Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-09-2010, 04:13 PM   #7 (permalink)
Işıldayan Safir
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Çiğneme Korkusu

Alıntı:
smyrna1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende küçükken taze fasulye yiyemezdim çünkü hasta olduğum hiç birşey yiyemediğim bir vakit klasik türk annelerine dahil olan annem zorla yedirmeye çalışmıştı ve istifra etmiştim ondan sonra yaklaşık 15-16 yaşlarıma kadar bir daha o sebzeyi yiyememiştim, şu anda çok severim mesela zeytinyağlıu yada etli tae fasulyeyi, ha o gün fasulye vardı ne bileyim patlıcan kabak falan olsa aynı tiksintiyi ondada yaşardım sanırım, seninde biberden olan isteksizliğin diğer sebzelerede etki etmiş olabilir, şunu önerebilirim mesaela biberi yemek olarak yiyemezsin ama kahvaltıda domates salatalık biber dilimle üzerine zeytinyağı ve kuru nane gezdir yanındada güzel bir izmir tulumu:D bu şekilde dene bir müddet sonra çeşitli başka şekillerde tüketmeye çalış zamanla geçer bende geçti çünkü...
Biberi yemiyordum. Kardeşimle teyzemin kızı da alay etmişti yemediğim için. Ben de yiyorum demiştim. Onlarda ye de görelim demişlerdi. Bende o nedenle yemek zorunda kalmıştım. Sonu seninki gibi olmuştu ama öncesinde de sevmiyordum. O şeyi hayatta ağzıma süremem. Ama onu yediğimi hatırlıyorum yine. Diğerlerine dair hiçbir şey hatırlamıyorum.

Bir de İzmir tulumu nasıl oluyor. Birçok hayvansal gıdayı yiyemiyorum. Çok afedersin ama ineğin kendisini yiyomuşum gibi hissediyorum. Midem bulanıyor. Bilmem pek peynir çeşitlerini. Hangisi hangisi bilemedim şimdi. Beyaz peynir de bile ayrım yapıyorum.

Ama günlüğümde de yazdım mesela önceden lahana sevmezdim. Artık yiyorum. Zorlama olmadan kendi isteğimle yaptım.

Alıntı:
reyna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ay güzelim sende çocuklarım gibisin.ve birçok çocukda bu problem var bence çok ciddi aç kalman lazım ve önüne yemediğin yemekleri koy benim fikrim bence yersin.ben çocuklara işkence gibi olsada öyle yaptım şükürler olsun şimdi yiyiyorlar
Ama bu çok yanlış bir uygulama. Daha da fazla nefret edebilirlerdi. Benim annem de bana yaptı ve hala zaman zaman yaptığı oluyor. Aç da kalsam yemiyordum ben. Mesela sadece sevmediğim bir yemeği yapıp önüme koyuyordu. Bunu yiyeceksin diyordu. Şimdi bile yaptığı oluyor. Ve hiçbir zaman yememişimdir önüme yiyeceksin diye koyduğu sevmediğim bir şeyi. O nedenle en çok öfkelendiğim konu yemek konularıdır benim. Sevmediğim bir şeyi bildiği halde önüme koymasına çok öfkelenirim annemin.

Misafirlikte de insanlar ayıp olmasın diye sevmedikleri bir şeyi bile yerler. Ama ben sevmiyorsam hep geri çeviririm. Çünkü hoşlanmıyorum. Annem orada da derdi bari burada ye ayıp diye. Ben de ona senin yaptığını bile yemiyorum başkasının yaptığını mı yicem diye cevap verirdim. Tanıdıklar da alıştı bana. Koymadan önce sever miydin diye soruyorlar.

Ben zorlama olmadan yemek istiyorum. Çünkü daha kötü sonuçlara da sebep olabilir.