Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Testler ve Anketler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=464)
-   -   “Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=618583)

zahid 12-05-2011 08:59 PM

“Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

“Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün “lan felekten bir gün çalayım bari” deyip bir bara gitmiş. Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda “tanışabilir miyiz” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş. Kadın kağıdı almış, okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış... Hiç bir şey anlamamış. Yazı ne Almanca, ne de bildiği bir dile aitmiş. Gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip “ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burada” diye sormuş. Arkadaşı kağıdı okur okumaz “sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi” deyip yanından gitmiş… Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına “ya siz eskisiniz bilirsiniz burada ne yazıyor” diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler. Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş “len” demiş “bunu en iyi anlayan doktor olur, ne de olsa onların yazısı karışık” deyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok... Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor; kendini asmış. Adam en sonunda pes etmiş. “Len bu kağıt başıma çok işler açtı, başkasının da hayatını karartmasın” diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş. Kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş. Reis kağıdı okuyunca birden ”çabuk paraları yerine koyun” demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.

Şimdi gelelim sorumuza. Haliyle “bu kağıt'ta ne yazıyor?” diyeceğim...

Soru gerçek olup, cevabı metin içeriğinde klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir.

Alıntıdır y789

doris 12-05-2011 09:51 PM

Cevap: “Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

''sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi” yazıyormuş :)))
bildim mi?

Işıldayan Safir 12-05-2011 10:00 PM

Cevap: “Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

Ben bu soruyu daha önceden görüp google da cevabını aramıştım epeyce. Her forumda aynı cevaplar kopyala yapıştır şeklinde paylaşılmıştı. Komik ve saçmaydı. Umarım burada yaratıcı ve özgün cevaplar verilir. :)

Paylaşım için teşekkürler. Sevgiler...

doris 12-05-2011 10:10 PM

ilk özgün cevabı senden bekliyoruz öyleyse zerynthia :)

bussraster 14-05-2011 12:58 AM

bu gece uyuyamam bennnnn
zahid biliyorsan sen yaz en kısa zamanda.
takıntılıyım böyle konularda :)

mavihuzur 14-05-2011 01:21 AM

bende merak ettim. biraz batım yazıya ama şifreleme yöntemleri nedir hiç ilgim olmadı hay Allah ne yazmış ya bu kadın. umarım mantıklıdır.

sweeet 14-05-2011 12:55 PM

Cevap: �Bu soru, Avrupa�da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

Özel şifreleme yöntemi: cavabı yazının veya sorunun içinde saklı yani :))) Dikkat ölçmek için bu tür sorular soruluyor.

bluegirlx 14-05-2011 02:47 PM

“tanışabilir miyiz” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş..

ha haaa.....tanışabilirmiyiz yazıyor tabiki..karısı anlayıp boşanmıştır..ailesi bunca zaman tanışmadık mı diye kızmıştır diğerleride öylee...doktor niye kızmış onu anlamadım..

perpendicularis 14-05-2011 04:44 PM

bence bankada çalşmasyla ilgili bşy herkes r edip onnla konuşmasını kesio bunlar kötü ama bankadan paraları çalmaktan vazgeçip geri yerine koyuylar adamda bankada çalışıo bunla bağlantılı bşy sanrm ama kağıtta ne yazıo hiç bi fikrm yok:S

Işıldayan Safir 14-05-2011 09:41 PM

Alıntı:

doris Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 798376)
ilk özgün cevabı senden bekliyoruz öyleyse zerynthia :)

Kusura bakma mesajını yeni gördüm. İsteğin üzerine fikrimi söyliyim dedim.

Yanıtı bilmiyorum. Ancak tek bir kağıt olduğuna göre ortada kağıtta tanışabilir miyiz yazdığı kesin. Zaten kağıtta ne yazdığını soruyor soru, kadının ne yazdığını sormuyor. Tuzak da burada. Yani anlatılanlar tamamen ıvır zıvır. Oradan mantıklı bir sonuç çıkarmaya çalışmamak lazım gibime geliyor. :)

Sevgilerimle.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:00 AM.