Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Doğal Taşlar ve Doğal Güçleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dogal-taslar-ve-dogal-gucleri/)
-   -   'ben şu taşı kullandım ve gerçekten şu etkisini gördüm' diyen var mı??? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dogal-taslar-ve-dogal-gucleri/373167-ben-su-tasi-kullandim-ve-gercekten-su-etkisini-gordum-diyen-var-mi.html)

sweetlife 15-09-2009 01:28 PM

'ben şu taşı kullandım ve gerçekten şu etkisini gördüm' diyen var mı???

doğal taş kullanan arkadaşlar var mı etkisini gören? :)

asi akrep 15-09-2009 01:36 PM

Cevap: 'ben şu taşı kullandım ve gerçekten şu etkisini gördüm' diyen var mı???

bana hacdan bi akrabam getirmişti akik taşını gerçekten işe yarıyo stresli olduğumda takıyorum azalttığını düşünüyorum956k

renkli61 15-09-2009 01:39 PM

valla banada kafamı vuracak taşlar lazım hangisini kullansamsmil56

ebru_li 15-09-2009 01:59 PM

Ben de merak ediyorum gerçekten taşlarının etkisini.Taş kullananan arkadaşlarının yorumlarını bekleriz...

sweetlife 15-09-2009 02:20 PM

Alıntı:

asi akrep Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476422)
bana hacdan bi akrabam getirmişti akik taşını gerçekten işe yarıyo stresli olduğumda takıyorum azalttığını düşünüyorum956k

ben de ametistin ününü çok duydum bende var ama doğru düzgün kullanmadım girlhaha
cnm gerçekten stresi azaltığını hissediyosun yani?
direk stresin geçyo mu?

hayathan 15-09-2009 03:10 PM

Akik yüzüğü severim onu ovalayıp, iş dilediğimde oluyordu..
Ama çokta bağlanmamak gerek. Gerçek güç içimizde. Biz ne istersek o olur. :D

superisi81 15-09-2009 04:16 PM

bende akik yüzüğü takıyodum.nazara karşı kullanıyodum.bigün her iki tarafından çatlayıp kırıldı.şimdi de mümkün olduğunca üzerimde gümüş takı taşırım.gümüşe nazar işlemez diyorlar.ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum.

asi akrep 15-09-2009 04:31 PM

direk stresi geçirdiğini söyliyemem ama iyi hissediyorum yani. bi kaç kere kullandım zaten öyle bağlanmadım yani. . .

alican1199 16-09-2009 02:03 AM

Kozmik Bilime göre rahatsızlıkların oluşum sebebi, enerji merkezi seviyesindeki bir enerjinin tıkanması ile açıklanır. Dolayısıyla her taşın bir enerji boyutu vardır ve insan vücudundaki enerji merkezleri bu taşların yaydığı minimize dalga boylarıyla korunur. Yani mesela tiroit bezlerinizde sorun varsa, buradaki hücrelerinizde bir enerji blokajı varsa, yüzüğünüzdeki turkuaz buraya uyarı yaparak enerji verir. Sonuçta da enerji akımı dolayısıyla canlanırsınız.

alican1199 16-09-2009 02:04 AM

Tepe Şakra: (1. Şakra)
Kafatasının üst noktasında bulunan tepe (taç) şakrasının rengi mordur. Uyumsuz çalışması halinde, uyku bozuklukları, kararsızlık, olumsuzluk, neşesizlik, kötü hafıza, aşırı sinir ve sık sık baş ağrısına sebep olur. Ametist, florit, havlit, kalsit, kristal kuvars, kyanit, opal, pirit, rutil kuvars, sugulit ve topaz tepe (kök) şakranıza uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:05 AM

Alın Şakrası: (2.Şakra- Üçüncü göz)
İki kaşın ortasında bulunan alın şakrasının rengi laciverttir. Uyumsuz çalışması halinde mutsuzluk, bunalım, depresyon, aşırı ego, maddiyatçılık, kibir, ve disiplinsizliğe sebep olur. Lapis, ayolayt, ametist, aventurin, azurit, florit, kristal kuvars, krizokol, kunzit, kyanit, labradorit, opal, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, sugulit ve zümrüt alın şakranızla (üçüncü göz) uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:06 AM

Boğaz Şakrası: (3. Şakra)
Boğazın ortasında bulunan boğaz şakrasının rengi, mavidir. Uyumsuz çalışması halinde, sıkılganlık, konuşamama, aşırı gereksiz konuşma, kendini bastırılmış hissetme ve kendini ifade edememe gibi durumlarla karşılaşılır. Topaz, akuamarin, amazonit, kalsit, kristal kuvars, krizokol, kyanit, labradorit, mercan, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, turkuaz ve turmalin boğaz şakrasıyla uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:07 AM

Kalp Şakrası: (4. Şakra)
Kalp merkezli bölgede bulunan kalp şakrasının rengi yeşildir. Uyumsuz çalışması halinde, kırılganlık, alınganlık, karamsarlık, gerilim, iç sıkıntısı, her türlü bağımlılıklar, kendini küçümseme ve değer vermeme gibi durumlarla karşılaşılır. Akik, peridot, aventurin, aytaşı, florit, garnet, jasper, kalsit, kantaşı, kristal kuvars, krizokol, krizopras, kunzit, malakit, obsidyen, pembe kuvars, pirit, rodokrozit, rodonit, rutil kuvars, turmalin, unakit, yakut, yeşim ve zümrüt kalp şakrasıyla uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:09 AM

Mide Şakrası: (5. Şakra)
Göbeğin iki parmak üstünde bulunan mide şakrasının rengi sarıdır. Uyumsuz çalışması halinde, yoğunlaşamama, konsantrasyon eksikliği, zihinsel dağınıklık, tatminsizlik, hazım sorunları, öfke, hayal kırıklığı hali ve huzursuzluğa sebep olur. Sitrin, aventurin, aytaşı, florit, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, malakit, mercan, obsidyen, peridot, pirit, rutil kuvars, topaz, unakit, yeşim ve zümrüt mide şakrasıyla uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:10 AM

Hara Şakrası : (6. Şakra)
Göbeğin alt kısmında bulunan hara şakrasının rengi turuncudur. Uyumsuz çalışması halinde, böbrek ağrıları, prostat, cinsel soğukluk, sorunlu regl, özgüven eksikliği, suçluluk duygusu, aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma durumlarıyla karşılaşılır. Akik, aytaşı, güneştaşı, jasper, kalsedon, kalsit, kaplangözü, kehribar, kristal kuvars, mercan, pirit, rutil kuvars ve sitrin 6. şakrayla uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:10 AM

Kök Şakra: (7. Şakra)
Üreme organları bölgesinde bulunan kök şakrasının rengi kırmızıdır. Uyumsuz çalışması halinde egoistlik, dürüst olmama, sürekli endişe, her şeyin zor gelmesi, öfke, güvensizlik, zorlayıcı olma ve üstünlük taslama gibi durumlarla karşılaşılır. Garnet, akik, dumanlı kuvars, hematit, jasper, kalsit, kantaşı, kaplangözü, kristal kuvars, mercan, obsidyen, oniks, pirit, rutil kuvars, topaz, turmalin ve yakut kök şakrayla uyumlu taşlardır.

alican1199 16-09-2009 02:15 AM

Taşların elektoromanyetik dalga yaydığı doğru ancak taşların enerjisine inanıp inanmamak kişiye göre değişen bir kavram, evrenin enerjisine inananlar için, degerli -yarı değerli taşlarin güçleri kabul görmüştür. Bizlere pozitif enerji verdigine inandiğimiz taşlar bizim için önemli

bulunduğum ortamda çok fazla ametist var sinirlendiğim anda taşı elime alıyorum ve kendimi rahatlamış hissediyorum.

superisi81 16-09-2009 01:18 PM

alican1199 verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

asiyah 23-09-2009 04:13 PM

Alıntı:

alican1199 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476532)
Alın Şakrası: (2.Şakra- Üçüncü göz)
İki kaşın ortasında bulunan alın şakrasının rengi laciverttir. Uyumsuz çalışması halinde mutsuzluk, bunalım, depresyon, aşırı ego, maddiyatçılık, kibir, ve disiplinsizliğe sebep olur. Lapis, ayolayt, ametist, aventurin, azurit, florit, kristal kuvars, krizokol, kunzit, kyanit, labradorit, opal, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, sugulit ve zümrüt alın şakranızla (üçüncü göz) uyumlu taşlardır.

Bende bu sorunlar var işte! aşırı ego, kibir

Alıntı:

alican1199 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476533)
Boğaz Şakrası: (3. Şakra)
Boğazın ortasında bulunan boğaz şakrasının rengi, mavidir. Uyumsuz çalışması halinde, sıkılganlık, konuşamama, aşırı gereksiz konuşma, kendini bastırılmış hissetme ve kendini ifade edememe gibi durumlarla karşılaşılır. Topaz, akuamarin, amazonit, kalsit, kristal kuvars, krizokol, kyanit, labradorit, mercan, pirit, rutil kuvars, safir, sodalit, turkuaz ve turmalin boğaz şakrasıyla uyumlu taşlardır.

Ve bunlar: aşırı gereksiz konuşma smil56

alican1199 çok teşekkürler paylaşım için. çok güzel olmuş

Sultan 23-09-2009 04:50 PM

ben amentist taşını aldım baş ağrısına ve uykusuzluğa çok iyi geliyor.Kebribar taşından bir yüzüğüm var neğatif enerjiyi topluyor ve bolluk bereket getiriyor.bir çok arkadaşım cüzdanında taşıyor.

asiyah 23-09-2009 05:40 PM

Sanırım ben de en yakın zamanda bu taşlardan bulmalıyım.

blue jaloon 23-09-2009 05:43 PM

bende CAKIL TASI kullaniyorum hem beles hemde etkili:))

renkli61 23-09-2009 06:58 PM

denize sallarken mi geçiyo stresin:):)

blue jaloon 23-09-2009 07:43 PM

Alıntı:

renkli61 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 490605)
denize sallarken mi geçiyo stresin:):)

yok insanlarin kafasini yarmada ise yariyokhkh56

banu 23-09-2009 09:55 PM

ben kristal kuvars kullanıyorum, oldukça etkili:)kullandıktan sonra birkaç dakika akan suyun altında bekletiyorum , arkasından güneşte bekletiyorum.fakat kuvarsın yanında ametist bulunursa tüm bu temizleme ve şarj etme işlemine gerek yokmuş... sevgiler...

sweetlife 24-09-2009 01:15 AM

Alıntı:

banuh Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 490619)
ben kristal kuvars kullanıyorum, oldukça etkili:)kullandıktan sonra birkaç dakika akan suyun altında bekletiyorum , arkasından güneşte bekletiyorum.fakat kuvarsın yanında ametist bulunursa tüm bu temizleme ve şarj etme işlemine gerek yokmuş... sevgiler...

kristal kuvarsın etkilerinden bahseder misin acaba? :))

imported_Angel 27-09-2009 06:05 PM

ben ametist kolye taktım ancak beni çok rahatsız etti..
rahatlatacağı yerde beni daha telaşlı..daha yerinde durmaz ve stresli havaya soktu...
ayrıca yastığın altına koyup uyuyunca kabuslar gördürdü...

zaten bu taşın hiperaktiflere ve ağır psikolojik sorunu olanlara iyi gelmediğini falan okumuştum
demekki ya ben hiperaktifim yada ağır psikolojik sorunluyum...öyle anlaşılıyor..
ametist kesinlikle benim taşım değil..

suzzy 27-09-2009 06:58 PM

aytaşının oldukça yararını gördüm...şu an üzerimde taşıdığım ve hiç çıkarmadığım bir aytaşım var...ayrıca amatist'i de çok severek takıyorum...actionsmile

Pamukk 27-09-2009 11:36 PM

Taş alırken geçen gün dükkanda taşlarla ilgili bir kitaba bakıyordum ,keşke adını tam hatırlayabilsem ama çok ilgimi çeken kısımlar var onları sizinle paylaşmak istedim :)

Peygamber Efendimizin hadislerinde değerli taşlardan ve faydalarından bahsedildiği yazıyordu özellikle cennetten bahsettiği konuşmalarında
" zümrüt,yakut,ve taş olmasa da inci çok yeralıyormuş "

Sultan 28-09-2009 12:56 PM

bir gün toprağa gömüp enerjisini boşaltıp kullanmak gerekiyor. sevgiyle mutlu kalın

banu 30-09-2009 09:55 PM

Alıntı:

sweetlife Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 490629)
kristal kuvarsın etkilerinden bahseder misin acaba? :))

tekrar merhabal swetlife :)öncelikle geç yanıt verdiğim için özür dilerim.
taşımı gün içinde negatif yüklendiğimi hissettiğimde(sinirlendiysem, yorucu ve stresli bir gün geçirdiysem yada negatif yüklü olduğunu düşündüğüm bir ortamda bulunduysam) tepe çakrama koyuyorum.enerjiyi çektiğini çok net hissedebiliyorum.bu işlemden sonra büyük ölçüde rahatlama hissediyorum.kuvarsım odamda duruyor.açuç içi büyüklüğünde bir parça ve dişi ve erkek kuvarsı barındırıyor.alırken dişi ve erkek olarak ayrıldığını bilmiyordum.daha sonra öğrendim.sanırım dumanlı olan erkek dumansız olanı dişi imiş. ama yanlış bilgi vermek istemem.aslında haftada bir yapılması gerekiyormuş ama ben 3 günde bir akan suyun altına tutuyorum.yada denizde yıkıyorum.(sayfiye yerinde yaşamanın avantajı :) ) tüm çakraları temizlme özelliği oluğu için bu taşı tercih etmiştim.fakat, taş alırken ''kişi hangi taşa çekim hissederse o taş tercih edilmeli''diye biliyordum.beni turkuaz taşlar çekerdi.fakat genede tüm çakraları dengeleme özelliğinden dolayı bu taşı tercih ettim.daha sonrada boğaz çakramdaki dengesizliği ve boğaz çakrası için de mavi ve turkuaz taşların etkili olduğunu öğrendim.sana tavsiyem seni gerçekten çeken taşı kullanman:)
sevgiyle kal... smil56

ebru_li 02-10-2009 03:38 PM

çok teşekkür ederiz paylaşımların için :)

nazendem 03-10-2009 04:13 PM

Sanırım taşını kullanmadan önce negatifliğinden arındırman gerekşiyordu.Çünkü negatifliğinen arındırılmamış amatis taşı tersine negatif enerjiyi yayarmış.belki senin taş sen kullanmaya başlamadan önce fazlasıyla negatşf enerji çekmişti bile.

nazendem 03-10-2009 04:15 PM

Alıntı:

imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 492187)
ben ametist kolye taktım ancak beni çok rahatsız etti..
rahatlatacağı yerde beni daha telaşlı..daha yerinde durmaz ve stresli havaya soktu...
ayrıca yastığın altına koyup uyuyunca kabuslar gördürdü...

zaten bu taşın hiperaktiflere ve ağır psikolojik sorunu olanlara iyi gelmediğini falan okumuştum
demekki ya ben hiperaktifim yada ağır psikolojik sorunluyum...öyle anlaşılıyor..
ametist kesinlikle benim taşım değil..

mesaja atfen yazmıştım.

blue jaloon 03-10-2009 04:33 PM

saka maka ilgi uyandirdi biriniz ametist gönderebilirmi acaba ücret ne ise öderim

fenn 03-10-2009 10:29 PM

Merhaba arkadaşlar;
Ben de kristal ametist kullanıyorum.Yaklaşık 750 g ağırlığında dişi kuvars.Çok stresli ve gergin olduğumda karnımın üzerine ( tenime değecek şekilde) koyup bekliyorum ve tüm negatif etkinin adeta akıp gittiğini hayal ediyorum.Gerçekten de stresim/gerginliğim geçiyor.Neden karnımın üzerine koyduğuma gelince,birşey bildiğimden değil,içimden öyle geliyor.Belki başka bir yere konulması gerekiyordur-bilen varsa lütfen bilgilendirirse çok memnun olurum-
Dikkat ettiğim hususlar;Yattığım odada bulundurmuyorum( taşın enerjisi yüzünden uykuya dalmanın zorlaşacağını söylediler), ara ara nötrleyip tekrar tüm olumlu enerjimle şarj ediyorum.Kimsenin dokunmasına da izin vermiyorum :)
Umarım işinize yarayacak bilgilerdir.Herkese kucak dolusu sevgiler ve saygılar.
Fenn

imported_Angel 03-10-2009 10:56 PM

Alıntı:

nazendem Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 495463)
Sanırım taşını kullanmadan önce negatifliğinden arındırman gerekşiyordu.Çünkü negatifliğinen arındırılmamış amatis taşı tersine negatif enerjiyi yayarmış.belki senin taş sen kullanmaya başlamadan önce fazlasıyla negatşf enerji çekmişti bile.

hergün düzenli olarak arındırma işlemini yaptım...suya da tuttum güneşte de beklettim..hiç aksatmadım..ancak buna rağmen öyle etkilerle karşılaştım..ve taşı kullanmayı kesince etkiler de geçti...
hayatımda hiç görmediğim korkunçlukta rüyalar gördüm yastık altına koyup uyuyunca...
o yüzden bir daha ametist kullanmayı düşünmüyorum :)

şu an kantaşı ve florit kullanıyorum...ama bariz bir faydasını veya zararını görmedim onların...olmasa da olur türünden taşlar sanırım..varlığı yokluğu bir gibi...

gulumser 31-10-2009 09:28 PM

Alıntı:

sweetlife Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476420)
doğal taş kullanan arkadaşlar var mı etkisini gören? :)

merhaba;ben taş kullanıyorum,dumanlı kuvars,ametist,aytaşı,krizopraz,sedef,aventurin ayyy diğerlerinin ismini unuttumblooktaşlara sizden başka kimsenin dokunmaması gerekiyor,o kişinin negatifliğini aalıyor çünkü,ve günde birkaç saat güneş gören bi yerde suda bırakılması gerekiyo ,negatifliği alması için,benim kullandığım taşlar bileklik şeklinde ve bazıları kullandıkça kararıyo,negatifliği aldıkça yani,bu konuda uzman olan birisinden yardım almanız lazım,piyasada gerçek taş bulmak çok zor çünkü,çoğu çin malı incik boncuk,uzman kişi sizin özelliğinize göre size uygun taşları veriyor,mesela uyku probleminiz varsa ametist ama bununda kullanım zamanları ve miktarı önemli,uzman birisini tavsiye etmemi isterseniz özel mesaj atabilirsinizsmil56

_EliF_ 18-12-2009 07:35 PM

Her taş herkese uyacak diye bir şey yok. Siz taşınızı kendiniz seçersiniz. Nokta vuruşu yapılacak mevzuda değil dener bulursunuz. Ama HANGİ TAŞ SİZİ ÇEKİYORSA SİZİN TAŞINIZ ODUR.
Dükkanıma bitin taşları satıyorum ve hemen hemen hepsini kullandım. (bi kuvars kristaline yaklaşamadım ama onunda zamanı gelecektir elbet :) )
Malakit: Bilinç altını uyarır. Eğer bilinç altında üztünü örttüğünüz şeyler varsa içinize attığınız bu taşı sonrasında psikoterapi almayacaksanız kullanmayın derim. Boğar resmen ve unutkanlık yapar. Aynı şekilde lapis lazuli, obsidyen ve opalde aynı şekilde etkiler gösterebiliyor. Şu an bende malakit kolye var ve taş ateş gibi ve dikkat dağınıklığına neden oluyor. Çünkü bilinç altı uyarıldı ve zihin bilin altına yönelmek istiyor o yüzden bilinçten kopmalar oluyor.
Her taşın beirli zamanlarda belirli görevleri var artık takamıyorsanız ya da kırıldı ise artık gerek yoktur taşı takmaya. Temizleyin saklayın bir kenarda dursun yeri gelir eliniz otomatik olarak o taşa gider.
Tehlikesiz taşlar: Akik, akuamarine, ametist, pembe kuvars, aventurin ve yeşim. Aklıma gelenler bunlar. Ama eğer vucudunuz bunlarla uyumsuzluk sergilerse takacam diye zorlamanın alemi yok. :)
Son olarak bir taş sizde ters etki yapıyorsa çıkarınca verdiği etki kaybolur, kalıcı etki yapmaz, telaşlanacak bir şey yok yani :)

master8566 18-12-2009 08:50 PM

Alıntı:

renkli61 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 476423)
valla banada kafamı vuracak taşlar lazım hangisini kullansamsmil56

Süper cevap...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:54 PM.