Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

 Meslek Seçimi ile Hayatını Değiştirenler Klubü ve  Alternatif Meslekler   Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fizyoterapistlik Mesleği, dünyada yaklaşık 112 yıldır, ülkemizde ise 47 yıldır toplum sağlığı ve yaşam kalitesi ile doğrudan ilgili bir bilim dalı ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon telkin cd indir izle İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon nerededir kimdir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hipnoz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 22-11-2008, 11:33 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Oct 2008
Mesajlar: 120
Tesekkür: 50
73 Mesajinıza toplam 234 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
rasgavs is an unknown quantity at this point
Standart Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizyoterapistlik Mesleği, dünyada yaklaşık 112 yıldır, ülkemizde ise 47 yıldır toplum sağlığı ve yaşam kalitesi ile doğrudan ilgili bir bilim dalı olarak gelişimini sürdürmektedir. Fizyoterapi bilimi, kas iskelet sinir sisteminin, anatomisi, egzersiz, masaj, çeşitli fiziksel ajanların vücut sistemlerine etkileri ile ilgili bilgiler ışığında fiziksel fonksiyonların geliştirilmesi amacı ile başlamıştır.
Fizyoterapist, yaralanma, hastalık, doğuştan gelen özür, hareket sistemi bozuklukları veya diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozukluklarında; kişilerin fonksiyonel limitasyonlarını, ağrıyı, özrü ve yeteneklerini özel ölçme, değerlendirme ve inceleme yöntemleri ile belirleyerek hekimin tanısına göre, fonksiyonun ve fonksiyonel kapasitenin geliştirilmesine yönelik fizyoterapi ve Rehabilitasyon programını planlayan, uygulayan ve tekrar değerlendirerek rapor eden, sağlıklı kişilerin sağlığını devam ettirmek amacıyla uygun egzersizler / koruyucu programlar planlayan mesleki otonomiye sahip olan bir sağlık personelidir.

Fizyoterapistlik mesleği, dünyada özellikle savaşlar, trafik kazası gibi nedenlerle meydana gelen travmalar ve çocuk felci epidemilerini takiben oluşan özürlü nüfusun fonksiyonel kayıplarını giderebilmek amacı ile doğmuş ve pek çok aşamadan geçerek günümüzdeki popüler konumuna ulaşmıştır. Günümüzde tıp bilimindeki ilerlemeler ve sağlık bakım alanındaki gelişmelere paralel olarak yaşamak kadar yaşam kalitesinin önemli olduğunun anlaşılması ile sağlıklı olmak tanımının daha geniş bir perspektifle değerlendirilmesi fizyoterapistlere duyulan ihtiyacı arttırmıştır.

Fizyoterapi ve rehabilitasyon, hareket yetersizliğine yol açan hastalıklar, yaralanmalar ve ağrılı durumlar sonrasında fonksiyonel durumun olabildiğince iyileştirilmesi ve devamı için bilimsel kanıtlara dayalı değerlendirme ve özel Tedavi yaklaşımlarının, fizyoterapistler tarafından uygulandığı bir bilim dalıdır. Sağlıklı yasamın temel kavramlarından olan fiziksel uygunluk, fizyoterapistler tarafından geliştirilmiş bilgi, beceri ve yaklaşımların kullanımı ile devam ettirilebilmekte veya artırılabilmektedir.

Fizyoterapistlik mesleği; Türkiye'de 1961 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun kurulması ile başlatılmıştır. Ülkemizde; İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi’nde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bulunmaktadır. Bu okulların hepsi dört yıllık eğitim vermektedir. Bu okullara, liseyi bitiren öğrenciler üniversiteler arası seçme ve yerleştirme sınavından "sayısal" puan alarak girmektedirler.

Eğitim programı içinde anatomi, fizyoloji, histoloji, fizik gibi temel tıp ve ısı ışık, hidroterapi, elektroterapi, masaj, tedavi hareketleri prensipleri, hastalıklara yönelik özel değerlendirme ve egzersiz teknikleri, kinezyoloji, protez, cihaz, pulmoner ve kardiyak rehabilitasyon, sporcu sağlığı ve eğitimi, iş uğraşı tedavisi, mesleki rehabilitasyon, işitme konuşma tedavisi gibi mesleki dersler, nöroloji, dahiliye, ortopedi, kadın doğum, gibi klinik dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokullarının eğitim programı fizyoterapistlerin, fizyoterapi rehabilitasyona yönelik değerlendirme ve eğitim yaklaşımları ile özürlü kişileri tedavi etmeleri, daha bağımsız ve sağlıklı olarak topluma kazandırılmaları ve bu konuda dünyadaki gelişmeleri izleyerek sürdürülmektedir.

Eğitimin 4 yıl üniversite eğitimi olmasının fizyoterapistlik mesleğine yararı, bilimsel formasyonunu çağdaş düşünce ve yaklaşımlar ile şekillendirebilen fizyoterapistler yetiştirmek olmuştur. 2007 akademik yılı itibari ile Türkiye'deki mezun fizyoterapist sayısı 4500 civarındadır. Ülkemizde fizyoterapi-rehabilitasyona gereksinimi olan özürlü sayısının 10.000.000 civarında olduğu düşünüldüğünde, fizyoterapist sayısının ileriye yönelik artırılmasının hizmet sunumu açısından önemi ortaya çıkmaktadır. Türkiye'de her yıl ortalama 400 fizyoterapist mezun olmakta, bu alanda iş bulabilme sorunu bulunmamaktadır.

Fizyoterapistler, hastanelerde, fizik tedavi merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, termal tesislerde, kür merkezlerinde, huzur evlerinde, üniversitelerde istihdam edilebilmektedirler.

Aldıkları eğitimi toplumun değişen gereksinimlerine uyumlandırabilen fizyoterapistler, hareket ve fonksiyondaki kayıpları, var olan yetenekleri, özürlülüğü ve engeli değişik ölçme-değerlendirme, özel testler ve yaklaşımlar ile değerlendirir, fizyoterapi tanılamasını takiben kişinin fonksiyonel gereksinimleri, yetenekleri ve motivasyonunu göz önünde bulundurarak tedavi programını planlar ve uygular. Fizyoterapi- rehabilitasyon programını uygularken nöroterapatik yaklaşımlar, egzersiz, manuel tedavi yöntemleri, fiziksel, elektroterapi ve mekanik ajanlar, fonksiyonel aktivite eğitimi ve mesleki rehabilitasyon yaklaşımları gibi yöntemlerden yararlanırlar. Gerekli durumlarda yardımcı, adaptif, destekleyici ve koruyucu ekipman, cihazlar ve araç/gerecin tasarımını ve takiben günlük yasam aktiviteleri sırasındaki kullanımını bizzat gözlemleyip eğitim vererek yardımcı olurlar. Herhangi bir neden ile kolunu yada bacağını kaybetmiş kişileri fizyoterapi yöntemlerinden yararlanarak protez uygulanmasına hazırlar, hastaya uygun protezin tasarımı ve protez ile rehabilitasyonunda görev alırlar.

Tıbbın pek çok alanına (Nöroloji, ortopedi, pediatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, fiziksel tip ve rehabilitasyon, jinekoloji, üroloji, romatoloji, psikiyatri gibi) hizmet veren fizyoterapistler, zamanla toplumun değişen gereksinimlerine göre çeşitli alanlarda özelleşmişlerdir. Geçtiğimiz yüzyılda fizyoterapideki önemli bir gelişme fizyoterapinin hastane temelli uygulamaların yanı sıra hastane dışına taşınmasıdır. Özellikle endüstriyel alanda rehabilitasyon çalışmaları, ev ve iş ortamında yapılan ergonomik düzenlemeler ve toplum temelli rehabilitasyon hizmetleri, sağlıklı ve özürlü kişiler için spor ve rekreasyonel aktivitelerin organizasyonu, özürlü kişilerde fonksiyonu kısıtlayan, çevresel ve mimari engellerin düzeltilmesi ve fiziksel uyum için eğitim, fizyoterapistlerin önemli aktiviteleri ve sorumlulukları arasına girmiştir.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça önem arz eden fizyoterapistlik mesleği, yükselen hayat standartları, küreselleşmenin her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de kendini göstermesi ve engelli bireylerin nüfusa oranının her geçen gün daha da artması nedenleriyle geleceğin en ihtiyaç duyulan ve en saygı gören mesleklerinden biri olacaktır.
ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
__________________
http://rasgavs.blogcu.com
rasgavs isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 22-11-2008, 11:34 PM   #2 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Oct 2008
Mesajlar: 120
Tesekkür: 50
73 Mesajinıza toplam 234 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
rasgavs is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kazanmak için uğraştığım meslek
__________________
http://rasgavs.blogcu.com
rasgavs isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-02-2010, 09:48 PM   #3 (permalink)
 
uzamakistiyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 2
Tesekkür: 2
35 Mesajinıza toplam 90 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
uzamakistiyorum is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

bu kişiler doktor sıfatı alıyormu
uzamakistiyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-02-2010, 09:51 PM   #4 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 66
Tesekkür: 10,570
75 Mesajinıza toplam 528 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sulara is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hayır almıyoruz sadeece doktora yaparsak alabılıyoruz ancak aldıgımız maaslar ve calıstıgımız urcetler dıger mesleklere cok cok yuksek arkadaslar tavsıye ederım
sulara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-02-2010, 10:52 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Mesajlar: 486
Tesekkür: 197
445 Mesajinıza toplam 3,041 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura about
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Bu seneki TIP'a alternatif mesleğim.. Eğer kazanamazsam zevkle giderim kaçarı yok.. :)
__________________
Ateşli çaba,kendini eğitme ve Mutlak varlığı algılama Yoga faliyetidir


Paramahamsa Yogaçarya MAHA Yogi AKİF MANAF
TR-ance isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 12:16 AM   #6 (permalink)
 
uzamakistiyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 2
Tesekkür: 2
35 Mesajinıza toplam 90 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
uzamakistiyorum is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

evet bende tıp kazanamazsam fizik tedavi ve rehabiltasyn istiyorum maaş ne kadr peki sorması ayıptır :p
__________________
seni sevmek,beklemek güzel...
uzamakistiyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 12:18 AM   #7 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Sep 2007
Mesajlar: 486
Tesekkür: 197
445 Mesajinıza toplam 3,041 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
TR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura aboutTR-ance has a spectacular aura about
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Alıntı:
uzamakistiyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet bende tıp kazanamazsam fizik tedavi ve rehabiltasyn istiyorum maaş ne kadr peki sorması ayıptır :p
En düşük 4.000 TL 'den başlıyor diye biliyorum .. Yanlışsam düzeltin.. :)
__________________
Ateşli çaba,kendini eğitme ve Mutlak varlığı algılama Yoga faliyetidir


Paramahamsa Yogaçarya MAHA Yogi AKİF MANAF
TR-ance isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 01:30 PM   #8 (permalink)
 
uzamakistiyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 2
Tesekkür: 2
35 Mesajinıza toplam 90 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
uzamakistiyorum is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

iyiymiş :) ben daha ne olcagıma karar veremiyorum ya puanlarım çok yüksek ama yolumu bilmiyorum :(
__________________
seni sevmek,beklemek güzel...
uzamakistiyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 04-02-2010, 11:41 PM   #9 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Mesajlar: 66
Tesekkür: 10,570
75 Mesajinıza toplam 528 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sulara is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hemen hemen ona yakın ucretler ama kendı yerınızı acarsanız ck yuksek paralar alırsınız..Ve de evlere gıdersenız hastalarınıza sızı begenır ve ısterlerse onlarında saatlık ucretlerı yuksek..Bence tıp yerıne buraya gırın ..Tıpta uzun yıllar sonra alacagıınız uretlerını burda gunluk saatlık mezun oluncada alabılırsınız..Umarım hersey gonlunuzce olurr
sulara isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 01-06-2010, 01:12 PM   #10 (permalink)
Teğmen
 
belkız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2009
Mesajlar: 72
Tesekkür: 290
115 Mesajinıza toplam 280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
belkız has a spectacular aura aboutbelkız has a spectacular aura aboutbelkız has a spectacular aura about
Thumbs up Cevap: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

slm arkadaşlar bende tıp isteyenlerdenim ama ygs güzel geçmedi acaba halen bir şansım var mı rehabilitasyon gelseydi süper olurdu yaa çok istiyorum ama önce tıp.doktor olmak istiyorum sadece doktor kaç yıl olursa beklerim ama yeterki doktor olayım...seneye kalacam galiba ama olsun ben beklerim zaten sınava ilk girişim.. çok yazdım galiba herkese selamlar...
belkız isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

 Meslek Seçimi ile Hayatını Değiştirenler Klubü ve  Alternatif Meslekler   Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fizyoterapistlik Mesleği, dünyada yaklaşık 112 yıldır, ülkemizde ise 47 yıldır toplum sağlığı ve yaşam kalitesi ile doğrudan ilgili bir bilim dalı ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon telkin cd indir izle İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon nerededir kimdir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hipnoz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:20 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1