Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ağız Yanak Isırma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/agiz-yanak-isirma/)
-   -   Benim böyle Bir sorunum var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/agiz-yanak-isirma/1385-benim-boyle-bir-sorunum-var.html)

cheerful 03-06-2007 01:13 AM

Benim böyle Bir sorunum var

Slm arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve sorunumu paylaşmak istiyorum
bende yanakdaki derileri ısırma alışkanlığı var ve terkedemiyorum ve genellikle sağ yanaktaki derileri kopartıyorum.
bu alışkanlıktan nasıl vazgeçerim rt67
ayrıca neden hiç konu yok burda bu konuyla ilgili

hayalayaz 03-06-2007 09:20 PM

Ynt: Benim böyle Bir sorunum var

sevgili cheerful

araştırırız senin için bir şeyler bulmaya çalışırız,senin dilin söylesin,biz yaparız,canım benim burada böyle bir konunun olmayışı, muhtemelen kimsenin böyle bir problemi olmadığındandır,ben sürekli diş gıcırdatırdım,sonuçta dişsiz kaldım dişlerde kurtuldu bende,,tırnaklarını yiyen ,dudaklarını ısıran biliyorum da yanaklarını yiyen ilk defa seni duydum,vardır bir sebebi,öğreniriz,bana biraz zaman ver olurmu,eğer bulamazsam yine burada bulamadığımı yazacağım,kendini yalnız hissetme ,asla yalnız değildin, asla yalnız değilsin, asla yalnız olmayacaksın,saygılı sevgiler.

fbihsan 04-06-2007 07:35 PM

bende de sinirlenince spor yaparken hep dudağımı ısırıyorum

hayatimdegisti 08-06-2007 01:35 AM

Alıntı:

cheerful Nickli Üyeden Alıntı
bende yanakdaki derileri ısırma alışkanlığı var ve terkedemiyorum ve genellikle sağ yanaktaki derileri kopartıyorum.

Bu konunun burada olma nedeni alışkanlık ve bozukluklar ile ilgili scriptlerden bir tanesinin bu konu ile ilgili olmasıdır..

Konu ile ilgili olarak ilk bu siteye ulaşan kişi siz oldunuz.Bu nedenle bu bölümde pek bir bilgi yok..

Script ingilizce ve kişiye özel olanlar arasında...Sizde sitede daha aktif olarak puanlarınızı yükselterek böyle bir cd alabilirsiniz.
Bende gereken kolayliği gösteririm...

cheerful 20-06-2007 12:14 AM

teşekkürler ilginiz için

deniz77 03-07-2007 12:08 PM

aynı sorun bende de var tırnak yada dudak dişlesem biber falan sürüp vazgeçicemde iç yanak ısırmaya çözüm bulamadım bi kaç kere aynada bunu yaparkenki mimiklerime baktım çok çirkin oluyo yaa hiç yakışmıyo bunu yaptığımı farkettiğimde mimiklerim aklıma geliyo berbat ama yalnızken yapıyorum işte kötü bi durum

kubral 02-11-2007 04:10 PM

Bu sorunu yaklaşık olarak 6-7 yıldır yaşıyorum ve gerçekten sosyal hayatı etkileyen bir durum:(Ben tırnaklarımı yememek için dudaklarımı ısırmaya başladım sanki başka bir yol yokmuş gibi!Ama artık durum ilerledi ve sadece dudaklarımı değil yanağımın içini de koparmaya başladım.Bazen farkında olmadan kanatana kadar koparıyorum.Toplumda sorun olabiliyor bazen çünkü;dudaklarım yara içinde geziyorum.Bırakmayı denedim ancak en uzun 7 gün dayanabildim.Konuyla ilgisi ve bilgisi olan varsa lütfen bir çözüm önerebilir mi?

pinarr 02-11-2007 10:47 PM

Alıntı:

fbihsan Nickli Üyeden Alıntı
bende de sinirlenince spor yaparken hep dudağımı ısırıyorum

crywolf 05-11-2007 01:12 PM

bende acayip yiyorum yanaklarımı şimdi nasıl oluyor diye birileri düşünebilir bir arkaadaşında yazdığı gibi yanakların içini yemek için ağzım şekilden şekile giiriyor ve bunu bırakamıyorum bakalım yanak kalmayacak bırakmazsam artık 88a 88a 88a şu anda yazarken bile fark ediyorum yiyorum dusun

ozel 11-11-2007 11:41 PM

Bende uzun yillar yanak ve dudaklarimi yeme aliskalnigi ile mucadele ettim simdi bu sorundan kurtuldum fakat esas sorun bu yeme aliskanligini yaratan ruhsal sikintilar tabi. Aliskanlik ve tiklerin sebepleri Endise ve Korkular. Benim tavsiyem bu guzel sitemizdeki telkinleri aksatmadan dinlemeye calisin arkadaslar, tecrubelerime dayanarak gercekten ise yaradiklarinin garantisini verebilirim super Ozellikle Ego, Sucluluk , guven gibi telkinlerle ise baslarsaniz sonuclar sasirtici oluyor. Aslinda farkinda olsakta olmasakta hepimizde kendine guven, sevgi , saygi , izin verememe ile ilgli sorunlari var ve biraz cabayla hemen hemen hepsi cozume kavusuyor.
Sevgi ve isikla kalin.

hasobas 24-04-2008 01:39 PM

merhabalar yanak yemek bir sorun mu acaba pek emin değilim.şimdi burada ki soruda gece uyurken mi yenilen yanaktan bahsediliyor yoksa gün içinde yenilen yanaklardan mı bahsediliyor.zira ben sabahları kalktığımda yanaklarımı gece yediğimi anlıyorum ama gün içinde böyle bir durum yok bilen biri varsa beni lütfen aydınlatabilir mi 88a

ozel 25-04-2008 11:14 PM

Sevgili Hasobas yanak yemek bence bir sorunun belirtisi daha once yazdigim gibi, bir sure sonrada gorunutu itibari ile, hatta yenen yanaklarin durumuna bagli olarak bir saglik sorunu haline bile gelebilir. Yalniz senin durumun oldukca ilginc geldi bana, nasil yani, gece uykunda mi yanaklarini yiyorsun, bunu hic duymamistim, ben gunduzden bahsediyorum ve sanirim digerleride, senin farkli bir sorunun oldugunu sanmiyorum bence sende sucluluk, ego kendine guven gibi telkinleri dinlemeye basla bence, faydasini cok gecmeden gorursun super
Sevgi ve isikla kal

guleba 29-04-2008 05:30 PM

aynen belki daha fazla alışkanlıklar bendede var.tırnaklarımın kenarı yanaklarımın içi......nedenini bende çok merak ediyorum.işin garibi yerken zevkle yiyorum.farkına bile varmıyorum..

MuminOKAN 30-04-2008 04:52 PM

bende de öyle bi durum var. napçaz anlamadım. gerçi pek problem miş gibi durmuyor ama. dusun

shamanic 30-04-2008 05:49 PM

merhabalar..

feryanın da önerdiği gibi;
ego suçluluk ve kendine güven telkinlerini rehber bölümde önerdiğimiz gibi dinlemeye başlayabilirsiniz..

ayrıca alışkanlıkları terketmek ile ilgili olarak özel hazırlanan cd ler var..
bu konu ile ilgli olarak atakan beyden bilgi alabilirsiniz.. (hayatimdegisti rumuzlu )

kısa sürede güzel haberlerinizi kutlamak dileklerimle..

sevgiler.. hismiley

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...bilirim-b10.0/

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...rmayiniz-b8.0/

heal 12-05-2008 02:33 PM

Alıntı:

hasobas Nickli Üyeden Alıntı
merhabalar yanak yemek bir sorun mu acaba pek emin değilim.şimdi burada ki soruda gece uyurken mi yenilen yanaktan bahsediliyor yoksa gün içinde yenilen yanaklardan mı bahsediliyor.zira ben sabahları kalktığımda yanaklarımı gece yediğimi anlıyorum ama gün içinde böyle bir durum yok bilen biri varsa beni lütfen aydınlatabilir mi 88a

Bunun için "gece plağı" diye adlandırılan bir aparat var, aynı sorunu ben de yaşıyorum bu yüzden bir dişçiye hatta çene cerrahına gidicem yakın zamanda. Tedavi amaçlı bir yöntem var mı bilmiyorum sorunu kökünden çözebilecek. Ama en azından bu aparat kendinize verdiğiniz zararı minimuma indiriyor. super

dnzcr 26-06-2008 03:38 PM

Selam. 3 günlük üyeyim. 3 günden beri günde 4-5 saat müzikleri (sanırım script diyorsunuz) dinliyorum. Yaklaşık 20 seneden beri yanak içi ısırma alışkanlığım var. tabii bunun yanında dudak koparma, saç teli koparma, çene sıkma, göz kırpma tiklerim de var (hey maşallah) stresli günlerde ayyuka çıkıyor. Tedavinin ilk aşaması sorunu kabul etmektir; kabul ediyorum güven eksikliğim, ego zayıflığım ve çekingen bir yapım var. İnşallah sayenizde bu eksikliklerimi telafi ederek sorunlarımın üstesinden geleceğim. 3 günlük telkinlerin etkisi nasıl diye sorarsanız, çekingen halimi çok daha fazla eleştiren ve yenmeye çalışan bir tutum içinde buluyorum kendimi. Sanırım doğru yoldayım. sapkal89

dogan_blade 26-06-2008 11:06 PM

geçmiş olsun benim bir tanıdıgımdada aynı huy vardı istem dısı agzını geveliyordu ona sakız çiğnemesini agzını meşgul etmesini söylemiştim dostum sanada tavsiyem sakız çiğne çenen yoruldukça bırak agzına unutturmalısın yanaklarını ısırmayı yavas yavas ,
ve cebinde sakız tası belirli süre 1 ay falan uygularsan düzelirsin birde boş vaktin oluyorsa kitap okuyarak geçir gözünle okuma konuşarak oku , boş kalmamaya çalış sohbet et bol bol, stres te yapmazsan düzelirsin , düzelmesende en azından denemiş olursun smiliyface

felistigris 26-06-2008 11:56 PM

aynı sorun bende de var hemde cocuklugumdan berı...ıc yanaklar mahfoldu..ayrıyeten ark ın da dedıgı gıbı dısardan bakılınca kötu bı durum...cevaplar ıcın tesekkurler..

dogan_blade 27-06-2008 12:09 AM

aynı zamanda bu rahatsızlık sadece psikolojik kaynaklı olmayabilir fizyolojik boyutuda olabilir bazı vitamin eksiklerinde tırnak yemelere rastlanılmıstır yanak gevelemek dudak ısırmak bunlardada rastlanılmıstır, önce doktor a görün , yok ilaçla halledemiyorum psikolojik kaynaklı diyorsan burayı dene faydası olur ,olmazsa psikologoda görünebilirsiniz ama bence öncelikle doktora bi görün bi tahlil yaptır ne eksik ne fazla vucutta ortaya çıkar hismiley

esmir 12-09-2008 12:57 PM

birkaç yıldır benimde benzer sorunlarım var

dudak ısırma, alt ve üst dudağı içten kemirme vs . gibi dusun

bakalım nasıl bir çare düşüneceğiz.

saygılar

asibel 01-12-2008 09:29 AM

merhabalar, ben kendimi bildim bileli cocuklugumdan beri yanak ıssırma alişkanligim vardir. bu neden kaynakli oldugunu cok dusunmuşumdur. ozellikle can sıkıntısı durumlarinda bu bende cok artmaktadir, devamli birseylerle mesgul olma ihtiyaci hissetmekteyim , kaynagini bulursam sorunumunda duzelecegine inaniyorum. bu forumda boyle bir başlık gorunce cok şaşırdım cidden ve sevindim. şu kisiye ozgu cd lerden edinmek isterim. bu arada 4 gundurdur mp3 leri dinlemekteyim guzel faydalarini gorecegime eminim.

nicksizz 10-01-2009 01:20 PM

Bende de var ve kesinlikle bir problem bu.Hem ağız içi yaralarla doluyor hem görüntü kötü vs. vs. Ben sakız çiğnemeyi de denedim sabahtan akşama kadar (6-7 saat) çiğniyorum.akşam ve ertesi gün çene ağrısından duramıyorum. Aslında neşeli,sterssiz bir insanım.nedenini bilmiyorum ama bırakamıyorum4897 Birçoğumuzda var bu problem.Lütfen buna da bir çare bulursanız bunca insan minnettar kalıcaz size.sad456

YESHAPPY 21-01-2009 08:52 PM

Ben de küçükken bir arkadaşımda görmüştüm bu alışkanlığı.O gün bugündür ben de yerim:D Özentimidir nedir? :):) Başka şey kalmamış gibi özenecek :)

erdal 01-04-2009 08:21 PM

Cevap: Benim böyle Bir sorunum var

bu sorun bende de çocukluğumdan beri var. enteresandır dişlerimle yanağımı sıkarken hem acı duyuyorum hem de keyif alıyorum.daha çok yalnızken birşeyler düşünürken veya canım sıkılıyorsa yapıyorum

ayses 25-05-2009 10:40 PM

bende dudak yıyenlerdenım...ilk baslarda dıkkat etmıodum sonra bı baktımkı ozellık cok onemlı bı konu hakkında dusunurken yada stresl oldugumda yıyorum onun dısında aklıma gelmıo..hatta streslı derken herhengıbır filmin streslı yerınde bıle yıyorum ve cıdden gorunumu cok kotu oluo..bunun nası bı cozumu olabılır gercekten?

tanselce 14-09-2009 01:37 AM

benim 3 yaşındaki kızımda var bu sorun kesemiyorum ondan bu olayıı ne yapmalıyımm bilmiyorumm kızımda tırnak kenarındaki etleri yeme alışkanlııda var ve çokk korkulu bir çocuk ne yapmalıım bilmiyorumm yardımcı olursanız sevinirim

pembe mutluluk 24-09-2009 09:39 PM

Böyle bir başlık görünce çok şaşırdım.Çünkü aynı sorun bende de var.yanaklarımı yiye yiye kalmadı.y789Her zaman rahatsız olmuşumdur bu halimden.

Bir şey düşünürken çok yapıyorum.Bir gün yine kendimi yanaklarımı yerken kendi kendime ne yapıyosun yahu dedim.Hemen bıraktım (bu alışkanlığımdan kurtulmak istiyorum )dedim kendi kendime.Bu olumlamayı sürekli yaptım.10 gün oldu eskisi gibi yemiyorum artık.Kendinize olumlamalar yaratın faydası olr bencesuper

Sanchez 24-03-2010 02:37 PM

Alıntı:

cheerful Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 7560)

başlığı ve yazdıgını görünce laptop dizimden düşercesine kahkahalar attım ::)sonra tebessüm hali alarak ara sıra benimde bunu yaptıgımı gördüm.. bunun bi sorun oldugunu bilmiyodum^-^

yelda_k 24-03-2010 07:51 PM

oncelıkler hosgeldınn....bunu herzamn mı yapıosun yoksa sınırlı oldugundamııı?genelde psıkolojık durumlarda gorulurr.. oncelıle sana 2 gun suree bu konuda kendını bı takıp ett sonra sana yardımcı olacagımmmm

Fathosh 06-04-2010 10:31 PM

Benimde boyle bir sorunum var. Çok zor durumdayım. Defalarca kendime tembih ettim ama durduramıyorum. Arkadasımada beni uyarmasını soyledim. Oncelikle çok çirkin bir goruntu oluyor. Onun ötesinde gecen gun diş hekimine gittim ve bana ağız içi mukozamın değiştigini soyledi. Yaklaşık 15 yıldır bu berbat alışkanlığım var. Nolur yardım edin. Bundan kurtulamıycam diye çok korkuyorum. :(

ethanhunt 30-05-2010 09:05 PM

4 yaşından beri tırnak yeme alışkanlığım var. Alışkanlığı ara ara bırakmış olsamda tekrar başlıyorum. 15 yaşından beri sf hastasıyım ve 22 yaşında sf + depresyon var. Sfli olduğumu 22 yaşında öğrendim. Bunun normal bir ruh hali olduğunu sanıyordum. 1 yıl antidepresan kullandım ve askere gidince iyileştim zannedip ilacı bıraktım ama inanın askerlik süresince bişeyim yoksa. Askerden 4-5 ay sonra yine sf+depr. azdı. 15 gündür de yanağımı dudağımı yiyorum. Otobüste benim gibi yiyen kimselere rastlıyorum ve görünümün hoş olmadığını fark edince bırakıyorum ama sonra yine başlamışım. Streslyken mutsuzken bunu hep yapıyroum tabi bunun bir avantajı var 10-15 gündür tırnak yeme olayı oldukça azaldı... Tırnak yemeyi en son askerdeyken bu kadar uzun süre bırakmıştım.. :) Tüm msjları okudum. Siteyle zaten bu gün öğlen tanıştım ve bulabildğim bütün telkin mp3lerini indirdim. Daha önce nilgün subliminal zihin programlaması adı altında başka bir telkin serisin dinlemiştim cidden cok iyi geliyordu. Bakalım bu nasıl etki edecek.. :)

Sağlıcakla kalın.. Yaş 25..

the desert 30-05-2010 09:44 PM

bende de hat safhadaydı tırnak yeme olayı...goren coğu kişiye tuhaf gelıodu ben aslında bunu cook kucukken bı ark gormuştumm ondan sor abaşlamıştım en başta cok ığrenc gelıodu..neyseee bu yaşıma kadar yedım..ama herkes elşelrıem odaklanıyordu..neysee acı ojelermı denemedım bırkamak ıcın ama aydası olmadı..bazne tırnaklarımı genc bı kız oldugumdna uzatmayı ısterdım uzatırdım da ama bı bakardım kı gece yemışım...sabah baktığımda kendıme neler soylerdım..sora elelrıem bakardım bana cok doğal gelırdı yenmış tırnakalrım..ama gercek hıc hoş durmuo...şu an da uzun tırnaklarımm kendı halıme bırkamıştımm sora oje surmuştum baktım guzel duruo....vee hıcbı sorunu cozmuo....bu şey gıbı sıgarayı bırakamassınız ya dudak alışkanlığınız vardır onun gıbı bı şey..sankı tırnaklarınızı yerken stresınız gıdıo...sora yıen başlıo..tuhaf bışeydı ya ama şu anda cok şukru cok rahatım..bı bırkaınc atekrar başlamıosunuz....emın olun...

mr_kose 13-12-2010 10:49 AM

bendede var arkadaşlar bu biraz sıkıntı ve stresten olsa gerek ben başka bi kanıya varamadım görüşü olan arkadaşlar paylaşsın lütfen

karavan 11-08-2011 12:38 PM

Merhaba,

Yazılanları okudum.Kolay bir durum değil sizleri anlamaya çalışıyorum oldukça zorluklar yaşadığınız tahmin edebiliyorum sadece.

Size bu eylemi yaptıran duygularınız.Yıllar içinde yaşadığınız duygusal anlamdaki olumsuzluklarınızın sizde kodlanması ile ortaya çıkan bir durum ve o kodlamayı tetikliyen en ufak birşey bu davranışınıza sebep olabiliyor.

EFT tekniği ile bu yanlış kodlamaları doğru olanları ile değiştirebilirsiniz.
Klasik EFT yöntemi ile uzun sürsede netice alabilirsiniz.

İsterseniz kendi EFT yöntemimle bende sizlere yardımcı olabilirim.
Sevgi ile kalınız.

DiL_RU_BA 11-08-2011 02:50 PM

Alıntı:

cheerful Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 7560)

aaaa bendede böyle bişey vardı uzun zamandan beri yanaklarımın içi artık çizgi şeklinde tabakalaşmıştı. ara ara oluyor bende yine ama nasıl azaldı hiçbilmiyorum. daha doğrusu böyle bişeyin gerçek anlamda farkında değilkimki kafa işte o zaman sorun olup olmadığını bile düşünememişim. yanlız değilsin merak etme. yardımcı olmak isterdim nasıl azaltıığımla ilgili ama bilmiyorumki böyle bir konu görünce farkettim. yanaklarımı çok nadir ama artık dudaklarımdaki derileri koparıyorum sürekli canım acısada mecburmuşum gibi kanasa bile korparıyorum.

ethanhunt 15-08-2011 01:03 PM

Alıntı:

karavan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804471)
Merhaba,

Yazılanları okudum.Kolay bir durum değil sizleri anlamaya çalışıyorum oldukça zorluklar yaşadığınız tahmin edebiliyorum sadece.

Size bu eylemi yaptıran duygularınız.Yıllar içinde yaşadığınız duygusal anlamdaki olumsuzluklarınızın sizde kodlanması ile ortaya çıkan bir durum ve o kodlamayı tetikliyen en ufak birşey bu davranışınıza sebep olabiliyor.

EFT tekniği ile bu yanlış kodlamaları doğru olanları ile değiştirebilirsiniz.
Klasik EFT yöntemi ile uzun sürsede netice alabilirsiniz.

İsterseniz kendi EFT yöntemimle bende sizlere yardımcı olabilirim.
Sevgi ile kalınız.

1 yıldan fazla zaman önce msj yazmıştım bu konuya. Hala kendimi yiyorum. Merak ettim bu EFT yöntemini? Yardımcı olabilirsin istersen :)

karavan 10-09-2011 07:59 AM

Alıntı:

ethanhunt Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804741)
1 yıldan fazla zaman önce msj yazmıştım bu konuya. Hala kendimi yiyorum. Merak ettim bu EFT yöntemini? Yardımcı olabilirsin istersen :)

Merhaba,

Epeydir girmemişsin yada bu konuya bakmamışsın anlaşılan.
Her neyse önemli değil.
O kadar güzel ifade etmişsin ki kendini yiyip bitirmek işte bu bilinç altında istediğin tek şey bu bu sebeple bu alışkanlığa sahipsin.Bunu sana yaptıran sebebpleri bulup temizliyerek bu probleminden kurtulabilirsin.
Çok önemli bir konu değil en azından halledilemez değil.

Özelden mesaj atmış olsaydın daha erken dönebilirdim ama bende tesadüfen bakınca yazını gördüm.

EFT ile bugün aklına gelebilecek her konuda çüzüm bulmak mümkün hale geldi.
Benim uyguladığım sistem klasik EFT yöntemlerinden büyük farklılıkları olan bir teknik.

MSN adresimi veriyorum ekle buradan sana yardımcı olurum.

Bu tür alışkanlıkları olanlar da ekliyebilir onlara da vaktim yettiği sürece yardımcı olmaya çalışırım.Pek çok konuda çalışma yaptığımız için vakit konusunda biraz problem yaşıyoruz o kadar.

karavan1953@hotmail.com

ethanhunt 12-09-2011 01:08 AM

Tabi ki ekliyorum hemen..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:05 AM.