaniz ,kafanizi mesgul etmiyor cunku onlari kagida doktunuz bir kere

aslanbey 01-02-2010 05:22 PM

bazı hanımlar temizlikte zorlanır bazıları ütüde bazılarıda yemek ve bulaşıkta ne yapmak lazım bilemiyorum.

derya hanim 01-02-2010 05:46 PM

Utuyu de erkeklere yaptirmak lazim .Benim esim kot pantolon giyiyor .Kumas giydeydi ben kesin cildirirdim ,utuden nefret ediyorum .

aslanbey 01-02-2010 07:58 PM

demedimmi

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:30 AM.