Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim

Uyarılar

Alternatif Kişisel Gelişim kişisel gelişim konuşma, kişisel gelişim, kişisel gelişim ve kişisel başarı, mesleki gelişim kişisel gelişim, kişisel gelişim başarı, kişisel gelişim özgüven, kişisel gelişim makaleler, çocuk kişisel gelişim,

tekrar bağlantı!

Kişisel Gelişim Klubü ve Alternatif Kişisel Gelişim tekrar bağlantı! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhabalar, Perşembe günü İstanbul'da Eric Pearl'ün Tekrar Bağlantı sunumuna katıldım, gerçekten çok ilginçti,Kasım'da bunun eğitimini vermek için tekrar gelecekmiş İstanbul'a... o seminere katılmak konusunda kararsız kaldım ve kişisel gelişim forumlarını dolaşırken buraya rastladım :) kalabalık bir site olduğu için burda ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Alternatif Kişisel Gelişim telkin cd indir izle İstanbul Alternatif Kişisel Gelişim nerededir kimdir Alternatif Kişisel Gelişim çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Alternatif Kişisel Gelişim hipnoz Alternatif Kişisel Gelişim olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Alternatif Kişisel Gelişim hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Alternatif Kişisel Gelişim kuantum düşünce kitap haberi

tekrar bağlantı!

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-10-2012, 02:52 PM   #1 (permalink)

Tesekkür: 1
6 Mesajinıza toplam 8 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
naina is an unknown quantity at this point
Standart tekrar bağlantı!

Merhabalar,
Perşembe günü İstanbul'da Eric Pearl'ün Tekrar Bağlantı sunumuna katıldım, gerçekten çok ilginçti,Kasım'da bunun eğitimini vermek için tekrar gelecekmiş İstanbul'a... o seminere katılmak konusunda kararsız kaldım ve kişisel gelişim forumlarını dolaşırken buraya rastladım :) kalabalık bir site olduğu için burda rahatlıkla sorabileceğimi düşündüm, daha önceden tekrar bağlantıyı deneyimleyen var mı aranızda, ya da bu uygulamayı yapan yetkili birisi? Perşembe günkü sunum da, cuma günkü tv programı da aslında tatmin ediciydi ama seminer ücreti kolay kolay gözden çıkarılabilecek bi miktar olmadığı için tecrübeli birilerinden fikir almak istedim.. yardımcı olabilecek birileri var mı?

http://tvarsivi.com/player.php?y=15&...5+11%3A36%3A00

seyretmek isteyenler için tv programı..

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

naina isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-10-2012, 04:38 PM   #2 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: tekrar bağlantı!

Bu bu programı izlememe vesile olduğunu için teşekkürler. Özellikle enerji çalışmaları ile ilgilenen arkadaşlara izlemelerini tavsiye ederim. Hiç canlı yayında yapılmış bir enerji çalışması izlememiştim. Bu çok güzel oldu. O enerjiyi tıpkı anlattığı gibi hissettim. Ellerim buz kesti.

Eğer ki o parayı gözden çıkarığ gidecekseniz işe yarayacağına dair tüm şüphelerinizden arınmış olmanızı tavsiye ederim. Hangi enerji sistemi ile çalışıyor olursanız olun. Sizin iyi niyetleriniz ve inancınız sayesinde enerji en doğru ve hepimizin hayrına olacak şekilde çalışacaktır.

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-10-2012, 05:18 PM   #3 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Bağlantıyı koparmayın!

Bağlantıyı koparmayın!

FOTOĞRAF: GAMZE ÜSKÜPLÜ

Siz hâlâ Reiki/NLP seviyesinde misiniz? Bir seminer için İstanbul'a gelen Dr. Eric Pearl, keşfi Reconnection (Tekrar Bağlantı) ile evrensel hatlarla bağlantısını kaybeden meridyen hatlarımızı aktive ederek, enerji dışında, bilgi alışverişini de mümkün kıldığı iddiasında. Pearl ve Türkiye temsilcisi Nilgün Sarar anlattı

15/03/2008

SEDA NİĞBOLU

Fiziksel veya mental rahatsızlıklarda tıbbı destekleyici tedavilere olan bakış, hekimlerin konuya eğilmeye başlaması ve hastaların sözde 'alternatif' tıp tekniklerine karşı bilinçlenmesiyle son yıllarda değişime uğradı. Kendilerini ister teknik, ister metot olarak adlandırsınlar, bu tamamlayıcı tedavilerin ortak söylemi tıbba alternatif olmadıkları ve her disiplinin farklı ihtiyaçlara cevap verdiği yönünde. Aralarında Elektro Manyetik Dengeleme, EFT, Kuantum teknikleri, Reiki gibilerinin de bulunduğu pek çok farklı metodun arasında görece yeni tanıştığımız bir tanesiyse, asla bir teknik olmadığını ve daha önce hiçbir enerji yönteminin erişemediği frekanslarla bağlantı kurduğunu söylemesiyle dikkatleri üzerine çekti.

Geçen hafta İstanbul Dedeman Oteli'nde seminer vermek üzere tüm dünyadan asistanlarıyla birlikte İstanbul'a gelen Dr. Eric Pearl'ün keşfettiği Reconnection (Tekrar Bağlantı), evrensel hatlarla bağlantısını kaybeden meridyen hatlarımızı aktive ederek sadece enerji değil, bilgi ve ışık alışverişini de mümkün kıldığını ileri sürüyor. Bu yolla DNA kodlarımız asıl kaynakla bağlantıya geçiyor ve bu sayede DNA iplikçiklerinin yeniden birleşimi mümkün oluyor. Tıbbi teşhis ve tedavi konusunda ise kesinlikle garanti vermiyorlar.

Eric Pearl, kuantum fizikçilerine göre her hücrede belli miktarda ışık olduğunu belirtiyor. Buna göre, bilgi ışıkla geliyor. Sağlığımız azaldığında ışık da azalıyor, ışık hızında titreştiğimizdeyse sağlıklı oluyoruz.

Bedenimizdeki ışığı evrensel ışıkla bağlayabileceğini öne süren Tekrar Bağlantı ile Tekrar Bağlantı Şifası arasındaki farksa, kafa karışıklığına sebep olabilir. Dr. Pearl, aradaki farkın sadece niyet olduğunu söylüyor. Birden fazla sefer tekrarlanabilen Tekrar Bağlantı Şifası'nın niyeti şifa vermek. Bir kere almanın yeterli olduğu Tekrar Bağlantı'nın niyeti ise kişiyi dünyanın aksiyonel kafesiyle yeniden temasa geçirmek. Ama bu iki süreç birbirinden tamamen bağımsız değil; aynı anda deneyimlenebiliyor.

Tekrar Bağlantı, şifayı verenin kişinin kendisi değil, evrensel zekâ olduğunu söyleyerek, şifacının egosunu tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyor. Aktarmaya çalıştıkları şifanın, bir ucunda new age'cilerin 'sevgi ve ışıkla' sloganları, diğer ucundaysa modern tıbbın tedavi yöntemleri bulunan skalanın neresinde durduğunu, Eric Pearl anlattı.

Tekrar Bağlantı Şifası modern tıp teknikleriyle desteklenebilir mi? Yoksa onlarla çelişkiye mi düşüyor?

Zeki doktorlarla çelişkiye düştüğünü söyleyemem. 50'nin üzerinde ülkede

35 binden fazla uygulamacı eğittik. Bunların yaklaşık yüzde 20'si fizyoterapistler, kiropraktisyenler ve tıp araştırmacıları. Her problemin kendine ait bir çözümü var. Yanlış olansa bir sağlık disiplini uzmanının, başka bir disiplin üzerinde uzmanlık iddia etmesi. Uygun şifanın ne olacağına evrenin zekâsı karar veriyor. Bunu bozabilecek tek şeyse ego.

Şifayı nasıl ölçebiliyorsunuz?

Bu konuda bazı araştırmalar var. Beyin dalgalarındaki, enerji emisyonundaki değişiklikler ölçülebiliyor. Arizona Üniversitesi'nden Dr. Gary Schwartz, araştırmasında şifa vericinin kalp dalgalarının, şifa alıcının ölçülen beyin dalgaları üzerinde iz bıraktığını tespit etti. Stanford Üniversitesi'nden William Tiller bir seminer sırasında odadaki serbest termodinamik enerjinin farkını, odadaki sıcaklığın 300 derece arttığını görmüş. Sonuçlar o kadar güçlüymüş ki aletler tarafından kaydedilememiş. Tüm ekipmanı kontrol etmiş, altı ay sonra ülkenin başka yerinde bir seminer yapmış ve bu sefer daha da artmış sıcaklık. Bu, daha önce var olmamış bir yol. Tanrı, evren ya da sevgi, her şey aynı kaynaktan geliyor ama bütün şifa yöntemleri farklı. Etkileşimin pek çok yolu var. Tekrar Bağlantı şifa seviyesinde bilgiden bilme haline geçiyorsunuz. Zor görünebilir, ama bir kere yaptığınızda dünyadaki en kolay şey.

Bu metodu uygulamak için sertifikalı herkese güvenebilir miyiz?

Bütün doktorlara, hemşirelere güvenebilir misiniz? Sertifika, seminere katılmış olmak anlamına geliyor. Bu da bütün hafta sonu bu frekanslarla çalıştıkları, işin felsefesine daldıkları anlamına geliyor. Biz onlara kabiliyeti veriyoruz, bununla ne yaptıklarını bilmiyoruz. Ama herkes benim yaptıklarımı yapabilecek düzeye gelebilir.

Tekrar Bağlantı'da yeni ve daha önce var olmayan frekanslar olduğunu söylüyorsunuz. Bu frekansların farkı nedir?

Bu frekanslar sadece daha farklı değil, aynı zamanda daha kapsamlı. Dünyada şu ana kadar var olan şey, enerji ve enerji teknikleriydi. Dört boyutlu bir balonda yaşıyoruz, evren de oyun alanımız. Ama zaman giderek her yönde genişlemeye başladı. 5. boyuttan bahsediyoruz artık. Balonumuz da, kapasitemiz de genişledi. Sadece enerjiden değil, ışık ve bilginin aktarımından bahsetmeye başladık. Bu hem yeni, hem eski. Yeni, çünkü daha kapsamlı ve daha önce ulaşamadığımız frekanslara ulaşmaya imkân veriyor; eski, çünkü adına ister evren, ister Tanrı, ister sevgi deyin, çok boyutlu dünyanın kaynağı aynı.

Tekrar Bağlantı, DNA'nın yapısını nasıl değiştiriyor? Örneğin bir kanser hastasını nasıl iyileştirebilir?

Nasıl olduğunu ben de bilmiyorum. Deneyimlerimde fark ettiğim, bir şekilde DNA'yı etkileyip aktive ettiği. DNA için bilim iki iplikli bir sistem diyor, ama bugün artık 12 ipliğin olasılığından söz ediliyor. Belki bugünün mikroskopları iki ipliği görmeye yetiyor. Farklı bir ışık, lens ya da solüsyona ihtiyaç olabilir, elektromanyetik olabilir. Ama kanıt eksikliği ile eksikliğin kanıtı aynı şey değil. Kimse kanıtlayamadı belki DNA'yı değiştirdiğini, ama şu ana kadar kimse aksini de kanıtlayamadı.

Yararlanmak için inanmak bir gereklilik mi?

Hiçbir önemi yok. Bilmek, inanmanın daha ötesinde. İnanmayan pek çok hastam oluyordu. Onlara inanmalarının gerekmediğini, bunun günün ortasında gözlerinizi kapayıp dinlenmek için bulunmaz bir fırsat olduğunu söylüyordum. Şifadan yararlanamayanlar, inanmayanlar değil de, korku temelli şifa tekniklerine, ritüellerine çok fazla inananlar oldu.

Deneyimleyenler neler anlatıyor?

REZZAN BATUK: Enerjilerle, hastalanmadan evvel de ilgiliydim. Nilgün Sarar'a Elektro Manyetik Dengeleme (EMF) için gitmiştim, çok keyif almıştım. Beş sene önce göğüs kanseri olduğumda ameliyat sonrasında Nilgün Hanım çağırmadığım halde her gün hastaneye gelip Tekrar Bağlantı Şifası uyguladı. Yaşamadıkça tarifi zor bir huzur, hafiflik ve mutluluk hissi aldım. İnsan tedavisi güç hastalıklardan sonra destekleyici, manevi bir şey arayışına girebiliyor. Kimisi dine veriyor kendini, ben enerji konusuna ağırlık verdim. Ameliyattan sonra durumum iyiydi, kan değerlerim düşüktü. Kemoterapi sonrası tıbbın bütün desteğini almıştım, aksinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Nilgün Sarar her kemoterapi sonrası enerji veriyordu. Bu da kemoterapinin yan etkilerini azalttı. Kemoterapi sonrasında kusmuyordum, başım ağrımıyordu, yemek yiyebiliyordum. Saçlarım tabii ki döküldü, ama zımba gibiydim. İşime devam ettim, iş gezilerime gittim. Şimdi de zaten hastalığım tamamen kayboldu. Başka bir boyutun olduğuna inanıyorum.

SEHER TİL: Ocak ayında Nilgün Hanım'dan iki seans Reconnection aldım. Daha önce de Japon bir doktor olan Nobuo Shioya'nın nefes tekniklerini uyguluyordum. Tekrar Bağlantı sonrasında o tekniği daha kolay uygulamaya başladım. El ve ayaklarımdaki enerji akışının arttığını hissettim. Meme kanseriyim, Tekrar Bağlantı'dan sonra yeniden bir kontrol olmadı, ancak kendimi çok daha enerjik hissediyorum.

Nilgün Sarar: Bunu bir moda olarak görmesinler

Tıp çevresiyle sıkı bağlarınız var. Tıbbi yöntemler ve şifa tedavileri arasında bocalayıp çatışma yaşadınız mı hiç?

Tıp, insan bedeni, bedenin acılara ve iyileşmelere karşı gözle görülen reaksiyonları, çocukluğumdan beri hep ilgimi çekmiştir. Et ve kemiği biraz olsun anlıyordum ama sinir sistemi ve reaksiyonları beni hayretler içinde bırakıyordu. Bir gün dizimi sakatladım. Tüm dikkatim dizime odaklanmıştı. Dizim adeta telefonla beynimi aramış ve haber vermişti: 'Alo beyin, dizimiz ağrıyor.' Beyinden cevap geldi: 'Anlaşıldı! Bir süre yürümene izin vermeyeceğim. Kendi içimizde bir şifa geliştireceğiz. İç sesini dinle. Senin ağrı dediğin şey, sana verdiğim mesaj.' Bir bocalama yaşamadım. Bilakis tıbba her zaman çok saygılıyım. Ama mutlaka iç sesime kulak verir, ağrılarımın nedenlerini beynime sorarım.

Tekrar Bağlantı'yla tanışmanız nasıl gerçekleşti?

2002'de Paris'te Reconnection seminerindedim. Kitabını okuduktan sonra orada bulunan herkes gibi ben de büyük bir heyecanla Dr. Eric'i bekliyordum. "Bu enerji değil, teknik değil; bir sanat, felsefe ve bilim" diyen ve ardından "Şifacı ben değilim" diyen bir insan... Seminer sırasında beni çok etkileyen sözlerinden biri de "Bir tekniğe âşık olarak kalmamalısın. Ona teşekkür edip basamakları çıkmalısın" oldu. Tekrar Bağlantı Semineri, özgür bir şifacı olmamı sağladı. Bu çalışmada yapmanız gereken tek şey gözlemlemek, hissetmek ve kişiyi saygıyla izlemek. 'Ben yaptım, seni iyileştirdim, çakran kapalıydı açtım, enerjini yükselttim' gibi egonuzu okşayan düşünce ve sözlere yer yok.

Başka enerji tedavileri konusunda da uzmansınız. Tekrar Bağlantı'dan sonra onlara bakışınız değişti mi?

İlk zamanlar Eric'in seminerlerinde "Eğer Tekrar Bağlantı şifasının felsefesini anlamadıysanız, lütfen öğrendiğiniz diğer şifa tekniklerini yapmaya devam edin ama Tekrar Bağlantı yapmayın" demesini çok yadırgıyordum. Seanslarıma devam ettikçe her geçen gün yeni tecrübeler kazandım. Kuş kadar hafif, kuralsız, külfetsiz ve basit bir metot olan Tekrar Bağlantı Şifası yaparken çocuklar kadar saf ve öğrenmeye açık olduğumu fark ettim. Bazı şifaların saniyede nasıl oluştuğunu sorsanız, 'Bilmiyorum' derim. Bu da bana özgürlük veriyor. Reiki ve diğer uzman olduğum şifa tekniklerine de saygı duyuyorum, tıpkı eski aşklarımı sevgi huzur ve barış içinde hatırladığım gibi.

Enerji tedavilerinin son yıllarda bu kadar artmasının ticari yönü olduğunu düşünenler var. Siz ne diyorsunuz?

Başkaları hakkında yorum yapamam. Ancak 20 senedir enerji çalışmalarıyla uğraşıyorum. Enerjiyi parayla satın alamazsınız ama kendimi enerji milyoneri olarak ilan edebilirim. İnsanların şunu anlamaları gerekiyor. Bir seansa bedel ödüyorsanız o, enerjiye ödenen bedel değil. Seansı yapanın vaktine ve emeğine ödenen bir bedel. Seans almak isteyenlere önce mutlaka iç seslerine kulak vermelerini, kalplerine sormalarını tavsiye ederim. Bunu bir moda olarak görmesinler. Sahip oldukları bedeni yine kendileri şifalandırır. Bizler sadece koltuk değneği vazifesi görürüz. Ayağa kalkmalarına yardımcı olur, kollarına girerek bir süre yürüttükten sonra, hayatla baş başa bırakırız.

DR. ERIC PEARL KİMDİR?

12 yıl boyunca bir kiropraktis (elle tedavi) muayenehanesi çalıştıran Dr. Pearl, aralarında AIDS'ten kansere ağır vakaların da bulunduğu hastalarının birdenbire iyileşmeye başlaması üzerine, içindeki şifa verme gücünü keşfetti. Pearl'ün Tekrar Bağlantı dediği bu fenomen, tıp araştırmacılarının ve UCLA'dan University of Minnesota'ya üniversitelerin de dikkatini çekecek bir hal aldı. Nasıl gerçekleştiğini henüz ne tıp, ne de Pearl tanımlayabilmiş olsa da, bu şifanın nasıl verildiğini aktarmak üzere Pearl ve asistanları seminerden seminere koşarak dünyayı geziyor. Pearl bir yandan da 21 dilde yayımlanan bestseller kitabı 'Tekrar Bağlantı: Başkalarını Şifalandır, Kendini Şifalandır'ın tanıtımını yapıyor.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/ek_haber.p...s&haberno=7288

Alt 06-10-2012, 05:20 PM   #4 (permalink)
Administrator

Standart Bilim Adamlarının Tekrar Bağlantı® İle İlgili Görüşleri

TEKRAR BAĞLANTI® – THE RECONNECTION® KİTABI ÖNSÖZÜ:

Sağlık ve şifanın anahtarını kendisinin “Tekrar Bağlantı®” olarak adlandırdığı; cesur, yardımsever ve şefkatli bir klinikçi Dr. Eric Pearl hakkında bir kitap okumak üzeresiniz. Dr. Pearl’ü ilk kez, Arizona Üniversitesi’nde Dr. Andrew Weil’in düzenlediği Program in Integrative Medicine’da (Bütünleyici Tıp) dinlediğimizde, onun dürüstlüğünden ve açık kalpliliğinden çok etkilenmiştik. Dr. Pearl, Los Angeles’taki en iyi kazanan karyopraktik doktor muayenehanelerinden birine sahipken bunu terk etmiş, tıp ve şifadaki çok önemli ve tartışmalı bir konuya yönelerek ruhsal bir yolculuğa çıkmış bir insandır.

Enerji ve enerjinin taşıdığı bilgi; sağlık ve şifada önemli bir rol oynamakta mıdır?

Zihinlerimiz bu enerjiye bağlanabilir mi? Onu kontrol etmeyi öğrenerek kendimize ve başkalarına şifa vesilesi olabilir miyiz?

Yaşayan enerjiden oluşan, bizlerin de bağlanmayı öğrenebileceği ve sadece kendi sağlığımızı değil, aynı zamanda gezegenin tamamını da şifalandıracak daha büyük bir gerçeklik var mıdır?

“Dr. Pearl aklını mı kaçırdı?” diye düşündü. “Ya da, yoksa kendi kalbindeki ve kozmosun yaşayan enerji kalbindeki bilgelikle 'tekrar bağlantı' mı kurdu?”

Doğruyu söylemek gerekirse, Dr. Pearl ile tanıştığımızda bunu bilmiyorduk. Ancak Dr. Pearl, “görelim bakalım” taraftarıydı. Bunun anlamı, iddialarının –ve yeteneklerinin– laboratuar şartlarında araştırılmasıydı ve bakış açısı “Bunlar gerçekse ortaya çıkacaktır; değilse, hatayı yakalarız” şeklindeydi.

Arizona Üniversitesi’ndeki İnsan Enerji Sistemleri Laboratuarı (The Human Energy Systems Laboratory), zihin-beden tıbbı ve ruhsal tıbbın birleştirilmesi konuları üzerinde çalışmaktadır. Dr. Pearl ile çalışmaktaki amacımız, Tekrar Bağlantı Şifası®nın doğru olduğunun kanıtlanması değil, Tekrar Bağlantı® şifa sürecinin kendinin kanıtlaması için bir fırsatın yaratılmasıydı.

Tekrar Bağlantı®’ya Tarihsel Bir Bağlantı

Tekrar Bağlantı kavramıyla olan ilişkim 1960’larda Harvard Üniversitesi’nde mezuniyet sonrası doktora yaptığım dönemlere kadar gider. Son yüzyılın en bütünleyici doktor-bilim adamlarında birinin yönettiği, şifa ve öz düzenleme konusunda yeni ufuklar açan bir araştırmaya katılmıştım. 1932’de, Harvard Üniversitesi’nden Profesör Walter B. Cannon, The Wisdom of The Body isimli klasik kitabını yayınladı. Dr. Cannon bu kitapta bedenin, fizyolojik sağlığı –“bütünlük” anlamındaki Yunanca hael kelimesinden gelmektedir– homeostasis adını verdiği bir süreçle nasıl koruduğunu anlatır. Dr. Cannon’a göre, bedenin homeostatik bütünlüğünü koruyabilme kapasitesi, bedendeki geribildirim süreçlerinin bağlantılı olmasını ve bu geribildirim ağında dolaşan bilgilerin de akıcı ve hatasız olmasını gerektirir.

Bir ısıtıcıya termostat bağlarsanız, oda ısısı düştüğünde termostattan gelen bir sinyal ısıtıcıyı çalıştırır ve oda ısısı normale döner. Termostat geribildirimi sağlamaktadır; sonuç, odanız ve sizin aranızdaki homeostasidir.

Bütün bunları çalıştıran, sistemin içindeki bağlantılardır. Geribildirimi kopartırsanız ısı düzenlenemez. Kısaca ifade etmek gerekirse bu, geribildirim bağıntısının arkasındaki fikirdir.

Harvard Üniversitesi Fizyoloji ve Toplumsal İlişkiler Bölümü’nde genç bir asistanken geribildirim bağlantılarının sadece fizyolojik sağlık ve bütünlük için değil, aynı zamanda doğadaki sağlık ve bütünlük için de çok önemli olduğunu bulmuştum. Geribildirimin bağlantısı bütünlük için temeldir; ister enerjisel, fiziksel, duygusal, zihinsel, sosyal, global, ve dahi astrofiziksel olarak.

Cannon’un “bedenin bilgeliği” ifadesinin çok daha büyük ve evrensel bir prensibi yansıttığını önerdim ve buna “sistemin bilgeliği” ya da daha basit bir deyişle “bağlantının bilgeliği” adını verdim.

Bağlantı olduğunda – ister:

Oksijen, hidrojene suda olduğu gibi kimyasal olarak bağlı olsun;
İster beyin, fizyolojik organlara bedende olduğu gibi sinirsel, hormonal ya da elektromanyetik olarak bağlı olsun;
İster Güneş Dünyaya yer çekimi ve Güneş Sistemi’ndeki elektromanyetik etkilerle bağlı olsun …
… o zaman bilgi ve enerji serbestçe hareket ederi tüm sistemler sağlıklı olurlar, bir bütün olarak kalırlar ve evrimleşirler.

1970’lerin ortasından 80’li yılların sonlarına kadar Yale Üniversitesi’nde psikiyatri ve psikoloji dersleri verirken, bu evrensel bağlantı prensibinin sadece zihin-beden bütünlüğü ve şifa için değil, aynı zamanda doğanın tüm seviyelerindeki bütünlük ve şifa için de geçerli olduğunu gösteren makaleler yayınladım. (Schwardz 1977, 1984). Meslektaşlarımla beraber bütünlük ve şifa elde etmenin beş adımı olduğunu belirledik: dikkat, bağlantı, öz düzenleme, düzen ve rahatlık.

Adım 1: Gönüllü dikkat. Bu sadece bedeninizden akan enerji ile bedeninizle çevreniz arasındaki enerjinin deneyimlenmesidir.

Adım 2: Dikkat bağlantı yaratır. Zihninizin bilinçli ya da bilinçsiz olarak enerji ve deneyimlemesine izin verirseniz, bu süreç hem bedeninizde, hem de bedeninizle çevreniz arasından bağlantıların kurulmasını sağlar.

Adım 3: Bağlantı, “öz düzenleme”yi besler. Müzik ya da sporda birlikte başarı elde eden sporcular ya da müzisyenler gibi, oyuncuların arasındaki dinamik bağlantılar takımın koçların ve önderlerin rehberliğinde organize olmasını ve kendisini kontrol edilmesini sağlar (“öz düzenleme” deneyimi).

Adım 4: Öz düzenleme, düzen getirir. Bütünlük, başarı hatta güzellik olarak deneyimledikleriniz, öz düzenlemenin mümkün kıldığı bir organize olma sürecini yansıtır.

Adım 5: Düzen, rahatlık ile ifade edilir. Her şey muntazam olarak bağlandığında ve parçaların (oyuncular) rollerini oynamalarına izin verildiğinde, öz düzenleme çabasızca gerçekleşir. Süreç akar.

Bunun tersi de geçerlidir. Yani; bölünme ve hastalık için yine beş adım vardır: dikkatsizlik, bağlantısızlık, öz düzensizlik, düzensizlik ve rahatsızlık.

Bedeninize dikkat etmezseniz (Adım 1) bu, bedeninizde ve bedeniniz ile çevre arasında bağlantısızlık yaratır (Adım 2), bu da bedeninizin öz düzeninin bozulmasına yol açar (Adım 3), sistemde düzensizlik ortaya çıkar (Adım 4) ve rahatsızlık olarak deneyimlenir (Adım 5).

Kısaca ifade etmek gerekirse, bağlantı düzen ve rahatlığa, bağlantısızlık da düzensizlik ve rahatsızlığa yol açar.

Dr. Pearl’ün kitabını okurken, bu bağlayıcı adımların her aşamada yaşama geçtiğini göreceksiniz –enerjisel aşamadan zihin– beden aşamasına ve ruhsal aşamaya kadar. Bu yeni tür şifayı anlamanın anahtarı, “tekrar” kelimesinden geçer; tekrar dikkat etmek, tekrar bağlanmak, tekrar öz düzenlenmek ve şifayı tekrar düzenlemek.

Tekrar Bağlantı®’nın Bilgeliğinin Keşfedilmesi

Stephen Sondheim’in nokta çalışmaları yapan bir ressamdan söz eden Sunday in the Park with George isimli müzikalindeki George Seurat, güzelliğin yaratılmasını noktaların birleştirilmesi süreci olarak tanımlar. Seurat, renkli noktaların organize edilmesi ve bağlanması konusunda bir ustadır ve böylece meydana getirdiği güzellikler bugün bile hepimizi etkilemektedir. Sondheim, bu sürecin önemini birkaç kelime ile basitçe hatırlatır: “Bağlan George, bağlan.”

Bu kitabı okurken tekrar bağlanma yolculuğuna katılacaksınız. Zihniniz ve kalbiniz genişleyecek ve Dr. Pearl, kendi yaşamındaki noktaları birleştirdikçe onlar da birleşecek. Tekrar bağlantın sürecini keşfederken şüphe ve sıkıntılar yaşamış yetenekli bir şifacının ruhuna gireceksiniz ve hastaları şifa aldıkça deneyimlediği derin şükran ve tatmine şahit olacaksınız.

Bu kitapta yazılan her şeyin bilimsel olarak kabul edildiğini ima etmek istemiyoruz. Dr. Pearl de istemiyor. Kendi deneyimlerini paylaşıyor, kendi vardığı sonuçları sunuyor ve sizlerin de kendi sonuçlarınıza varmanıza izin veriyor. Yolculuk devam ediyor.

Dr. Pearl’ün kanıta dayalı tıbba uzun vadeli taahhüdü vardır. Şu ana kadar laboratuarlarımızda yürütülmüş olan temel bilimsel çalışmalar, kendisinin öngörüleri ile şaşırtıcı derecede tutarlıdır ve geleceğe dönük çalışmalar da planlanmaktadır. Kitabımızın adından anlaşılacağı gibi, The Living Energy Universe (Yaşayan Enerji Evreni), şifa için gerekli olan bilgelik çevremizdedir ve en yüksek amacını gerçekleştirebilmek için bağlanılmayı beklemektedir.

Bizlere olduğu gibi, bu kitabın sizleri aydınlatmasını ve ilham vermesini temenni ederiz.

Prof. Dr. Gary E. R. Schwartz, ve Prof. Dr. Linda G. S. Russek

Kaynak:
Bilim Adamlarının Tekrar Bağlantı® İle İlgili Görüşleri | Çağrı Dindar

Alt 06-10-2012, 05:48 PM   #5 (permalink)

cevap için çok teşekkürler beni daha çok harekete geçirdiniz:) ve programda Türkiye'deki asistanı olarak bahsedilen Çağrı Dindar'la telefon görüşmesi yaptım,kendisinin sesindeki enerji telefonu açar açmaz rahatlatmıştı beni zaten. Biraz uzun bir görüşmenin ardından bu konuda baya bilgi edindim, Nilgün hanım Tekrar Bağlantı konusundaki yetkilerini bırakmış yaklaşık iki sene önce sanırım, şu anda Amerika'daki merkezle bağlantıyı Çağrı bey yürütüyormuş.. Oldukça samimi geldi bana kendisi, ve seminere katılma kararı vermeden önce ondan seans talep ettim ve pazartesi günü seansımı almış olucam inşallah:) heyecanlıyım.. :)
Alt 06-10-2012, 06:08 PM   #6 (permalink)

daha önceki gelişinde yine Saba Tümer'de canlı yayında yaptığı bir kaç dakikalık seans cidden inanılmaz! bu gerçekten harika!...

Bookmarks