Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Özlem Türköne Tartışmasında Kim Haklı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=1653)

hayatimdegisti 18-07-2007 11:29 PM

Özlem Türköne Tartışmasında Kim Haklı

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=uzFc2suRng4[/youtube]

Kim haklı?

Bayülgen'in program esnasında kendisinden "Özlem" şeklinde bahsetmesinden rahatsız olan Türköne, sunucudan mümkünse kendisine adı ve soyasıyla hitap etmesini istedi. Okan Bayülgen ise bu isteğe, 'Kimse bana terbiye dersi veremez' diyerek tepki gösterdi. Özlem Türköne ise; 'Benim yaşadığım toplumda bir kişiye sadece ismiyle hitap etmek için, o kişiyle bir samimiyetiniz olması gerekir' şeklinde uyarıda bulunsa da Okan Bayülgen'in bu konudaki tavrı değişmedi.

ÇİÇEKDAĞI KAYMAKAMI

ÖZLEM (Piltanoğlu) Türköne, Türkiye’deki 22 kadın kaymakamdan biri. Son görev yeri Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesi. Polis memuru bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci kızı olan Türköne, 1976 doğumlu. İlkokulu babasının görevi nedeniyle ABD’de okumuş. (Baba o dönem ABD’de Coşkun Kırca’nın yakın korumasıymış.) Sonra aile İstanbul’a yerleşmiş. Türköne Gazi Üniversitesi’nde kamu yönetimi eğitim almış. Ardından kaymakamlık sınavlarını kazanmış ve göreve başlamış. İçişleri Bakanlığı genç kaymakamı Londra’daki Middle Sex Üniversitesi’ne göndermiş. Orada AB üzerine yüksek lisans yapan Türköne daha sonra Tokat Arçova ve Çankırı Bayramören’de görev yapmış. Prof. Mümtaz’er Türköne ile evli, 1 oğlu var. Eşi siyasete girme aşamasında en büyük destekçisi

fato09 18-07-2007 11:44 PM

Ynt: Özlem Türköne Tartışmasında Kim Haklı

aslında kim haklı haksıza girmek istemiyorum pek ben o programı izledim. okan bayülgen'in tarzı bu çok fazla incelip kibarlaşan biri değil makinadaki gibi konuşuyor ntv deki konuklarıyla da. herkese samimi hitap şekilleri kullanıyor yaklaşımı bazen ukala bir tavır alabiliyor tabi. ama biraz daha kibar olabilirdi sanırım.

dost78 18-07-2007 11:45 PM

Özlem Türköne 'nin bu konudan rahatsız olduğunu söyleyip konuyu uzatması onun açısından iyi olmamış bence,bilhassa Okan Bayulgen gibi birinin karşısında bu tür itirazlar insanı seyirciye rezil eder y789

venüs 19-07-2007 12:24 AM

Sayın Bayülgen'in tutumu hiç hoş değil bence... Uzatmışta uzatmış...Siyaset içerikli bir programı başka şekilde nasıl doldurabilirdi ki... Başka bir siyasetçiye; (örn; Tayyip siyasette eski, Deniz siyasette eski,) diyebilir mi acaba karşılarında o şahıslar olsa... Desin de görelim utananadam

Daha önce konuyla ilgili söylentiler duymuştum.. izleme fırsatı bulamamıştım.. önyargılı davranıp Özlem Türköne saçmalamış diye düşünüyordum ama... Yanılmışım... Olayı birebir görmeden yorum yapmamalı fikrini birkez daha benimsemiş oldum.... onayi

hayatimdegisti 19-07-2007 01:04 AM

Alıntı:

venüs Nickli Üyeden Alıntı
Sayın Bayülgen'in tutumu hiç hoş değil bence... Uzatmışta uzatmış...Siyaset içerikli bir programı başka şekilde nasıl doldurabilirdi ki... Başka bir siyasetçiye; (örn; Tayyip siyasette eski, Deniz siyasette eski,) diyebilir mi acaba karşılarında o şahıslar olsa... Desin de görelim utananadam

Daha önce konuyla ilgili söylentiler duymuştum.. izleme fırsatı bulamamıştım.. önyargılı davranıp Özlem Türköne saçmalamış diye düşünüyordum ama... Yanılmışım... Olayı birebir görmeden yorum yapmamalı fikrini birkez daha benimsemiş oldum.... onayi

Bende size katiliyorum.Zaten açık açık görüntüde gözüküyor.Asıl zor durumda kalan hata yapmasina ragmen hatayi sürdüren ve iyice batan Okan Bayülgen...

Birde soyadı uzun olduğu için Meksikalı'mısınız siz deyince "Meksikalı değilim ancak Amerikalı da değilim" diye hemen cevabi yapiştirması çok iyi olmuş..
Bu cevap üzerine Okan Bayülgen iyice dağılmış...

Konunun sitemizle ilgisine gelince..
Burada Ego'nun dengesiz olduğunda ne gibi sonuçlara yol açabileceğini görüyoruz..Elbette kendine güven güzeldir ancak aşırı özgüven insanı bu ve benzeri durumlarda birakiyor..

Eminim ki Okan Bayülgen bu programi tekrar izlediğinde kendisine çok kızmıştır.Belki yaşamında bir dönüm noktası olmuştur...

wyvern 20-07-2007 06:11 AM

Okan Bayulgen, kendisini zaga da zannetmiş ve karşısındakini de zaga ya katılan mankenlerden biri zannetmiş anladığım kadarıyla. Taşmış egosuyla ne yapacağını şaşırmış. Fena zırvalamış.

csk 20-07-2007 09:44 AM

Okan bayülgen kesinlikle haksız. bu programın kendisi için kesin bir dönem noktası olacaktır. ya toparlar ya daha da batar bundan sonra..

pinhani 29-07-2007 01:34 PM

Offfffff izlerken bana daral geldi Okan Bayülgenin düştüğü durum çok komik ve ne kadar kompleksli biri olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bence bu konuyu bu kadar uzatmayıp ''aa çok özür dilerim'' deyip kapasaydı kendini bu kadar küçük düşürmeyecekti. Ben zaten seyircilerine davranış biçiminden ne kadar kompleksli biri olduğunu biliyordum bu program vasıtasıyla bir kez daha anlamış oldum. Televizyon makinası, zaga vb. gibi programlar başından beri ve kesinlikle format gereği değildir, bu tamamen Okan Bayülgenin kişiliğidir ve orda izleyiciye ve konuklara davranış biçimi kendi kişisel yoksunluğunun bir ürünüdür. Siz hiç Okan Bayülgene iltifat edildiği zaman nasıl davrandığını izlediniz mi? Bundan sonra dikkat etmenizi tavsiye ederim çünkü elini kolunu nereye koyacağını şaşırıyor ve çok heyecanlanıyor, kendisini sevmediği her halinden belli. Birde programa yakışıklı konuklar geldiğinde davranışlarını izleyin, onları ne kadar küçük düşürmeye çalıştığını.. O gözle seğrederseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

pinhani 29-07-2007 01:43 PM

Bu arada Atakan Bey Okan Bayülgen kesinlikle kendine güvenen biri değil aslında tam tersi. Yıllardır medyanın gözü önünde olmasına ve bir çok programın sunucucu olmasına rağmen o hala kişisel gelişimini tamamlayamamış. Ona müsadenizle bir kaç doz suçluluk duygusu ve ego güçlendiricisi scripti öneriyorum üzerinde de kendine güven telkini alabilir. Haa bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim, kendini sevmekle ilgili bir script hazırlarsanız sanırım güvenle ilgili tüm sorunların temeline inmiş oluruz (naçizane) hismiley

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:41 AM.