Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd

3 Sayısının Gizemi...

 Gizemli Konular ve  Diğer Bilinmeyenler   3 Sayısının Gizemi... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . 3 Sayısının Gizemi... İslam dininde, üç Sayısının kutsallığına inanılır. Ekmek ve Kur'an-ı Kerim'i üç kez öperiz; "Allah'ın hakkı üçtür" deriz. Hayatımızda iyi şeyler olacaksa, hep ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   3 Sayısının Gizemi... telkin cd indir izle İstanbul 3 Sayısının Gizemi... nerededir kimdir 3 Sayısının Gizemi... çekirdek inanç temizliği İzmir bursa 3 Sayısının Gizemi... hipnoz 3 Sayısının Gizemi...olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi 3 Sayısının Gizemi... hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 3 Sayısının Gizemi... kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

3 Sayısının Gizemi...

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 07-09-2008, 10:18 PM   #1 (permalink)
Moderator
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Mesajlar: 1,683
Tesekkür: 3,394
827 Mesajinıza toplam 4,499 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart 3 Sayısının Gizemi...Sayısının Gizemi...

İslam dininde, üç Sayısının kutsallığına inanılır. Ekmek ve Kur'an-ı Kerim'i üç kez öperiz; "Allah'ın hakkı üçtür" deriz. Hayatımızda iyi şeyler olacaksa, hep üç adımda gerçekleşeceğine inanırız. Peki 3 sayısı neden bu kadar önemlidir?


Sayısının Gizemi...

'ÜÇ'ÜN ANLAMI: Üç; maddenin kapsadığı üçlü öğeleri temsil eder. Mesela üç boyut ya da ateş, su, hava gibi. Bu, hem erkekliği hem de bütün doğada tanrısal birliğin mutlak ve zorunlu olan varlığını (ruh, can ve bedeni) gösterir. Evreni temsil eden üçgen ise en çok kullanılan sembollerdendir.


Sayısının Gizemi...

ALLAH'IN HAKKI: Özellikle İslam dininde, üç sayısının uğruna ve kutsallığına çok fazla inanılır. Örneğin; ekmek ve Kur'an-ı Kerim'i üç kez öperiz. Bununla beraber, "Allah'ın hakkı üçtür" diye yerleşik bir düşüncemiz vardır. Hayatımızda iyi şeyler olacaksa, bunun genelde üç adımda gerçekleşeceğine inanırız. Ayrıca, tespihin boncukları üç adet 33'lük bölümden oluşur.


Sayısının Gizemi...

KUTSAL ÜÇLEME: Hıristiyan inancında ise 'Baba-Oğul-Kutsal Ruh' üçlemesine rastlarız. Bu üçleme Mısır mitolojisinde ise 'İsis-Osiris-Horus' şeklindedir. Eski veya semavi dinlerin çoğunda, 'üçün gücü'ne atıflar yapılmıştır.


Sayısının Gizemi...

İYİ, DOĞRU, GÜZEL: Ünlü filozof Platon'dan beri ideal; üç ana kavramla yani iyi, doğru ve güzelin bileşkesi olarak ele alınmıştır. Ayrıca, Platon'a göre insan vücudu üçe ayrılıyordu: Baş, göğüs, karın. Baş akıl, göğüs istem, karın haz veya arzuyu temsil ediyordu.


Sayısının Gizemi...

ÜÇ KEZ TEKRAR: "Para, para, para..." Napolyon, hayatta en değerli gördüğü şeyi tam üç kez tekrarlıyor. Kurtuluş Savaşı'mız esnasında dile gelen 'Vatan-Millet-Sakarya' söylemi de önemli konuların 'üç' ile sınırlandırıldığını gösteriyor. 'At-avrat-silah' üçlemesinin ise, Türk geleneklerine özgü değerli üç şey olduğunu unutmamak lazım.


Sayısının Gizemi...

ÜÇ DİLEK TUTMAK
'Alaaddin'in Sihirli Lambası' masalında da rastlayacağımız üzere, her daim üç dilek tutulması telkin edilir. Bir, iki ya da beş değil; her zaman üç şans verilir.


Sayısının Gizemi...

ÜÇLÜ TANIMLAR AKILDA KALIYOR

* Giriş-gelişme-sonuç: Yazılı olan her şey; kompozisyon, öykü, hikaye veya döküman, üç ana bölümle şekillenir. Giriş, gelişme ve sonuç, yazılı bir konunun anlaşılması ve yapılandırılması açısından önemli bir yazım süreci olarak nitelendiriliyor.


Sayısının Gizemi...

* Hint felsefesinde tanrının üç yüzü var: Yaratıcı-Brahma, Koruyucu-Vişnu ve Yok edici-Şiva... Tanrısal betimlemelerde, genelde üç ana öğeye vurgu yapılır. Bu vurgu, dinin kavranması ve yerleşmesinde oldukça etkilidir.


Sayısının Gizemi...

* Eskimo dilinde üçten çoğu yoktur: Eskimolar için üçten fazlası, dile getirilmeyecek kadar çoktur. En fazla üçe kadar sayıları telaffuz edip daha sonrakileri 'çok' diye nitelerler.


Sayısının Gizemi...

PEKİ 3’ÜN SIRRI NEDİR?

Sayısal öğrenmede 'üç'ün etkisi de konferanslarda fark edildi. Örneğin; konferanslarda anlatılmak istenen konu genellikle üç ana başlık halinde sunulur. Nedeni; sözlü anlatımlarda dinleyicilerin en çok 'üç' başlığı en iyi şekilde hatırlayabilmesidir.
Üç semavi din; Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Yahudilik, kendilerine has sembollerle (hilal, kaç ve Davud'un yıldızı) inananların zihinlerinde yer etti. Bununla beraber sayılar da öğrenmeye ve kanıksamaya yardımcı oldu. Her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayan Nümeroloji ise kafamızdaki soru işaretlerinin büyük bölümünü, sayılarla yok etmeye yardımcı oldu.


Sayısının Gizemi...

HER İKİ UCA EŞİT MESAFEDE

16. yüzyılın ünlü düşünürü, 'Sepmaine' şiirinde 'üç'ü şöyle betimlemiştir: "Teklerin en eskisi, Tanrı'ya yakışan sayı. Cennetin en sevgili sayısı ki, merkezindedir. Her iki uçtan da eşit uzaklıktadır Başı, ortası, sonu olan ilktir..."


Sayısının Gizemi...

Kısacası 3 sayısı ilk tek sayıdır.Geometrik şekil meydana getiren ilk şekildir. Dünyanın 3 boyutluluğunu simgeler,mekansal olarak (uzunluk,yükseklik,genişlik) ve zamansal olarak (geçmiş,şimdi,gelecek)
Hıristiyanlar için 3,üçleme dinsel anlayışı için önemlidir.İslami gizemcilere göre,insanların yolu da 3 türdür;şeriat,tarikat,hakikat. Ve nefis de 3 derecelidir(kötülüğü emreden,kendini suçlayan,huzur içinde olan)3'ler,7'ler,40'lar anlayışı da yücelik mertebelerini işaret eden rakamlardır.

Okuduğunuz için teşekkürler! Ben Atakan, burası Çekirdek Teknoloji Eğitim ve Danışmanlık .2000 yılında ses kayıdı yaparken mikrofonda bir arıza olması sonucu Ritmotrans Telkin Yöntemini geliştirdim.Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum ve Türkiye'de ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip faydalandı.Eğer denemek isterseniz bu siteden ücretsiz telkin cd indirebilirsin. hayatimdegisti.com

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 14-12-2008, 10:26 PM   #2 (permalink)
Teğmen
 
TATAR AKAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 79
Tesekkür: 32
52 Mesajinıza toplam 196 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TATAR AKAY is an unknown quantity at this point
Standart

3 ile ilgili bir şey daha monitörlerdeki pixeller de 3 renk bulunur bu 3 renkten doğadaki bütün renkler elde edilir. RGB yani red green blue . kırmızı yeşil mavi .
__________________
<br />HAYATTA;YA TOZU DUMANA KATARSIN YA DA TOZU DUMANI YUTARSIN!!! <br />Y.O.K. = Yalnız Olma Korkusu Y.O.K.
TATAR AKAY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-03-2009, 09:16 PM   #3 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Nov 2008
Mesajlar: 48
Tesekkür: 32
48 Mesajinıza toplam 273 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gyhu will become famous soon enoughgyhu will become famous soon enough
Standart

çok şaşırdım... çünkü ben de bilinçsizce herşeyimi 3'e bağlarım.
testlerde 3. soru benim için önemli 3. sıra 3. şarkı...
güzel yazı. teşekkürler
__________________
hayatımızdaki göLgeLerin çoğu
kendi güne$imizin önünde durmamızdan oLu$ur

gyhu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-02-2010, 05:43 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 150
Tesekkür: 912
153 Mesajinıza toplam 986 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura about
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

3ler 7ler ve kırklarla ilgili kim ne biliyor?
ChosenOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 05:46 PM   #5 (permalink)
Elektra
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

Alıntı:
gyhu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok şaşırdım... çünkü ben de bilinçsizce herşeyimi 3'e bağlarım.
testlerde 3. soru benim için önemli 3. sıra 3. şarkı...
güzel yazı. teşekkürler
Aynen bende senin gibiyim
  Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 04-02-2010, 06:14 PM   #6 (permalink)
Teğmen
 
buket_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 52
Tesekkür: 76
44 Mesajinıza toplam 230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
buket_89 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

bende ayın 3unde dogdum acaba bu bır hıkmet mı?olayı kendıme baglayım..:)
buket_89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 04-02-2010, 08:29 PM   #7 (permalink)
Üsteğmen
 
muraturkom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Bulunduğu yer: Balıkesir
Mesajlar: 363
Tesekkür: 2
353 Mesajinıza toplam 1,516 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
muraturkom is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

İnsan kimi zaman olmadık konulara takılıyor. Benim takıntım neden bir rakamı düşey çizgi, neden iki ördek gibi, neden üç ....... böyle gidiyor. ben üçün mayalardaki ve sonra da diğer medeniyetlerdeki gösterim sembollerini araştırmıştım. Ben üçü gönderdim diğerini merak ederseniz bağlantı gönderdim.

3 ün açıklaması: Triad olarak adlandırılır. Monad ile diyad’ın birleşmesinden
oluşur. Yani erkek ile dişi enerjinin birleşiminden oluşan eser, çocuğu anlatır.
Eski Mısır’da Osiris ve İsis’in çocukları olan Horus ile temsil edilir. Bunu
akıldan çıkan, fikirle oluşan eser olarak da görebiliriz. Üç sayısı ve üçgen bu nedenle en çok kullanılan ve çok kutsal sayılan bir sembolizmadır. Yaratılışın temelinde birin üçe, üçün bire yansıması yatmaktadır. Birin sembolü olan nokta(Göz de aynı anlama gelmektedir) ve üçün sembolü olan üçgenin iç içe kullanıldığı birleşik sembolde de bu anlatılmaktadır. Üç sembolü ayrıca insanın oluşumundaki ateş, su ve toprak ile tanrının oluşumundaki ruh, can, bedeni anlatır. Ruh ateşten, can sudan ve beden topraktan üretilmiştir. Üçgen aynı zamanda evreni de temsil eder
.

kişisel gelişim-PİRAMİTGENÇ &bull;sayıların tarihteki sembolleri ve mayalar : Serbest Kürsü
__________________
içimizdeki dev adam kitap indir ücretsizdir.

https://skydrive.live.com/?cid=2232b...4&sc=documents

hayat hiç bir zaman adil değildir.
muraturkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 10:15 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 150
Tesekkür: 912
153 Mesajinıza toplam 986 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura about
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

Alıntı:
muraturkom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsan kimi zaman olmadık konulara takılıyor. Benim takıntım neden bir rakamı düşey çizgi, neden iki ördek gibi, neden üç ....... böyle gidiyor. ben üçün mayalardaki ve sonra da diğer medeniyetlerdeki gösterim sembollerini araştırmıştım. Ben üçü gönderdim diğerini merak ederseniz bağlantı gönderdim.

3 ün açıklaması: Triad olarak adlandırılır. Monad ile diyad’ın birleşmesinden
oluşur. Yani erkek ile dişi enerjinin birleşiminden oluşan eser, çocuğu anlatır.
Eski Mısır’da Osiris ve İsis’in çocukları olan Horus ile temsil edilir. Bunu
akıldan çıkan, fikirle oluşan eser olarak da görebiliriz. Üç sayısı ve üçgen bu nedenle en çok kullanılan ve çok kutsal sayılan bir sembolizmadır. Yaratılışın temelinde birin üçe, üçün bire yansıması yatmaktadır. Birin sembolü olan nokta(Göz de aynı anlama gelmektedir) ve üçün sembolü olan üçgenin iç içe kullanıldığı birleşik sembolde de bu anlatılmaktadır. Üç sembolü ayrıca insanın oluşumundaki ateş, su ve toprak ile tanrının oluşumundaki ruh, can, bedeni anlatır. Ruh ateşten, can sudan ve beden topraktan üretilmiştir. Üçgen aynı zamanda evreni de temsil eder
.

kişisel gelişim-PİRAMİTGENÇ &bull;sayıların tarihteki sembolleri ve mayalar : Serbest Kürsü

* Eskimo dilinde üçten çoğu yoktur: Eskimolar için üçten fazlası, dile getirilmeyecek kadar çoktur. En fazla üçe kadar sayıları telaffuz edip daha sonrakileri 'çok' diye nitelerler.

Şeklinde nitelemesi de görüldüğü üzere piramidin her zaman kutsal hiyarşiyi sembolize etmesidir. Ve zaten herşeyin bu üçlünün içerisinde var olduğu içindir ki geri kalanlar fazlalıktır. İç içe geçmiş üçgenler yer ve gök olarak sembolleştirilmiştir. Birisi bizim varlık alanımız, ötekisi yokluk alanı. Bu iki üçegen birbirine ayna görevi görür. Davud'un yıldızı yahudilere özgü bir sembol değildir.
ChosenOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 10:26 PM   #9 (permalink)
Üsteğmen
 
muraturkom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Bulunduğu yer: Balıkesir
Mesajlar: 363
Tesekkür: 2
353 Mesajinıza toplam 1,516 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
muraturkom is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

Alıntı:
ChosenOne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
* Eskimo dilinde üçten çoğu yoktur: Eskimolar için üçten fazlası, dile getirilmeyecek kadar çoktur. En fazla üçe kadar sayıları telaffuz edip daha sonrakileri 'çok' diye nitelerler.
Ben eskimolarla ilgili olan kısmını araştırmamıştım. İyi oldu. Eski mısırlılarla ilgili bilgilere ulaştım.
__________________
içimizdeki dev adam kitap indir ücretsizdir.

https://skydrive.live.com/?cid=2232b...4&sc=documents

hayat hiç bir zaman adil değildir.
muraturkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 04-02-2010, 10:29 PM   #10 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 150
Tesekkür: 912
153 Mesajinıza toplam 986 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura aboutChosenOne has a spectacular aura about
Standart Cevap: 3 Sayısının Gizemi...

Alıntı:
muraturkom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben eskimolarla ilgili olan kısmını araştırmamıştım. İyi oldu. Eski mısırlılarla ilgili bilgilere ulaştım.
Sadece fakındalığını arttırdım ;) . Yukarıda bu zaten yazıyordu. Diğer yorum benimdi.
ChosenOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


3 Sayısının Gizemi...

 Gizemli Konular ve  Diğer Bilinmeyenler   3 Sayısının Gizemi... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . 3 Sayısının Gizemi... İslam dininde, üç Sayısının kutsallığına inanılır. Ekmek ve Kur'an-ı Kerim'i üç kez öperiz; "Allah'ın hakkı üçtür" deriz. Hayatımızda iyi şeyler olacaksa, hep ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   3 Sayısının Gizemi... telkin cd indir izle İstanbul 3 Sayısının Gizemi... nerededir kimdir 3 Sayısının Gizemi... çekirdek inanç temizliği İzmir bursa 3 Sayısının Gizemi... hipnoz 3 Sayısının Gizemi...olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi 3 Sayısının Gizemi... hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 3 Sayısının Gizemi... kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:50 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1