Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Subliminal (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=270)
-   -   beyin frekansları hakkında yardıma ihtiyacım var (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=615390)

MMSI 13-09-2010 11:22 AM

beyin frekansları hakkında yardıma ihtiyacım var

Alıntı:

Delta (0-4 Hz) Derin uyku Bu dereceye beyni sokmak gerçek zaman alabilir. Eğer yeterince bu durumu sağlarsak astral seyahat için uygun olabilir.(lusidcilerede uyar kanımca)

Theta(4-8 Hz) Hayal kurma imgeleme çalışsacaksanız iyi gelebilir.

Alpha(8-12 Hz) relaksasyon rahatlama ve kimilerine göre beynin vücüdü iyileştirmeye başladığı frekans aralığı

Alpha 2(12-15 Hz) konsantrasyon odaklanmanız için iyi gelecektir.

Beta1(15-18 Hz) problem çözme Normal durumumuz ve Bilinçin susmadığı anlar. Devamlı birşeyler düşünen beyin

Beta2(18-25 Hz) Anksiyete Endişe, kaygı, korku, gerilim, sıkıntı gibi anlar .

0 - 25 Hz arası beyin aktiviteleri arası beynimizin yapdığı dalgalanmadır. Burada ki frekanslara göre kendi istediğiniz tını ayarına getirirn Natura Sound trerapy i . KULAKLIK Kullanmıyorsanız etkileri göstermiyecektir.
Arkadaşlar sormak istediğim bir kaç soru var şimdi biz günlük bir yaşantımızı beta frekasındamı yaşıyoruz ?

Programda birde 16 hz'de frekans bitmiş bundan ötesi yukarıdaki gibi '' Beta 18-25 '' olumsuz düşünceleri mi oluşturuyor eğer öyleyse tabiki o frekansları koymaya ne gerek var

Beta 18-25 frekansına yukarıda görüldüğü üzere insan beyni çıktığı zaman '' Anksiyete Endişe, kaygı, korku, gerilim, sıkıntı gibi anlar '' gibi durumlar meydana gelirmiş ben bunu böyle anladım doğrumudur?

Diğer bir sorum ise ders çalışmaya başlamadan güçlü anlamamıza bilgilerin akılda kalmasını sağlamlaştırmak vs. için hangi frekans gereklidir.

Dershanede i podumu yanıma alarak mesala ders aralarında hangi frekans dinlersem iyi bir ders anlamam için gerekli yardımda bulunur.

Natura Sound Terapi programını günde 2 saat zaman aralıklarıyla kaç tane farklı dalgalar dinlenebilir?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

zahiri 15-09-2010 11:05 AM

Cevap: beyin frekansları hakkında yardıma ihtiyacım var

\

Arkadaşlar sormak istediğim bir kaç soru var şimdi biz günlük bir yaşantımızı beta frekasındamı yaşıyoruz ?

Bunu daha once fark edememisim inan.Cok mantikli buldum\

Natura Sound Terapi programını günde 2 saat zaman aralıklarıyla kaç tane farklı dalgalar dinlenebilir?

bunaa kesinlikle nacizhane bi oneri sunacagim.kendimde oyle yapmak uzere program yaptim.. 3 dalga diyorum ben . uyandigimda ve uyumadan hemen once. aradakki zamandada ihtiyac duydugum konuyla ilgili dinlemek uzere 3 adet dalga ayarladim 1 gune. buradaki maksat dinledigin dalgalarin arasini acik tutmak beyni yormamak.. 2 saat arayla surekli dinlersen belki iyi olmazz. aman dikkatt !!::)

Programda birde 16 hz'de frekans bitmiş bundan ötesi yukarıdaki gibi '' Beta 18-25 '' olumsuz düşünceleri mi oluşturuyor eğer öyleyse tabiki o frekansları koymaya ne gerek var

O dusuncelerden kurtulmamizi sagliyo.. Mesela beta 15 hz farkindalik yukseltmek icinmis.beta 13 hz zihinsel uyariciymis.. naturadan bakiyorm bunlara :)

bu demek oluyokiiii zihnindeki kuruntulari temizliyyo bu tarz duygular hissettiginde kullanman icin. dengeye gelme hali sanirim..

Dershanede i podumu yanıma alarak mesala ders aralarında hangi frekans dinlersem iyi bir ders anlamam için gerekli yardımda bulunur.Dershanede i podumu yanıma alarak mesala ders aralarında hangi frekans dinlersem iyi bir ders anlamam için gerekli yardımda bulunur.

Sanirim bu forumda okumustum.Bi arkadas ders calisirken teta , soru cozerken alfa dinliyorum cok faydasini gordum yazmisti.Not almisim senin icin tekrar donup baktim:)
Tr-ance hazirladigi cok guzel calismalar var beyin dalgalarini anlayan super biriymis kacirmisim benim zamanimda denk gelmedi bana simdi calismalarini kullaniyorum.. forumdan arat ve bul ,dinle bakalim

sevgiler y789

MMSI 15-09-2010 12:40 PM

Alıntı:

cok faydasini gordum yazmisti.Not almisim senin icin tekrar donup baktim:)
Tr-ance hazirladigi cok guzel calismalar var beyin dalgalarini anlayan super biriymis kacirmisim benim zamanimda denk gelmedi bana simdi calismalarini kullaniyorum.. forumdan arat ve bul ,dinle bakalim
O arkadaşı araştırmak için fırsat kolluyorum zaten. Alfa dalgasını soru çözerken dinlemeyi çok mantıklı buluyorum çünkü Einstein komplex matematik problemlerini çözerken Alfa frekansında geziniyıormuş.. Ders çalışmadan öncede teta frekansı iyice bir araştırmam gerekiyor ama natura'da hala anlamadığım birşey var.

C C2 G A ' nin amacı nedir?

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/15/1845.jpg

yukarıdaki natura beyin dalgaları resiminde görüldüğü gibi..

birde,

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/15/1858.jpg
yukarıdaki resimdede oldugu gibi SMR frekansından bahsediliyor Neden burada bu frekans yok.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgilerimle.actionsmile

MaxWawe 15-09-2010 06:51 PM

mmsi ben de c c2 g ve a ne demek onu düşünüyordum aklıma geldi sanırım onlar notalar :D "C" do c2 yi bilmiyorum belki do diyez olabilir." G" sol ve "A" da la olarak kullanılıyor. c den a ya doğru gidildikçe ses inceliyor ve okullarda da öğrendiğimiz gibi frekans artıyor ve frekansın da salınım sayısı olduğunu düşünürsek programın dalga grafiğinde de gözle görülür bir dalga sıklığı artışı oluyor. Aynı zamanda bu notaların frekanslarını düşündüğümüzde do dan la ya kadar incelen bir ses düzeni görüyoruz. Bu nedenle büyük ihtimalle notalardır fakat bunların beyin dalgalarımıza etkisi nasıl olur bilemiyorum çünkü beta dalgaları daha yüksek frekanslı ve biz bu c c2 g a ile oynayarak dalganın yoğunluğunu veya herneyse onu değiştiriyoruz sanırım bu da gerçekten öğrenilmesi gereken bir detay bence. Umarım bir miktar yardımcı olmuşumdur. Bu seçimin beyin dalgalarımızda ne gibi bir değişiklik yapacağını da bilen bir arkadaş söylerse çok seviniriz hepimiz sanıyorum :)

MMSI 15-09-2010 07:33 PM

Alıntı:

MaxWawe Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 768566)
mmsi ben de c c2 g ve a ne demek onu düşünüyordum aklıma geldi sanırım onlar notalar :D "C" do c2 yi bilmiyorum belki do diyez olabilir." G" sol ve "A" da la olarak kullanılıyor. c den a ya doğru gidildikçe ses inceliyor ve okullarda da öğrendiğimiz gibi frekans artıyor ve frekansın da salınım sayısı olduğunu düşünürsek programın dalga grafiğinde de gözle görülür bir dalga sıklığı artışı oluyor. Aynı zamanda bu notaların frekanslarını düşündüğümüzde do dan la ya kadar incelen bir ses düzeni görüyoruz. Bu nedenle büyük ihtimalle notalardır fakat bunların beyin dalgalarımıza etkisi nasıl olur bilemiyorum çünkü beta dalgaları daha yüksek frekanslı ve biz bu c c2 g a ile oynayarak dalganın yoğunluğunu veya herneyse onu değiştiriyoruz sanırım bu da gerçekten öğrenilmesi gereken bir detay bence. Umarım bir miktar yardımcı olmuşumdur. Bu seçimin beyin dalgalarımızda ne gibi bir değişiklik yapacağını da bilen bir arkadaş söylerse çok seviniriz hepimiz sanıyorum :)

Nota gibi olabileceği hakkında hiç bir fikrim olmamıştı çünkü tam anlamıyla öğrenmek istiyorum bunları çünkü sonuçta beynimize frekans veriyoruz ve çok dikkat edilmesi gereken bir konu aslında herşeyi bilinçli yapmamız ve yanlış kesinlikle söz konusu olmaması lazım..

Ayrıntılı bilen bir arkadaşımızdan bu konu hakkında yanıt bekliyoruz ve arkadaşın dediği gibi bunlar verilen frekanslar hakkında bir değişim yaratıyor mu ?

Sevgilerimleactionsmile

MMSI 16-09-2010 09:25 AM

Bilen birisi yoksa nasıl kullanıyoruz onca kişi bu programı şunun anlamını tam bir öğrensek herşeyimizi bilinçli yapsak daha iyi olmaz mı arkadaşlar bu konuyu aydınlığa kavuşturalım lütfen

Sevgilerimleactionsmile

liberta12 18-12-2010 11:42 PM

teta frekansı deep learning için kullanılıyormuş.
alfa dalgasını da kullansanız olur. melik duyarın setlerinde de alfa dalgası ders çalışmak için tavsiye ediliyor. setlerinde de mevcut bir album var bunun için.

yabancı olarak bu aralar çokça aradığım ve araştırma yaptığım site burası.
Brain Sync - Your Brain Made Better

bu forumda link veriliyor mu bilmiyorum ama google da ''brainsync full album download'' yazarsanız bütün albumlerin olduğu siteleri bulabilirsiniz.

daha fazla bilgisi olan bilgilendirsin. çok faydalı olur.
benim en çok üzerinde durduğum teta frekansı. öğrenme amaçlı. özellikle yabancı dil. hatta internette bu frekanslarla eğitim veren kurslarda buldum türkiyede.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:15 PM.