Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Bitki Çayları ve Faydaları...

 Anti Aging(Yeniden Gençleşme) ve  Detoks   Bitki Çayları ve Faydaları... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Bitki Çayları ve Faydaları... Bitkilerin Bir Çok Yardımcı Özelliği Var. Çaylar da bunlardan Bazıları. Buyurun...Afiyet olsun .. Açelya çayı En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Bitki Çayları ve Faydaları... telkin cd indir izle İstanbul Bitki Çayları ve Faydaları... nerededir kimdir Bitki Çayları ve Faydaları... çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bitki Çayları ve Faydaları... hipnoz Bitki Çayları ve Faydaları...olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bitki Çayları ve Faydaları... hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bitki Çayları ve Faydaları... kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

Bitki Çayları ve Faydaları...

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 29-04-2008, 06:10 PM   #1 (permalink)
Moderator
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Mesajlar: 1,682
Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Bitki Çayları ve Faydaları...


Bitkilerin Bir Çok Yardımcı Özelliği Var. Çaylar da bunlardan Bazıları. Buyurun...Afiyet olsun ..

Açelya çayı

En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. Mide ağrılarında, mayasıl, ülser, gastrit, vs hastalıklarda mide ve basur kanamalarında, ayrıca yara ve burun kanamalarında kullanılır. Dişeti iltihabında gargara şeklinde kullanılır. Geride kalan tortuları yara, şişlik ve mayasıl üzerinde konursa tedavi edici güce sahiptir. Kaynatılan aynı poşet egzama gibi yaralar üzerinde sürülürse faydalıdır.

Ada çayı

Bakterilere, virüslere, mantar hastalıklarına karşı etki gösterir. Ağız boğaz mukozasında iltihabı gidermede etkilidir. Soğuk algınlığı, solunum yolu enfeksiyonlarına karşı yararlıdır. Ada çayı salgı düzenleyicidir. Hazım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.

Atkuyruğu çayı

İçerdiği flavanoitlerden dolayı, idrar arttırıcı, kan indirici, terletici ve vücuda mineral sağlayıcı etkisi vardır. Silisilik asit ve benzeri mineral maddeleri idrar arttırıcı etki yanında saç dökülmeleri ve çabuk kırılan tırnaklarda iyileştirici etki göstermektedir. Dahilen romatizmada ve ödemlerin boşaltılmasında, idrar yolları ve idrar torbasının yıkanmasında kullanılır haricen, zor iyileşen yaralar için kullanılmaktadır.

Aynısafa çayı

Aynı safa antiseptiktir. Antifungal ve antiviral etkilere sahiptir. Bu yüzden hafif deri hastalıklarında kullanılır. Küçük deri yaraların tedavisinde, bazı deri hastalıklarında kullanılır. Yumuşatıcı ve kaşıntıyı önleyici olarak, sıyrıklarda, çatlaklarda, böcek sokmalarında, pişiklerde, yaygın olmayan yüzeysel yanıkların tedavisinde, ağızdaki yaralarda, ağrı giderici, bacak ülserlerinde, hemoroid de ve anal egzamada kullanılır. Dahilen ise gastrit ve ülser gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında iltihap giderici etkisinden yararlanılmaktadır.

Biberiye çayı

Sindirim sistemi rahatsızlıkları, kramplı mide, bağırsak ve safra kesesi rahatsızlıkları, kas ve eklem romatizması, sinirsel rahatsızlıklar, alçak kan basıncı, kronik güçsüzlük, romatizma ve gut hastalıklarına faydalıdır.

Bodurotu çayı

Mide ağrıları, öksürük, dizanteri, karaciğer hastalıkları, karaciğer yetmezliği, ateş düşürme, sedef, egzama, mantar, kaşıntılı allerjiler de kullanılır. Bay ve bayanlarda cinsel gücü arttırmada kullanılır.

Çakşır çayı

Cinsel gücü arttırıcı ve iştah açıcı etkisi vardır.

Çuha çiçeği çayı

Sakinleştirici spazm çözücü, uyku getirici, idrar ve salgı arttırıcı, ayrıca balgam söktürücü etkileri vardır. Öksürük, bronşit ve soğuk algınlığında uykusuzluk ve sinirsel rahatsızlıklarda kullanılır.

Ebe gümeci çayı

Solunum sistemi tahrişleri ve iltihaplarında koruyucu olarak kullanılır. Üst solunum yolları enfeksiyonları bronşitte göğüs yumuşatıcı, balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir. Ağız mukozası hastalıkları, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı astım ve gripte kullanılır.

Funda çayı

Diüretik, idrar yolları antiseptiği, safra söktürücü, sistit üriner sistemde kum ve taş düşürücü, böbrek üstü bezleri çalıştırıcı etkisi vardır. Böbrekleri temizleyerek enfeksiyonları önler, zayıflatıcı etkiye sahiptir.

Gülhatmi çayı

Halk hekimliğinde en fazla yumuşatıcı araç olarak kullanılır. Mide bağırsak ağrılarında öksürükte müthiş balgam sökücüdür. On iki parmak ve ince bağırsak kolit gibi ülserik iltihapları temizler. Bilgiden elde edilen aetil pratik kimya hassas intikatör olarak başarı ile tatbik edilir. Bel verici ve dekoratif bir bitkidir.

Ihlamur çayı

Taşıdığı müsilaj nedeni ile solunum yolları yumuşatıcısı gıcık kesici ve ateşli soğuk algınlığı rahatsızlıkların da terleticidir. Sakinleştirici, spazm sökücü, ve idrar arttırıcı etkilere sahiptir. Öksürüklerde yumuşatıcı rahatlatıcı ve terletici etkilere sahiptir

Isırgan çayı

İdrar arttıcı, damar büzücü, organizmanın yıkım ürünlerine temizleyici metabolizmayı uyarıcı ve kuvvet verici, idrar yolları iltihabında ödem çözmede faydalıdır. Isırgan bağışıklık sistemini güçlendirici bitkilerden biridir. Bu özelliği ile korumada yardımcı olur.

Kantaron çayı

Dahilen kantaron içerdiği hiperisin den dolayı orta şiddetteki depresyona karşı özellikle menapoz da bitkinlik, endişe, ve sıkıntı giderizi olarak kullanılır. Bitki taşıdığı biyoflavonoitler ve hiperforin den dolayı ise yatıştırıcı, sakinleştirici özeliğe sahiptir. Ayrıca iltihaptan dolayı oluşan şişik ve kızarıklıkları giderici, ağrı kesici etkileri de bilinmektedir. Ülsere karşı kullanılabilir. İçerdiği flavonoitler ve tanen den ötürü ise idrar arttırıcı ve damar büzücüdür. Haricen ( zeytin, ayçiçek yağı gibi) içinde hazırlanmış ekstreleri yara ve yanıkları iyileştirici olarak kullanılır.

Karabaş çayı

Ağrı kesici, yatıştırıcı, balgam söktürücü, dahilen idrar yollarında, haricen basit yaralarda mikrop öldürücü etkisi bildirilmektedir. Bilhassa sinirsel baş ağrısı, uykusuzluk ve yüksek tansiyon gibi şikayetlerde daha etkilidir. Beyin hastalıklarında sara da hafıza ve dikkat eksikliğinde kalbe kuvvet ve ferahlık vermede, mide bağırsak sancılarında, iç organ sancılarında faydalıdır. Kanser tedavisinde etkili bir yardımcı tedavi unsurudur. Balla macun yapılıp yenirse, beyinden kaynaklanan titremelerde. Faydası görülür. Günde 3 bardak içilirse bilimum kanserleri büyütmez durdurur.

Kedi otu çayı

Sakinleştirici etkiye sahiptir psikolojik bir rahatlama sağlar. Orta şiddetle bir uyku vericidir. Ancak uyku bozukluklarını düzeltici etkisinin görülebilmesi için birkaç hafta kullanmak gerekmektedir. . Bu süre boyunca hiç bir alışkanlık yapmadan, yan etki oluşturmadan rahatlıkla kullanılabilir. Adale gevşetici tansiyon düşürücü ve gaz giderici etkilere sahiptir. Sinirsel tansiyon, migren, kramp, bağırsak kolitleri, romatizmal ağrılar ve adet gecikmelerinde de kullanılabilir.

Kekik çayı

Bakterilere karşı etkili olduğu bilimsel yayınlarda belirtilmektedir. Balgam söktürücü, kuru ve balgamlı öksürüklerde iyi bir rahatlatıcıdır. Solunum yolu rahatsızlıklarında soğuk algınlığı şikayetlerinde çay olarak kullanıldığı gibi, ağız ve boğaz mukozası rahatsızlıklarında çalkalayarak ve gargara olarak kullanılır. İştah açıcı hazım kolaylaştırıcı etkilere sahiptir.

Keten tohumu çayı

Dahilen kabızlıkta sindirim sistemi tahrişlerinde gastritin verdiği rahatsızlıkların kısa süreli tedavisinde mukoza tahrişlerinde kronik öksürük ve bronşitte kullanılabilir. Haricen ağrılı cilt iltihaplarında kullanılır.

Melissa çayı

Balgama ve sedef hastalıklarına çok faydalıdır. Dimağ tutuklarına fayda, kalbe kuvvet ve ferahlık verir. Çarpıntı ve sıkıntıyı uzaklaştırıp zihni açar. Akrep sokmalarında yakı yapılırsa faydalıdır. Diş ağrılarını dindirir. Yaprakları tuzla pişirilerek yaralara yakı olarak konursa çok faydalı olur. Melissa çay gibi içirilirse sinir krizlerini önler sinirleri yatıştırır. Bağırsak yaralarına, boğaz ağrılarına, nefes darlığına çok faydalıdır. Bir miktar melissayı banyo suyuna koyarak küvette oturulursa kadınların ay halini söktürür. Hemoroid memelerine faydalıdır.

Nane çayı

Bitkilere karşı spazm giderici ve safra salgısını uyarıcı etkileri vardır. Özellikle mide bağırsak sistemi spazmlarını gidermede faydalıdır. Nane en etkili gaz söktürücülerinden biridir. Mide bulantısına karşı aynı zamanda akut ve kronik gastrite faydaları görülmüştür.

Papatya çayı

Son derece yumuşak bir kullanım alanına sahiptir. Bakterilere karşı olan etkisiyle iltihapları giderir. Boğaz ağrısı, solunum yolu, mide ve bağırsak iltihabı hastalıklarına, haricen deri ve mukoza iltihaplı hastalıklara etkilidir. Bebeklerde ve küçük çocuklarda gaz söktürücü olarak kullanılır.

Rezene çayı

Mide-bağırsak hareketini arttırır. Uçucu yağı düz kaslar üzerinde spazm giderici olarak kullanılır. Broş mukozası üzerinde salgı arttırmada ve iltihap gidermede etkindir. Çocuklarda iştah açıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Çocuklar için bal ile karıştırılarak balgam söktürücü ve gaz giderici olarak kullanılır. Meyvelerinden elde edilen su ile göz banyosu ve gargara yaparak kullanılabilir.

Sinemaki çayı

Kalın bağırsağa etkili bir müshildir. Genel anlamda kabızlığa karşı kullanılır.

Şahtere çayı

Safra yolları ve mide, bağırsak spazmlarını çözer, bu nedenle bu sisteme ilişkin kramplı sancılarda kullanılır. Ayrıca egzama gibi cilt rahatsızlıklarında olumlu etkisi görülmüştür.

Hazanbel

Diüretik ve endekron salgılarını düzenleyicidir. Prostat büyümesini durdurucu özelliktedir. Spazm çözücü olup; sindirim sistemi hastalıkları, mide ve bağırsak ülserlerine karşı başarıyla kullanılmaktadır.

Kereviz tohumu

İdrar yolları antiseptiği, diüretik ve idrarda albumin fazlasını giderir. Kan temizleyici özelliktedir. Bütün salgı bezlerinin çalışmasını artırır. Mideyi güçlendirir ve safra ifrizaatını artırarak rahatlatır, aynı zamanda ödem sökücüdür.

Isırgan yaprağı

Prostat büyümesi ve prostat hastalıklarıyla ilgili sıkıntıları ortadan kaldırır. İdrar artırıcıdır, idrarda kan görülmesi, bakteri gelişmesini önleyici ve yok edicidir. İdrar yolları hastalıklarını iyileştirici ve kan temizleyici olup, vücuttaki ödemi çözücüdür. Demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcıdır.

Yakı otu

Prostat büyümesi ve iltihabında son derece önemlidir. Antiseptik olup; idrarda yanma ve sürekli idrara çıkmayı önleyicidir. Diüretiktir ve tüm idrar yolları hastalıklarında başarıyla kullanılmaktadır.

Kırk kilit

Prostat büyümesi ve iltihabında önemli yer tutar. İdrar söktürücü ve antiseptik özelliktedir. İdrar yolları hastalıklarında iyileştirici olup, genel metabolizmanın direncinin artmasını sağlar. Ödem çözücüdür. Bütün üriner sistem iltihaplarında tedavi edici özelliktedir.

Ayrık kökü

Prostat, mide ve bağırsak iltihaplarında kullanılır. İdrar söktürücü olup, idrar yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde önemlidir. Prostat büyümesini engeller. Kan temizleyici olup bedeni güçlendirici bir toniktir. Ödem söktürücüdür.

Brokoli

Vitaminler, bitkisel hormonlar ve genel ihtiva ettiği maddeler açısından son derece önemlidir. Bağırsak sistemini ve bağışıklık sistemini düzenler. Prostat büyümesi; bakteriyel prostat enfeksiyonları ve idrar yolları enfeksiyonlarında önemli rol oynar. Bağırsaklarda oluşan toksinlerin dışarı atılması ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Aynı zamanda brokoli prostat kanserine karşı da iyi bir koruyucu olarak bilinmektedir.

Civan perçemi

Diüretik, kan dindirici, sindirim ve kan dolaşımını düzenleyici, spazm giderici, safra artırıcı, sinir bozukluğu, hemoroid ve genel yorgunlukta son derece önemlidir.

Biberiye

Spazm çözücü, idrar söktürücü, antiseptik ve antibiyotik etkilere sahiptir. Safra artırıcı ve ödemde etkilidir. Kan dolaşımını hareketlendirir. İdrar yolları, karaciğer hastalıklarında iyileştiricidir.

Mersin yaprağı

Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir. Solunum yolları, üriner sistemi ( prostat iltihabı, sistit ) tedavi edici özelliktedir. Prostat büyümesine karşı çok etkilidir. İshal kesici ve kan durdurucudur.

Mısır püskülü

İdrar söktürücüdür. Prostat iltihabı ve sistitte önemli olup, ödem sökücüdür. Safra düzenleyici, kum ve taş düşürücü etkiye sahiptir.

Funda yaprağı

İdrar yolları dezenfeksiyonu, ve diüretiktir. Üriner sistemde etkili olup antiseptik özellik taşır. Sistit, nefrit, üretit de kullanılır, bu sistemde enfeksiyonları önleyici özelliktedir.
ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 29-04-2008, 06:36 PM   #2 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 134
Tesekkür: 0
32 Mesajinıza toplam 139 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
burcu-tkn8 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Bitki Çayları ve Faydaları...

ufak bir eklemede benden olsun :)hangi çayı alırsanız alın poşet ,yada sallama çay dediğimiz pratik çaylardan kullanmamaya çalışın.çünkü çok pratik olan o sallama çayların içinde maalesef koruyucu ve o ufak keselerin yırtılmaması içinde konsorejen içiren bazı katkı maddeleri bulunuyormuş:(..en güzeli lokman hekim denilen yerlerden yada attarlardan alıp bizim eski usul demlemelerimiz..
burcu-tkn8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29-04-2008, 06:46 PM   #3 (permalink)
Moderator
 
Üyelik tarihi: Mar 2008
Mesajlar: 1,682
Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Bitki Çayları ve Faydaları...Evet en güzeli doğal olanı. super

Ama onları da temiz yerlerden almak lazım. Otları çoğu zaman temizlemiyorlar. Ya da alınca yıkamak lazım.

Sağlıcakla...
comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Bitki Çayları ve Faydaları...

 Anti Aging(Yeniden Gençleşme) ve  Detoks   Bitki Çayları ve Faydaları... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Bitki Çayları ve Faydaları... Bitkilerin Bir Çok Yardımcı Özelliği Var. Çaylar da bunlardan Bazıları. Buyurun...Afiyet olsun .. Açelya çayı En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Bitki Çayları ve Faydaları... telkin cd indir izle İstanbul Bitki Çayları ve Faydaları... nerededir kimdir Bitki Çayları ve Faydaları... çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bitki Çayları ve Faydaları... hipnoz Bitki Çayları ve Faydaları...olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bitki Çayları ve Faydaları... hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bitki Çayları ve Faydaları... kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:43 PM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1