Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=194)
-   -   Çekirdek inancım nedir? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=625630)

kurtobiyy 06-03-2016 12:56 PM

Çekirdek inancım nedir?

arkadaşlar çekirdek inancımı tespit etmek istiyorum yardım edersiniz inşallah işte başlıca sorunlarım

ilk olarak çok utangacım yani hep çok sessiz sakinsin diyolar bunlardan bıktım
sınıfta hoca bir konu hakkında soru sordu diyelim fikrim olsa bile söyleyemiyorum insanlar benle dalga geçicek aptalca bulucak diye söylemiyorum aynı şekilde bir ortamda da mesela düşüncemi söylesem bile dinlenmiyor bazı akrabalarımla da öyleyim bir şey söylemeden önce bunu söylersem karşımdaki benden hoşlanmaz düşüncesi geçiyor aklımdan bir karar verirkende aynı şekilde bunu yaparsam ortalık karışır en iyisi yapmamak(iddialı bir şey yaptığımızda özellikle)spora gidiyorum mesela yeni başladım bir üst sınıf bizi izlerken ben çok kötüyüm kesin benle dalga geçerler diyorum

en çok istediğim şey egoist olmak hep başkası ne der bana gülerler mi dalga geçerler mi diye düşünmekten çok yoruldum
hangi telkinleri önerirsiniz ve çekirdek inancım nedir?yrl78

KıpçakBeyi 06-03-2016 03:57 PM

Cevap: Çekirdek inancım nedir?

Bunu yalnızca sen bilebilirsin.Tuttuğun futbol takımından , en sevdiğin çizgi film kahramanına kadar senin hakkında kimse bir şey bilmiyor.

Hayatında hiç kimse beni sevmiyor , ben değersizim diye düşündün mü?Ölsem kimsenin umurunda olmaz dedin mi?Sadece tek bir olay için olmuş bir şeyden bahsetmiyorum.Bu dönem 0-10 yaş grubu arası mı yoksa çok sonra mı?

Bu arada yaşını bile bilmiyoruz.Çekirdek inanç çok basit bir şey gibi gözüküyor ama senin yaşam hikayenle çok alakalı.O yüzden doktorculuk oynamak istemiyorum.

kurtobiyy 08-03-2016 09:21 PM

15 yaşındayım ve ilkokula başladığımdan beri böyleyim annem babam öğretmen belki çok baskı yaptıkları için oldu ya da babam hep benle dalga geçerdi yok .... Yapamaz yok şunu yapamaz o günlerden sonra benim özgüven düştü ailemin yanında konuşkantım gene içine kapanık değildim ama ergenlikle birlikte artık akrabalarıma karşı da çok sessizim napıcam bilmiyorum hiç bir zaman r etmeyi falan düşünmedim kötü bir şey düşünsem bile içime attım yatıp ağlamadım bile niye böyleyim diye hep içime hep içime ama artık dayanamıyorum

MuminOKAN 08-03-2016 09:25 PM

suçluluk ve ego telkinlerini dinlemeye başlayın takribi 80 saat kadar. ilerleyen günlerde gelişmeleri bizlerle paylaşmayı unutmayın. sapkal89 sağlıcakla

kurtobiyy 17-03-2016 09:25 PM

daha sonra hangi ana telkini almamı önerirsiniz?

KıpçakBeyi 18-03-2016 09:32 AM

Kendine güveni ekleyebilirsin.Çekirdek inanç daha çok 0-10 yaş arasında oluşur ve senin ilk gençliği etkiler.Sen daha farkına bile varmıyordundur.Belki bir yirmi yaşında hissedersin.Devamlılık da esas bu konuda çocukluğunda yaşadığın şeyleri ergenliğinde ve gençliğinin ileriki dönemlerinde yaşamaya devam edersen kökleşir ve sökülmesi güç bir inanç olur.

Ömründe ilk otuz senesi herkes sana sen şunu yapamazsın derse sende kendine yapamam ben dersin.Önündeki fırsatları ben bunu beceremem diye tepersin. Yapamayıp rezil olmaktansa o şeyi yapmayıp pasif olmayı tercih edersin.

Sende ki inançlar köklüdür ama o kadar köklü değildir ve kolayca bir şeyleri değiştirebilirsin.

kurtobiyy 19-03-2016 09:04 PM

şimdi benim ego güçlendirici kendine güven ve suçluluk dinlememi mi öneriyorsunuz ? birde bir şey sorucam yaşın küçük olması telkinlerin daha çabuk etki etmesini falan sağlar mı?yani benim bilinçaltım yeni mi yerine oturdu tam olarak?

kurtobiyy 20-03-2016 12:01 AM

Alıntı:

kurtobiyy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857571)
şimdi benim ego güçlendirici kendine güven ve suçluluk dinlememi mi öneriyorsunuz ? birde bir şey sorucam yaşın küçük olması telkinlerin daha çabuk etki etmesini falan sağlar mı?yani benim bilinçaltım yeni mi yerine oturdu tam olarak?

birde başkalarının düşüncelerini önemseme mi ekliyim

MuminOKAN 20-03-2016 10:42 AM

Alıntı:

kurtobiyy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857571)

Ağaç yaş iken eğilir. Farkında ol sadece.
Bilinçaltı biryerlere oturmaz. Doğduğumuzdan beri çalışır. Uyurken bile, hatta çoğu rüyalarımız onun etkisiyle görülüyor.

kurtobiyy 20-03-2016 09:19 PM

şimdi ekliyim mi özgüven ? bir de kaç gün sonra dışadönüklük ekliyim

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:02 AM.