Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/)
-   -   Telkinler neden önerilmiyor? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/624153-telkinler-neden-onerilmiyor.html)

Celill 10-05-2014 03:52 PM

Telkinler neden önerilmiyor?

ben bu telkin cd leri yaklaşık 1 ay önce keşfettim ve ne olduğunu nasıl etki etiğini nasık dinlenmesi gerrktiği gibi hakkında her şeyi öğrenmiş durumdayım. ve aklıma bişey takıldı, psikologlar psikiyatrlar neden bu cdleri önermiyolar? hatta internette okuduğum bazı makalelerde psikiyatr a sormuşlar telkin cd leriyle bazı sorunlarımızı halledebilir yada kendimize bişeyler ekleyebilirmiyiz diye. cevap ise, böyle şeyler e inanmayın safsata. değişim zadece psikoterapi ile olur. psikoloğun biri böyle söylemiş biride;bu tür yayınlara çok fazla güvenemiyorum ben şahsen... her konuda bu kadar yaygınlaşması düşündürücü değilmi? keşke gerçekten daimi bir etki yapsa bu tür cd ler ve bütün toplumda bir kampanya başlatsak ve herkes zengin mutlu huzurlu olsa olabilse ama mümkün değil.

ve benimde bi sorum var. toplumda okadar sıkıntılı mutsuz psikolojik rahatsızlığı olan inssnlar var ve ortada da telkin cd diye bi gerçek var(artık inananlara göre) ve internete bakıncada telkinlerin süper değişimler yarattığını okuyoruz insanlarda. peki neden psikiyatrlar psikologlar televizyona çıkıpta bas bas bağırıp bunları tavsiye etmiyo, bukadar etkili bi yöntem var madem neden bütün insanlar bilmiyo. belkide telkinler gereğinden fazla abartılıyo. ben olaya objektif bakmaya çalışıyorum. bi yandan telkinlerin etkileyiş biçimi çalışma biçimi olumlu geliyo yani olabilir etki eder diyorum ama bş yandanda doktorların uzmanların bu tür söylemleri çelişkiye düşürüyo. Bide bakıyoruz mesela telkin konularına, zengin olun milyoner olun gibi konular var, peki yapan kişi zaten bunlar elindeyse kim bilir nekadar zengindir kendisi gelipte böyle bi sektörde neden çalışsın. durumumu anladınız siz, aklım karışık ve aydınlatılmaya ihtiyacım var, teşekkürler :)

UnknownPeople 10-05-2014 05:34 PM

Cevap: Telkinler neden önerilmiyor?

Adam piskolog tabiiki işe yaramadığını söyler . şimdi herkes telkinleri dinleyerek sorunlarını çözmeye çalışsaydı kim piskoloğa giderdi ? pikologlar nasıl para kazanırdı o zaman ? yani demek istediğim bi piskolog çıkıpta telkinleri överse para kazanamaz çünkü piskoloğa gerek kalmaz tabii bende telkinler her sorunu çözer demiyorum siteyle tanışalı daha bir hafta bile olmadı. etkisini hissediyorum elbette. bu benim şahsi görüşüm bu konuda daha bilgili arkadaşlarda yorumlarını gönderirler elbet.

delioglan 10-05-2014 06:47 PM

Yahu bir ton yazı yazdım o esnada offline olmuşum gönder deyince uçtu yazılanlar. Neyse ilerde telkin konusunda bir kaç şey paylaşma niyetim vardı biraz hazırlık yapmaya başlayayım ben en iyisi.

sümbül1980 10-05-2014 09:16 PM

telkinler hayat mı değştirirmiş çok komik

ydd 11-05-2014 09:43 AM

Ben onu bunu bilmiyorum ama kendime bakıyorum, düzgün dinlemememe rağmen etkilerini görebildim.

Şimdi Tıp alanına bakarsak her gün bir şey diyorlar. Bugün çıkıp yumurta zararlı derler ertesi gün çıkıp yumurta yiyin derler. Buda o hesap gibi geldi bana. Madem bu kadar eminler işe yaramayacağından delil göstersinler.

Yani illa ilaç kullanıp pisikologa saati servet dökmek mi lazım?

Son olarak milyoner olun ing. öğrenin tarzı telkinleri siz çok yanlış anlamışsınız. evet başlıkları biraz uçuk gibi ama açıklama kısmını okursanız o zengin olun değilde "zengin gibi düşünün" tarzı şeyler içeriyor. Yada "yattığınız yerde ingilizce öğrenin" değilde "ingilizceyi sevin" tarzı içeriklere sahip.

Mesela :

Milyoner Zihin Yapısı! - Telkincd.com

Keşke şu konular ülkemizde daha bilimsel zeminde tartışılsada bizde istifade etsek. Ama her konuda olduğu gibi sadece konuşuyoruz.

Celill 11-05-2014 11:59 AM

Alıntı:

ydd Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850071)
Ben onu bunu bilmiyorum ama kendime bakıyorum, düzgün dinlemememe rağmen etkilerini görebildim.

Şimdi Tıp alanına bakarsak her gün bir şey diyorlar. Bugün çıkıp yumurta zararlı derler ertesi gün çıkıp yumurta yiyin derler. Buda o hesap gibi geldi bana. Madem bu kadar eminler işe yaramayacağından delil göstersinler.

Yani illa ilaç kullanıp pisikologa saati servet dökmek mi lazım?

Son olarak milyoner olun ing. öğrenin tarzı telkinleri siz çok yanlış anlamışsınız. evet başlıkları biraz uçuk gibi ama açıklama kısmını okursanız o zengin olun değilde "zengin gibi düşünün" tarzı şeyler içeriyor. Yada "yattığınız yerde ingilizce öğrenin" değilde "ingilizceyi sevin" tarzı içeriklere sahip.

Mesela :

Milyoner Zihin Yapısı! - Telkincd.com

Keşke şu konular ülkemizde daha bilimsel zeminde tartışılsada bizde istifade etsek. Ama her konuda olduğu gibi sadece konuşuyoruz.

çok haklısın. ayrıca düzensiz dinlediğin halde etkilerini görmüşsün bu iyi bişey çünkü isme özel hazırlanmayan telkinlerin kalıcı etkisi % 4-5 oranındaymış ve sende sanırım ücresiz yani isme özel olmayanları dinlemişsin. isme özel olanların kalıcı etkisi ise % 80-90 oranındaymış. çok bariz bi fark var. ben yakında isme özel bi tane yaptırmayı düşünüyorum.

bbb 20-05-2014 03:27 PM

sevgili Celill

tübitak yayınlarından olan, HALKIN BİLİMİ adındaki kitabı (yanlış hatırlamıyorsam) okumanızı öneririm..

bir çok konuya ışık tutabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum..
sevgiler/slmlr..

bbb 20-05-2014 03:38 PM

Alıntı:

Celill Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 850044)
ben bu telkin cd leri yaklaşık 1 ay önce keşfettim ve ne olduğunu nasıl etki etiğini nasık dinlenmesi gerrktiği gibi hakkında her şeyi öğrenmiş durumdayım. ve aklıma bişey takıldı, psikologlar psikiyatrlar neden bu cdleri önermiyolar? hatta internette okuduğum bazı makalelerde psikiyatr a sormuşlar telkin cd leriyle bazı sorunlarımızı halledebilir yada kendimize bişeyler ekleyebilirmiyiz diye. cevap ise, böyle şeyler e inanmayın safsata. değişim zadece psikoterapi ile olur. psikoloğun biri böyle söylemiş biride;bu tür yayınlara çok fazla güvenemiyorum ben şahsen... her konuda bu kadar yaygınlaşması düşündürücü değilmi? keşke gerçekten daimi bir etki yapsa bu tür cd ler ve bütün toplumda bir kampanya başlatsak ve herkes zengin mutlu huzurlu olsa olabilse ama mümkün değil.

ve benimde bi sorum var. toplumda okadar sıkıntılı mutsuz psikolojik rahatsızlığı olan inssnlar var ve ortada da telkin cd diye bi gerçek var(artık inananlara göre) ve internete bakıncada telkinlerin süper değişimler yarattığını okuyoruz insanlarda. peki neden psikiyatrlar psikologlar televizyona çıkıpta bas bas bağırıp bunları tavsiye etmiyo, bukadar etkili bi yöntem var madem neden bütün insanlar bilmiyo. belkide telkinler gereğinden fazla abartılıyo. ben olaya objektif bakmaya çalışıyorum. bi yandan telkinlerin etkileyiş biçimi çalışma biçimi olumlu geliyo yani olabilir etki eder diyorum ama bş yandanda doktorların uzmanların bu tür söylemleri çelişkiye düşürüyo. Bide bakıyoruz mesela telkin konularına, zengin olun milyoner olun gibi konular var, peki yapan kişi zaten bunlar elindeyse kim bilir nekadar zengindir kendisi gelipte böyle bi sektörde neden çalışsın. durumumu anladınız siz, aklım karışık ve aydınlatılmaya ihtiyacım var, teşekkürler :)

sevgili Celill

tübitak yayınlarından olan, HALKIN BİLİMİ adındaki kitabı (yanlış hatırlamıyorsam) okumanızı öneririm..

bir çok konuya ışık tutabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum..
sevgiler/slmlr..

sweeet 20-05-2014 09:46 PM

Aslında telkin metinleri psikoloji eğitimi olan insanlar tarafından hazırlanmalı sonuçta bir uzmanlık gerektiriyor. Aslında durumun en karışık yani açıp da bilinçaltında ne var ne yok tam olarak hiç bir zaman göremememiz. Sadece telkin de değil diğer kişisel gelişim teknikleri ile çalışmalar yaparken de sürekli o kapalı kalıpların altını kazıyıp başka şeyler buluyoruz. Bazen çok anlamlı cevaplar geliyor. Değiştirebiliyoruz bazen de çok zorlanıyoruz bazı kalıplar değişmeye karşı aşırı direnç gösteriyor. Özellikle uzun soluklu korkular diyebilirim. Mesela hayatına para çekmek istiyorsun ama para ile ilgili nice korkuların var farkında değilsin ama bunlar senin benliğine işlemiş korkular. Para konusunda EFT yaparken keşfettiğim cümlelere şaşırıp kalmıştım. Kuantum sıçrama konuları ile de ilgili okumalısınız ki herkesin yapabileceği sıçramalar adım adımdır belki bir günde milyoner olma ihtimaliniz de var ama iş kurup sonra o işi bolluk ve bereketle yürütmek ve daha sonra büyütmek de bir yol. Bir de değerler konusunda bilgi sahibi olmalısınız hayattaki seçimlerinizi yaparken belirlediğiniz değerlere göre yapıyorsunuz. Ve belkide para sizin için öncelikli bir değer değil. Evet herkesin paraya ihtiyacı var ama para ile ilgili hangi inançlara sahipsiniz bunu gözden geçirmelisiniz.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:47 AM.