Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dayanışma hattı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dayanisma-hatti/)
-   -   Sosyal fobiliyim diyen ve yardım etmek isteyen herkes bu yazıyı okusun lütfen.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dayanisma-hatti/622066-sosyal-fobiliyim-diyen-ve-yardim-etmek-isteyen-herkes-bu-yaziyi-okusun-lutfen.html)

bir damla deniz 09-10-2012 02:27 PM

Cevap: Sosyal fobiliyim diyen ve yardım etmek isteyen herkes bu yazıyı okusun lütfen.

İnsan boş gelmez dünyaya. Yanında bakışları ile gelir. Ya da ben böyle sanıyorum.

Hiç insanlığı tanımamış bile olsa bir karakteri vardır.

-Elya- 09-10-2012 02:44 PM

Cevap: Sosyal fobiliyim diyen ve yardım etmek isteyen herkes bu yazıyı okusun lütfen.

Tabiiki de :) herkes kişiliklidir,kendine özgü davranışları,düşünceleri vardır..
Zaten konumuz şu,kendimizi ifade edemememiz.
Bizim kişiliğimiz yok mu? Tabi var.Ama biz kişiliğimizi dışa yansıtamıyoruz çekingenliğimizden.
Kendimizi ifade edemiyoruz yani..
Sessiziz diye sinsi olduğumuzu, soğuğuz diye buzdolabı olduğumuzu düşünüyorlar.
Ama aslında bizi tanımıyorlar bile.
Çünkü biz her şeyi içimizde yaşıyoruz.

bir damla deniz 09-10-2012 03:10 PM

İçimizdekini dışarı çıkartıp yansıtmazsak ne olur? Yansıtsak ne değişir?

Belki yansıtmaya gerek görmüyoruzdur. Buna gerek duymuyoruzdur.

-Elya- 09-10-2012 03:17 PM

Alıntı:

bir damla deniz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831703)
İçimizdekini dışarı çıkartıp yansıtmazsak ne olur? Yansıtsak ne değişir?

Belki yansıtmaya gerek görmüyoruzdur. Buna gerek duymuyoruzdur.

Ama ben gerek duyuyorum.

ßyKuS 09-10-2012 03:17 PM

eğer içindekileri dışarı yansıtmazsan insanlar seni hep yanlış anlıcaklardır. bir damla deniz kızın teki bana sinsi demişti neden böyle düşündüğünü biliyordum beni yanlış anlamıştı ve o an aklıma gelmeyen fikirler daha sonra geldi. ve o kişi yıllar sonra bile beni gördüğünde ise yine sinsi olarak hatırlıcak eğer tabi sen onun senin hakkındaki sinsi fikrini yıkmazsan tabikide.

bir damla deniz 09-10-2012 03:25 PM

Diyelim ki ömür boyu seni sinsi olarak tanıdı. Ne kaybetmiş olurdun? Bir beklentin mi vardı? Neyi bekliyordun?

Bu görüşü değiştirmeye neden ihtiyaç hissediyorsun?

bir damla deniz 09-10-2012 03:32 PM

Alıntı:

-Elya- Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831704)
Ama ben gerek duyuyorum.

İhtiyaç meselesi. Buna ne diyebilirim ki?

-Elya- 09-10-2012 03:37 PM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831705)
eğer içindekileri dışarı yansıtmazsan insanlar seni hep yanlış anlıcaklardır. bir damla deniz kızın teki bana sinsi demişti neden böyle düşündüğünü biliyordum beni yanlış anlamıştı ve o an aklıma gelmeyen fikirler daha sonra geldi. ve o kişi yıllar sonra bile beni gördüğünde ise yine sinsi olarak hatırlıcak eğer tabi sen onun senin hakkındaki sinsi fikrini yıkmazsan tabikide.

İşte anlatmak istediğim buydu.İnsanların hakkımdaki düşüncelerine çok önem verdiğimden hep kaybediyorum.Hep sevilen olmak istiyorum.Neden mi?çünkü çevremdeki kimsenin beni sevdiğini düşünmüyorum,sevgiyi hak ettiğimi düşünmüyorum.

Alıntı:

bir damla deniz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831707)
İhtiyaç meselesi. Buna ne diyebilirim ki?

İhtiyac da denilemez bence.Ben ne zaman tamam bu sefer sessizliğimi bozacagım dediğimde yine aynı şeyler oluyor.Tam konuşmak istiyorum bişeyler yine engel oluyor.

ßyKuS 09-10-2012 05:46 PM

bir beklenti içinde değilim ama insanların beni böyle tanımalarınıda hiç istemem. Çünkü ben öyle biri değilim.

-Elya- 09-10-2012 07:14 PM

Alıntı:

ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 831724)
bir beklenti içinde değilim ama insanların beni böyle tanımalarınıda hiç istemem. Çünkü ben öyle biri değilim.

Bizim için yanlış anlaşılmaktan daha kötü birşey yoktur.
Ama çok yaşarız bunu,malesef..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:17 PM.