Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yerli Filmler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=585)
-   -   kaybedenler Kulübü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=618489)

Berilce 02-05-2011 11:33 AM

kaybedenler Kulübü

Kaybedenler kulübü, son yıllarda yapılan bence en başarılı türk filmlerinden biri.
Tabu alanlarından konuşmak, toplumun tüm kesiminden insanların ilgisini çekiyor, doğal, yapmacıksız, samimi, saçma sapan konuşmalar bunlar...Diyaloglardan biri;

- Ya geçen bizim evdeki televizyon bozuldu.
- Ne marka?
- Ne ne marka?
- Televizyon
- Ha bilmiyorum
- Ne renk peki?
- Beyaz
- Profilo mu markası?
- Ha olabilir ya
- Buzdolabıdır o

Birde Auuum çektikleri bir konuşmaları var, programlarına bağlanan depresif dinleyici dayanamıyor ve yaygarayı koparıyor. Ahu Türkpençe çok cesur ve Yiğit Özşener'de resmen rol kesmiş bu filmde... Nejat İşler zaten Türk sinemasının iyi aktörlerinden, yalnız şu konuşmaları yokmu, 4-5 günde falan yıkanırmış falan...
Adından da anlaşıldığı gibi kaybedenleri konu alan bir film, film bittikten sonra şunu düşündüm, kızı kaybediyor ve şöyle söylüyor arkadaşına; "Yavv bayağı aşık olmuşum ben ama zaten olmazdı"- (evet hayat görüşleri ve kafa yapıları farklıydı-)
Fakat çaba gösteriyormuyuz yeterince, sevdiğimizi kaybetmemek için direniyormuyuz? Yoksa peşin peşin kaybedenler kulübüne üye mi oluyoruz? Filmde birde iki şaşkaloz var, "biz kaybedenler kulubune üye olmaya geldik" diye Nejat İşler'in yayınevine geliyorlar, ve kovuluyorlar kapıdan, ne alaka ama!
Zihnimde bunları düşünerek evimin yolunu tuttum...

CaSaNoVa 02-05-2011 12:32 PM

Cevap: kaybedenler Kulübü

Ben izledim beğendimde son yıllarda çekilmiş en farklı film, toplumda konuşulmayanlar konuşuluyor

herşeyim çocuklarım 02-05-2011 02:24 PM

ben de bu haftasonu izledim..çok beğendimy789
özellikle Nejat İşler'e cuk oturmuş bu rol..sanki tam da kendini oynamış gibi2588925889
yalnız enteresan bi toplumuz..birçok kişi filmin yarısında terkedip gitti.. bazı şeyler halen dile getirilemediği gibi getirenlere de dayanamıyoruz sanırımooo67

bigokyanus 02-05-2011 03:50 PM

Filmi henüz izlemedim ama film müziğini çok beğendim . Dinlediğimde içimden gün boyu söyledim, silinmedi .

sweeet 02-05-2011 10:16 PM

En güzel yanı da konusunu gerçek hayattan alınmış olması. Fİlm dışında bir ara gerçek program kayıtlarından da dinlemek istiyorum. Anlayana çok şey anlatıyor. Önyargısız gidip bu filmi görünmeyen altyazıları ile izlemek gerek.

Kim bu Erol EGEMEN yaaa? :)

caner9444 15-07-2011 03:27 PM

evet film çok orjinal konuşmalar iç gıcıklayıcı...

padmey 11-09-2011 08:07 AM

güzel film ancak ikinci kez izlenmiyor

Güllügo 12-11-2014 10:47 AM

2 kez izledim oldukça güzeldi. :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:09 AM.