Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim

Uyarılar

Alternatif Kişisel Gelişim kişisel gelişim konuşma, kişisel gelişim, kişisel gelişim ve kişisel başarı, mesleki gelişim kişisel gelişim, kişisel gelişim başarı, kişisel gelişim özgüven, kişisel gelişim makaleler, çocuk kişisel gelişim,

Kişisel Gelişim i Bırakıyorum

Kişisel Gelişim Klubü ve Alternatif Kişisel Gelişim Kişisel Gelişim i Bırakıyorum Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Evet şimdi bu maceraya nerden basladim anlatiyim. Tam bir sene önce kendimde bazı ufak sorunlar olduğunu anladım ve bunlari çözmek için internette araştırmaya tutuldum. Karß8ma kişisel gelişim çıktı. Türlü türlü yazilar, makaleler çeşit çeşit vaatler, sorundan sanki o önerilen şeyleri ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Alternatif Kişisel Gelişim telkin cd indir izle İstanbul Alternatif Kişisel Gelişim nerededir kimdir Alternatif Kişisel Gelişim çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Alternatif Kişisel Gelişim hipnoz Alternatif Kişisel Gelişim olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Alternatif Kişisel Gelişim hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Alternatif Kişisel Gelişim kuantum düşünce kitap haberi

Kişisel Gelişim i Bırakıyorum

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-03-2014, 12:26 PM   #1 (permalink)

Tesekkür: 0
1 Mesajina 4 kez İyi ki varsın denildi
Mert1 is an unknown quantity at this point
Standart Kişisel Gelişim i Bırakıyorum

Evet şimdi bu maceraya nerden basladim anlatiyim. Tam bir sene önce kendimde bazı ufak sorunlar olduğunu anladım ve bunlari çözmek için internette araştırmaya tutuldum. Karß8ma kişisel gelişim çıktı. Türlü türlü yazilar, makaleler çeşit çeşit vaatler, sorundan sanki o önerilen şeyleri yapınca kurtulcaksin bilincini yerlestirdi bu yazilar bana. Okudum internette cok okudum, yazilar olsun kişisel gelişim kitaplari olsun durmadan okudum her gün... Uçsuz bucaksız yazılar ama gel gelelim her yazılan şeyde aynı fikir aşılanıyo. Iyi düşün iyi olsun vs vs hepsi ayni yere cikiyo. İlk başlarda bu konulara inancım yüzde yüz dü. Sonra düşünmeye başladım , tam bi senede okudugum onca kitap yazinin bana kattigi zerre bişey yok , aksine ruh halimi olumsuz yönde etkiledi. Eskiden neşeli coşkulu konuşkan bi insandım şimdi p8sırık biri oldum çıktım... Her konuyu her insani sorgulamaya, her olayin altinda bisey aramaya ve bunuda kişisel gelişime bağlamaya çalistim. Paronayak oldum psikolojim cok olumsuz yönde etkilendi. Bu yazilar ve kitaplardan sonra telkinleri kesfettim ve önerildigi gibi dinledim ilk baslarda ego suclulugu 2 ay dinledim sonuc hic bi degişiklik yok. Sonra sosyallik kendine güven ekledim bunlarida önerildigi gibi baya uzun bi süre denedim 0 etki. Baktim bunlar fayda etmicek diye düşündüm parayla telkin satin aliyim dedim ve sanirim 40 tl idi telkinler. İki tane aldım önerildiği gibi 3 seans dinledim sonuc 0 etki. Bunlarin yaninda olumlama yaptım bi konu belirledim affetme ve bu konu hakkinda olumlamalar bulup bunlarida önerildiği gibi sesli sesssiz yazarak dinleyerek uyguladim sonuc 0 etki. Eft uygulamalari gordum internette uyguladim uzun bi süre, sonuc 0. Hoponopono yu kesfettim bi ara bu uda hayatımin her alaninda uyguladim sayilir , sonuc 0 etki. Sedona yöntemini buldum sonuç 0 etki. Bide bakıyorum mesela milyoner olun zengin olun bolluk bereketi cekin cd leri var. Tamam var peki bunlari yapan adam niye ozaman okadar zengin degil niye okadar taninan bi insan yok. Niye meşhur degil bu insanlar. Bence bu yazilar ve vdler sadece kisa süreli motivasyon ve placebo etkisinden başka bişey sağlamiyo. Saglasaydi bi senedir ugrasiyorum gıdım degisiklik olmadi, olurdu dimi. Ve fark ettim ki kültürümden ve gerçekçilikten çoook uzaklaşmışım. Ama bu açiğıda kitap okuyarak kapaticam (yanlis anlasilmasin kisisel gelisim kitaplari degil) ama buda bi tecrübe oldu benim için. Kişisel gelişim uzmanları var, hiç bi üniversute diplomasi yetkisi olmamasina ragmen kendini kişisel gelisim uzmani ilan eden insanlar. Bakın eger bu yöntemler faydalı olsaydi gerçekte, psikiyatristler ilaç yerine bunlari önerirdi dimi. Ayrıca kişisel gelişim de cok çelişen durumlsrda var. Mesela, kendin gibi ol kendini oldugun gibi kabul et deniyo diger yandanda değişim yaratmaya çalışılıyo, kendini oldugu gibi kabul edicek bi insan neden değişmek istesin ki? Daha cok celisen durumlat var ama suan yazmak istemiyorum. Siz belkide bunlarada bi açiklama bulucaksınız ama akıllıca düşünen bi insan neyin ne olduğunu cok iyi kavrıcaktır. Kendi gelişimim için ve kendime doğru dürüst bişeyler katmak icin hayatimda yol gostericim olan 3 insandan biri olan Mevlananin Mesnevisini ve diger kitaplarini okuycam, ayrica yine örnek aldigim bi insan Necip Fazıl Kısakürek in kitaplarinin hepsini okuycam e daha nice kitaplar okuycam. Bi insan eğer kendini geliştirmek istiyosa hayatina bişeyler katmak istiyosa düzgün kitaplar okumali geçmişini tarihini iyi bellemeli, gezip görmeli dolasmali yeni insanlarla tanışıp yeni görüşler hakkinda bilgi edinmeli. Bizi bi kac günlük idae eden motivasyon cümleleri yada cd ler insana bişey katmaz, ben şahsen hem ruhen hem zihnen olumsuz etkilendim, özümden kayboldum saçma sapan bi kişiliğe büründüm. Şimdi eski hayatıma geri dönüp kendime biseyler katma zamanı. Şimdi burda yazdıklarim yanliş anlaşilmasin, ben sizin yaptığınız işe saygı duyuyorum ama biraz gözünüzü acip akillica düşününce dogru yolun bu olmadığını anladım. Sevgiler saygılar...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Mert1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2014, 01:36 PM   #2 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: Kişisel Gelişim i Bırakıyorum

Düşüncelerinize saygı duyuyorum. Ama kişisel gelişimi bırakıyorum demenize şaşırdım. Çünkü ne okursan oku ne izlersen izle bunun illa ki kişisel gelişim kategorisinden bir yayın olmasına gerek yok gelişme niyetinde olan kişi zaten gelişir. Gelişmemek yerinde saymaktır. Kendinize 1 yıl vermişsiniz epey de uygulama yaptığınızı farz edelim. Neler yaptığınızı ayrıntılı paylaşmadınız ki belki hatalar vardı uygulamalarda. Kimse size özünüzden uzaklaşın demiyor. 2-3 yıldır bu konularla ilgileniyorum hiç bir şey öğrenmesem bile hayata dair farkındalığım arttı. Zaten farkındalığınız artmadığı sürece hiç bir yöntemin etkisini faydasını göremezsiniz. Kişisel gelişim sihirli değnek değil ama içinizdeki güç mucizeler yaratabilecek olan şey. Çünkü bana göre yaratıcı herkesi eşit güçte yarattı ama bazı insanlar hayattaki sorunlara o kadar çok odaklanıyorlar teslimiyetten o kadar uzaklaşıyorlar ki haliyle onlar için çözüm yolu bulmak da zorlaşıyor. Bu arada mesnevi en birinci kişisel gelişim kitabıdır. Mevlana'yı Şemsi veya herhangi bir tasavvuf ehlini okuyup anlamak eminim hayatınıza çok şey katacaktır. Manaya erebilmeniz dileğiyle. Ki evet piyasada kişisel gelişim uzmanı olmadığı halde bu kimliğe bürünmüş insanlar var. Bunlara dikkat etmek gerekir. Ama bazı insanlar da maalesef tek başına yol alamıyor bir uzmanın desteğine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca şu konuda hatalı düşünüyorsunuz. Kişisel gelişimde insan önce kendini tanımalı. Kendin gibi ol demek değil bu. Kendini tanırken olumsuz yönlerini bulabilir insan. Ve haliyle bunun olumsuz olduğunu düşünüyorsa bunu değiştirmek gereklidir. Gelişim için şarttır. Ama gerçekten istediğin doğrultuda yaşamayı söyler. Kendini tanımayan insan ne istediğini bilemez. Ayrıca sadece okumak yetmez okunanları özümsemek ve hayat tarzı haline getirebilmek başarı konusunda önemli bir konudur. Kullanmadığın bilgi senin değildir.

Yeni yolunuzda başarılar dilerim. İnşallah istediğiniz kişi olursunuz.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2014, 02:41 PM   #3 (permalink)
Janer

Janer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,003
1,149 Mesajinıza toplam 3,306 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Janer is an unknown quantity at this point

öncelikle bunları yapan adam derken atakan beyden bahsettiğinizi varsayıyorum . tanınmamış dediğiniz adamın facebook sayfasında 300 bin civarı takipçisi var . çekirdek inanç facebook sayfasında . 300.000 kişi herhangi bir ilde milletvekili çıkarabilir demek. bu da bana tanındığını gösteriyor . ayrıntılı bakarsanız biri Walden Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir . diğeri walden üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır vs. bu da bize bu insanların boş uzman olmadığunu gösteriyor. eğer bunlara bakmadan yazdıysanız kusura bakmayın ama 1 yıldır boşa okumuşsunuz demektir.
Akıllıca düşünmüşsünüz madem 0539 559 64 22 arayın bu numarayı . deyin ki ben ücretli telkinlerden aldım bunları bunları yaptım ancak bir değişim olmadı deyin . atakan bey kendi profil sayfasından eğer cevaplayamazsam bu numarayı arayın diye yazmıştı . arayın sorun ben nerde hata yaptım deyin . ben şimdiye kadar sigarayı bırak telkini dışında hepsinden olumlu sonuç aldım . sigarayı bırakamadım çünkü içmeyi seviyorum .
Bir faydası olmadı demişsiniz. sweeete katılıyorum . belkide dinlediniz ama sublimanale uygun olmayan bir kulaklıktan dinlediniz . Olumlama yaptınız ama ucu açık olumlama yaptınız . belki yanlış yaptınız . belki de çekirdek inancınız var . ve siz farkında değilsiniz . yine de yolunuzda başarılar .
Alt 02-03-2014, 03:19 PM   #4 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Janercim ben direk bu foruma yönelik bir şey algılamadım Janer'cim. Kişinin başarısı da başarısızlığı da kendisine aittir. Benim yaşım kadar kişisel gelişimle ilgilene insanlar tanıyorum. Onlar da bu insanlar ve yöntemler tanınmıyor diye uygulamalarından vazgeçselerdi bugünkü bilgi ve bilince sahip olmazlardı. Kişisel gelişim hayatınızdaki bütün problemleri çözmez. Sadece yollar gösterir bunu uygulama başarısı yine kendimize aittir. Çünkü adı üzerinde gelişim. Ve neye hazırsan onu yaşarsın. Düzelmeye hazırsan düzelirsin.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-03-2014, 04:02 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

elisya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 565
297 Mesajinıza toplam 1,016 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the rough

Merhaba Mert1 bu yazdıklarınız bana birkaç şeyi hatırlattı.. Bence şuan kendinize haksızlık ediyorsunuz. Kendinize olan emeklerinizi boşa harcamayın derim ben. Tek başarısızlık sizinki değil..

Bir üstadımın yazdığı bir prağrafı paylaşmak isterim.

Hepimiz hayatımızda belli konularda değişmeyi denemişizdir. Sigara bırakmak kilo vermek daha çok ders çalışmak parasal tasarruf gibi. Bazen hemen kolayca başarılı oluruz bazen ise başarılı olur gibi olup eskiye döneriz. Aslında bu eskiye dönme değildir tam olarak. İnsanın değişmesi mehter takımına benzer. 2 ileri 1 geri. Yada 3 ileri 1 geri gibi. Burada her zaman bi süre sonra eskiye dönme eğilimi olur ve işin anahtarıda buradadır. Kimi insan kararlılıkla yoluna devam eder. Başarısızlık yoktur sonuçlar vardır ilkesindeki gibi. Kimi insan ise ben yapamıyorum diyerek olayı kişiselleştirir ve öğrenilmiş çaresizlik batağına saplanır. Bu insanın hayatının diğer alanlarını da etkiler. Siz siz olun kendinizi değiştirmeye niyetlendiğinizde mehter marşını hatırlayın.

İşte size bir kaç madde daha..

Gerçi bu da bir kişisel gelişim konularından ama bi okuyun derim gene de..

Keşke Önceden Bunları Bilseydim Demeyin..

1. Olumsuz düşünce size sadece daha fazla olumsuzluk getirir:
Olumsuz düşüncelere odaklandığınızda bütün görüp göreceğiniz nimet olumsuzluğun kendisi olacaktır. Hayatta olumlu şeyleri aramazsanız, olumlu şeyler başınıza gelse bile siz onun sadece olumsuz yanlarını görebiliyor olabilirsiniz.

2. Fırsatları siz yaratmalı ve kovalamalısınız:
Fırsatlar çok nadiren kendisini aramayan birilerinin kapısını çalar. Fırsatları siz yaratmalı ve kendiniz aramalısınız. İnisiyatifi ele alıp işleri sizin yürütmeniz ve kapıları sizin açtırmanız gerekecektir.

3. Başkalarına yardımcı olamıyorsanız, kendinize de faydanız yoktur:
Sadece başkaları için kapıyı tutmak veya buna benzer basit bir jest bile olsa sizin hayatınızda mucizeler yaratır. Hem kendinizi harika hissedecek hem de yaptığınız iyilik hayat yolunda bir şekilde size geri dönecektir, siz farketseniz de farketmeseniz de... Başkalarına yardım etmiyorsanız, onlar da size yardım etmeyeceklerdir ve aslında yardım etmeleri de gerekmiyor demektir.

4. Eğer kolay olsaydı herkes yapardı:
İşte bu yüzden "çabucak zengin olma" reçetelerinin hiçbiri işe yaramaz. Eğer bu kadar kolayu ve çabuk yoldan zengin olmam mümkün olsa o zaman herkes milyoner olurdu. Para kazanmak ve size verilen görevi başarmak sıkı çalışmayı gerektirir ama harcadığınız çabaların karşılığını en sonunda alırsınız.

5. Başka birinin başına her zaman daha kötüsü gelmiştir:
Bazen kötü bir gün geçirmişsinizdir ama kötümserliğe kapılmadan önce durun ve düşünün, her gün sizden daha kötü bir gün geçirmiş milyonlarca insan var şu dünyada.

6. Başarısızlık çok iyidir:
Başarıya giden en önemli adım değilse bile en önemli adımlardan biri Başarısızlıktır. En azından bir kere Başarısızlığa uğramanız şarttır ama bir kaç defa Başarısızlığa uğrarsanız daha iyidir. Başka türlü öğrenmeniz mümkün olmayan bir sürü şeyi Başarısızlıklarınızdan öğrenirsiniz. Ve bir gün nihayet Başarıya ulaştığınızda bunun değerini daha iyi anlayacaksınız.

7. Sözler ve düşünceler herşeyi kontrol eder:
Söylediğiniz veya düşündüğünüz şeyler eninde sonunda gerçekleşir. Başarısız olacağınızı söylerseniz Başarısız olursunuz çünkü bunun gerçekleşmesi için nasıl olsa bir yol bulacaksınız demektir. Başarılı olacağınızı söylerseniz de aynı şey olur, bunu gerçekleştirmek için nasıl olsa bir yol bulursunuz.

8. Bakış açınızı gerçekliğin ta kendisidir:
Bir olayı veya durumu nasıl görüyorsanız, o da öyle var olur. Bir şeyi trajik veya olumsuz olarak görüyorsanız, onun sizin için anlamı odur. Eğer bir şeyi heyecan verici ve olumlu olarak görüyorsanız, o zaman onun sizin için anlamı da öyle olacaktır.

9. Dünyayı değiştirebilirsiniz:
Her bir insanın doğrudan veya dolaylı olarak dünyayı değiştirebilme gücü vardır. Kendi hayatınızı değiştirdiğinizde doğrudan veya dolaylı olarak dünyayı da değiştirmiş olursunuz. Kendi hayatınızı veya etrafınızdaki insanların hayatını değiştirdiğinizde dünyayı değiştirmişsiniz demektir. Yaptığınız küçük şeylerin dünyada büyük etkileri olabilir.

Başarı ve huzur hep hayatınızda olsun..

Bookmarks