Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-12-2011, 10:03 PM   #5 (permalink)
manyakkk
Teğmen

Tesekkür: 44
45 Mesajinıza toplam 122 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
manyakkk is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Garip Hedefim :)

Alıntı:
yaseminist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geleceğin çevirmenine merhaba:)
Ben bir ingilizce çevirmen olarak çevirmen olmak istiyorsan bu meslekte başarılı olabileceğini düşünüyorum. Sabırlı, azimli olmak ve sebat etmek çok önemli. Gerçekten çevirmen olup da maddi sıkıntı çeken ya da işsiz kalan birine rastlamadım. İşini seversen ve hakkıyla yaparsan gerçekten maddi yönden hiç sıkıntısız bir hayat yaşayabilirsin. Serbest çalışmayı tercih edersen çevirmenlerin çalışma saatleri esnektir. Ama bir ofis ortamında da çalışabilirsin, boş zamanların da bateri çalarsın, neden olmasın değil mi:))
Ya da yurtdışı bağlantılı bir firmada çalışabilirsin o zaman da yurtdışı gezilerine gidebilirsin..
Çevirmenlik mesleğinin yelpazesi çok geniş yani iş olanakları çok fazla olan bir meslek..Kendini geliştirmek istersen internetteki çeşitli çeviri sitelerindeki örnek cümleleri incelemeni ve basit cümle çevirileri yapmanı öneririm. Başarılar dilerim şimdiden..
Cidden çok teşekkür ederim sanki o işe başlamış gibi hissettim şu an buna gerçekten inanıyorum
manyakkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla