Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > İş Dünyası ile İlgili Cd'ler

Uyarılar

İş Dünyası ile İlgili Cd'ler Genel olarak İş Dünyası ve Bu konuda kişiye özel cd'ler hakkında

İşyerinde Psikolojik Yıldırma - Mobbing

Kişisel Gelişim Klubü ve İş Dünyası ile İlgili Cd'ler İşyerinde Psikolojik Yıldırma - Mobbing Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Bir buçuk yıldır yoğun bir baskı altındayım. Amirim tarafından tüm çalışanların arasında azarlanıyorum, toplantılarda küçük düşürülüyorum. İnsanlar hakkımda konuşuyor. Yanlarından geçerken birbirlerine gülümsediklerini görüyorum. İşe gelmek için her sabah zorlanıyorum. Ayaklarım geri geri gidiyor. Mide ülseri oldum, ilaç kullanıyorum. -Yaşadıklarınıza ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var İş Dünyası ile İlgili Cd'ler telkin cd indir izle İstanbul İş Dünyası ile İlgili Cd'ler nerededir kimdir İş Dünyası ile İlgili Cd'ler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa İş Dünyası ile İlgili Cd'ler hipnoz İş Dünyası ile İlgili Cd'ler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi İş Dünyası ile İlgili Cd'ler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 İş Dünyası ile İlgili Cd'ler kuantum düşünce kitap haberi

İşyerinde Psikolojik Yıldırma - Mobbing

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-07-2009, 06:38 PM   #1 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute
Standart İşyerinde Psikolojik Yıldırma - Mobbing

Bir buçuk yıldır yoğun bir baskı altındayım. Amirim tarafından tüm çalışanların arasında azarlanıyorum, toplantılarda küçük düşürülüyorum. İnsanlar hakkımda konuşuyor. Yanlarından geçerken birbirlerine gülümsediklerini görüyorum. İşe gelmek için her sabah zorlanıyorum. Ayaklarım geri geri gidiyor. Mide ülseri oldum, ilaç kullanıyorum.

-Yaşadıklarınıza tanıklık yapabilecek birileri var mı?
- Hayır, beni zaman zaman dinleyenler olsa bile kimse tanık olmak istemeyecektir.
- Elinizde size yönelik, yazılı bir taciz mesajı, e-posta ya da herhangi bir şey var mı?
- Hayır, hiçbir şey yok. Nasıl olsundu ki?
- ……

“İşyerinde psikolojik yıldırma, psiko-şiddet ya da duygusal taciz” dediğimiz mobbing sürecinde, mağdurun elinde kanıtlar, tanıklar olması; haklılığını ortaya koymak için hayati öneme sahip unsurlar. Tüm olanlara tanık olduğu halde tanıklık etmekten çekinenler var ve olmaya devam edecek ne yazık ki. Ancak elimizde hiç kanıt yokken mobbing uygulandığını iddia etmek, insan kaynaklarını, işletme yönetimini daha da ileri gidersek hukuk sistemini de ikna etmeye yetmeyecektir. Mobbinge maruz kaldığımızda kendimizi koyvermeden, ne yaşadığımızın farkında olarak ve gerekiyorsa an be an -günlük tutar gibi- yaşananları kaydetmek son derece önemli bir husus. Kendi kendimize tuttuğunuz bu notların olası yararlarına bir göz atalım:

1-Geriye dönük hatırlanması gereken detaylar atlanmaz
2-Bir süre sonra unutulabilecek olayların, nasıl geliştiğini farklı şekillerde anlatma riskini azaltır
3-Tarih ve saat bilgileriyle mobbingin nasıl ilerlediğini, sıklık ve sürekliliğini gösterir
4-Her ne kadar diğer çalışanlar tanık olmak istemese bile, yaşananları kaydederken bu diğer kişilerin de bulunduğu ortamlar yaşanabilir ve bu onların da olaylara tanık olduğunu gösterir
5-Bir çatışma ya da yıldırmanın arkasından bir arkadaşa durumun anlatılması, dertleşilmesi bile kaydedilmelidir
6-Bu yaşananlardan dolayı fiziksel ya da psikolojik bir rahatsızlık hissedilmesi, doktora gidilmesi halinde elde edilen sevk belgeleri, reçeteler bir diğer önemli kayıt unsurları

Bu günlükler ne işe yarayacak?
Üstünde konuşulması, yazılması bu kadar yeni bir konu olan mobbing hakkında söylenecek tek mutlak şey var, o da mobbing olaylarının kendi içinde taşıdığı özgünlük yani her vakanın bir diğerinden farklı özellikler içermesi. Bu nedenle yazının girişinde okuduğunuz diyalog pek çok mobbing vakasında karşımıza çıkabilir. Ancak mobbingci ve mağdurun kişilik özelliklerinden, pozisyonlarına, işletme tipine, büyüklüğüne, sektörüne göre sayısız korelâsyonla farklı mobbing öyküleri, farklı etki dereceleriyle ve sonuçlarla karşımıza çıkar.
Durum ne olursa olsun her öykü kronolojik bir sırayla kaydedilmelidir. Çünkü bu kayıtlar çözüm üretme sürecinde insan kaynakları başta olmak üzere işletme yönetimine sunulacak önemli belge niteliği taşıyacaktır.

Kayıt yok, kanıt yok ama hissettiklerim var, yetmez mi?
Mobbing fırtınası mağduru önüne katmış götürürken, kayıt tutmak aklına bile gelmeyebilir. Çok anlaşılır bir durum. Paralize olmanın, gece gündüz bu durumu konuşmanın, düşünmenin, kendini sorgulamanın getirdiği meşguliyet öyle derin etkiler bırakabilir ki, hiçbir şeyi kaydetmeyi ya da düzenli kaydetmeyi akıl edemeyebilir. Bu nedenle mağdur, kendisine yazılmış, yıldırma içeren başka bir yazılı kanıt sağlayamayabilir bu süreçte. Ama giderek büyüyen tükenmişlik sendromu karşısında mağdurun içini kemiren duygular gerçektir. Bu duyguları anlatmak bir noktaya kadar etki edebilir. Zira tüm bunlar yaşananların sonuçları olarak karşımıza çıkacaktır.

Fakat bu sonuçların, gerçekten o işletmede yaşanan psikolojik tacizden dolayı ortaya çıktığını, mobbingin ne zaman ve nasıl başladığını, hangi aralıklarla, ne şekilde uygulandığını, mağduru hangi tarafından vurduğunu, insan kaynaklarına ve yönetime işte bu kayıtlarla anlatmak mümkün olacaktır.

Kayıtların tutarlılığı, gerçekliği
Görgü tanığı ya da kanıt olabilecek mobbingciden gelen yazılı bir saldırı yoksa kişisel günlüklerin, kayıtların tutarlılığı ve gerçekliği sorgulanacaktır. Bu nedenle kaydı aşağıdaki adımlar halinde tutmak yararlı olacaktır:
·Ne oldu? (Tamamen tarafsız biçimde olan bitenin anlatılması)
·Ne zaman oldu?(Tarih ve saat)
·Kimler tanık oldu? (Tabii varsa, aynı ya da başka bölümden kimlerin o sırada bulunduğu)
·Ne söylendi? (Her iki tarafın karşılıklı konuşmalarının yazılması)
·Sonuç ne? (Örneğin; bu diyalogun sonunda elinden iş mi alındı, başka bir yere mi yönlendirildi…)
·Doğurduğu etkiler? (Ne hissediyorum? Hangi yetkinliklerim ya da kişisel özelliklerim sorgulandı? Herhangi bir rahatsızlığa dönüştü mü?)
Yaşananları kaydetmek bir o kadar da yorucu ve yeniden hatırlatıcı bir durum ne yazık ki. Fakat mobbing, kişisel duygu aktarımının ötesinde mantıklı ve tutarlı kanıtlarla ele alınabilecek bir konu. Mağdur işte tam da bu nedenle pek çok açıdan uyanık, dikkatli ve sabırlı olmak zorunda.

Çağlar ÇABUK

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 24-07-2009, 06:48 PM   #2 (permalink)
Moderator
Sultan Oğuz

suzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,492
518 Mesajinıza toplam 4,080 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
suzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond reputesuzzy has a reputation beyond repute
Standart Cevap: İşyerinde Psikolojik Yıldırma - Mobbing

mesajın ilk satırlarını okurken nasıl yani dedim... sazan misalı... aşağı yukarı senin işe giriş tarihlerine yakın olduğundan...

ayy sanemce alemsin... akşam akşam korktum...mobbing falan...

en korktuğum ve kızdığım durumdur...

o kişinin uygun olmadığını düşünüyorsa ve onunla çalışmak istemiyorsa bunu biraz daha nazik yollarla kendisine iletebilirler...

işveren yada yöneticiler...
<a href=http://img100.imageshack.us/img100/310/angely17qj.gif target=_blank><font color=#095990>http://img100.imageshack.us/img100/310/angely17qj.gif</font></a>
Şimdi tüm ihtiyaçlarımın karşılığını yerküre ve gökkürenin sonsuz bereketinden çekip alıyorum.Bütün kanallar serbest Bütün kapılar açık!
suzzy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-07-2009, 06:55 PM   #3 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute

mesaj başlığının öyle bir düşünceye yol açacağını düşünemedim..

aman diyim Suzzy'cim şükürler olsun ki çok güzel insanlarla çalışıyorum ve hiç bir sorunum yok işyerimde

çalışanın kendi istifa etmesi işverenlerin işine geldiğinden yıldırma politikası uygulayabiliyorlar.. hiç etik değil evet ama maalesef yaşanan şeyler..

ben baktım olmuyor, bırakıp gittiğim için yoğun mobbing durumlarına maruz kalmadım çok şükür
Alt 24-07-2009, 10:46 PM   #4 (permalink)
Binbaşı

sudem8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9,872
1,280 Mesajinıza toplam 11,607 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to beholdsudem8 is a splendid one to behold

Ben de aynı öyle sandım.(ikinci sazan misali) daha sonra okumaya devam ettikçe anladım.şükürler olsun yazıymış.zaten bizim forumdaki arkadaşların böyle birşey yaşaması imkansız.paylaşım için teşekkürler.

Bookmarks

Etiketler
isyerinde, mobbing, psikolojik, yildirma

Seçenekler
Stil