Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Çocuklarda İnatçılık

 Aile Çocuk ve Ev Hali Klubü ve  Çocuk Sağlığı   Çocuklarda İnatçılık Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Çocuklarda İnatçılık Çocuklarda İnatçılık Nihayet çocuğunuz büyüdü derdini anlatabiliyor. Ama sizi bekleyen zor bir dönem daha var. 2-5 yaş arasındaki çocuklar, ‘Hayır’ın en sevdikleri kelime ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Çocuklarda İnatçılık telkin cd indir izle İstanbul Çocuklarda İnatçılık nerededir kimdir Çocuklarda İnatçılık çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Çocuklarda İnatçılık hipnoz Çocuklarda İnatçılıkolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Çocuklarda İnatçılık hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Çocuklarda İnatçılık kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Çocuk Sağlığı çocuk sağlığı ,çocuk sağlığı resimleri ,çocuk sağlığı siteleri ,çocuk sağlığı dergisi ,çocuk ve sağlığı ,ana çocuk sağlığı ,aile çocuk sağlığı ,çocuk sağlığı hastalıkları ,anne çocuk sağlığı ,bebek çocuk sağlığı ,cocuk sağlığı ,çocuk sağlığı sitesi ,çocuk sağlığı nedir ,çoçuk sağlığı ,çocuk kalp sağlığı ,çocuk göz sağlığı ,çocuk sağlığı hastanesi ,çocuk sağlığı doktoru ,zirve çocuk sağlığı ,elifana çocuk sağlığı ,egeria çocuk sağlığı ,çocuk sağlığı pdf ,abc çocuk sağlığı ,çocuk sağlığı ppt ,çocuk sağlığı eğitimi ,güncel çocuk sağlığı


Reklam Alanı

Çocuklarda İnatçılık

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-10-2012, 01:00 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Aug 2012
Mesajlar: 63
Tesekkür: 32
57 Mesajinıza toplam 172 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
babycrazy is an unknown quantity at this point
Standart Çocuklarda İnatçılık

Çocuklarda İnatçılık
Nihayet çocuğunuz büyüdü derdini anlatabiliyor. Ama sizi bekleyen zor bir dönem daha var.

2-5 yaş arasındaki çocuklar, ‘Hayır’ın en sevdikleri kelime olduğu bir dönem geçirirler. Sizin çocuğa ne söylediğiniz önemli değildir. Çoğu zaman, alacağınız yanıt vurgulu bir ‘Hayır’dır. Bu dönemdeki çocuklar yetişkinlerin isteklerine karşı inatçılık gösterir, olaylar karşısında olumsuz bir tutum sergilerler. Çocuğunuzun 2 yaşından itibaren sadece yürümek ya da konuşmakla yetinmeyip, kendi bildiğini okuyarak, öfke nöbetlerine girerek size karşı ''kişilik savaşı'' verdiğini göstermektedir. Çocuğun amacı, sizi kızdırmak ya da çileden çıkarmak değildir. Niyeti, koyduğunuz kuralın veya istemediğiniz davranışın ne kadar önemli olduğunu test etmektir.

Çocuklarda İnatçılık

Bu dönemin çocuğu, istediğinin anında gerçekleşmesini ister. Küçük bir kral gibi buyruk vermekten hoşlanır. Ödün vermesi, çevresindekilerle veya koşullarla uzlaşması zordur. Her şeyi reddeder, kendi bildiğini yapmak ister, anne-babanın isteklerine öfke ile karşı koymak ister. Kimi zaman gelişimin güç bir aşaması olan bu dönemi geçirmek, çok sabır ve iyi bir mizah anlayışı gerektirir. Ama unutmayın ki; çocuğunuzun bu davranışı, duygusal gelişiminin bir sonucudur. Kızlarda biraz daha erken olmak üzere; 2-5 yaşları arasında ortaya çıkan inatçılık dönemi, aslında normal bir gelişim olarak kabul edilir. Bu yaşta çocuk, ilk defa kendini yetişkinlerden -özellikle annesinden- ayrı bir varlık olarak görmeye başlar. Bu süreç içinde çocuk, her şeyi kendi başına yapmak ister. Kendi yaptığı şeyler hoşuna gider, ona güven verir. Çevresinden gelen direnmeyi yenmeye çalışır. Kendi varlığını hissettirmeye, kabul ettirmeye çalışır. Bunun sağlanmaması halinde, çocuğunuzun inatçı davranışı süreklilik gösterebilir. Bu dönemi, bağımsızlığa giden uzun yolun bir adım öncesi olarak düşünebilirsiniz.

İnat döneminde çocuklara nasıl davranmalıyız

Bu dönemde anne babalar anlayış göstermeli, çocuğun ayrışma mücadelesini kırmamalıdır. Anne babanın tutarlı ve sabırlı olması, çocuğun bu dönemi daha rahat geçirmesine yardımcı olacaktır. Korkutmak, cezalandırmak, zıtlaşmak bu davranışların artmasına veya yerleşmesine yol açabilir.

Çocukların Her İstediği Yapılmalı mı

- Öncelikle çocuğun her dediğini yapmayın. Ancak uygulayacağınız kuralların da mümkün mertebe gerekli, anlaşılır ve az olmasına dikkat edin. Gereksiz konularda fazla kural ve yasaklama getirirseniz, bir süre sonra çocuğunuza çok fazla "Hayır" demek zorunda kalırsınız. Çocuğa ne kadar çok "Hayır" derseniz onun bu mücadelesini körüklemiş, "Hayır" demesine zemin hazırlamış olursunuz.

- Çocuğa hayır demeden önce dikkatlice düşünün, "gerçekten hayır mı " buna karar verin. "Hayır" dediğinizde; bu, gerçekten "Hayır" olmalıdır. Eğer istediği, gerçekte ihtiyacı olan bir şeyse ve temini de mümkün ise, çocuğu fazla üzmeden ihtiyacını yerine getirin. Kesinlikle mümkün değilse, saldırgan olmayan ama kararlı bir ifadeyle: "Hayır" deyin. Ve nedenlerini anlayacağı ifadeler kullanarak açıklayın. Çünkü çocuk, neden engellendiğini bilmezse haksızlığa uğradığını düşünür.

- "Evet" ya da "hayır"a tam olarak karar veremiyorsanız, çocuktan düşünme süresi isteyin. "Bilemiyorum, düşünmem lazım, biraz bekler misin " diyerek tekrar düşünün. Eğer düşünmeden söylediğiniz "Hayır"lar çocuğun inatçılık mücadelesi(küsmek, ağlamak, tepinmek ve avazının çıktığı kadar bağırmak) sonucunda "Evet" e dönüşürse, çocuk bunu mücadelesiyle kazandığını düşünecek ve bu eylem muhtemelen kronikleşecektir. Bu nedenle; esneklik sağlayabileceğiniz durumlarda, krizler ortaya çıkmadan alternatifleri değerlendirin. Böylece, çocuğunuz sadece inat ettiği için bir hak elde ettiğini düşünmeyecektir.

- Çocuktan bir şey yapmasını istediğinizde sözlerinizi "Hayır" cevabı almayacağınız şekilde ayarlayın. "Sütünü iç" diye dayatmak yerine; "Sütünü cam bardakla mı yoksa fincanla mı içmek istersin " diye seçenek sunmak, daha doğru olacaktır.

- Çocuğa yapabileceğiniz başka seçenekler sunun. "Bu dediğini yapamam. Ama istersen şunu yapabiliriz, ne dersin " diyerek; onun tarafında olduğunuzu, ortada bir çekişme ve inatlaşma olmadığını, dostça tavırlarınızla göstermiş olursunuz.

- 3–3,5 yaş arasındaki çocuklar, yapılan açıklamaları anlamakta zorlanabilirler. Örneğin; bir başka çocuğun oyuncağını isteyip ağlayan çocuğa, siz istediğiniz kadar "bu oyuncak senin değil" deyip durun, bunu çocuğa anlatamazsınız. Henüz mülkiyet duygusunu kavrayamadıklarından, onlar için bir oyuncağa sahip olmak demek, eline almak demektir. Eline aldıkları andan itibaren oyuncak onların malıdır. Böylesi durumlarda çocuğa uzun uzun "Bak o senin değil, arkadaşının!" , "Çok ayıp!", gibi açıklamalar hiçbir işe yaramayacaktır. Bu sebeple açıklama yapmak yerine, böylesi durumlarda çocuğun dikkatini başka şeye çekin ya da onu başka şeylerle oyalayıp unutturun.

- Kuralları belirlemede ve uygulamada uyum ve söz birliği içinde olun. Babanın kızdığı bir davranışı anne gülerek karşılar veya "Çocuğun üstüne gitme!" diyerek korumaya kalkarsa, çocuk neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenemez.

Çocuğunuz inat döneminde sizi ne kadar bıktırırsa bıktırsın, sevginizi geri çekerek onu cezalandırmayın. "Böyle davranırsan artık seni sevmeyeceğim." tarzında tehditler kullanmayın. Her şeyden önce, anne-baba olarak bu olumsuz tutum ve hırçınlıkların geçici bir durum olduğunu ve her anne babanın bu süreçten geçtiğini unutmayın. Sebeplerini bildikten ve gerekli önlemleri aldıktan sonra, bu dönemi atlatmak aslında hiç zor değildir.


ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
babycrazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 02-10-2012, 04:49 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı
 
heromaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2012
Bulunduğu yer: Kocaeli
Mesajlar: 603
Tesekkür: 543
534 Mesajinıza toplam 1,586 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
heromaster will become famous soon enoughheromaster will become famous soon enough
Standart Cevap: Çocuklarda İnatçılık

Hayattaki en güzel ilaç sevgidir.

Sevgi hayatı güzelleştirir, tadlandırır, zevk aldırır...

Sevgi öyle bir şeydir ki bulaştığı herneyse onu hayatta tutmak için gerekli gücü sağlar..

Sevgi yaratılışın özüdür...


Sevgi ve Huzurla...:)
__________________
[CENTER]


Her aldığım nefes bana Allah-ı hatırlatıyor.
Her nefes aldığımda onun sevgisini içime çekiyorum.
Şimdi olduğu gibi


heromaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Çocuklarda İnatçılık

 Aile Çocuk ve Ev Hali Klubü ve  Çocuk Sağlığı   Çocuklarda İnatçılık Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Çocuklarda İnatçılık Çocuklarda İnatçılık Nihayet çocuğunuz büyüdü derdini anlatabiliyor. Ama sizi bekleyen zor bir dönem daha var. 2-5 yaş arasındaki çocuklar, ‘Hayır’ın en sevdikleri kelime ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Çocuklarda İnatçılık telkin cd indir izle İstanbul Çocuklarda İnatçılık nerededir kimdir Çocuklarda İnatçılık çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Çocuklarda İnatçılık hipnoz Çocuklarda İnatçılıkolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Çocuklarda İnatçılık hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Çocuklarda İnatçılık kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:59 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1