Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Dayak cennetten mi cikmistir ? kizini dovmeyen dizini mi dover? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=462881)

derya hanim 09-12-2009 02:22 AM

Dayak cennetten mi cikmistir ? kizini dovmeyen dizini mi dover?

Hos bir konu degil ama sormak istiyorum .Hollandada bir erkek karisini dovunce 6 ay hapis yatiyor ,helede o anda sahitlerin onunde olum tehdidi yapar yada yaralarsa tam tamina 2 yil ile 4 yil arasinda icerde yatar.Eger birisi cucugunu disarida tokatlarsa sahitlerde olursa anneye yada babaya sorusturma aciliyor .Genc kizlar okulda ogretmenlerine artik dayanamiyorum evde baski yapiyorlar ,ozgurlugum yok vs...anlatirlarsa hic affi yok direk ellerinden aliyorlar ailenin hemen bakim evlerine yerlestiriliyorlar . Ben kucukken vede genc kizligimda tokat yemedim diyen varmi? yada cevrenizde varmi ?Burada telefon hatti var sikayet edebiliyorsunuz mesela ,hani cocuk gece gunduz dayak yer (cok kotu bir durum bu)tamam bende hemen arayip sikayet ederim .Sizce bir tokatla aranmali mi? yorumlarinizi bekliyorum bu arada ben de payimi aldim y789kucukken bizede ogretildi haketmisinki annen baban dovmus . Ben bir seyi iyi biliyorumki hicbir anne baba evladinin kotu olmasini istemez art56art56

nevresim 09-12-2009 08:01 AM

Cevap: Dayak cennetten mi cikmistir ? kizini dovmeyen dizini mi dover?

öyle bi sistem olsada(tel hattı gibi) aramaya cesaret edemeyecek-yine ailesinin korkusundan-kişiler var,bi nebze belki etkili olur,dayak konusuna evet bende baya dayak yedim ,şikayet edicek merci olsa bile edemezdim cesaret,zaten kimsenin önünde dayak yemedim şahitte yok.ailenin elinden alınması da tartışılır,götürdükleri yer nası bi yer acaba?daha mı iyi daha mı kötü ediyolar,bu sorunun çözümü sadece ailenin daha bilinçli olmasından geçer bence,başka çözüm yok gibi.

SinanATASOY 09-12-2009 08:25 AM

Dayak iyi birşey olsaydı Cennette kalırdı..

Elektra 09-12-2009 11:48 AM

Dayak cennetten çıkma sözü aslında iki şekilde yorumlanabilir birincisi cennete yakışmadığı için cennetten çıkarılmış olması ya da cennette bile bu davranışın onaylanması.yani cümlenin ucu açıktır,tartışılır. Allah insanların kalbinin kırılmış olmasını bile istemez. insanların iyi geçinmesini ister bırakın fiziksel şiddet uygulamayı. dayak dikdatörlük zorbalıktır ve başvurulması gereken en son şeydir. Guruz kırıcı ve üzücü bir olaydır. medeni bir toplumun ve insanlarının onaylamayacağı bir davranıştır.bu nedenle bu sözü ve sözün altındaki eylemi onaylamıyorum...

spestnaz 09-12-2009 12:41 PM

bence dayak anne babanın tatmin olmasından başka kimseye bişey sağlamazz y789 ama çocuğu onlardan, tamda sevgiye ilgiye muhtaç olduğu zamanda ebeveynden almak da faydalı olmaz. bence orta yolu bulunmalı. aile eğitilebilir mesela. . telkinler gayet işe yarayabilir. . neden olmasınn???

Elektra 09-12-2009 03:23 PM

Alıntı:

spestnaz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 573133)
bence dayak anne babanın tatmin olmasından başka kimseye bişey sağlamazz y789 ama çocuğu onlardan, tamda sevgiye ilgiye muhtaç olduğu zamanda ebeveynden almak da faydalı olmaz. bence orta yolu bulunmalı. aile eğitilebilir mesela. . telkinler gayet işe yarayabilir. . neden olmasınn???

evet telkinlerde olabilir ama insan iradesi ve zihniyeti çok önemli burda. kafa yapısı ve düşünceler değiştirilmediği sürece ister telkin dinlesin, ister hipnoz olsun ya da başka bir yöntem denesin, yine aynı tas aynı hamamdır tatlım y789 değil mi??

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:07 AM.