Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ego(Güven)Güçlendirici (http://www.hayatimdegisti.com/forum/egoguvenguclendirici/)
-   -   EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/egoguvenguclendirici/4600-ego-guclendirmenin-anlami-ne.html)

ırmak09 27-02-2009 06:01 AM

ego güçlendirici değil aslında bu. bilmiyorum psikoloji konusunda uzman mısınız değil misiniz ama yanlış ifadeler kullanıyorsunuz. ego derken aslında benlik saygısı demek istiyorsunuz. yoksa ego tanımı bambaşka bişeydir. ego dersek işin içine süperegoyu id'i falan da sokmamız gerekir. dediğim gibi yapmaya çalıştıgınız şey benlik saygısını arttırmaya çalışmaktır. cd lerin ismini bu şekilde değiştirirseniz anlam karmaşası yaşamaz üyeleriniz.

keskin38 01-03-2009 04:53 PM

negatif ego; bireyin sınırlarına dinamit koyar orada güç mücadelesi. duyguların olumsuz kullanımı, yapış yapış bağımlı ilişkiler ve yalnızlık vardır.. orada bir türlü büyümeyen yetişkin çocuklar vardır.. orada duygulardan korkmak ve duyguları zayıflık olarak algılamak, saldırganlık ya da aşırı duygusallık, alınganlık. pasif agresif davranışlar vardır..

negatif egosu güçlü kişi.. hyaır demek istediği halde evet der.. evet demek istediği halde sırf karşı çıkmamak adına hayır der.. evetlerde hayırlarda sınırları korumak adına değil… sevilmek ve kabul görmek yada güç mücadelesi ve negatif egonun sahte gücünü kanıtlamak için kullanılır…

bu kısım tam beni anlatıyor...okuduktan sonra farkettım .kendime itiraf edemediğim şeylerin tam da bunlar oldugunu kesfettım.her zaman nerede hata yapıyorum ben derdim ve sonunda buldum..ego guven sucluluk dınlıyorum music45ve devam ederek kapının tokmagını ıcerıye alacagım ve odama gırenlere ben karar verecegım...hayatımdaki değişiklikleri sabırsızlıkla bekliyorum...teşekkürler...k8908

miketel 02-03-2009 06:23 PM

Selam arkadaşlar bende bu siteyi yeni keşfedenlerdenim.Çok mutsuz oldugum zamanlarda bu siteyle tanışdım. Telkinleri dinlemeye başladıktan bir süre sonra gerçekten psikolojim değişti içimde tarif edemediğim bir güç hissetmeye başladım.Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.ayrıca emegi geçen herkese çok ama çok teşekür ediyorum.

cemboli 16-03-2009 04:32 PM

duygulandım

Alıntı:

morlale Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 44881)
Selam ben bu siteye üye olan arkadaşlarımın çok güçlü olduğunu düşünüyorum, kendileri için birşeyler yapmaya çalıştıklarına inanıyorum, harikasınız, gerçekleri zorlamak ii bişeydir, yanlış anlamayın bu gerçekler bize öğretilenlerdir, bizim ya da insanlığın gerçekliği değildir. Kendi gerçeklerimizden yola çıkarak gerçek dünyamızda yaşayabiliriz insanları da kendimize uydururuz, ben öyle yapıyorum mesela, eşim uyurken ona bu cd leri dinletiyorum, bağımlılıklarla ilgili ki benim ihtiyacım olan alkol bağımlılığıyla ilgili cd, ücretsiz mümkünse, eşim için, o uyurken dinleteyim:)

çok teşekkürler kardeşim şu ilk cümleyi duydum gerçekten çok duygulandım sana çok teşekkür ederim ben de hepimizin aynı şey için uğraşmasına ve kendi için dolayısıyla sevdikleri için birşeyler yapmaya çalışmasına gerçekten gıptayla bakıyorum aslında insanlar ne kadar da değerliymiş bunun farkına varmam geç oldu teşekkürler hepinize

yas_min 16-03-2009 10:14 PM

Harika bir açiklama olmus, tsk ederim emeginiz için.
sevgimle

Kurgas 13-04-2009 05:24 PM

Cevap: EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE?

Çok ilginç bir site.Arayışımız var ve ne güzel...Burada mesaj yazmadan önce birçok mesaj okudum.Ve Osho'yu ,Mevlana'yı ,Şems Tebriz'i duymuş olmak bana güven verdi açıkçası...Telkinleri okuduğumda ise o kadar yumuşak geçişleri var ki bayıldım.İçimde ,uzun zamandır düşüncelerimde olan Allah inancım burada daha da pekişiyor sanki...Namaz ibadetini icra etmenin zorlaştığı günümüzde aslında nasıl mucizeler olduğunu görüyorum bilim ilerledikçe...Özellikle su ile ilgili bilimsel makaleyi forumda okuduktan sonra...abdest almanın sebeplerinden birisi...Ve Kur-an da yazan "Kendinize kötü sözler söylemeyin" anlamına gelen ayeti daha geniş açıdan algılayabiliyorum.Yani denilen aslında bilinç altınızda kendinizi değersizlik hissine kaptırmayın denilmek isteniliyor sanırım...Açıkçası bir misyoner değilim ve öyle davranmayı istemiyorum..Sadece dengeli olmanın öneminden bahsediyorum...İnsan egosu herşeyi istiyor...Ve sahip olmaya çalışırken de bunun bedeli neyse ödeme pahasına...Ancak o yüzden zaten kendini aşırı önemsemekten kaynaklı sinir hastalıkları,mutsuzluk,değersizlik hissi vs. gibi olumsuzluklar oluşuyor zihinlerimizde...Bize göre hayatımız herşeyin önündeyken ,kendimizi aradan çıkartarak gökyüzüne baktığımızda milyarlarca galaksi ,sayılamayacak kadar sistemler, işler,oluşlar...Ve biz sanki sırtımızda evrenin sorununu taşıyoruz gibi hissediyor olsakta ,aslında denildiği gibi ,yüce ve çok büyük bir planın ,çok küçük parçalarıyız.Aynen insan vücudunda ki hücreler gibi...Birbirimizi tamamlıyoruz.Ve dengede olamazsak şayet ,elemine ediliyoruz...Aynı kanser hücreleri gibi...Ancak öyle programlanmışız ki (yaratılmışız ki) ,kendi mahfınada sebep olabilecekken ,sonsuzlukta da yerini alabilme potansiyeline sahibiz.Ben mevcut olayın mantığına Sufizm yönünden bakmaya çalışıyorum...Ancak herkes sufizm i bilmemekle birlikte ,müslüman dahi olmayabilir dolayısıyla söylemek istediğim aslında burada misyonerlikten ziyade kendi yorumlarımı yapmaya çalışıyorum(Aslında şu son yazdığım cümle o kadar gereksiz ki..Şimdi farkına vardır.Müslüman olmayan arkadaşlara ayıp mı olur böyle yazsam vs. diye içimden geçen saçma bir kuruntunun eseriydi.Neyse..Sanırım biraz daha bu telkin müziklerini dinleyince haddinden fazla duyarlı olmanında gereksiz olduğunun belki farkına varabileceğim) ...Kendini arayan ve özünü bulmaya çalışan bütün değerli arkadaşlara yolculuğumuzda başarılar dilerim....Zaman zaman sevgiyi ve neşeyi kaybedebilsekte ,arayışımızı ve umudumuzu kaybetmemek dileğiyle...

angel_xl38 16-04-2009 11:16 PM

slm arkadaşlar,bende bu sitede yeniyim.iki gündür kendine güven ney versiyonunu dinliyorum.ama günde en fazla 2-3 saat.iki gündür baş ağrısı ve baş dönmesi oluyor. acaba işe yarıyor mu? belirtileri mi bunlar?2-3 saatten fazla dinleyemyecek kadar ağrılarım oluyor,bu şekilde devam edersem ne zaman etkileri görülmeye başlar?

keskin38 17-04-2009 08:55 PM

Ne Zaman Etkisini Görürüm - Hayatım Değişti Telkinli Cd'leri

Link yardımcı olacaktır angel...

Sevgiler...

montana5 24-04-2009 05:01 PM

teşekkürler

sanchopanza 08-05-2009 05:21 PM

ben ego klasıkte arkadan gelen seslerı duydum sankı :D
hersey cok güzelde anlamadıgım bişi var sadece bu indirdiklerimz yeterlimi yoksa cd almamız gerek mi eger ole bişi lazımsa almak isterim şöyleki kendımden cok yoruldum artık bişlerin işe yaraması lazım bu öyle bişi ki karın agrınız olsa hapnızı alır kurtulursunuz ama bunda ole bi sanssınız yok
umarım bu telkinler iş yarar :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:58 AM.