Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-01-2011, 11:28 PM   #2 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuşa yaklaşma sürecimi izlediğim günlüğüm

evet sevgili günlük...
birkaç gün öncesine kadar özgüvenim yerle bir olmuştu ve her konuda kendime olan güvenimi yitirmiştim...herşeyden korkuyordum..herşey zor ve ağır geliyordu...anladım ki dipteyim ama bu böyle gitmez..ve birşeyler yapmaya koyuldum...
bir süredir bilgisayarımın başındayken my desktop therapist programını kullanarak bilinçaltıma görsel yoldan sevgi olumlamaları gönderiyorum ve birkaç gündür duvarkağıdı olarak da sevginin rengi olan pembe duvarkağıdını kullanıyorum

yaptığım diğer bir değişiklik ise herzaman dinlediğim telkinler yerine daha önce hiç dinlememiş olduğum farklı telkinleri hayatıma katmak oldu...sonunda o cesareti gösterebildim...yada cesaret değil de yeni arayışlar mı desem bilmiyorum...
telkinlere uzunca bir süre ara vermiştim ve sonra bir süre ego ve suçlulukla yeniden başlıyormuşcasına başlamıştım ancak eskisi kadar etki göremediğimi farketmiştim...daha başka şeylere ihtiyacım olduğu belliydi..
durumun daha ciddi olduğunun farkına vardım ve sadece depresyon telkinini dinleme kararı aldım gerçekten de beni çok rahatlattı..birkaç gün onu tek başına dinledikten sonra yine ego ve suçluluk gibi temel telkinleri eklemek yerine farklı bir yol izledim ve durumun ileri derecede ağır olduğu hallerde tavsiye edilen telkinleri ekleme kararı aldım...mesela sosyal fobi telkini gibi...
derken buna topluluk önünde konuşma ve başkalarının düşüncelerini önemsememe telkinin de ekledim şimdi...gündüz bunları dinliyorum...bu gece de ego kendine güven ve suçluluk dinleyeceğim...yani anlayacağın ben 24 saat telkin dinliyorum günlük...anca yetiyor vakit..

bu gün de bir karar aldım ve günün olur olmaz vakitlerini müzik dinlemekle harcamıyacağım..sadece spor yaparken müzik dinleyeceğim...ve onun haricinde film izlerken kulaklık takacağım...onun dışında telkinlerle arama hiçbir engel girmeyecek....müzik dinlemek de kafamı şişiriyormuş da haberim yokmuş...hem telkin daha faydalı..daha eklemek istediğim telkinler var ve dinlediklerimin iyice kafama yerleşmesi için bolca dinlemem gerekiyor..

bu gece itibariyle şu anki dinlediğim telkinler
* ego
* kendine güven
* suçluluk
* depresyon
* sosyal fobi
* topluluk önünde konuşma
* başkalarının düşüncelerini önemsememe

birkaç gün bunları dinleyerek gerçekten kendimi eski halimden çok daha iyi hissettim ve eskisi kadar yoğun korkular yaşamıyorum..ancak yeterli olmadığının farkıdnayım o yüzden beynim bu telkinlere alıştıkça başkalarını da ekleyeceğim çünkü neredeyse bütün konular açısından eksik hissediyorum kendimi..

eklemek istediklerim

* mutluluk
* erteleme
* sınav heyecanı
* koruma kalkanı
* sosyallik arttırıcı
* belki belki kilo verme telkini..

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla