Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Beklentileriniz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beklentileriniz/)
-   -   Neler bekliyoruz... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/beklentileriniz/325-neler-bekliyoruz.html)

smyrna 13-01-2007 02:04 AM

Ynt: Neler bekliyoruz...

Alıntı:

Narya Nickli Üyeden Alıntı
Merhaba!
Bu baslik altinda portaldan , dar anlamda da skriptlerden neler bekledigimizi paylasabiliriz diye düsündüm.

Benim ilk beklentim sinav stresinden kurtulmak , ders calisabilmek icin daha cok istek duymak ve daha azimli ve caliskan olmak.
Zaten Siteyi de ilk böyle tanidim ,sinav stresimi bilen biri bana sitedeki sinav stresi ile ilgili skriptin linkini yolladi.
Ben de onu indirip dinlemek yerine önce, foruma ve aciklamalara baktim ve sirali bir dinlemenin daha faydali olacagini görerek sucluluk duygusu ve ego güclendirme skriptlerini dinlemeye basladim.
Zaman icerisinde bu beklentilerimin karsilanip karsilanmadigini görecegiz , tabii ki bunu sizlerle de paylasacagim 12389
herkese iyi gelisimlerr t678

Öncelikle herkese merhaba hismiley
siteyi az önce keşfettim ve hemen üye oldum.naryayla çok benzer sorunlar yaşıyorum sınav stresi ders çalışamamak vs.şuan ego güçlendirici mp3ü dinliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim. dusun yardımcı olursanız sevinirim...

istanbullu 18-01-2007 04:20 PM

Neler bekliyoruz...

ben yeni basladım. iki gun oldu. ego guven ve sucluluk dinleyecegim bir hafta. sitede yazılanlardan bunu anladım zaten :) ama ego guvenin sayısını daha yuksek tutuyorum. sonrasında digerlerine gececegim buna kilo verme de dahil.
iki gundur daha sakin hissediyorum kendimi.
inancımla da ilgisi olduğuna inanıyorum. işe yarayacaklarına inandığım icin bu telkinlerin, işe yaramaları dogrultusunda mesaj gonderiyorum onlara :)
gelişmeleri yazarım ben de.
sevgiler.

hayatimdegisti 18-01-2007 04:41 PM

Neler bekliyoruz...

Telkinlerin etkili olabilmesi için inanmak gerekmez.Dinleme süresi önemlidir.Gelişmeleri ilerki günlerde paylaşırsınız. 12389 t678

istanbullu 18-01-2007 04:44 PM

Neler bekliyoruz...

Nasıl inanmak gerekmez?
her şeyden önce insanın evrene gönderdiği mesajlar önemli deil midir? Ben bu telkinlerin yararlı olmayacağına inanıyor olsam, bu olumsuz bir etkiye sebep olmaz mı gerçekten?

Teşekkürler.

Merto 19-01-2007 11:22 AM

Neler bekliyoruz...

Hoşgeldin, İstanbullu... hismiley
bende inancın önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum.
İnsanın evrene gönderdiği mesajlar gerçektende önemlidir. Çünkü bunlar hayatınızı şekillendirir.
Telkinler ise yerçekimi gibidir, inansanızda inanmasanızda çalışır....
Ama inanarak (en azından gelişime inanarak) ilerlemek
tökezlemeyi engeller. İnanç olmadan hiçbirşey yapılamaz, niyet ve inanç iki önemli şey ....
Sevgiler....

mehmet654 23-01-2007 10:41 PM

Neler bekliyoruz...

benim beklentim affedersiniz herkesten özür dilerim "kahrolası" sosyal fobiden tamamen ama hiç mi hiç iz kalmadan kurtulmak.Sosyal fobi lafını duduğumda bu bende de vardı ama artık yok diyebilmek.Toplum içinde rahat dolaşabilmek, sosyal olmak, insanlarla daha rahat iletişim kurabilmek, herkesin bana baktığını sanmadan sokakta dolaşabilmek topluluğa çıkabilmek kısacası yeniden doğmak gibi bişey benim istediğim tabiki sosyal fobisiz doğmak.

hayatimdegisti 23-01-2007 11:41 PM

Neler bekliyoruz...

Alıntı:

istanbullu Nickli Üyeden Alıntı
Nasıl inanmak gerekmez?
her şeyden önce insanın evrene gönderdiği mesajlar önemli deil midir? Ben bu telkinlerin yararlı olmayacağına inanıyor olsam, bu olumsuz bir etkiye sebep olmaz mı gerçekten?

Teşekkürler.

Benim inanmaktan kastetiğim başka bir şey.Şöyle ki elbette direnç gösterirseniz inanmazsanız bu dinleme sürenizi etkiler ve yeterli etki göremezsiniz.
Ancak nötr olan bir kişi inanmasa sadece öylesine dinlese bile telkinlerin etkisini görür...
Bunu şunun için vurguluyorum..
Bazı sitelerde subliminal ile ilgili olarak normalde hiç bir etkisinin olmadığı sadece kişinin kendi kendisini inandırması neticesinde etki hissedebileceği söylenmektedir.
Oysa bu telkinlerin faydalarını gören kişilerin çoğu şüphe ile yaklaşan pekde etkili olacığına inamayan kişilerdir.

hayatimdegisti 23-01-2007 11:44 PM

Neler bekliyoruz...

Alıntı:

mehmet654 Nickli Üyeden Alıntı
benim beklentim affedersiniz herkesten özür dilerim "kahrolası" sosyal fobiden tamamen ama hiç mi hiç iz kalmadan kurtulmak.Sosyal fobi lafını duduğumda bu bende de vardı ama artık yok diyebilmek.Toplum içinde rahat dolaşabilmek, sosyal olmak, insanlarla daha rahat iletişim kurabilmek, herkesin bana baktığını sanmadan sokakta dolaşabilmek topluluğa çıkabilmek kısacası yeniden doğmak gibi bişey benim istediğim tabiki sosyal fobisiz doğmak.

Sosyal fobili olan kişiler aslında diğer kişilere göre daha avantajlıdır.Sabrederlerse alacakları sonuç çok keyif verici olmaktadır.
Zaten sosyal fobili olup telkinleri dinledikten sonra benzer etkileri yaşayan kişilerin sayısı oldukça fazla.
Bunların bir kısmı foruma yazdılar.Bir kısmı buraya yazmasalarda özel olarak mail yolu ile değişimleri paylaştılar...

Sizinde değişimi yaşayacağınıza inanıyorum.

gencer 06-02-2007 01:04 AM

Neler bekliyoruz...

öncelikle aranıza yeni katılan biri olarak merhabalar...

bu siteden mailime gelen bir ileti vasıtası ile haberdar oldum.uyesi olduğum birkaç grup var.insan kaynakları, kalite yönetimi.... gibi gurup üyeleri sektörle ilgili güncel haberleri birbirleri ile paylaşır. bu siteyi ziyaret etmemi tavsiye eden bir mail aldım. öyle sanıyorum ki bu gruplardan bir üyenin mailiydi.

bu telkinlerin faydalı olup olamıyacağını, nasıl şeyler olduğunu merak ettim. siteyi gezerken birçok faydalı başlık açıldığını ve telkinlerin çeşitli müzik aletleriyle yapılmış olduğunu gördüm. ve bunların arasında ney de var.

işte burdan sonrası önemli çünkü artık faydası olurmu diye hiç düşünmüyorum.
ney' e bayılırım ve bir faydası olması gerekmiyor sabaha kadar dinleye bilirim. indirdiğim mp3 leri bir kasete çektirip işe giderken arabada dinlemeyi planlıyorum. ama söylediğimgibi lise ve üniversitede sürekli müzik dinleyerek uyumaya alışkın olduğumdan kısık sesli olarak bu mp3 leri dinleyerek uyuyabilirim.telkinlerin faydalı olup olmadığını bilmiyorum(henüz) ama ney beni hem çok rahatlatıyor, huzur , sakinlik, dinginlik veriyor hemde dinlendiriyor.

üstelik size birşey daha hatırlatmak isterim ki belki duymuşsunuzdur. Osmanlıda ney ile hazırlanmış dinletiler hastanelerde hastaların tedavisinde kullanılırdı.her nekadar bunları şu anda hastanelerimizde uygulamasak ve unutmuş olsakta bunlar tedavi edici olarak kullanılmış ve biz bir kenara atıp umursamamışız. belki avrupa bizim geçmişimizden örnek alıp bu müzikleri evirip çevirip adını değiştirip bize tekrar satmaya kalkarsa ozaman evet bizim geçmişimizde de müzikle tedavi yapılmıştı deriz. bu bir sitem tabiki. buradaki telkinlerin tedavi edici olduğunu falan savunmuyorum.bunu bilemem. nasıl faydası olacağınıda bilmiyorum. beklentim şu ki bu telkinlerden fayda görmek manasında herhangi bir beklentim yok sadece neyi çok seviyorum. çalışmalar çok güzel . ellerinize, nefesinize sağlık.

güzel paylaşımlarınız için teşekürler. çalışmalarınızda kolaylıklar, hayatınızda huzur ve sağlık diliyorum.

hayatimdegisti 06-02-2007 02:41 AM

Neler bekliyoruz...

Hoşgeldiniz Gencer Bey;
Değerli katılımlarınız için de ayrıca teşekkür ederim.
Ney konusunda katılıyorum size.Zaten ben hem gündüz hem uyurken sadece neyli versiyonları dinliyorum.
Ancak bazı arkadaşlar ney sevmiyorlar.Bunun nedeni bence senelerce ney'in dini bir motif olarak tanıtılması...
Eski Türk Filmlerinde hep böyle mezar sahnelerinde ney sesi çalınırdı..Bu belkide kişilere olumsuz duygular çağrıştırıyor.

Oysa ney dini bir motif değildir.Geçmişi çok eskilere dayanır.Türk filmlerinde yada İnanç Dünyasi gibi programlarda Ney sesini kullanarak belki de bir çok insanın neye farklı bakması sağlandı.

Bende neyi çok sevdğimi tekrar ifade ediyorum.Ancak tabii ki herkes neyi beğeniyorsa onu tercih edebilir. dl67 çift anlam kullanmışım burada hismiley

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:07 PM.