Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=194)
-   -   sorun ne sizce ?? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=4356)

manyaklik 07-02-2008 01:33 AM

sorun ne sizce ??

öncelikle böyle bir site de sizlerle birlikte bulunduğum için mutluu olduğumu belirtmek isterim sapkal89
hikayeleri okudum ve bende yazmalıyım dedim

ben 17 sine henüz girmemiş kendini yaşlı hisseden bir gencim.kendimi yaşlı hissediyorum çünkü hayatta başarı ve başarısızlık namına ne varsa yaşamış sayılırım.bu nasıl oluyor derseniz biraz uzun ama anlatayım...
ben mutlu birailenin en küçük çocuğuyum 2 tane ablam var ve aile de herkezin ilgi odağı en sevdiği kişiyim... neyse
ben ana okulundan itibaren devamlı başarılı bir öğrenciydim herzaman üstün özellikler sergilerdim vede ailem başta olmak üzere herkes benim yüksek makamlara geleceğimi düşünürdü (aslına herşey için hiçte geç değilya :d) ana okulundan sonra sonra birinci sınıfa geçtim ama nasıl bir durumsa durumum hiçte iyi değildi tam hatırlıyamıyorum ama okulda ezildiğimden sanırım pek başarılı değildim sonra ankaradan istanbula taşındık vede bende yeni bir sınıfa kavuşmuş oldum yeni okulumda istediğim başarıyı yakaladım vede 8. sınıfa kadar okul 1.liğine oynadım herşey güzeldi ama önümde önemli sınavlar vardı ben askeri liseye gitmek istiyordum vede büyük bir hırslada çalışıyordum kendimi övmek gibi olmasın yeterince uzun boylu vede yapılı sayılırm bu nedenlede kendimi hep asker olarak hayal ederdim neyse çalıştık girdik sınavına ama ne giriş sınavdan 2 gün önce rahatsızlanmıştım vede son günlerimi hastanede serum yiyerek geçiriyordum
hasta hasta girdik sınava ama gende kazandık tabi bende büyük bir sevinç ama önümde aşılması gereken 3 engel daha (mülakat ,spor, sağlık) var tabi bende üstün bir öz güven mülakatta zaten sorun yok geçtik sporda da sorun yok hep dereceyle geçtik son olarak sağlık hiç beklemediğim bir şey oluyor ve de kalbimde sorun gözüküyor eleniyorum... bu durumun şoku içerisin de hemen itiraza gidiyorum  belkibir hata olmuştur diye ama çaresiz gene aynı sonuç neyse askeri lise olmuyor bende istanbulda güzel bir anadolu lisesine gidiyorum ama ben eski ben değilim ....
tamam mantıklı düşününce olmamış olabilirama bulunduğum konumda kötü değil ama bunu bide gel bana anlat tamam askeri liseye gitmemiş olabilirim ama içimde büyük bir boşluk ve hedefsizlik var şu anda lise 3 teyim ve de 4 tane zayıfım vardı bu dönem ,Allah bana hem büyük başarılar tattırdı hemde okulun sonunculuğunu .... şu anda çok kötü bir durumdayım okulun bana karşı bir iticiliğ var sanki özgüvenim sıfır ,hayattan zevk alamıyorum ,hiç bir hedef göremiyorum kendimi insanlara ifade edemiyorum ,gençlerin yaptıkları çoğu şeyi gereksiz buluyorum,v.s,v.s, başta da dediğim gibi kafa olarak yaşlandığımı hissediyorum bilmiyorum ama sizce sorun nerde ama emin olun ki şu an askeri lisede olmadığım için hiç ama hiç üzülmüyorum ...

saçmaladıysam şayet kusura bakmayın sadece paylaşmak isedim ve de saat 01:31 saygılarımla ....
(sorularınız olursa çekinmeden sorabilrisiniz ve de istediğiniz hertürlü yorumu yapabilrsiniz inanın sorun olmaz ...)

hülyaa 07-02-2008 10:41 AM

Ynt: sorun ne sizce ??

sevgili ma...lik..öncelikle aramıza hoşgeldin t678
nickini tam yazmadığım için umarım bana kızmazsın..ama ben bu nicki senin gibi değerli bir kişiliğe yakıştıramadım..bu yüzden nickinle hitap etmiycemttli3
sitemizi gezip rehber bölümünü incelediniz mi?bizlerin açmış oldukları günlüklerimizi okudunuz mu?ya da telkinlerimizi dinlemeye başladınız mı bilmiyorum..şayet bunları yapmamışsanız ilk etapta egoyu ve kendine güveni indirip bunlarla başlamanızı tavsiye edebilirim..
aslına bakacak olursanız anladığım kadarıyla çok istediğiniz bir şeyin sağlık nedeniyle olmamış olması sizin bu şekilde düşünmenize neden olmuş..oysa sizde biliyorsunuz ki,güç,azim,başarı sizde mevcut olan bir durum..her ne kadar bu duruma artık üzülmüyorum demiş bile olsanız,sanırım bu durumu bilinçaltınıza anlatamamışsınız..sözsel olarak evet,ama ruhsal olarak kabullenemediğiniz bir durum var ortada...hani vardır ya,koşarsınız koşarsınız hedefe ulaşmak için çabalarsınız ve tam alacağınız sırada ayağınıza değen minik bir taş sizin aksamanıza neden olur ve almak sitediğinizi alamzsınız..bu durum sizin başarısızlığınız değil ki..askeri okullarda bir çok akrabam var..buralara alınırken ince elenip sık dokunur..tansiyon sebebiyle alınmayan kişileri biliyorum ben..bu onların sağlıksız olduğu anlamına ya da başarısız olduğu anlamına gelmiyor tabi..sadece belli kurallar var..hem herşeyde bir hayır vardır..buna birde olumlu yönlerinden bakmayı dene..daha yolun o kadar başlarındasın ki...kendini yaşlanmış hissetme,aksine bu olay seni daha da güçlendirmeli kendine yeni hedefler belirlemelisin..çünkü sende biliyorsun ki,istediğin şeyi başarabilecek zekaya ve kabileyete sahipsin..bu senin başarısızlığın değil..pes etmek niye?yani senin yapabileceğin daha bir çok alan varken,kendini koyvermene anlam veremiyorum..bak zayıf aldım diyorsun,bu zayıfları alma nedenin kendini bırakmandan başka birşey değil..lütfen!hayatına sımsıkı sarıl,kendine yeni hedefler belirle,umudunu yitirme..bir gün istediğin bir konumda olduğunda ve ardına dönüp baktığın da eminim,iyikide bunları yaşamışım diyeceksin..herkezin yaşadığı o kadar çok negetiflik var ki hayatta..ama bunları yaşadık diye yaşamdan elimizi çekmedik..aksine daha da sarıldık hayata..kendi adıma biliyorum ki,bana olumsuz gibi görünen birşey de bile mutlaka benim mutluluğum düşünülmüştür..hadi şimdi bırak bu düşüncelerini sen kendine başarıyı ispatladın..sorunun sadece alamamak..buda sorun değil zaten..unutma ki seni bekleyen kimbilir ne güzellikler var hayatında..bunları alman için silkinmen gerek..hadi güzel kardeşim kalk ve silkin,çırp üstündeki sana zarar veren düşüncelerini ve hak ettiklerini al..herkez herşeyin en güzelini hak eder..bizler sadece almayı bilmiyoruz..ya da kaybettiklerimize odaklanmaktan,önümüze sunulan diğer güzellikleri göremiyoruz..herşey sende başlar.. ttli3
elimden geldiğince içimden geçenleri yazmaya çalıştım..umarım sana yardımcı olmuşumdur..bir insan olarak herkez nasıl değerliyse benim için sende öylesin..senden yaşça büyük olmama güvenerek siz diye başlayan yazıma sen diye devam ettim..umarım kırılmadın..bu yazdıklarım naçizane tavsiyeler..dilersen kabul edersin..ben eleştirili bir yazı bile olsa içinde benim için hayrıma bir cümleyi mutlaka bulurum..ve hayatıma bunu anahtar olarak katarım..her anahtarın mutlaka açacağı bir kapı vardır..sevgilerimle smiliyface

manyaklik 07-02-2008 12:16 PM

öncelikle ilginize çok teşekkür eder ve sizi bir büyüğüm olarak gördüğüm için sözlerime ablam diyerek devam etmek isterim... aslında telkinlerin hepsini dinledim bir kaç hafta gayet güzeldi kendimi düzeltmeye başlamıştım ve bunu gerçekten hissediyordum ama birden aram açıldı telkinlerle hep aynı şeyler diye düşünmeye başladım bunun yanında da çok ciddi başağrıları belirdi bende ara vermeye karar verdim ... ara verdiğim sırada karşılaştığım olumsuzluklar eski ruh halime dönmeme yetti de arttı bile şimdi bidaha dinlesem mi diye düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim ve de dinlerken dalıp gidiyorum bilmiyorum dinlemeye devam etmelimiyim ne yapmamı önerirsiniz şimdi den teşekkürlers... tuh788

hülyaa 07-02-2008 12:54 PM

teşekkür ederim ablacım.. ttli3
telkinlerin hepsini aynı anda mı dinledin?yoksa sırasıyla mı dinledin anlayamadım..kendimden örnek verecek olursam ben ilk olarak ego ve kendine güveni dinlemiştim hemde haftalarca..sonra suçluluğu ekledim bir müddet bu şekilde dinledim..sosyallik arttırıcı ve başkalarının düşüncelerini önemsememeyi ekledim..bu şekilde dinliyorum..başlarda bende başağrısı olmuştu...içsesim bunun psikolojık olduğunu söyledi bana ve bunu kavradıktan sonra başağrılarım kesildi..dinlemeye ara verebilirsin ama vazgeçme derim sana..değişime direnme ve kabul et..kendi ihtiyaç duyduğunun ne ise ona göre sıralamanı öneririm..ama bu tüm telkinleri aynı anda dinle demek değil tabi..sırasını takip ederek dinlersen daha iyi olacağı kanaatindeyim..bence vazgeçme..ara ver ama vazgeçme derim sevgilerimle cat3500

manyaklik 07-02-2008 02:11 PM

ilginiz için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum .... ben telkinleri karışık dinliyorudum bi ara sıkıldım bende doğa sesleriyle elimde bulunan başka fon müziklerini birleştirerek dinlemeyi denedim ama olmadı şimdi belli bir sıra yapmalıyım sanırım ama neye göre sıralıyıcam ?? şimdiden teşekkür ederim (önce özgüven'i dinlemeliyim sanırım ama 4897 )

üç_gömlek 07-02-2008 02:15 PM

öncelikle hoşgeldin.sorun kararsızlık bence (ben de kolay karar veren biri değilim).iki hafta boyunca suçluluk+ego güven güçlendirici dinle.gelişmeleri naklen ilet foruma.bunu bi hallet gerisini konuşçaz.kendine iyi bak. hismiley

manyaklik 07-02-2008 02:22 PM

tamam başlıyorum ama ben önceden hiç suçluluk dinlememiştim bunu da belirteyim saygılarımla

üç_gömlek 07-02-2008 11:25 PM

dostum seninle sohbet ederken sanki önceki kendimle sohbet ediyorum.

jaunty 08-02-2008 12:05 AM

sufi_kulll merhaba sanirim bu seninle ilk sohpetimiz.umarım ki çok daha güzel anılarını paylaşırız.
anladığım kadarıyla kendine güvenin çok iyi.ve dolayısıylada kendinden beklentin çok fazla..
hayatta herkes umduğu ve hedeflediği yollardan gidemiyebilir.ama bildiğim şey şu gerçekten hayatın bizi sürüklediği buradan gideceksin dediği o yol,bize çok daha faydası olan çok daha hayırlı bir yoldur.
burada senin yerine olsam yaptığım her güzel şey için kendime teşekkürederdim.
bunları görebilme kabiliyetini açmaya çalış. başaramadıklarıma değil başardıklarıma odaklanırdım..
mesela anattarı yanıma almayı hatırladığım için kendimi takdir ederdim.dersleri düzenli takip edebildiğim için birdaha takdir ederdim.bir arkadaşıma vakit ayırıp onu önemsediğim ve mutlu ettiğim için kendimi birdaha takdir ederdim..şükrederim...bunlar gibi..
bizler tıpkı çocuklar gibiyiz aslında çocuk yürümeyi il öğrendiğinde bir adım atıp düşünce ay ne beceriksizsin demeyiz onu alkışlarız..o da kalkar ve bir daha dener..
yada bazı şeylerin takdir etmeği unuttuğumuz bazı şeylerin kıymetini onları kaybetmenin eşiğine gelince anlarız.
samimi bir arkasımla anlattıkça güldüğümüz ironik bir hikaye vardır.
uyurgezerdi camdan düştü idrar kesesi patladı ameliyat oldu ve ölümden döndü.tüm iç organları temizlemek zorunda kaldılar ve ameliyat sonrası yatakta altına yaptığında başındaki 10 kişi onu delicesine alkışladı...
o da şaşkın şaşkın ne kadar sevildiğini bir kez daha anlayıp: vay be haberim yokmuş yaptığım iş ne kadar değerliymiş soyleseydiniz bunu sık sık yapardım diye espiri de yaptı hatta..
bence abartıncaya kadar kendini takdir etmeli insan..yürüyebilmek bile takdir edilecek, şükredilecek durum iken,bizler sahip olduklarımızı görmez oluyoruz..hep yeni hedeflere ulaşamadığımız için kendimize küsüyoruz..

müzikleri ben de bu tavsiye edilen sıra ile dinlemiştim suçluluk ağırlıklı ve artı ego telkinini ilk 2 hafta yoğun olarak dinledim.sonraki haftalar istediğim gibi seçtiğim dinlediğim diğer telkinleri sıraya koydum suçluluğu yavaş yavaş çıkardım.bu şekilde diğer telkinlerinde daha faydalı olacağına inanıyorum.
sevgiler

shamanic 08-02-2008 06:40 PM

sufi_kull cum öncelikle teşekkür ederim...

rumuzunu değiştirdiğin için... değişimine başladın bile tatlım..

yazını dün gece okudum ama beni o kadar gerilere götürdün ki anılarımın arasından çıkıp ta bir iki kelam yazamadım canım..

içinde ki yorgunluğu.. yılgınlığı isyanı anlıyorum ama bu senin finalin olamaz.. hayat taptaze günlerle karşında duruyor..
yaşadığının mutlak düzen içerisinde kesinlikle senin hayrına olan bir yararı var ama şu an fotoğrafın içerisindesin..
kendine değil etrafına bakarak yargılıyorsun.. resmin tamamına bakmaya başladığında şu an farkında olmasanda
her şeyin senin en yüksek hayrına olduğunu fark edeceğin günler gelecek kuzum...

94 yılında senin yaşadığın hüsran kırıklığını bende yaşadım.. üniversite sınavlarına hazırlanırken tek hayalim gata da okumaktı..
tek seçenek le girdim sınava.. ve hayatımın yanlışını yaptım ya hep ya hiç diyerek..

aldığım puanla en iyi üniversitelerde okuyabilirdim ama gata olmadığı için hiçbirisinin yüzüne bile bakmadım..
babam polis annem askeriyede her ikisi ile görüşmedim bile.. sanki onlar resmi kimlikleri ile iş yaşantılarında
benim olmayana sahip oldukları için içten içe suçladım bile.. bana verdikleri tavsiyeleri (ki ne kadar haklı ne kadar doğru yönlendirmelerde bulundular )
duymamazlıktan geldim ve onların inadına başka hiç bir tercihte bulunmadım...

ne büyük yanlış ve yanılgı.... onların inadına değil miş aslında başarısız hissetmişim kendimi ve ruhumu cezalandırmışım..
yapabileceğim onlarca güzel şeyi bir kenera bırakarak..
o günlerde bir kitap geçti elime.. ben tesadüf sandım o zamanlar ama
yıllar sonra fark ettim aslında anneciğimin bıraktığını o kitabı..(kitap canavarı olduğumu bildiğinden mesaj yollamaya çalışmış bana)
ayşe kulin in adı aylin diye bir kitap... (tavsiye ederim )okudum ve tekrar yola koyuldum..
yinede serde inatçılık başkaldırıcı bir asilik var ya tamamen farklı yolarda yürüdüm.. şanslıydım da başarılı oldum..

ama bu ogünlerde yaptığım hatalarımı telafi etmedi...
sonuçta hayat bizim ve nasıl şekillendirirsek o şekilde karşımıza çıkıyor...

amaçlarımızdan uzaklaşmak çözüm değil.. amaçlarımıza ulaşmak için çaba vermek gerek.. emek vermek gerek..

örnek verecek olursam kendi yaptığım bu yanlışı tanıdığım başkalarının yapmamasına özen gösteriyorum elimden geldiğince...

bir kuzenim var.. tek hayali pilot olmak (hava harp akademisi tek hedefi tek arzusu )
pilot olacak her özelliğe sahip senin kendini tarif edişin gibi.. her şey yolunda giderken
bir sorunumuz oldu gözlerinde rahatsızlık çıktı ve elendi...

dünyası yıkıldı derbeder oldu.. o oldu bu oldu şu oldu derken
sürekli hedefine ulaşması için bir şeyler yapmaya çalışırken kendi azmiyle de şimdi eskişehirde sivil havacılık okulunda okuyor..
pilot olmak sadece uçmak değil çünkü bu işin bir çok teknik yönü de var.. orada olanların gözlük takması problem değil..

hem zamanla karşısına farklı yollar da çıkabilir önemli olan hayali neyse onun enerjisinin içerisinde olmak..

şimdi sen 17 yaşındasın kuzucum... allah uzun ömürler versin diyelimki 80 yaşına kadar yaşayacaksın..
nasıl yaşamak istiyorsun karar ver.. bu yorgun halinle bu yaşlılıkla bu hayal kırıklığı ile yaşamak mı istersin..

yoksa hayatın içinde diğer renklerinde farkında olarak her rengin güzelliğini yaşayıp başarılı mutlu bir hayat mı yaşamak istersin...

ya yaşadıklarının içerisinde kaybolacaksın yada kendin için ayağa kalkıp geriye baktığında bir sürü güzel anı yaratacaksın...

her ne kadar dışımızda olsada gelişmeler olgunlaşmak olaylara karşı bakış açılarımızı genişletmektir..
ve geniş açılardan bakarken mutlaka çözüm yolları buluruz..

bu kadar donanımlı bir yaşama sahipken sakın kendini bırakma...
kendinin ve gücünün farkında ol.. ne kadar değerli ne kadar özel olduğunun farkında ol...
geri kalan yaşamının ilk günü olduğunun farkında ol..
başarısızlık hayal kırıklığı diye yaşadıklarımızın bizi güçlendirip yenilmez kıldığının farkında ol...
kendin için fark yarat ve bunun farkında ol...

bir çin atasözü vardır ;

dünyada kusursuz iki insan vardır. biri ölmüştür, biri de doğmamıştır.

amacımız kusursuz olmak değil bizi mutlu edecek harika yaşamı yaşamak…

gelelim telkinlere…

arkadaşlarımızın önerdiği gibi suçluluk ve ego ile başlaman daha yararlı olacaktır..
rehber bölümü incele lütfen.. kendine güven i ekleyip devan ederekn ihtiyaç duydukça
listene diğer telkinleri ilave edersin ama bunları birden ekleyerek kalabalık liste haline getirme.. yorulursun..

sıkılmak için ben doğa seslerini bir media playerda sürekli açık tutuyorum..
diğer medya playerda da istediğim müzikleri dinliyorum..

burada dikkat etmemiz kural devamlı olamamızdır..
unutmayalım.. damlayan su taşı deler... taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir.

lütfen hayatını kolaylaştırmak için at adımlarını…

ben yine çok konuştum galiba..
o kadar güzel bir yaştasın ve istersen okadar çok güzelik yaşayabilirsin ki
bunların farkında olman için keşke yaşımızın getirdiği tecrübeleri sana nakledebilsek…

umarım mesajlarımız yüreğinin derinliklerinde sorularına gereken cevabı verir..
ve en güzel haberlerinle mutluluğunu bizlere ulaştırırsın..
öncelikli olarak derslerinde ki başarılarının müjdesini bekliyorum senden..
sevgiler…

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:10 PM.