Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-12-2010, 02:54 PM   #7 (permalink)
Emel..
Banned

Tesekkür: 1
33 Mesajinıza toplam 98 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Emel.. will become famous soon enoughEmel.. will become famous soon enough
Standart Cevap: Utangaçlık İle Sosyal Fobi Arasındaki İlişki...

bir olay anlatiim.. üniversite 1. sınıftayken sosyal becerileri dersimiz vardı.. hoca çok ii biriydi,çok rahat bir insandı hani karşısında utanasım hiç gelmiyodu.. çünkü adam o kadar rahat kii benim de rahat olmamı sağlıyodu.. utanmak gibi bir sorunum yoktu ama sadece hocaya karşı.. bir gün dersteyiz.. hoca böle bissürü konu başlıklı bir kaç sayfa dağıttı.. içinden de bize yani kendimize en yakın olan konuyu seçmemizi söledi.. ben utangaçlığı seçtim.. ve seçilen konu hakkında bilgi toplamamızı ve bunu herkesin önünde anlatmamızı sölemişti.. tmm konuyu seçelim hocam ama herkesin önünde anlatmayalım dediğimzde.. bize,anlatmassanız dersten geçemezsiniz dedi.. mecburduk.. anlatçaz.. başka çare yok.. ama nsl...? :(.. bunu ben yapabilrmiydim.. kendime sorduğumda hyr cvbını her soruşumda alıyodm.. bende heyecan çok fazla da.. neyse biz konuları hazırladık her hafta 2 konu sunum yapıcaktı.. develer çölde ikeen,kurbacıklar derede ikeeen.. sıra bize gelmesin mi.. eteklerim tutuştu.. napçam napçam...? diye.. haftamız geldi.. o gün konuyu biz anlatıcaz.. e konuyu seçenlerin hepsiyle aynı durumdayız.. :).. onlardan bişiy bekleyemezdim.. aksine onları yatıştıran bendim.. sakin olun,bişy olmıcak,çıkıcaz anlatıcaz ve biticek.. yapabiliriz evet diyodm ama bunu sölerken ben bile emin değildim ama karşıdan gelen cvplar hep olumluydu.. sonuçta onları motive etmeyi başarmıştım.. ama ya ben.. kişileri sakinleştiricem diye ben napçamı bilemedim.. herkes sırayla çıkıyo iniyo ve bana sıra yavaşça geliyodu.. 1,2,3 derken..
ve işte.. sıra bana gelmişti.. :).. çok sakin çıktığımı hatırlıyrm.. hiç heyecansız ama sonra... korkunç bi heyecan basmasın mı.. ellerim bumbuz,titriyolar.. kendime hakim olamadm o anda.. konuyu okurken nsl okuduğum hakkında en ufak bi fikrim yok ama alkışlandığımı o anda insanların ki beni o halde görenlerin motive amaçlı karşımdaki kişlerin alkışlarıyla beni rahatlatmak istediklerini anlamıştım.. sonuç olarakta öle oldu.. bittiğinde ve aşşağ indiğimde inanılmaz bi güven gelmişti.. ikinci defa çıkmayı çok istediğimi biliyrm ama belkide olmıyacağı içinde istemiş olabilrim ama sanmıyrm.. tekrar çıkarsam da gzlini yapabileceğimi düşünmüştüm ama ne yazıkki böle bir şans yoktu.. ama şimdilerde o ikinci şansı verseler belkide ilk çıktığım andan bir farkım olmaz diye yine tekrar düşünüyrm.. böle bişiydi işte.. :)..
Emel.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla