Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Eft

Uyarılar

Eft eft tapping, eft, eft emotional, eft gary craig, eft emotional freedom, eft practitioners, eft manual, eft videos, eft transfer, eft ıban

Maddi Başarı Korkusu ve EFT

Alternatif Kişisel Gelişim ve Eft Maddi Başarı Korkusu ve EFT Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Maddi anlamda yükselmeye çalışan herkes için en büyük engel başarı korkusudur. Başarı korkusu en alttakileri de en üsttekileri de sarar. Maddi durumumuzda ani bir düşüş genelde başarı korkusuna bağlıdır. Başarı korkusuna bağlı bazı belirgin inançlar ve korkular vardır. Burada kısaca ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Eft telkin cd indir izle İstanbul Eft nerededir kimdir Eft çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Eft hipnoz Eft olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Eft hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Eft kuantum düşünce kitap haberi

Maddi Başarı Korkusu ve EFT

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-10-2009, 02:26 AM   #1 (permalink)
Teğmen

hayat_guzeldir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30
30 Mesajinıza toplam 183 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat_guzeldir is on a distinguished road
Standart Maddi Başarı Korkusu ve EFT

Maddi anlamda yükselmeye çalışan herkes için en büyük engel başarı korkusudur. Başarı korkusu en alttakileri de en üsttekileri de sarar. Maddi durumumuzda ani bir düşüş genelde başarı korkusuna bağlıdır. Başarı korkusuna bağlı bazı belirgin inançlar ve korkular vardır.

Burada kısaca onlara bakacağız.

1. Başarıyı sürdürememe korkusu. Bazen bir defa başarınca, ondan sonra ortalama veya düşük bir performans göstereceğimize inanırız. Bununla baş etmektense hiçbir zaman üstün bir başarı göstermemeyi yeğleyebiliriz.

2. Arkadaşların arasında yerini kaybetme korkusu. Bir arkadaş grubunuz varsa ve bu arkadaşlarınızın hepsi belli bir maddi sıkıntı yaşıyor bunu da paylaşıyorsanız siz maddi olarak kendinizi sağlam bir yere getirmeye başladığınızda onlarla olan bağlarınız zedelenebilir ve kendinizi bu gruba ait hissetmemeye başlayabilirsiniz. Bu dışlanmışlık duygusu sizde endişe ve korku yaratabilir…bu ihtimali göze almaktansa mevcut durumu tutmayı tercih edebilirsiniz.

3. Ailenizdeki konumunuzun değişmesi korkusu. Ailenizde siz bağımlı konumdaysanız veya onlardan yardım alan kişiyseniz, maddi durmunuz düzelip siz güçlendikçe ve kendinizi sağlam bir yere getirdikçe bağımsız olmanız onları rahatsız edebilir. Onlar sizin bu bağımlılıkla gelen bir davranış biçimi içinde olmanızı beklerken farklı davranmanız onları rahatsız edebilir. Onlarla ilişkinizde bu tür değişimleri yaşama fikri endişe ve korku yaratabilir.

4. Başarılı olduğunuz için cezalandırılma korkusu. Daha önce başarılı olduğunuzda olumsuz bir takım olaylar yaşadıysanız bu beklentiyle başarıya yaklaşacaksınız ve başarının sonunda cezalandırıldığınızı ya da olumsuz olaylarla karşılaşacağınıza inandığınızı düşünerek korkacaksınız. Örneğin, sizin başarınızdan yakınınızda, sevdiğiniz birisi kendini yetersiz hissetmiş, mutsuz olmuşsa başarı ile ilgili utanç ve suçluluk duyguları taşıyor olabilirsiniz. Bir daha başkasına zarar ve acı vermeme arzunuz sizin en iyi performansı göstermenize engel oluyor olabilir. Ya da okulda başarılı bir öğrenciyken bundan dolayı utandırılmışsanız başarının utanç ile bir bağlantısı olabilir sizin için.

5. Başarının gerektirdiği sorumluluktan korkmak. Başarı beraberinde yetişkinlere has sorumluluklar getirir. Birincisi maddi sorumluluktur. Para kendi kendini idare edemez. Kazanılan her kuruş verilmesi gereken bir kararı yansıtır. Paraya ilgi göstermezseniz yok olma eğilimi vardır. Başarılı olup para kazandığınızda bunun bir kısmını bile harcasanız ne alacağınıza, bu parayı nasıl değerlendireceğinize karar vermeniz bir sorumluluktur. Bu sorumluluk zaman ve efor gerektiriyor. Başarılı bir iş kurduğunuzda sizinle çalışanlara karşı bir sorumluluğunuz olur. Bunların hepsi başarma korkusunu yaratabilir.

6. Ani bir kazancın yaratacağı saskınlıktan korkmak. Bu bir önceki maddeye bağlı bir korkudur. Paranız arttıkça daha çok enerji ile çalışıyorsunuz. Bu kaçınılmazdır. Para sanki kapınızdan girip karşınızda oturuyor ve onunla bir şey yapmanızı bekliyor gibi. Onu yok sayamıyorsunuz. Ne kadar çok para olursa o kadar çok ilgi bekleyen şeyler oluyor. Para beceriniz yoksa hele bu kadar çok sorumluluk korkutabilir

7. Çok para kazandığınızda insanların sizinle değil paranızla ilgilenecekleri korkusu. Yaygın bir inanca göre çok paranız olduğunda tanıdığınız insanlar sizi farklı algılayacak ve sizi borç almak ve onların maddi sorunlarına yardımcı olmak için bir kaynak olarak görmeye başlayacaklar. Ayrıca insanların sizi paranızla algılayıp zayıf olabileceğiniz anlarda bunu fark etmeyecekleri korkusu da vardır. Bir anlamda bu korkular yersiz değildir ve insanlar paralı insanları farklı algılarlar. Maddi olarak gücünüz arttıkça becerilerinizi değiştirmeniz ve kendinizi korumaya almanız gerekecektir. Sizin gibi maddi anlamda rahat olan insanlarla yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. Bunların getirdiği korkular…değişmek istememek gerçekten başarı korkusu yaratır.

8. Zengin biri olmakla ilgili inançlarımız. Şu cümleyi tamamlayın… “Zengin insanlar….” Ne yanıt verdiniz? İlk aklınızdan geçen tamamlama neydi? Olumlu algılar mıydı?... verici, hassas, bonkör ve yardım sever mi geçti aklınızdan yoksa açgözlü, saldırgan, bencil, kendini beğenmiş mi geçti? Aklınızdan daha çok olumsuz algılar geçtiyse zenginlikten ve başarıdan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışacaksınız.

9. Sahip olduklarınızı kaybetme korkusu. Maddi başarıya ulaşıp sahip olduğu her şey kaybeden insanların öykülerini duymuşsunuzdur. Bu kaybetme korkusu bizi paralize eder ve hareketsiz bırakır.

Peki o zaman ne yapabiliriz…Yapabileceğiniz çok şey var ama biz EFT’ye bakalım. Hangi cümleleri çalışmalıyız?

1. Başarıyı sürdürememe korkusu.

Başarırsam devamını getiremem buna rağmen…..
Başarırım ama sonra bir daha o başarıyı yakalayamam ki, buna rağmen….
Ben ancak bir defa başarırım o da şanstır buna rağmen….
Nasıl başardığımı anlayamam ki…sonrasında ne yapacağımı bilemem ki…buna rağmen….
2. Arkadaşların arasında yerini kaybetme korkusu.

Para kazanırsam herkes beni yadırgar…buna rağmen….
Para kazanırsam arkadaşlarımı kaybederim…buna rağmen
Para kazanırsam çok yalnız kalırım…buna rağmen
3. Ailenizdeki konumunuzun değişmesi korkusu.

Ben babamdan daha fazla para kazanamam…buna rağmen….
Ben onlardan fazla kazanırsam onlara ihtiyacım kalmayacak…buna rağmen…
Anneme ihtiyacım olmazsa o üzülür….buna rağmen…
Babam yıllarca çalışmış, çabalamış ve bize bakmış…ben ondan daha fazla para kazanmamalıyım…buna rağmen
4. Başarılı olduğunuz için cezalandırılma korkusu.

Ben yine başarılı olursam ablam üzülür…buna rağmen
Ben bir de bunu ondan daha iyi yaparsam abim kendini çok kötü hisseder..buna rağmen….
Başarı güçlü olmaktır ve başarılı insanlar başkalarını ezerler, ben başarılı olursam insanları ezerim…buna rağmen…
Başarılı olduğumda elimden gitti...yine gider...buna rağmen
5. Başarının gerektirdiği sorumluluktan korkmak.

Başarırsam büyüdüm demektir…büyümek korkutuyor buna rağmen…
Çok param olursa nereye harcayacağımı bilemiyorum buna rağmen…
Ben parayı savururum kesin, o yüzden kazanmasam daha iyi…buna rağmen
Param olunca hayır için değil kendim için harcayıp saçma sapan şeyler alabilirim….buna rağmen…
Çok başarılı olursam ve bunu altımdakilerde yapamazsa kendimi çok kötü hissederim…buna rağmen….
6. Ani bir kazancın yaratacağı saskınlıktan korkmak.

Para sorumluluk demektir…rahat olamayacağım..buna rağmen…
7. Çok para kazandığınızda insanların sizinle değil paranızla ilgilenecekleri korkusu.

Param çok olunca arkadaşlarım benden uzaklaşacak…buna rağmen…
Param çok olursa kimse bana yardım etmeyecek…herkes yardım alacak…buna rağmen
Param çok olursa anneme yardım etmem gerekecek…buna rağmen…
Param çok olursa babama vermem gerekir…buna rağmen…
Etrafta çok borçta insan var…ben zengin olursam onlara yardım etmem gerekir…ve ben boşuna çalışmış olurum…buna rağmen
8. Zengin biri olmakla ilgili inançlarımız.

Zengin insanlar açgözlü, saldırgan, bencil, kendini beğenmitir…buna rağmen
Zengin insanlar yalnızdır…buna rağmen….
Zengin insanlar ezicidir…buna rağmen…
Zengin insanlar arsızdır…buna rağmen…
9. Sahip olduklarınızı kaybetme korkusu.

Çok param olursa alışırım ve birgün hepsi elimden gider…buna rağmen…
Başarılı olursam alışırım, değişirim ve başarıyı kaybettiğimde kendimi tanıyamam ve bulamam…buna rağmen…
Daha önce başarılı oldum da ne oldu...herşeyi elimden aldılar...başarının güvencesi yoktur...buna rağmen...
….kendimi para ve başarı dahil…her türlü bolluğa ve berekete ve bu evrende hak ettiğim tüm güzelliklere açıyorum…

Kolay gelsin arkadaşlar
Alıntıdır! Yeşim Cimcoz

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 23-12-2009, 04:04 PM   #2 (permalink)
Teğmen

gurbetçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 31
61 Mesajinıza toplam 310 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gurbetçi is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Maddi Başarı Korkusu ve EFT

Bende de başarı korkusu var=(ama hangisi anlayamadım
gurbetçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2009, 10:51 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1,998
335 Mesajinıza toplam 2,311 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the roughkinetix is a jewel in the rough

Küçükken bizlere söylenen kelime ve cümlelere dikkat edin! Herkeste aynı olmayabilir ama genellikle birbirine benzer kelime ve cümleler telkin edilmiştir.
"Oğlum/kızım idareli kullan, nerden getirelim?" "Yokki, bu parayı nerden bulacağız?"
Bunun birsürü benzeri kulağımıza yabancı gelmeyiverir..
Paramızın yani maddi gücümüzün olmadığı konusunda hemfikir oluruz ailemizle bir süre sonra. Kimbilir?..
Otohipnoz dediğimiz durum gerçekleşmiştir ve bizler bir süre sonra bu durumun gittikçe daha da ciddi olduğunu öğreniriz.
Hadi o zaman tersini düşün...
Banane ne yaparsan yap, kafanı çalıştır durumuna geçerler.. Hiç kimseler bu durumdan kendisini sorumlu tutmaz; farkında bile olsa işine gelmez, başka sorunları vardır. Beni eğitebilecek birileri olmadığına göre;
Korku ne ola ki?
Neyi başaramam ki ben? Zaten hayata tutunmuşum bir şekilde. O halde neyini başaramıyayım bu hayatın? Zaten yaşıyorum ya; en büyük başarı benimdir.
Bolluk en doğal hakkım.... Yaşam bolluktan ibarettir

kinetix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2009, 11:05 PM   #4 (permalink)
ozardage
Guest

sevgili hayat güzeldir arkadaşım bende 1 numara var ama buna rağmenden sonra ne dieceğim nasıl yapacağım onu da yazar mısın
Alt 26-12-2009, 08:13 PM   #5 (permalink)
Teğmen

ZEYNEP2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4,406
83 Mesajinıza toplam 629 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ZEYNEP2 will become famous soon enoughZEYNEP2 will become famous soon enough
Smile Cevap: Maddi Başarı Korkusu ve EFT

emekli maaşlarına zam geldi
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 815427nkijp6ix1plb3.jpg (6.1 KB (Kilobyte), 94x kez indirilmiştir)
ZEYNEP2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks