Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=264)
-   -   Çıtır çıtır Kızılay simiti gibidir küçük mutluluklar.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=613356)

Nefti_ 21-06-2010 05:23 PM

Çıtır çıtır Kızılay simiti gibidir küçük mutluluklar..

Bilemedim ki nereden başlasam,hangi konuya girsem..Ne kadar oldu yazmayalı daha doğrusu bakmayalı bilmiyorum ama baya uzun bir zaman geçmiş gibi.Yeni konular açılmış,yeni üye olanlar olmuş,üye olup da benim gibi ara verenlerde olmuştur muhakkak.Başladığım noktada mıyım kesinlikle hayır ama yinede çok ilerlemiş görmüyorum kendimi.Telkinleri düzenli dinlemedim.Haftada en fazla 2 kere dinledim ama şu son 2 haftadır sürekli dinliyorum.Sürekli demek her boş bulunduğumda yolda hatta iş yerinde,ders çalışırken dinlemem demek.Bu telkinlere ayırabileceğim maksimum zaman.Galiba işe yarıyor.En azından saçma sapan müzikler dinleyip dinleme zevkimi bozmamış oluyorum.

Nefti_ 21-06-2010 05:44 PM

Cevap: Çıtır çıtır Kızılay simiti gibidir küçük mutluluklar..

Düşünüyordum da geçmişten bugüne kadar istemediğim ne varsa hepsini elde ettim.İnsan olumsuz düşününce olumsuzlukları çekiyormuş gerçekten.Olumsuzlukları olumlu olanlarda değiştirmeyi bilemedim.Birde çekim yasasının yalan olduğunu düşünürdüm oysaki çekmişim işte tüm olumsuzlukları:)Geçmiş geçmiş.Biraz önce telkinler için işe yarıyor galiba demiştim.Galibası fazla bile bir kaç ay önce eskiye takılıp dururdum.Geçmişe bakmaktan önümü göremezdim.Şimdi bazı şeyler komik bile gelebiliyor.Aslında kimse bize istemediğimiz bir şeyi yaptıramaz.Burada bu konumda olmamın tek nedeni benim diğerleri hep bahane.Sen istersen güneş doğar çünkü.Sen güneşin doğduğunu görmek istemessen tüm dünya görse de neye yarar sen görmedikçe.Kendi değerimizin farkında olabilmek ümidiyle.

Parlayan 21-06-2010 06:40 PM

Günlüğün hayırlı olsun.Yeniden hoşgeldin..956k

Pikachu 21-06-2010 07:05 PM

Günlüğünüz hayırlı olsun :) :) :)

Nefti_ 22-06-2010 09:39 AM

Sümbülli,Pikachu teşekkür ederim.

Nefti_ 22-06-2010 10:19 AM

Ey hayat kendimi bildim bileli seninle mucadele etmekle geçti ömrüm.Artık yoruldum,yıprandığımın farkına vardım.Sanmayasın sen kazandın.Seninle aynı safa geçiyorum bundan böyle.Ne sağda ne solda ne önde ne arakada hep yanında.

Işıldayan Safir 22-06-2010 10:29 AM

Merhabalar Nefti,

Ara verdiğinden haberim yoktu. Geri dönmene sevindim. İyi ki geldin. Tekrar hoşgeldin. Günlüğün hayırlı olsun.

Değişim yaşamadığımız bir zaman yok. Değişime kendimizi kapatmadığımız sürece. Hepimizin öğrenmesi gereken şey kendimize bakmayı öğrenmek. Hem içeriden hem dışarıdan. Her ikisini de yapabildiğimizde olayları çok daha doğru değerlendirebileceğimize inanıyorum.

Ayrıca emin ol ilerleme kaydetmişsindir. Çoğu zaman anlayamayabiliyoruz. Bu da kendimizi gözleyemediğimiz için bana göre. Düşündükçe sorular sordukça evrende cevaplarımızı bulalım diye durumları ardı ardına sıralıyor bize. O kadar küçük şeyler var ki farkedemiyoruz.

Bu neye benziyor biliyor musun? Etrafımıza baktığımız zaman neye bakıyorsak onu görüyoruz sadece. Yani odaklandığımızı... Ama orada göremediğimiz o kadar çok ayrıntı var ki hepsi bilinçaltımıza depolanıyor. Olaylara bakışımız da böyle. Çabaladıkça çıkarıyoruz ortaya. Eminim sende çabalıyorsundur. Farkındalıklarının değişim ve gelişimlerinle çoğalması dileğiyle.

Sevgiyle kal, sağlıkla nefes al. sapkal89

sanemce 22-06-2010 11:08 AM

Alıntı:

Nefti_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 753529)
Ey hayat kendimi bildim bileli seninle mucadele etmekle geçti ömrüm.Artık yoruldum,yıprandığımın farkına vardım.Sanmayasın sen kazandın.Seninle aynı safa geçiyorum bundan böyle.Ne sağda ne solda ne önde ne arakada hep yanında.

Günlüğün hayırlı olsun Nefti..

Küçük bir ayrıntıya dikkatini çekmek istiyorum 12389

Hayatla mücadele etmekten vazgeçsen... Mücadele ettikçe hayat kendini daha güçlü hissediyor ve müsabakalar daha yorucu oluyor 2600
Kendimden bilirim mücadele ettiğimi düşündükçe yoruluyor, yoruldukça aşağıya çekiliyordumb456
Hayatla raks etmeli ki, müsabakalar eğlenceli geçsin http://dl6.glitter-graphics.net/pub/...tks1sh9tdv.gif

sevgilerimle
actionsmile

Nefti_ 23-06-2010 09:21 AM

Günaydın mı demeliyim karagün mü demeliyim?Ya Rabbi ne oluyor bize aynı topraklarda yaşıyoruz,aynı havayı soluyoruz,aynı imkanlardan yararlanıyoruz ama birbirimizi öldürüyoruz neden üç beş dönüm kara parçası için mi,bağımsızlık için mi,haklar için mi bu kadar ölüme değer mi?Bizler kendi dertlerimiz ile uğraşırken insanların çocukları,eşleri ölüyor ve buna sessiz kalıyoruz.Onlar bizim de çocuklarımız kimisi abim kimisi kardeşim kimisi arkadaşım sanki canımdan bir parça gitti,benimde canım acıdı benim de yüreğim parçalandı.Artık yeter kimse dur demeyecek mi..Vatan sağ olmasın böyle vatana kendi askerini,vatandaşını düşünmeyen bir topluma dökecek kan kalmadı artık...:((

Nefti_ 23-06-2010 10:58 AM

Güne biraz üzgün başlasam da kendime geldimDün bir kaç kere yazıp da silinen cevaplarıma geldi sıra..
Wampirella öncelikle teşekkür ederim.Zaman değişiyor,dünya değişiyor elbette bizlerde değişiyoruz.Bazen değiştiğimizin geç farkına varıyoruz.Önemli olan değişmek değil olumlu yönde değişmek inşallah daha olumlu değişmelere de imzamızı atacağız.Ben görmek istediğim şekilde gördüm.Bir şekilde olumsuzluklara odaklandım.Gülün dikenine odaklanırsan gülün güzelliğini göremezsin.Hayatımı essir eden bendim bunun farkındayım.Artık demir parmaklıklar ardından bakmıyorum hayata.Sendeki değişimleri de görüyorum,mutlu ediyor beni.:)Sevgiler.

Sanemce teşekkür ederim.Evet hayatla mücadele etmekten vazgeçtim.Hayatla mücadele etmek bana bir şey kazandırmadığı gibi benden çok şey aldı götürdü.Hatta çoğu zaman yenilgiyi hazmedemeyip geçmişi önüme ısıtıp ısıtıp koydum.Hata kimdeydi acaba?Hatayı başkalarında aradım,bahaneler ürettim gerçek olanın ardındakinin ben olduğumu görmek istemedim.Artık yoruldum,çabalamıyorum artık yenileceğimi biliyorum o yüzden polyanyacılık oynuyorum.İstesem de istemesem de onun kararlarını uyguluyorum ya da sesimi çıkartmıyorum.Mutlaka bildiği bir şey vardır diye.Hayata yeni yeni adım atıyorum,emekleme sürecindeyim daha inşallah onunla uzun yürüyüşlere de çıkabileceğim günler gelecek.Sevgilerle:)

Nefti_ 23-06-2010 02:30 PM

Dün akşam uyuyamadım üstelik sinirden ağladım ama kimse duymadı, oysaki birilerinin duymasını ümid etmiştim.Bazen düşünüyorum aile içinde kimsenin umrunda değil miyim diye.Geceler boyunca ağlayıp da kimsenin duymadığı çok olmuştur,uykusuz kadığım günle..Gerçi nereden bilebilirlerdi ki.Acaba küçükken bile üstümü örtmeye gelen olmuş muydu?Bazen hatta sıklıkla küçük bir çocuğun istediği şefkati istiyorum.Gece yarısı 00.00 dan sonra karşı apartmandakinin oğlu hem bilgisayarda oyun oynuyor hem de arkadaşıyla konuşuyordu.Ben saatlerce susmasını bekledim.Saat 3.15 olduğunda sinir krizine girdim 1-1.5 saat ağladım.Saat 4.3 olduğundaysa hala konuşuyordu.Sorun karşımdakinin düşüncesizliğinde ama sorunun büyük kısmı bende.Benden kaç yaş küçük olmasınna rağmen sessiz olması için uyarmadım.Üniversite yıllarında da yurtta kaldığım dönemde gürültü olurdu ben susumalarını beklerdim onlar uyuyunca ben de uyurdum.Kendi düşüncelerimi söyleyebildiğim bir ortam da yetişmedim,kendi kararlarımı bile veremiyordum.O yüzden hiç bir zaman sesim yüksek çıkmadı her zaman başkaları haklıydı çünkü.Bu yüzden kendimden nefret ettim yıllarca.Otobüse bindiğimde para üstünü eksik alsam sesimi çıkaramazdım.Artık o kadar değilim tabi ama başkalarını uyarma konusunda eksiğim.

Nefti_ 24-06-2010 02:32 PM

Ben geldim:) Sınava az kalan şu günlerde çok mutluyum evet sınava az kaldı ve ben ara verdiğim kitaplarıma artık kavuşabileceğim.Okumak,okumak,okumak Rabbim ne müthiş bir olay..Kpss dediğimiz şu sınava aylarca hazırlanıyoruz neden sırf TSE standartlarında birer Türk vatandaşı olalım diye.dusun2Her neyse hayırlısı ders çalışıp çalışmama konusunda biraz terddütlüydüm.Bu zamana kadar yeteri düzeyde çalışmamışım diye düşünürken hocam beni gaza getirip son zamanlarda ne yaparsan kardır deyip millet deli gibi çalışıyor sen de delir deyince bir hevesle gaza geldim.smil56 Ama kısa sürdü.Bir de iş olunca gerçekten zor oluyor hele de sevmediğiniz bir türlü sevemediğini bir işte çalışıyorsanız daha zor.1 senedir işi bırakmaya çalışıp da hala bırakamadım bu arada.Aslında gerçekten bırakmak istemedim sanırım.Burası farkında olmadan kendime güvenmemi sağladı.İnsanları her zaman benden üstün görürdüm.İnsanların sandığım gibi mükemmel olmadıklarını gördüm.Onlara değerlerinden fazla değer verdiğimi burada gördüm.Kendini buranın merkezi zanneden fakat buradan başka bir yerde çalışabilecek kapasitede olmayan bir avuç insanla beraber çalışıyorum.Okumayan,kitap okuyanla dalga geçen,kendini hiç bir şekilde geliştirmeyen,tek okudukları internetteki magazin haberleri olan ya da yemek tarifleri olan bir avuç insan ile işte...Birlikte çalıştığım insanlar, kusura bakmayın ama bunlar gerçek, benim kapasitemde,benim bilgi düzeyimde değilsiniz,olmak içinde çaba sarfetmiyorsunuz o yüzden sizlerle konuşabileceğim bir konu yok.Oturup sizinle dedikodu da yapamayacağıma göre susuyorum.Selam verdiğime şükredin benceblookTatmin olmadığım,kendimi iş anlamında gelştiremeyeceğim bir yerde çalışıyorum,üstelik dışarıda bir sürü aç insan varken hakkım olmayan bir parayı alıyorum.İşe ilk başladığımda oturarak maaş alanın bir ben olduğumu düşünüp Rabbimden beni affetmesi için dua ederken şu anda burada bulunan görev itibariyle en üst şahıstan en alta kadar hiçkimsenin hak etmediği maaşı aldıklarını düşünüyorum.O yüzdendir ki aldıkları paranın bereketi de yok herkes borç içinde.Ama gitmeyeceğim ister ukalalık diye görün ister umursamazlık ki sizi umursamadığım doğru yine kendi bildiğimi okuyacağım çünkü siz bir şey bilmiyorsunuz.Benim hakkımda da karar verme yetkisine sahip değilsiniz.Burdayım siz farkında değilsiniz ama ben okuduklarım ile,katıldığım faaliyetler ile kendimi geliştirmeye devam edeceğim ve "karşınıza geçip ben bunları bunları yaparken siz neredeydiniz diyeceğim" günlerde gelecek elbette.cilgin897Oh be içimi döktüm birikmiş olan daha çok şey şey var içimde ama bu kadar yeter şimdilik.

Nefti_ 30-06-2010 01:02 PM

Bu sene Anakara'ma yaz gelmeyecek galiba.Hatırlıyorum da 2 sene öncesinde elimizde bidonlarla aşağıya iner belediyeden gelen suyu doldururduk.Şimdi de barajlarda ki doluluğun 2 sene yeteceğini söylüyorlar.Küresel ısınma dedikleri bu olsa gerek.Bugün hava yine kapatmış kendini,göstermiyor bize gülen yüzünü.Bende de bir krgınlık ama inat ettim hasta olmayacağım.neseli56

Nefti_ 02-07-2010 10:40 AM

Günaydın:)) Yarıyor,yarıyor işe yarıyory789Uzun süredir ilk defa mutlu bir şekilde uyandım.İlk defa işim olduğu için şükrettim.Bir şeyi kırk kere söylersen olur derler kırk kere söylememe rağmen oldu.İlk başta çok da işe yarayacağını düşünmemiştim olumlamaların.Bir kaç kere söylememe rağmen işe yaradı.Bu seferde bu mutluluğum çabuk sönerse diye korktum ama bu düşünceyi cabucak attım çünkü ömür boyu mutluyum,mutlusun,mutlulargirlhahagirlhahaTelkinle ri de 2 haftadır adamaakıllı dinliyorum.Artık daha büyük hedeflerim var:))Karşılıksız sevgi dedikleri budur iştesuperxy Bir haftalık izne ayrılıyorum.Fiziksel olarak iş yapmayacağım ama beynimin büyük efor sarfedeceği sürece giriyorum.idea3Rabbim tüm çalışanların yüzünü ak çıkartır inşallah.^-^

Nefti_ 27-07-2010 04:47 PM

Küçük bir merhabayla başlamak istedim bugün.İki gündür hastayım.Yaz gribi ağır geçer derler ama şükür bugün daha iyiyim,bir kaç güne kadar tamamen geçmiş olur diye düşünüyorum.Geçen haftakinden önceki perşembe günü babam izin al Antalya'ya gel deyince hiç dururmuyum.Cuma günü izin aldım,cumartesi Antalya'daydım.Senelerdir orada oturmamıza rağmen 2006 dan beri gitmemiştim.Sanki hiç görmediğim bir şehre gidiyormuşcasına heyacanlıydım.Sabah 6.00'dan 11.00'e kadar denizden hiç çıkmadım,denizin keyfini çıkarttım ve yuttuğum bol miktardaki tuzlusuda bonusu oldu.Fiziksel olarak yorulsam da düşüncelerime ara verdiğim bir tatil oldu.Antalya'da babamın arkadaşı olan lise edebiyat öğretmenimin evine gittik.Sen lisedeyken çok kitap okurdun ve çok güzel kompozisyon yazardın dedi.Güzel yazamadığımı düşündüğüm bir anda bunu söylemesi beni mutlu etti.Keşke babam da telefonla konuşmasına bir kaç dakika ara vermiş olsaydı da hocamın bu sözlerini duysaydı..

bigokyanus 27-07-2010 04:51 PM

Alıntı:

Nefti_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 759376)
Küçük bir merhabayla başlamak istedim bugün.İki gündür hastayım.Yaz gribi ağır geçer derler ama şükür bugün daha iyiyim,bir kaç güne kadar tamamen geçmiş olur diye düşünüyorum.Geçen haftakinden önceki perşembe günü babam izin al Antalya'ya gel deyince hiç dururmuyum.Cuma günü izin aldım,cumartesi Antalya'daydım.Senelerdir orada oturmamıza rağmen 2006 dan beri gitmemiştim.Sanki hiç görmediğim bir şehre gidiyormuşcasına heyacanlıydım.Sabah 6.00'dan 11.00'e kadar denizden hiç çıkmadım,denizin keyfini çıkarttım ve yuttuğum bol miktardaki tuzlusuda bonusu oldu.Fiziksel olarak yorulsam da düşüncelerime ara verdiğim bir tatil oldu.Antalya'da babamın arkadaşı olan lise edebiyat öğretmenimin evine gittik.Sen lisedeyken çok kitap okurdun ve çok güzel kompozisyon yazardın dedi.Güzel yazamadığımı düşündüğüm bir anda bunu söylemesi beni mutlu etti.Keşke babam da telefonla konuşmasına bir kaç dakika ara vermiş olsaydı da hocamın bu sözlerini duysaydı..

Duymuştur duymadıysa da sen duyur , söyle ne olacak . Ya da böyle bir durum olduğunda diyelim ki baban yanına geldi neydi hocam tekrarlar mısınız dersin duymuş olur. y789

Nefti_ 29-07-2010 05:22 PM

Bazen hayata geç başladığımı düşünüyorum.Yaşamayı öğrendim mi bilemiyorum hala geçmişe takılıp duruyorum.Sanki geçmiş benim suçummuş gibi.Geçmiş geçmişte kaldı diyemiyorum bir türlü.Benim derdim hayatla değil benim derdim kendimle kendimi kendime ispat edebilmekle uğraşıyorum hala.Ömrüm bununla geçecek galiba...Telkinleri de dinlemeyi bıraktım.Sanki kısa süreli olumlamalarmış gibi geliyor.Bu hafta sonu yenilerini ekleyeceğim belki düzelirim bir nebze de olsa.Bugünün rengi gri benim için...

tolgaasya 29-07-2010 05:44 PM

Günlüğünüz hayırlı olsun, hoş geldiniz tekrar.

Nefti_ 29-07-2010 11:20 PM

Teşekkür ederim tolgaasya:))

Nefti_ 29-07-2010 11:43 PM

Bu saatte ilk defa günlüğüme bir şeyler karalıyorum..Az önce elisya'nın günlüğüne şöyle bir göz attım.Ben de gece yatarken kulaklıkla telkinleri dinliyordum tabi sabah kalktığımda kulaklıklar çıkmış oluyordu kulağımdan.Kaç saat dinlediğimi bilemiyorum,zannediyordum ki uzun zaman dinlememe rağmen etkisi kısa süreli oluyor,meğerse dinleyemiyormuşum.Hopörlörle dinlemek hiç aklıma gelmediy789Biraz önce mutluluk telkinini,kendine güven,sosyallik arttırıcı,başkalarının düşüncelerini önemsememe,topluluk karşısında konuşabilme telkinlerini indirdim.Baya kalabalık bir liste olmuşmusic45 Hepsine ihtiyacım var ama nasıl dinleyeceğimi bilemiyorum.Hepsini dinlemeli miyim yoksa sırayla yani birini belli bir zaman dinledikten sonra diğerini mi eklemeliyim.İnsanoğluyuz işte aç gözlülük yapıp hepsinden istiyoruz:)) Bir de ego güçlendiricinin ve suçluluk telkinlerinin tüm versiyonlarını dinlemiştim.Hepsinden ayrı ayrı tadlar almıştım.Gece ney versiyonunu dinleyip gündüz diğer versiyonlarını dinlemek daha rahatlatıcı olacaktır^-^Diğer arkadşların günlüklerini okumanın böyle faydaları da oluyor tabi fikirlerini uygulamak gibiutananadam Şu telkinleri de bir sıraya koysam kendimi daha iyi hissedeceğim.:) Gece tavuğu olmaya adayım herhaldesmil56

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:01 AM.