Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Makaleleri ve Yazıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=206)
-   -   Evlenme Teklifi Edilecek Erkekler Nerede Bulunur:)(Deneme-Yanılmalarım) (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=462940)

Elektra 14-12-2009 09:52 PM

Cevap: Evlenme Teklifi Edilecek Erkekler Nerede Bulunur:)(Deneme-Yanılmalarım)

Alıntı:

sanrıca Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573988)
Evet papyonlu bir biredd pitiii tercihh ederim şahsen:)) (tabiki okudumm gibi yazarım..diz insanım ben:)
Ayy düşünsene o karede ben ve o..Neyse nevi şahsına münasır insanım ben..sözüm meclisten dışarı elbette..Aşk güzel şey vesselam..Ha rostolu bir bonfileeylen..ha zeytinyağlı fasulyeylen..ha suşiylen..
gönül ister adana kebap tadında..ardından bir künefe..üstüne bir kahve ımm..yemede yanında yat bu aşkın!
Ama gönül ister işte..biz de inanırız yaşatırız sonra kendimize:))
Herkese afiyet..şeker olsun

yaaa acıktım rejimdeyim insafff yaaa y789gidiyim bari meyve yiyim kilo aldırmıyo nasılsa demi?? :D:D:D

master8566 14-12-2009 10:03 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573992)
Çekim yasası zaten her konuda bana ters gelmiştir. aslında söylediklerinizde haklısınız. günümüzde insanlar tamamen sahte olduklarından kimin ne olduğu anlaşılmıyor. bu arada öyle olan duygusuz tutarsız bayanlar gördüğünüzü söylemişsiniz. bayanların yaptıkları şeyler tamamiyle partnerini taklit etmekten öteye geçmiyor. örneğin çok duyarlı ve duygulu bir insan olan ben, sevdiğim kişi bana duyarsız ve duygusuzca davrandığında öyle bir tavır takınıyorum ki bir daha bunu yapmaya kalkışamıyor. benim yaptığım sadece bir rol. ve karşımdakine dersini vermek için rolümü de çok güzel oynarım. bir bayanın duygusuz olması gibi birşey söz konusu bile değil. bu yüzden sizin gördüğünüz tutarsız ve duygusuz bir bayan değil sadece bir rol...

Ne yazık ki bu söylediklerinizin sonu bizzat benim duygusuz ve tutarsız olduğum için duygusuz ve tutarsız kadınlarla karşılaştığım noktasına gelir dayanır ki bunu kabul etmem mümkün değil...Tabii aynı mantığı sizin tarafınızdan yürüttüğümüzde de işin ucu gelir sizin tutumunuza dayanır,yani şu "ayna" meselesi gerçekten de o kadar mantıklı ve doğru olmayabilir demek istiyorum...

Elektra 14-12-2009 10:08 PM

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573999)
Ne yazık ki bu söylediklerinizin sonu bizzat benim duygusuz ve tutarsız olduğum için duygusuz ve tutarsız kadınlarla karşılaştığım noktasına gelir dayanır ki bunu kabul etmem mümkün değil...Tabii aynı mantığı sizin tarafınızdan yürüttüğümüzde de işin ucu gelir sizin tutumunuza dayanır,yani şu "ayna" meselesi gerçekten de o kadar mantıklı ve doğru olmayabilir demek istiyorum...

eğer o tavrı görüyorsanız emin olun ki sebebi vardır!!siz kabul etsenizde etmesenizde. herşey karşılıklıdır çünkü. dünya dialektizm üzerine kurulu...

sanrıca 14-12-2009 10:15 PM

tez-antitez-sentez mi diyorsun maviş cadı:)) Enerjiden oluşuyoruz hepimiz..Maddenin bir enerjisi var..Düşüncenin gücü.bak mesela küba devrimi oldu koskocaaaaaa Amerikaya karşı savaşıyorlar tek başlarına direniyorlar neden?
İNANDIKLARI için..İnanç böyle bir şey..kendine olan saygın artar..doğaya olan saygın artar..bunlar arttıkça kendini daha çok seversin ama bencilce değil "bence" seversin..İçinden dışına keşfedersin etrafında olup bitenlere duyarsız kalmazsın..Çoğalırsın,etrafına verdiğin enerjin artar..bir zincir oluşur ve güzelleşirsin..sen güzelleşince her şey güzel olur..sonraaaa aşk gelip seni buluverir:))

master8566 14-12-2009 10:19 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 574001)
eğer o tavrı görüyorsanız emin olun ki sebebi vardır!!siz kabul etsenizde etmesenizde. herşey karşılıklıdır çünkü. dünya dialektizm üzerine kurulu...

Tamam kabul,ama aynı mantıkla bu sizin için de geçerli demektir o zaman...bunun anlamı da evlenme teklif edecek erkek bulamayan kadınların veya kadın bulamayan erkeklerin temel sorununun karşı tarafın davranışları değil kendi davranışları veya herne ise sorunun kaynağının kendilerinde olduğunu gösterir,değil mi?

Elektra 14-12-2009 10:26 PM

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 574005)
Tamam kabul,ama aynı mantıkla bu sizin için de geçerli demektir o zaman...bunun anlamı da evlenme teklif edecek erkek bulamayan kadınların veya kadın bulamayan erkeklerin temel sorununun karşı tarafın davranışları değil kendi davranışları veya herne ise sorunun kaynağının kendilerinde olduğunu gösterir,değil mi?

sorun diye birşey yoktur bu görecelidir.sadece karşılıklı uyum vardır. kendisi gibi bir birey bulamayan insan elbetteki evlilik teklif edemez. ama bu kendisinin sorunlu olduğunu göstermez. karşısındakinin ona göre biri olmadığını gösterir.

master8566 14-12-2009 10:46 PM

Alıntı:

maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 574008)
sorun diye birşey yoktur bu görecelidir.sadece karşılıklı uyum vardır. kendisi gibi bir birey bulamayan insan elbetteki evlilik teklif edemez. ama bu kendisinin sorunlu olduğunu göstermez. karşısındakinin ona göre biri olmadığını gösterir.

Mutluluğu hedefleyen kadın veya erkek için bu "uyumsuzluk" da aslında sorun değil midir? Bu arada bu son söylediğinizle önceki tezinizden vazgeçmiş oldunuz

Elektra 14-12-2009 10:54 PM

Alıntı:

masterphidias Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 574017)
Mutluluğu hedefleyen kadın veya erkek için bu "uyumsuzluk" da aslında sorun değil midir? Bu arada bu son söylediğinizle önceki tezinizden vazgeçmiş oldunuz

mutluluğu hedefleyin kadın ve erkeğin mutluluğu elde etmesi kendi elinde. herşey karşılıklı özveri, güven ve sevgiyle olur. insan ne ekerse onu biçer. mutlu olmak istiyorsa ona göre davranmalı bu da demek oluyor ki uyumsuzluktan vazgeçip karşısındakine uyum sağlamaya yönelmeli. yani sonuç olarak tez yine aynı tez bütün bunları birleştirirsek ortaya çıkar uyumlu bir sentez. velhasıl kerim ne kadar da uyumlu duygulu tutarlı saygılı ve sevgi dolu bir insan olsam da karşıma ot erkekler çıktı. ve onlara davrandığım gibi bana davranılmadığı için sonuç hep yolları ayırmak oldu. yani kısaca hayatıma gelmiş geçmiş bütün erkekler ottu. köşe yazarının tabiriyle dana :))) ama ben genelleme yapmıyorum bu benim hayatım içindeki durumlar...

çok_mutlu:) 15-12-2009 02:15 AM

erkekte kadında suç atacak birni arar her zaman kendimize donüp bakmak zor gelir nedense kendi hatalarımızı gorüp kabul etmek acı verir insanın yaratılışında var her zaman suçlu birini bulmak daha kolaydır çünkü kusuru başkasında aramak daha az acı verir ama gerçek bu değildir ecoyla bir yazışmamızda biraz kendine don bak goreceksin o zaman demişti çok doğruygu geçmişte bazı şeyleri kendi elimizle yapıyoruz sonrada kırılan parçaları tamir etmek istiyoruz ama olmuyor işte kırılan parçalar birleşiyor ama tam birleşmeyen taraflar batıp canımızı yakabiliyor herşey karşılıklıdır bayan içinde erkek içinde bayanında duygusuzu vardır erkeğinde bizi duygusuz erkeklerdende bayanlardanda koru Yarabbim:)Amin...

tuxedo_mask 15-12-2009 01:07 PM

Yalnız ne ilginçtir ki kimsenin lafta istememesine rağmen duygusuz,güven vermeyen hatta öküz diye tabir edilen erkekler tam tersi iyi özellikler taşıyan erkeklere göre daha çok tercih ediliyor.Sonrasıda malum tüm erkekler aynı yaftası ortaya çıkar :)
Peki bu iyi erkeklere nerde derseniz bazıları ailesi yada yakın çevresi tarafından "sana göre hanımhanımcık bir kız bulduk" denilerek evlendirilir.Bazılarıda çektiği aşk acıları neticesinde artık dayanamıyor ve karanlık tarafa geçiyor yada bekarlık sultanlıktır moduna giriyor :P tabi geriye çok az kişi kalıyor.

Birde kadınlar genelde(tüm genellemeler yanlıştır :P ) yaş biraz ortalara yaklaşınca doğru erkek bilincine kavuşuyor(sözde değil özde) fakat hem kadın nüfusun fazlalığı(sürekli alttan gelen gençlerinde etkisi yüksek) hemde evlenmemiş doğru erkeğin azlığı ve olanlardada bir kısmında kadınların sürekli artan kriterlerini karşılayamama(genelde maddidir) durumları olduğu için kadınların işi gittikçe zorlaşır...

Fakat şuda var gençliğinde çok acılar çeken doğru erkek, orta yaşlarda oldukça rahattır yalnız bu rahatlık bazılarında bozulmalara neden olur ve ıssız adamlar ortaya çıkar :))

Bu yüzden Çekim forever diyorum :)))))

ve foruma ilk mesajımı atmış oluyorum :) herkese merhabalar :D

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:50 AM.