Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ağız Yanak Isırma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/agiz-yanak-isirma/)
-   -   Benim böyle Bir sorunum var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/agiz-yanak-isirma/1385-benim-boyle-bir-sorunum-var.html)

hasobas 24-04-2008 01:39 PM

Ynt: Benim böyle Bir sorunum var

merhabalar yanak yemek bir sorun mu acaba pek emin değilim.şimdi burada ki soruda gece uyurken mi yenilen yanaktan bahsediliyor yoksa gün içinde yenilen yanaklardan mı bahsediliyor.zira ben sabahları kalktığımda yanaklarımı gece yediğimi anlıyorum ama gün içinde böyle bir durum yok bilen biri varsa beni lütfen aydınlatabilir mi 88a

ozel 25-04-2008 11:14 PM

Sevgili Hasobas yanak yemek bence bir sorunun belirtisi daha once yazdigim gibi, bir sure sonrada gorunutu itibari ile, hatta yenen yanaklarin durumuna bagli olarak bir saglik sorunu haline bile gelebilir. Yalniz senin durumun oldukca ilginc geldi bana, nasil yani, gece uykunda mi yanaklarini yiyorsun, bunu hic duymamistim, ben gunduzden bahsediyorum ve sanirim digerleride, senin farkli bir sorunun oldugunu sanmiyorum bence sende sucluluk, ego kendine guven gibi telkinleri dinlemeye basla bence, faydasini cok gecmeden gorursun super
Sevgi ve isikla kal

guleba 29-04-2008 05:30 PM

aynen belki daha fazla alışkanlıklar bendede var.tırnaklarımın kenarı yanaklarımın içi......nedenini bende çok merak ediyorum.işin garibi yerken zevkle yiyorum.farkına bile varmıyorum..

MuminOKAN 30-04-2008 04:52 PM

bende de öyle bi durum var. napçaz anlamadım. gerçi pek problem miş gibi durmuyor ama. dusun

shamanic 30-04-2008 05:49 PM

merhabalar..

feryanın da önerdiği gibi;
ego suçluluk ve kendine güven telkinlerini rehber bölümde önerdiğimiz gibi dinlemeye başlayabilirsiniz..

ayrıca alışkanlıkları terketmek ile ilgili olarak özel hazırlanan cd ler var..
bu konu ile ilgli olarak atakan beyden bilgi alabilirsiniz.. (hayatimdegisti rumuzlu )

kısa sürede güzel haberlerinizi kutlamak dileklerimle..

sevgiler.. hismiley

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...bilirim-b10.0/

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...rmayiniz-b8.0/

heal 12-05-2008 02:33 PM

Alıntı:

hasobas Nickli Üyeden Alıntı
merhabalar yanak yemek bir sorun mu acaba pek emin değilim.şimdi burada ki soruda gece uyurken mi yenilen yanaktan bahsediliyor yoksa gün içinde yenilen yanaklardan mı bahsediliyor.zira ben sabahları kalktığımda yanaklarımı gece yediğimi anlıyorum ama gün içinde böyle bir durum yok bilen biri varsa beni lütfen aydınlatabilir mi 88a

Bunun için "gece plağı" diye adlandırılan bir aparat var, aynı sorunu ben de yaşıyorum bu yüzden bir dişçiye hatta çene cerrahına gidicem yakın zamanda. Tedavi amaçlı bir yöntem var mı bilmiyorum sorunu kökünden çözebilecek. Ama en azından bu aparat kendinize verdiğiniz zararı minimuma indiriyor. super

dnzcr 26-06-2008 03:38 PM

Selam. 3 günlük üyeyim. 3 günden beri günde 4-5 saat müzikleri (sanırım script diyorsunuz) dinliyorum. Yaklaşık 20 seneden beri yanak içi ısırma alışkanlığım var. tabii bunun yanında dudak koparma, saç teli koparma, çene sıkma, göz kırpma tiklerim de var (hey maşallah) stresli günlerde ayyuka çıkıyor. Tedavinin ilk aşaması sorunu kabul etmektir; kabul ediyorum güven eksikliğim, ego zayıflığım ve çekingen bir yapım var. İnşallah sayenizde bu eksikliklerimi telafi ederek sorunlarımın üstesinden geleceğim. 3 günlük telkinlerin etkisi nasıl diye sorarsanız, çekingen halimi çok daha fazla eleştiren ve yenmeye çalışan bir tutum içinde buluyorum kendimi. Sanırım doğru yoldayım. sapkal89

dogan_blade 26-06-2008 11:06 PM

geçmiş olsun benim bir tanıdıgımdada aynı huy vardı istem dısı agzını geveliyordu ona sakız çiğnemesini agzını meşgul etmesini söylemiştim dostum sanada tavsiyem sakız çiğne çenen yoruldukça bırak agzına unutturmalısın yanaklarını ısırmayı yavas yavas ,
ve cebinde sakız tası belirli süre 1 ay falan uygularsan düzelirsin birde boş vaktin oluyorsa kitap okuyarak geçir gözünle okuma konuşarak oku , boş kalmamaya çalış sohbet et bol bol, stres te yapmazsan düzelirsin , düzelmesende en azından denemiş olursun smiliyface

felistigris 26-06-2008 11:56 PM

aynı sorun bende de var hemde cocuklugumdan berı...ıc yanaklar mahfoldu..ayrıyeten ark ın da dedıgı gıbı dısardan bakılınca kötu bı durum...cevaplar ıcın tesekkurler..

dogan_blade 27-06-2008 12:09 AM

aynı zamanda bu rahatsızlık sadece psikolojik kaynaklı olmayabilir fizyolojik boyutuda olabilir bazı vitamin eksiklerinde tırnak yemelere rastlanılmıstır yanak gevelemek dudak ısırmak bunlardada rastlanılmıstır, önce doktor a görün , yok ilaçla halledemiyorum psikolojik kaynaklı diyorsan burayı dene faydası olur ,olmazsa psikologoda görünebilirsiniz ama bence öncelikle doktora bi görün bi tahlil yaptır ne eksik ne fazla vucutta ortaya çıkar hismiley

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:52 AM.