Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü > Bağımlılıklar

Uyarılar

Bağımlılıklar bağımlılıklardan kurtulma, bağımlılıklardan kurtulmak

tatlı bağımlılığı

Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü ve Bağımlılıklar tatlı bağımlılığı Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız kurtulamadığım ciddi tatlı bağımlılığım var.. ne yapabilirim.. yardımcı olursanız çok sevinirim.....

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Bağımlılıklar telkin cd indir izle İstanbul Bağımlılıklar nerededir kimdir Bağımlılıklar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Bağımlılıklar hipnoz Bağımlılıklar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Bağımlılıklar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Bağımlılıklar kuantum düşünce kitap haberi

tatlı bağımlılığı

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-03-2013, 10:47 AM   #1 (permalink)

Tesekkür: 9
6 Mesajinıza toplam 10 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fg2013 is an unknown quantity at this point
Standart tatlı bağımlılığı

kurtulamadığım ciddi tatlı bağımlılığım var.. ne yapabilirim.. yardımcı olursanız çok sevinirim..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

fg2013 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-03-2013, 11:55 AM   #2 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: tatlı bağımlılığı

Bıktırma yöntemini denedin mi? Veya eft de deneyebilirsin. NLP de böyle bağımlılıklardan kurtulmak için çalışmalar var. Veya en azından daha sağlıklı tatlılar kullanmaya başlayabilirsin meyve veya kuru meyveler gibi.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2013, 10:32 AM   #3 (permalink)

canım teşekkür ederim öncelikle.. bıktırma yöntemi nedir bilmiyorum.. eft kendi çapımda denedim.. bir yerden sonra bağımlılık oluştu.. tatlı, şeker vs neyse tüketmeyince dayanamıyorum.
Alt 27-03-2013, 11:56 AM   #4 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 977
219 Mesajinıza toplam 1,274 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gökçe y. is a jewel in the roughgökçe y. is a jewel in the roughgökçe y. is a jewel in the roughgökçe y. is a jewel in the rough

hamilelikle birlikte bende de çıktı bu bağımlılık, hala da kurtulamadım. Bu arada "bıktırma yöntemi" nedir? ilk kez duyuyorum. çatlayana kadar tatlı yemek, sonra da bıkmak mı ?
gökçe y. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-03-2013, 01:47 PM   #5 (permalink)

arkadaşım bende de doğumdan birkaç ay sonra bu hale geldi.. tatlıyı azaltmaya yada kesmeye çalışana kadar bu kadar bağımlı olduğumun farkında değildim..
eğer bıktırma yöntemi bıkana kadar yemekse.. onu da yaptım:) zaten tatlı yeme miktarını arttırdıkça her geçen gün daha da çok yeme isteği oluşuyor..
Alt 27-03-2013, 01:51 PM   #6 (permalink)

şeker krizi (reha muhtar'ın gazete vatandaki yazısı)

TV EM’in yeni yayın dönemi nedeniyle düzenlediği gecede, tanıdık tanımadık herkes aynı soruyu sorunca, dehşet verici gerçeğin farkına vardım...

-”Yaşam biçiminiz bütünüyle değişti...” diyordu herkes, “İçki yok, sigara yok, kilolar yok, diyet yapılıyor... Hiç mi hayatınızdan eksilen onca şey arasında herhangi bir şeyin eksikliğini hissedip krize girmediniz?..”

Sanırsınız ki, “nikotin krizi” mukadderattır değil mi?..

Günde iki paket sigara içen birisi, sigarayı bıraktığında “nikotin krizine girer...”

Hayır girmiyorsunuz...

Birinci hafta sonu ile, onbeşinci günde hafif yollu yokluyor sigara isteği...

Bir kriz denmez...

Akşam iki kadeh parlatma isteği ise, doğrusu hiç kuvvetli bir istek olarak bile gelmedi bana...

Değil ki kriz...

Nispeten kontrollü yeme, yediklerine içtiklerine dikkat etme de öyle büyük bir sorun çıkarmadı...

Her şey rahat ve sakin cereyan etti...

Fakat bir şey var ki onun yokluğunun yarattığı kriz beni gerçekten korkuttu...

Kırk yıl düşünsem, kendimin “şeker”e bu derece bağımlı hale getirildiğini bilemezdim...

Meğer gıda endüstrisi bizi her şeyiyle “şeker”e delicesine bağımlı hale getirmiş...

Bu dehşet verici gerçeği, aylar geçip bir türlü bitmek bilmeyen “şeker krizlerinden” sonra anladım...

Haftada iki üç gece, bir iki en fazla da üç kadeh kırmızı şarap içiyordum...

Hemen hemen hiç tatlı yemezdim...

Tatlı krizine girenlere de hayret ederdim; “Allah Allah niye tatlı krizine girerler ki bu insanlar?..” diye...

Meğer haftada iki üç gece aldığım kırmızı şarap, vücudumun şeker ihtiyacını karşılıyormuş da haberim yokmuş...

Şarap tüm alkollü içecekler gibi, alkol biçiminde vücuda girdiğinde şeker halini aldığından, vücudun şeker ihtiyacını kendiliğinden karşılıyor...

Şarap içmeyi bütünüyle kestikten bir hafta sonra, canım fena halde tatlı istemeye başladı...

Yemek bitiyor, ancak yemek faslı bitmiyordu...

Tatlı yemeden masadan kalkamaz hale gelmiştim...

Bir süre sonra en azından fazla zararı yok diye “siyah çikolatada” karar kıldım...

Yemeklerin sonunda “bitter çikolata” yiyerek tatlı isteğini kesmeye çalışıyordum...

Bir süre sonra ekmeğin beyazını tedavülden kaldırdım, kepekli ekmeğe geçtim...

Pilav ve makarnada da mümkün olduğunca kepekli hamurdan yapılmış olanları tercih ettim...

Meğer beyaz pilav da, makarna da tıpkı alkol gibi vücutta şeker haline geliyormuş...

Onlar da kesilince ve kepekliye geçince, şeker ihtiyacı iyice arttı...

Yemek sonraları çikolatayı da kestiğimde, arka arkaya “tatlı krizleri” beni yoklamaya başladı...

Açık konuşayım...

Hayatımda hiçbir kriz tatlı krizi kadar beni etkilemedi...

Bir ara beyaz ekmeği, beyaz pirinci yemeklerin sonunda tatlı niyetine yemeye başladım...

Gerçekten onlardan bir miktar yediğimde şeker krizi sona eriyordu...

Bazen de önerildiği gibi iki kaşık bal, tatlı isteğimi kesti...

Dehşet bir gerçekle karşı karşıyaydım...

Yıllarca sigara, obezite, alkol, çay, kahve bize acayip bağımlılıklar olarak gösterildi...

Oysa bunların hepsini otuz yıl tüketen birisi olarak söylemeliyim ki, bunların hiçbir tanesi bende “şeker krizi” gibi bir krize neden olmadılar...

Şeker bağımlılığı çocuk yaştan başlatılıyor ve ilerki yaşlarda bu bağımlılık önüne geçilmez bir hal alıyordu...

Üstelik şeker, kanserli hücrelerin doğup büyümesi için vazgeçilmez şarttı...

Her şeyden vazgeçebiliyordunuz, fakat şekerden vazgeçmeniz çok ama çok zor oluyordu...

Şeker gördüğüm en büyük bağımlılık maddesiydi...

Yokluğu krize sokuyordu ve kimse ‘şeker’in yarattığı tehlikeler üzerine odaklanmıyordu...

Öyle bir “şeker bombardımanı” altındaydık ki, kendi çocuklarımın şeker isteğini bile, yok edemiyordum...

Ben onları “şekerden uzak tutsam”, bakıcıları, yakınları, okuldaki tabildotları şekerden uzak kalmıyordu...

Minicik çocuklar her geçen gün gözümün önünde “şeker”e bağımlı hale getiriliyor ve ben doğru düzgün hiçbir şey yapamıyordum...

Kendi bağımlılığımı yok etmeye çalışırken, gözümün önünde çocuklarımda oluşan yeni şeker bağımlılıklarına hiçbir şey yapamamak beni kahrediyordu...

İçki, sigara ve obeziteyle mücadele eden Sağlık Bakanlığı, şekerle mücadeleye girişmezse, “kanserin en önemli nedenini” es geçmiş olur...

Biliyorum çok zor bir mücadele bu...

“Mucizeler ancak imkansız sayılan işlerin başarılmasıyla” mümkün olurlar...

Şeker bağımlılığı “dehşet verici” bir bağımlılık...

Bu gerçek önümüzdeki on yılda daha fazla anlaşılacak...
Alt 27-03-2013, 02:44 PM   #7 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Bıktırma yöntemi bıkana kadar yemektir.

"İstenmeyen davranışın organizmaya bıktırıncaya ve sıkılıncaya kadar yaptırılmasıdır. süreç sonunda organizma, istenmeyen davranışı yapmaktan sıkıldığı için davranış söner."

Tatlı bozuk olursa mesela olumsuz tat koşullanması olur ya da kaliteli tatlılar yiyeceğinize hoşunuza gitmeyecek kötü tatlılara yönelmek belki bir çözüm olur.

Anthıny robbins in kitabında da (hangi kitap hatırlamıyorum içinizdeki devi uyandırın olabilir) Bıktırma Yöntemine benzer bir yol öneriyordu. Paternleri kesme konusunda.

Alt 27-03-2013, 04:24 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

annie hall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 662
197 Mesajinıza toplam 477 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
annie hall is on a distinguished road

Bu bıktırma yöntemi iyiymiş aslında sigara bağımlılığı için de kullanılabilir, ucuz saman gibi sigara markalarıyla.
Alt 27-03-2013, 05:33 PM   #9 (permalink)
Administrator

Bunun işe yaradığı birini biliyorum. Çocukların kötü alışkanlıklarında da çok işe yarayan bir yöntem ama tatlı konusunda işe yarar mı bilemem.

Alt 27-03-2013, 05:36 PM   #10 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

Tatlı hücrede yakılıyor arkadaşlar ve vücutta atık maddeye dönüşüyor. Cildin erkenden yaşlanmasına sebep oluyor. Bu benim şekeri az yemem için yeterli sebep :)
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil