Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Eft (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/)
-   -   EFT YAPANLARIN SORUNLARINI PAYLAŞTIĞI YER (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/227115-eft-yapanlarin-sorunlarini-paylastigi-yer.html)

ahmelege 09-02-2009 02:48 PM

EFT YAPANLARIN SORUNLARINI PAYLAŞTIĞI YER

Arkadaşlar eft'yi yeni öğrendim. Kafama takılanları bu konuda etkili kişilere mail' le yazdım ama cevap alamadım. Bu bölümde lütfen sadece eft yapanların karşılaştıkları sorunları paylaşalım istedim. Çünkü 2 sayfalık eft başlığında tam olarak böyle bir bölüm göremedim.
Ciddi anlamda eft'yi bilen veya yapan arkadaşlar burada sorularımızı cevaplamaya ne dersiniz?

yasal06 09-02-2009 05:38 PM

ben şu anda eft uyguluyorum daha doğrusu ben uygulamıyorum, bilen birinden yardım alıyorum. o beni yönlendiriyor, vuruşları o yapıyor.. takıldığımız noktalarda başka yerlere o yönlendiriyor. 5. seansımı bitirdim, gözlemlediğim kadarıyla cevap verebilirim..

pofuduk 09-02-2009 06:10 PM

ben de eft yapıyorum, aslında duygularımın sebeplerini pat diye görüyorum, sebepleri görüyorum, duyguları görüyorum...Psikoloğa gitmiş de terapi almış gibi tazeleniyorum ama sorunumu çözmedi.Ama ısrarcıyım...

pofuduk 09-02-2009 06:11 PM

Alıntı:

yasal06 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 308983)
ben şu anda eft uyguluyorum daha doğrusu ben uygulamıyorum, bilen birinden yardım alıyorum. o beni yönlendiriyor, vuruşları o yapıyor.. takıldığımız noktalarda başka yerlere o yönlendiriyor. 5. seansımı bitirdim, gözlemlediğim kadarıyla cevap verebilirim..

Faydasını görüyormusun?Özel değilse hangi sorun için uyguladın?

yasal06 09-02-2009 09:09 PM

Alıntı:

pofuduk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 308986)
Faydasını görüyormusun?Özel değilse hangi sorun için uyguladın?

aslında hayatmda bir kısır döngüyü farkettikten onra başladım. olayların en son kopma noktası nişanlımdan ayrılmamdı... önce psikiyatrist ilaç tedavisi, sonra telkinleri dinlemeye başladım ve bilinçaltıma yeni kodllar yüklemek için eft ye başladım..ilacı psikiyatristi bıraktım. şu anda sadece eft ye devam ediyorum. bilen birisi uyguladığı için daha önemli etkiler bıraktığını düşünüyorum. eft yi ben de biliyordum ama tıkanıp kalıyodum bazen hangi cümleyi söylesem diye. yönlendirme gerçekten çok önemli.. ve faydasına gelince.. ilk seanstan sonra değil de ikinci seanstan sonra başladı bende değişmeler.. şu anda 5. seanstayım.. ve sona doğru yakaştığımı hissediyorum. çünkü bende sorun olan çoğu şey sıfırlandı. ama tam olarak geçmedi, tedavi bittiğinde geçeceğine inanıyorum.. ama şurası da var ki sadece eft ile devam etmiyorum.. yani değişmek için düzelmek için bir sürü şey yapıyorum çaba gösteriyorum, eft bunlardan sadece biri.. inatla istememdir aslında en büyük değişme aracım.. sevgilerle..

alestason 09-02-2009 11:00 PM

sevgili yasal06 benimde öğrenmek istediğim bir şey var. ben profesyonel biriyle çalışmadım hiç okuduklarımla uygulamaya çalışıyorum çok başarılı olduğum söylenemez gerçi ama :)
benim merak ettiğim seanslarda kaçar tur uygulanıyor?

yasal06 09-02-2009 11:06 PM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 309037)
sevgili yasal06 benimde öğrenmek istediğim bir şey var. ben profesyonel biriyle çalışmadım hiç okuduklarımla uygulamaya çalışıyorum çok başarılı olduğum söylenemez gerçi ama :)
benim merak ettiğim seanslarda kaçar tur uygulanıyor?

1 saatlik seans uyguluyoruz, aslına bakarsan kaç tur uyguladığımız hiç farketmedim ama şöyle açılklayayım. mesela derecesi 10 olan iki sorunu da bazen tek bir seasnta bitirebiliyoruz. ben de değişime istekli olduğum için belki daha kolay gerçekleşiyor..

alestason 09-02-2009 11:12 PM

sanırım istekli olmak oldukça önemli.demek 1 saat sürüyor ben kendi kendime cümleler kuruyorum aslında ama duygu derecesi veririken biraz zorlanıyorum yani duygu beni nekadar etkiliyor bunu tam olarak hissedemiyorum bunu tam olarak netleştirmek çok önemlimi etf uygulamada?

yasal06 10-02-2009 12:22 AM

Alıntı:

alestason Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 309040)
sanırım istekli olmak oldukça önemli.demek 1 saat sürüyor ben kendi kendime cümleler kuruyorum aslında ama duygu derecesi veririken biraz zorlanıyorum yani duygu beni nekadar etkiliyor bunu tam olarak hissedemiyorum bunu tam olarak netleştirmek çok önemlimi etf uygulamada?

ben tam olarak %100 bilmeden kendine bir tekniğin uygulanmasında şüpheler oluşabileceğini düşünüyorum. mesela benim hiç şüphem yok doğru uygulanıyor mu falan diye, onun için direk duyguya konsantre olabiliyorum. ilk başlarda ben de derece verirken zorlanmıştım ama sonradan bu derecelerin doğru olduğunu gördüm. eğer zaman olarak ve maddi açıdan müsaitseniz kesinlikle bir bilenle uygulayın bu tekniği derim, en azından daha hızlı çözüme ulaşmak için..

pofuduk 10-02-2009 12:42 AM

EFT'nin seansı ne kadara mal oluyor ve hangi ilçede tedavini sürdürüyorsun?Ve psikiyatrik tedavi gördün, ilaçla eft'yi karşılaştırdığında ne söylemek istersin?

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:49 AM.