Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=194)
-   -   asosyal ve sosyal. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=620199)

hayatbenimiçin 09-12-2011 12:02 AM

asosyal ve sosyal.

Arkadaşlar eminim aranızda beni anlayacak kişiler çıkacaktır ya da bahsedeceğim kişiyi.Benim çok yakın bir arkadaşım var. hayatı boyunca kimseye gidip arkdaş olmaya çalışmamış.insanlarla konuşma konusunda cesur değil. Bense gider hemen biriyle tanışırım,konuşurum sohbet ederim. okula gelirken çok mutlu oluyorum.sonra o somurtuyor. hep kendine üzülecek bişiyler buluyor.o benim çok kötü günlerimde yanımda oldu. bir sürü arkadaşımı kaybettim.bu kişiler onun da arkadaşlarıydı.o da benim yüzünden o arkadaşlarını kaybettiğini söyleyip duruyor. halbuki onun yerinde olsam benim için o kişilerden uzaklaşmazdım hatta barıştırırdım iki tarafı da. neyse sürekli üzgün ben onu sürekli konuşturmaya çalışıyorum güldürmeye çalışıyorum etkili de oluyor. ben de yoruluyorum ama. ben ona olumsuz en ufak şey söylesem soğuk soğuk laflar sokuyor. O böle yapınca ben de soğuk konuşuyorum. hemen kötü bişey mi dedik neden hemn kızıyorsun diyor. gerçekten çıkmaza girdim. ona kişisel gelişim konusunda yardım etmek istiyorum da kesnlikle kabul etceğini sanmıyorum.ondan uzaklaşıyorum. soğuk soğuk donuk bakıyor. az konuşuyor sorularıma az cevap veriyor. benim de enerjim tükeniyor. hiç çaba göstermeden her şeyin olmasını bekliyor.o hep böyle yaparsa bağımız kopar diye düşnüyorum. 7 saat sıfır enerjili bi insanla vakit geçirmek zor. arkadaşlar aranızda bu arkadaşım gbi olan var mı? onu anlamama yardım eder misiniz ya da bana bi öneride bulunur musunuz? çok teşekkür ederim.

kutayhun 09-12-2011 12:34 AM

Cevap: asosyal ve sosyal.

o arkadaşını hemen terket... o arkadaşınla zaman geçirme,, ona yardımcı olma.... kendi haline bırak.. eğer değişmek isterse değişir , istemezse sen de yaşamına onsuz devam edersin.... onla da onsuz da güzel....

hayatbenimiçin 09-12-2011 06:34 PM

ama o zor günümde benimleydi bu yaptığım doğru olur mu?

sweeet 10-12-2011 11:13 PM

Hmm bana göre onunla ilgili rahatsızlıklarını uygun bir dille anlatmayı denemelisin. Bir şekilde seni dinlemeli ve değişmek isterse ne ala ama istemezse sen kendi yoluna gitme kararını gönül rahatlığı ile verebilirsin.

Sen onun zor günler gerçirdiğini düşünüyorsun? Belki de sana anlatmadığı ya da anlatamadığı bir sorunu da olabilir arkadaşının ailesinde falan?

Ben şunu gördüm senden yardım istemeyen birine yardım ettiğin zaman sonucu herhangi bir şekilde kötü sonuçlanırsa sen kötü olursun.

Umarım öncelikle kendin için en doğru olan kararı verirsin.

manyakkk 15-12-2011 11:41 PM

Sanırım var ben de biraz anlatayım kendisiyle 6 yıldır arkadaşız ama çocuk utanır yanı sınıftan pek dışarı çıkmaz benim esprilerimi yapar milleti güldürmeye çalışır bolca yalan atar çapkınlık konusunda az konuşur özgüveni düşüktür.Şöyle diyim aynı kızla 2-3 kere çıkmışlığı var sen düşün ben pek aldırmıyorum gerçi şu aralar sosyal ağlardaki konuşma şeklini düzelttim ama sanki kendisi yapmış gibi bir de üste çıkmaya çalışıyor o yüzden artık onu eğitmiyorum kendi haline bıraktım.sınıfta 3 erkeğiz biri gelmedi mi hemen bana yanaşır samimi olmaya çalışır ben de çaktırmadan konuşurum okula beraber gidelim falan der ama ben gitmem o zaman da.Diğer arkadaşı da bunun gibi çocuk çok zeki ama sınıftan keyfi ihtiyacları harıcınde çıkmaz başka kızla konuşurken utanır yani bildiğin odun erkektir sınıfta pek espri yapmaz ruhsuzun önde gidenidir.Biz sınıfta arada oynarız herkes katılır bu çocuk katılmaz yani birbirlerini bulmuşlar aynı şekilde bu da o gelmediği zaman çağırır konuşmaya çalışır beraber gidelim falan o geldi mi herşey eski düzenine ben bunlara başta yardım ettim şımardılar o yüzden artık bıraktım.

Elegans 16-12-2011 12:15 AM

Senin gibi bi arkadaşım olmasını öyle çok isterdim ki. Bende onun gibiyim ama o kadar negatif değilim. Onun senden başka yakın arkadaşı yok sanırsam. Eğer bırakırsan daha çok içine kapanabilir. Bende öyle oluyor en azından. Yapma etme desende bu gibi durumlarda kendine söz geçiremez. Öyle bi karamsarlık ve iç sıkıntısı oluyor ki insan gülemiyor cidden.

hayatbenimiçin 24-12-2011 12:36 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 813359)
Hmm bana göre onunla ilgili rahatsızlıklarını uygun bir dille anlatmayı denemelisin. Bir şekilde seni dinlemeli ve değişmek isterse ne ala ama istemezse sen kendi yoluna gitme kararını gönül rahatlığı ile verebilirsin.

Sen onun zor günler gerçirdiğini düşünüyorsun? Belki de sana anlatmadığı ya da anlatamadığı bir sorunu da olabilir arkadaşının ailesinde falan?

Ben şunu gördüm senden yardım istemeyen birine yardım ettiğin zaman sonucu herhangi bir şekilde kötü sonuçlanırsa sen kötü olursun.

Umarım öncelikle kendin için en doğru olan kararı verirsin.

öncelikle teşekkür ederim . anlattım fakat anlamak istemedi.bana anlattığı sorunlar yüzünden mutsuz olduğunu biliyorum.
aynen öyle yardım istemezse ve sen yardım edersen bu da kötü giderse sen mahvetmiş oluyorsun.

neyse ki arkadaşım artık pozitifleşti.çünkü onu değiştirmedim kendimi değiştirdim. ben mutlu olmaya karar verdim artık o da eskisi gibi dertli değil sürekli eğleniyoruz şakalaşıyoruz :)
kendine değer vermek çok şeyi değiştiriyor y789

hayatbenimiçin 24-12-2011 12:38 AM

Alıntı:

manyakkk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 813919)
Sanırım var ben de biraz anlatayım kendisiyle 6 yıldır arkadaşız ama çocuk utanır yanı sınıftan pek dışarı çıkmaz benim esprilerimi yapar milleti güldürmeye çalışır bolca yalan atar çapkınlık konusunda az konuşur özgüveni düşüktür.Şöyle diyim aynı kızla 2-3 kere çıkmışlığı var sen düşün ben pek aldırmıyorum gerçi şu aralar sosyal ağlardaki konuşma şeklini düzelttim ama sanki kendisi yapmış gibi bir de üste çıkmaya çalışıyor o yüzden artık onu eğitmiyorum kendi haline bıraktım.sınıfta 3 erkeğiz biri gelmedi mi hemen bana yanaşır samimi olmaya çalışır ben de çaktırmadan konuşurum okula beraber gidelim falan der ama ben gitmem o zaman da.Diğer arkadaşı da bunun gibi çocuk çok zeki ama sınıftan keyfi ihtiyacları harıcınde çıkmaz başka kızla konuşurken utanır yani bildiğin odun erkektir sınıfta pek espri yapmaz ruhsuzun önde gidenidir.Biz sınıfta arada oynarız herkes katılır bu çocuk katılmaz yani birbirlerini bulmuşlar aynı şekilde bu da o gelmediği zaman çağırır konuşmaya çalışır beraber gidelim falan o geldi mi herşey eski düzenine ben bunlara başta yardım ettim şımardılar o yüzden artık bıraktım.

en iyisi uğraşmamak kendi hallerine bırakıp eğlenmene bakınca her şey düzeliveriyor

hayatbenimiçin 24-12-2011 12:42 AM

Alıntı:

Elegans Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 813924)
Senin gibi bi arkadaşım olmasını öyle çok isterdim ki. Bende onun gibiyim ama o kadar negatif değilim. Onun senden başka yakın arkadaşı yok sanırsam. Eğer bırakırsan daha çok içine kapanabilir. Bende öyle oluyor en azından. Yapma etme desende bu gibi durumlarda kendine söz geçiremez. Öyle bi karamsarlık ve iç sıkıntısı oluyor ki insan gülemiyor cidden.

Kendine güvenmemekten kaynaklanıyor bunlar.kendine güvenmemek de kendini sevmemekten dolayı olan bir şey.bazı ortamlarda yok.Ben bazen aşırı sosyalimdir insanları kendime hayran bırakıp eğlendiririm. böyle olunca çok mutlu olunuyor tabiki üzüntüden mahvolan birisi de herkesi gülüp eğlendiremez.anlattıkların için teşekkür ederim sizin de iç dünyanızı merak ediyorum çünkü.Kendine zaman ayırmayı ve değer vermeni tavsiye ederim :)

acemisirine 24-12-2011 12:49 AM

Alıntı:

hayatbenimiçin Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 813222)
ama o zor günümde benimleydi bu yaptığım doğru olur mu?

iyilik yapan daima iyilik görmüstür..

iyi düsünen iyiyi kendine cekmistir..

olumlu bakis acisi kisiyi hic hayal bile edemedigi yerlere götürmüstür..

sen bilirsin, karar senin, secim senin..

aklinin, yüreginin, düsüncenin ve kendin icin uygun olan secimi dile, arzula ve muhakkak bi uyari gelecektir...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:21 AM.